Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování PM keší neprémiovým členem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#1 King2104

King2104

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:13

Mám dotaz, zda je možné zalogovat PM keš neprémiovým členem. Kamarád tvrdí, že jako neprémiovému se mu u těchto keší nenabízí možnost logování. Já to jako PM nemohu ověřit. Ale viděl jsem u řady PM keší neprémiové členy zalogované. Jak je to možné?
  • 0

#2 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:18

http://wiki.geocaching.cz/wiki/PMO
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:18

http://wiki.geocachi...bers_Only_Cache
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:53

kolombo napsal/a:
http://wiki.geocachi...bers_Only_Cache

a tak jsem si dal práci, abych našel mezi PMO jednu ze svých a ejhle - nebyla tam. Doplnil jsem ji a začal zjišťovat dál. Vytvořil jsem si PQ a zjistil, že stav (seznam) na wiki je velmi chudý. Mě to našlo celkem 623 PM
  • 0

#5 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:04

No ja bych spis rekl, ze jako BM se mu vubec nezobrazi listing kese. Moznost logovani byla ..sice oklikou, ale slo to. Jak to je ted nevim.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#6 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:20

Staci mit od PMkare adresni radek k logovani, pak to jde ;) presne jak to je vys v odkazu
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:30

Dobesch napsal/a:
No ja bych spis rekl, ze jako BM se mu vubec nezobrazi listing kese. Moznost logovani byla ..sice oklikou, ale slo to. Jak to je ted nevim.

Už to tu je asi posté. PM keše se BM zobrazí při oddálení mapy, ale při přiblížení mapy zmizí. A dá se na ně v mapě kliknout a v té BUBLINĚ JE ODKAZ LOG IT. Listing se ale opravdu nezobrazí. Takže zalogovat to opravdu může každý, je to evidentně vábnička aby si kačeři PM koupili.
  • 0

#8 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:33

A když chceš zobrazit souřadnice PMO tradičky, klikneš na připojit k logu souřadnice. Opravdu to jde, už dvakrát mi to šlo, v sobotu takhle odlovím další.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:36

kmenicka napsal/a:
A když chceš zobrazit souřadnice PMO tradičky, klikneš na připojit k logu souřadnice. Opravdu to jde, už dvakrát mi to šlo, v sobotu takhle odlovím další.

Jak zjistit souřadnice jsem psát nechtěl. Tohle je díra, kterou by měli na GS rychle zalepit, ale už pár měsíců se o ní ví a nic se neděje. Jinak pochopitelně to jde i aproximací a jinak. Ale bez listingu to nemá moc význam a u mysterek už vůbec žádný.
  • 0

#10 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:42

A také je dle mého názoru minimálně slušnost, aby se BM zeptal ownera PM keše, zda jí může jako BM zalogovat.
  • -4

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:44

Kubickovi: dle tebe mozna, dle meho je to nesmysl. To ovsem nic nemeni na faktu, ze slusnosti je podekovat - ale to plati i u nonPM kesi.
  • 1
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:47

To uz je zas ujety ne? Podminky splnim, krabku najdu, zapisu se a hotovo. Rozhodne mensi zlo, nez si stahovat, nebo loudit finalky otazniku, atd.
  • 0

#13 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:51

Kubickovi napsal/a:
A také je dle mého názoru minimálně slušnost, aby se BM zeptal ownera PM keše, zda jí může jako BM zalogovat.

:D:D "Naivo". Jsou v této komunitě i jedinci, kterým je zatěžko poděkovat. Stačí prohlédnout jiná vlákna.
Proto bych považoval za sci-fi, že by se mi nějaký BM zeptal, zda mi nevadí jeho log na mé PMO keši. Sám jednu PMO mám, z 89 logů jich je 17 (+/- několik) od BM a zeptalo se jich 0 (slovy nula).
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#14 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:55

Myslim ze budes radsi za log ubohyho BM, nez profi log "Díky za keš.", nebo jeste lepe "TFTC"
  • 1

#15 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:04

hauskaa napsal/a:

Kubickovi napsal/a:
A také je dle mého názoru minimálně slušnost, aby se BM zeptal ownera PM keše, zda jí může jako BM zalogovat.

:D:D "Naivo". Jsou v této komunitě i jedinci, kterým je zatěžko poděkovat. Stačí prohlédnout jiná vlákna.
Proto bych považoval za sci-fi, že by se mi nějaký BM zeptal, zda mi nevadí jeho log na mé PMO keši. Sám jednu PMO mám, z 89 logů jich je 17 (+/- několik) od BM a zeptalo se jich 0 (slovy nula).

A to mě se zase na mojí PMO ptali skoro všichni nebo alespoň psali do logu velmi zdvořilé vysvětlení. Těm, kdo se ptali jsem dokonce posílal i odkaz na log, aby to měli jednodušší
  • 0

#16 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:06

Pro S474N: OK, máš na věc jiný názor, i když by mě možná zajímalo proč je to podle Tebe nesmysl. Pro mikelord: Prosím, můžeš mi vysvětlit, jak může BM splnit podmínky na keši určené pouze pro PM, když není PM ? Tedy keš pro něj není určená a jinak než využitím chyb nebo zjištěním souřadnic třeba od PM kamaráda se ke kešce nemůže nedostat? Přirovnal bych to třeba k VIP místům na koncertě - myslíš, že Tě tam pustí bez správné vstupenky jen proto, že víš kde jsou dveře do té VIP zóny? Nerad bych rozjížděl nějaký flame, každý na to můžeme mít jiný názor. Ale opravdu si myslím, že třeba srovnání s VIP zónou na koncertě je docela dobré a nikdo asi nebude diskutovat o tom, že ho tam bez správné vstupenky nepustí (a je to tak v pořádku).
  • -1

#17 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:07

mikelord napsal/a:
Myslim ze budes radsi za log ubohyho BM, nez profi log "Díky za keš.", nebo jeste lepe "TFTC"

Neberu PM jako 1.ligu a BM jako 2.ligu. Mi tam ty BM logy nevadí, a pokud se z nich něco dočtu, su za nich rád. Moje PMO je PMO z toho důvodu, abych trochu rozmělnil popublikační nápor na keši, která je trochu odvážná. Ne abych selektoval kačery podle toho, jestli mají třicet dolarů nebo ne. Časem ji pustím i pro BM.
Jenže jádro pudla je trochu jinde. Keška má nějaké atributy, které kopírují ounerovy představy o jejím smyslu, povaze. A připadá mi ta samozřejmost, s jakou BMkáři loví PMO keše zhruba stejná, jako když se chlap přihlásí do soutěže Miss ČR. Prostě ta keš je svými atributy určena pro určitou množinu kačerů a splnění podmínek pro vstup do té množiny jsou celkem snadné. Tak proč to očůrávat?
  • 1
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#18 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:17

Kubickovi napsal/a:
Pro mikelord:
Prosím, můžeš mi vysvětlit, jak může BM splnit podmínky na keši určené pouze pro PM, když není PM ? Tedy keš pro něj není určená a jinak než využitím chyb nebo zjištěním souřadnic třeba od PM kamaráda se ke kešce nemůže nedostat?
Přirovnal bych to třeba k VIP místům na koncertě - myslíš, že Tě tam pustí bez správné vstupenky jen proto, že víš kde jsou dveře do té VIP zóny?

Nerad bych rozjížděl nějaký flame, každý na to můžeme mít jiný názor. Ale opravdu si myslím, že třeba srovnání s VIP zónou na koncertě je docela dobré a nikdo asi nebude diskutovat o tom, že ho tam bez správné vstupenky nepustí (a je to tak v pořádku).


Odpoved mas treba hned v druhem prispevku ve vlakne. Treba se nekdo na PM sklada (rodina), coz je legalni. Ja s PM kesema souhlasim, protoze tim se dost omezuje pocet navstev a nektera mista, jsou jinak odsouzena k zahube, ale nekdo musi byt asi VIP kacer a honit si triko no.
  • 0

#19 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:22

mikelord napsal/a:

Kubickovi napsal/a:
Pro mikelord:
Prosím, můžeš mi vysvětlit, jak může BM splnit podmínky na keši určené pouze pro PM, když není PM ? Tedy keš pro něj není určená a jinak než využitím chyb nebo zjištěním souřadnic třeba od PM kamaráda se ke kešce nemůže nedostat?
Přirovnal bych to třeba k VIP místům na koncertě - myslíš, že Tě tam pustí bez správné vstupenky jen proto, že víš kde jsou dveře do té VIP zóny?

Nerad bych rozjížděl nějaký flame, každý na to můžeme mít jiný názor. Ale opravdu si myslím, že třeba srovnání s VIP zónou na koncertě je docela dobré a nikdo asi nebude diskutovat o tom, že ho tam bez správné vstupenky nepustí (a je to tak v pořádku).


Odpoved mas treba hned v druhem prispevku ve vlakne. Treba se nekdo na PM sklada (rodina), coz je legalni. Ja s PM kesema souhlasim, protoze tim se dost omezuje pocet navstev a nektera mista, jsou jinak odsouzena k zahube, ale nekdo musi byt asi VIP kacer a honit si triko no.


A opravdu je takový problém v Tebou uváděném případě napsat ownerovi, v jedné větě mu vysvětlit situaci a ve druhé se ho zeptat zda souhlasí se zalogováním BM? Pochybuji, že někdo odmítne a pokud ano, má na to právo.
Ale proč se namáhat, že jo, technicky to zalogovat jde, tak co řešit...
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 12:27

hauskaa napsal/a:

mikelord napsal/a:
Myslim ze budes radsi za log ubohyho BM, nez profi log "Díky za keš.", nebo jeste lepe "TFTC"

Neberu PM jako 1.ligu a BM jako 2.ligu. Mi tam ty BM logy nevadí, a pokud se z nich něco dočtu, su za nich rád. Moje PMO je PMO z toho důvodu, abych trochu rozmělnil popublikační nápor na keši, která je trochu odvážná. Ne abych selektoval kačery podle toho, jestli mají třicet dolarů nebo ne. Časem ji pustím i pro BM.
Jenže jádro pudla je trochu jinde. Keška má nějaké atributy, které kopírují ounerovy představy o jejím smyslu, povaze. A připadá mi ta samozřejmost, s jakou BMkáři loví PMO keše zhruba stejná, jako když se chlap přihlásí do soutěže Miss ČR. Prostě ta keš je svými atributy určena pro určitou množinu kačerů a splnění podmínek pro vstup do té množiny jsou celkem snadné. Tak proč to očůrávat?


Většinou je to tak, že ve skupince je několi PM a několik BM. A logují všichni.

Moc to řešíte :-)

Asi taky udělám PM keš, abych viděl, jak to funguje :-)
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama