Přejít na obsah


Fotka

GC3KQBF Chroustni chrastala


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 19:45

Vážení "správňáci", revieweři: Dovolím si tedy reagovat na vaše obvinění. Musím vás pochválit. Docílit zablokování účtu vaší teorií (jak sami přiznáváte ve svém logu) je zajisté hrdinský čin. I když jak víme od roverů, ono to tak prostě funguje. Jen si dovolím opravit vaši mýlku, podle které jsem ono "jakoby padnoucí řešení" vymyslel hned po odlovu. Není to pravda - ono řešení vznikalo se spoustou dalších slepých uliček postupně od doby publikace až do doby nalezení cache. Jenže chápu vás a toleruji to - jak byste to mohli vědět, když jste u toho nebyli. Mně toto řešení překombinované nepříjde - "uvědomte si, že jde o pětkovou mysterku". Pokud vám přišlo mé řešení překombinované, pak nechtějte vědět co vymýšleli kolegové, kteří žádali e-maily o radu. Také vám prozradím jednu tajnost - jak získat naprosto přesné souřadnice finálky, které jsou uvedeny ve finálním waypointu: - stoupnete si s GPSkou ke kešce - zmáčknete tlačítko pro záznam - potvrdíte tlačítkem "OK" pro uložení Při přesnosti navigace 4 metry je šance 1:20, že se trefíte do souřadnic, které jsou ve finálním waypointu uvedeny. To není moc malá šance, že? Ještě si dovolím trochu upravit tu větu o umístění cache: Pouhých deset metrů od cesty, kde se les mění ze vzrostlých smrků na malý neprostupný lesík, takže je jasné, že z onoho vysokého lesa se bude muset na cestu právě kolem kešky. Sedmdesát metrů mi u kešky kde vycházely obvykle čtyři páry souřadnic příjde jako nic. V některých případech prvozakladatelů je to dokonce průměrná odchylka zaměření. A kdybych měl spočítat kešky takto nalezené, nestačily by mi prsty na rukou. Mimochodem, jsem jeden z lidí, kdo ke kešce psal, že nemá řešení. Jsem rád, že jsme se následným reviewer note dozvěděli, že cache řešení má. Aspoň už máme jasno v tom, komu se dá věřit, že? Ono čekání s vysvětlením do té doby, než se nebudu moci v listingu bránit, mi příjde jako sviňárna (a nejsem sám). Žádná (související) díra ve webu samozřejmě odhalena nebyla, neboť nikdy neexistovala. Docela vtipná mi příjde možnost zalogovat si tuto keš jako nalezenou, i když zde kačer fyzicky nebyl. Jsem zvědav, kolik lidí vám naletí, a za měsíc se budou divit, až příjdete logbook zkontrolovat a kačery kteří nebudou v logbooku nahlásíte Groundspeaku za porušování pravidel. Přeci jen - pravidla se musí dodržovat, ne? Zvlášť, pokud se jedná o reviewery. I když zároveň chápu, že je to dobrý způsob, jak si koupit kačery - bodaře. Závěrem si dovolím také jedno staré přísloví: "Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde." Přeji hezký den, a ať vás váš hrdinský čin hřeje u srdíčka. Ondra PS: Pokud někdo chce nějakou reakci ode mě, nechť směřuje dotaz do SZ. Kdo chce pouze plkat, má zde prostor.
  • 0

#2 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:08

Tiskaři, ty bys potřeboval tak strašně dostat po tlamě, to si ani nedovedeš představit jak moc.
  • 0

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:43

Tedy, to Liberecko, to je pořád taková zdivočelá země!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:52

Region RAZOVITY je pry Ostravsko, ale prd, Liberecko to je... :D
  • 0

#5 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:12

Tiskařovi sebrali hračku, tak brečí... Nic více bych za tím opravdu nehledal. Už ta jeho obhajoba a její argumenty jaksi postrádají jakoukoli elementární logiku...
  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:32

Tiskar94 napsal/a:
Také vám prozradím jednu tajnost - jak získat naprosto přesné souřadnice finálky, které jsou uvedeny ve finálním waypointu:
- stoupnete si s GPSkou ke kešce
- zmáčknete tlačítko pro záznam
- potvrdíte tlačítkem "OK" pro uložení
Při přesnosti navigace 4 metry je šance 1:10, že se trefíte do souřadnic, které jsou ve finálním waypointu uvedeny. To není moc malá šance, že?


Nehodlám se vyjadřovat k morální stránce celé věci, ta je samozřejmě na blití...

Jen malou technickou poznámku k "obhajobě". Při přesnosti navigace 4 m, což je pochopitelně +-4 m v šířce i délce je šance 1:64 resp. 1:81. Reálně (všichni to myslím dobře známe) i mnohem hůře. Trefit to na první pokus je dost dobrej výkon. Začni rychle sázet ve Sportce...B):o

.
  • 0

#7 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:18

Trhac napsal/a:
Tedy, to Liberecko, to je pořád taková zdivočelá země!

ujasni si to

Tiskař je JABLONEČÁK
  • 0

#8 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:21

stanny_Tigo napsal/a:
Tiskaři, ty bys potřeboval tak strašně dostat po tlamě, to si ani nedovedeš představit jak moc.


já si taky přidám svou ruku k dílu

Ten chlapec furt překvapuje. Bohužel souřadnice měl dřív než si stoupl se svou GPSkou ( mimochodem přesnost 3m není výsadou jeho přístroje) ke keši, stoupl-li si tam vůbec.
  • 0

#9 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:33

Tak jak na to koukám, Tiskaři, ty jsi fakt máslo, co? Když tu kritizovali tvoje první keše, tak jsi tu div neplival oheň, když se tu řešilo ukončení Jizerských roverů, tak jsi tu tento postup autorovi přál, a teď když ti zase není něco po chuti, tak je to hned špatné a na zrušení? Jako co kdybys ostatní nechal žít? A co kdybych tu založil topic, jak jste při lovení keší hezky hoblovali strom, na kterým byla?
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:44

kiReGPS: To číslo jsem jen odhadoval. Zkusil jsem si to na mapě přepočítat. Vzdálenost z N 000 na N 006 je 8 metrů, tzn. 4 metry na každou stranu. Tím mám sedm možností. A 8 metrů to je taky z E 000 na E 004, což je pět možností. Následně jsem nakreslil kruh a v něm vyznačil všechny možnosti. Vyšlo mi jich 19. Tak nevím?
  • 0

#11 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:51

něco jsem se naučil a sem to pasuje

Vložený obrázek
  • 0

#12 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 22:58

Bobr_ napsal/a:
něco jsem se naučil a sem to pasuje

Vložený obrázek


a uklízet to bude kdo :P
  • 0

#13 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 23:08

asi sám veliký spasitel
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 6:38

Jen dvě věci: 1. Zaměřit na stejném místě 2x po sobě naprosto stejné souřadnice moc nejde :-( 2. Pokud nejde vystopovat opakovaný průnik do systému, tak je něco dost špatně v návrhu bezpečnosti systému :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 7:08

Mysterku bez řešení vyřeší jen Chuck Noris a Tiskař...... A pak možná ještě Jonea... :D :D :D
  • 0

#16 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 7:37

kolombo napsal/a:
2. Pokud nejde vystopovat opakovaný průnik do systému, tak je něco dost špatně v návrhu bezpečnosti systému :-(

Navic cele to bylo zbytecne. Dira odhalena nebyla, naopak se Reviewri prokecli, ze pristupy na gc.com se zadnym zpusobem neloguji. Ano, odhalili jednoho. Ale kolik dalsich ze stovek tisic registrovanych clenu to umi?

OT: Hezke, jak ti co nejvic rvali proti Tiskari, vetsinou nalezci co maji 1000+, si ted loguji bodik zdarma. :D
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 7:53

Destr napsal/a:
OT: Hezke, jak ti co nejvic rvali proti Tiskari, vetsinou nalezci co maji 1000+, si ted loguji bodik zdarma. :D


Šidí se o ty maliny a borůvky, co rostou kolem keše a hezký výhled.

Osobně mi to logování jen tak přijde jako ještě větší úlet, než hacknout server kvůli finálkám.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 8:13

wabicek napsal/a:
nechat nekomu zablokovat ucet na zaklade domnenek je pekna svinarna. myslim ze dotycni by se meli stydet.


Pokud se nedají vystopovat přístupy ke skrytým WP u listingu keše, tak by se především měl stydět správce serveru a a bezpečnosti na GS.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 8:30

Taky z toho mam rozporuplne pocity..ac si myslim ze je Tiskar svymi ciny spis k pousmani a ja uz se jim jenom pousmivam.a nereaguju na ne, tady bych rad vedel jestli publikace mysterky bez reseni od RW bylo aspon po.konzultaci s GS a objasnenim situace. A ten ban taky. Taky by me zajimalo co bylo s tema co si logovali found it po " lamani hlavy nekolik noci nez sifru konecne louskli" a konzultovali reseni s ownerem. Cemu se ale nejvic smeju, je tem co si logovali bod bez navstevy cache a to jeste s povolenim rw. Tyhle ty kroky popiraji nejen smysl nasi hry, ale i smysl prace RW.jedi to byla jedina cesta jak odhalit krysu v systemu, tak se to nepovedlo, odhalena nebyla. Jen vime ze tam je, protoze navnada byla sezrana. V drtivy vetsine stojim za rozhodnutim RW, stejne tak jsem na jejich strane v pripade jizerskych roveru..ale rady bych asi.potreboval vic jednoznacnejch indicii nez jsou psany v logu.. Takhle to vypada spis jako perzekuce kvuli jeho povesti, ne kvuli tomu co udelal..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#20 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 8:36

wabicek napsal/a:
nechat nekomu zablokovat ucet na zaklade domnenek je pekna svinarna. myslim ze dotycni by se meli stydet.

víš prd
doměnky ? Ba ne, jistota bez důkazu.
zkusils to luštit? těch "výsledných řešení" se dá najít spousta, ale jen jedna možnost vede na finálku - znát souřadnice!

Nikdo z nálezců neměl souřadnice z jiného zdroje, než od tiskaře!!! A to je fakt - neoddiskutovatelný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama