Přejít na obsah


Fotka

Existuje na trhu logger s chipsetem SIRF ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 8:42

Několik let hraju geocaching s přístroji typu MIO (P 550, 560) a s mobilním telefonem. Někdy využívám tyto přístroje na cyklovyjížďkách k logování trasy, ale problémem je samozřejmě výdrž. Inu rozhodl jsem se, že si opatřím nějaký pěkný logger, ten hodím ráno do kapsy nebo do brašny a pak vyhodnotím. Koupil jsem vychvalovaný qstarz bt1000x a jal se testovat. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zalogovanou trasu porovnal s trasou zaznamenanou mým mobilním telefonem HTC Touch 2, který jsem měl hozený v ledvince na boku. HTC zalogoval naprosto přesně, kdežto qstarz produkoval správnou trasu pouze na rovnikách a v nízké zástavbě. Jakmile jsem se zastavil, připomínal log spíše brownův pohyb molekul a jízda kolem svahu posunula trasu o desítky metrů dále. Qstarz jsem opustil a zkusil Holux 1000C. Výsledek byl lepší, nicméně opět v porovnání s kvalitou, na kterou jsem zvyklý, je to zoufalý výsledek. Usoudil jsem, že chipset MTK svoji citlivostí zabíjí sám sebe a díky příjmu různých odrazů signálu produkuje nesmysly. A už vůbec nevím, jak by byl použitelný pro geocaching. A proto se ptám, existuje dnes na trhu nějaký logger se starým dobrým SIRF III ? Já jsem zatím našel snad jen přístroje i-gotU. Doplnění: Ještě bych doplnil, že měření výšky chipsetem SIRF sice produkovalo výsledky o 20m jiné, ale aspoň průběh výšky odpovídal terénu. MTK vyprodukoval nesmyslné hory doly, které jsou k hrubému odhadu profilu terénu už opravdu nepoužitelné. Ale s tím bych se smířil, použiju srtm data.
  • 0

#2 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 9:23

Ahoj, já se záznamem trasy pokusy nedělal, ale MediaTek (EVOLVE iTraxx) používám na hledání bez větších problémů. Ten i-gotU GT-200 mám doma taky, ale s ním jsem zatím dělal jenom záznam trasy (bez problémů), krabičky jsem nehledal.
  • 0

#3 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 20:31

Diky za reakci i-gotU ma sirf III a zda se byt dle ohlasu docela dobry. (Az na ten tvar a konektor.) Starsi holuxy byly jen 32 kanalove a pravdepodobne to bylo jen ku prospechu, protoze nevyvadely takove veci. Holux 241 se chova v terenu mnohem lepe a mozna to bude volba pro mne.
  • 0

#4 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2012 - 20:34

Jeste prikladam dnesni log. Ukazka je z cesty po siroke ceste v lese. Zatimco htc touch 2 hozeny v kapse loguje kontinuelne s urcitou stalou odchylkou podel trasy (cervena cara), holux vesele ujizdi i 50 metru stranou (modra cara). V podobnem duchu je cely odpoledni log, a to i na mistech celkem bez porostu. Proslula citlivost chipu MTK je kde?


Vložený obrázek

Vetsi rozliseni zde : http://www.vanecek.c...slovo/cesta.jpg
  • 0

#5 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2012 - 10:41

Tak jsem nakonec skončil u přístroje globalsat dg-200. Mohu pro tento účel doporučit. Výdž baterie je bez problémů den (24 hod) a loguje vhozený v kapse dostatečně přesně. Vozím ho po rámovou trubkou v brašně.
http://www.ebay.com/...=item3cc6181448
  • 0

#6 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2012 - 11:32

ja jsem kdysi na kolo kupoval Holux GPSport 245 , puvodne mi fungoval jako tachometr, ale ted ho pouzivam jako logger. Sice ma MTK 3318 (pouzivali i stare EtrexyH), ale nemuzu si ho vynachvalit. V lese (listnaty i v lete), v Praze, rychle, pomalu, dokonce se chytne (celkem presne) i pres metalickou folii v vlacich Elefantech, kde se treba mobil vubec nechyta. Baterka vydrzi dlouho, za tydenni plavbu na jachte jsem ho dobijel 2x a to byl pusteny denne minimalne 12 hodin.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2012 - 11:38

Ja bych spise rekl, ze ten prijem mnohem vic ovlivni konkretni konstrukce konkretniho modelu GPS, nez to, jestli je to MTK nebo SiRFIII.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama