Přejít na obsah


Fotka

GC3KQBF Chroustni chrastala


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#41 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 9:53

Nebo trebaaaaa reknemeee, registr vozidel?:))
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 9:54

Tiskar94 napsal/a:

kolombo napsal/a:
kompletní postup, jak se mu podařilo dopočítat ty souřadnice.

Bobr_ jej prý zná, tak se divím že jej ještě nenapsal, když měl čas zaspamovat mi listingy na mých keškách.
Groundspeak po mě mé řešení také žádal, z reviewerů to zjevně nikdo nepovažoval za důležité.
Seřadil jsem soubory a k druhým písmenům v názvu přiřadil čísla od jedničky do devítky. Od kolegů jsem dostal dvě řady písmen, k těm jsem čísla přiřadil, sečetl a s nulou přičetl k úvodním souřadnicím.


Já myslím, že by jsi ho sem měl napsat ty. Postupy, čísla, pěkně slovo od slova. Pokud trváš na tom, že jsi to spočítal, tak jsi si ten postup určitě schoval.

Tiskar94 napsal/a:

Jen mi prijde, že je to také forma BF

Důvodem zabanování který mám uvedený v mailu z Groundspeaku je "nalezení cache jiným způsobem".


To by se měly zabanovat účty všem BFkářům.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 Saturnin

Saturnin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 9:54

Tiskar94 napsal/a:

Souhlas! Viz logy Saturnina!


Copak tě kde pálí? Neluštím, nemám na to čas a víš proč? Protože aby si jeden mohl hrát, tak jiný tomu obětuje svůj drahocený volný čas. Pokud loguji nějaký otazník, tak jen v rámci betatestu. A neodváděj laskavě téma jinam. Pokud máš nějaký problém, napiš mi to privátní cestou, tady toto je jen trapné plácání do vody.
  • 0

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 9:58

MA-FI-AN napsal/a:
Nebo trebaaaaa reknemeee, registr vozidel?:))

Registr vozidel registruju jen okrajově, nemám vozidlo. Ale je to tentýž případ. Nebo registrace na pracáku, kde měsíc dávali papíry do krabic, než se zprovozní nový systém. Nebo IZIP - ale to zašlo na úbytě, ne na IT chybu. Atd. Takže nakonec problémy s pouhou HROU jsou nepodstatné. Ale myslím, že by GS vyřešil spoustu problémů, kdyby problémy nezametal, ale naopak nějak motivoval kačery, aby jim je hlásili a pomáhali vyřešit. Pak by možná někdo dostal třeba PM místo toho, aby dostal ban.
  • 0

#45 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 9:59

MA-FI-AN napsal/a:
Myslim ze mily Bobre meles pekny sra*ky touhle moji urazkou.
Kdyz uz jsi tak schopny konspirator, tak si taky zjisti ze jsem chvili prredtim logoval cache z dovolene s tim samym datumem, a taky jsiurcite sikula a vis ze datum z predchozi cache Ti zusyava v novem logu dokad ho sam nezmenis. takze si bez logovat nenalezene krabky a neobhajuj se tady ze i ostatni sou honibodi;-) dekuji;-)

Proč nečteš předchozí zápisy?
Možná si všimneš, že jsem se ti dávno před tímto tvým zápisem ( časově i místně) omluvil

Dobře udělám to znovu: Ma-fi-an se spletl a místo WN dal FI, toto už ale uvedl na pravou míru a tímto se mu podruhé omlouvám.
  • 0

#46 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:07

A co eště takto: Keška, která nemá řešení, by ani neměla mít svou krabku - z toho plyne, že ani není kam se zalogovat a tudíž se asi může na GC.com zalogovat kdokoli. Ale protože souřadnice jsou uvolněný i od autorů, tak se ke keši kouknu.
  • 0

#47 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:09

Saturnin napsal/a:
Copak tě kde pálí? Neluštím, nemám na to čas a víš proč? Protože aby si jeden mohl hrát, tak jiný tomu obětuje svůj drahocený volný čas. Pokud loguji nějaký otazník, tak jen v rámci betatestu. A neodváděj laskavě téma jinam. Pokud máš nějaký problém, napiš mi to privátní cestou, tady toto je jen trapné plácání do vody.

V rámci betatestu, konkrétně po publikaci a když už byla předtím někým nalezená :D. Téma neodvádím, pouze reaguji na to, co zde psal tvůj kolega ;).
  • 0

#48 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:11

wabicek napsal/a:
nevidim duvod proc by neco takoveho delal.

prostě protože to jde, ne? Žádný další důvod není potřeba. Protože já nevidím důvod proč hackovat systém ještě neznamená, že ho někdo jiný nebude obcházet. Takhle uvažuje jen žravá Blátotačka z Traalu, která si myslí, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás.
A taky protože ten člověk nemá moc morálních zábran, Ještě nedospěl k poznání, že to, že něco jde udělat neznamená, že se to dělat může. Prostě je rád, když může více než ostatní, aby si mohl honit svoje ego. Což o to, to má rád mnohý z nás, to není ta nejhorší diagnóza. Ale ti ostatní musejí říci: Tohle se nedělá, to by Mirek Dušín nikdy neudělal. Tahle hra stojí a padá s tím, že se hraje poctivě. I když podvádí jen sebe, někdo mu to musí říct. Možná, že svět okolo vypadá, že s podváděním nejdál dojdeš, ale zároveň je třeba říci, že to je špatná cesta a že po takovéhle cestě dojde do pekel.
</moralizace>
  • 0

#49 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:26

wabicek napsal/a:
tim padem zacneme s tim ze vytvoreni tehle kese byl podvod :)

jj, souhlasím. Úplně v jiném vlákně v úplně jiné souvislosti jsem psal, že by GS mělo zabanovat samo sebe. Tohle je další důvod.
</ironie>
  • 0

#50 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:27

podvod, ne - podraz, ale za účelem pasti, která sklapla, ale protože je tma, tak není vidět zda se do ní vůbec něco chytilo.:(
  • 0

#51 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:33

Tiskar94 napsal/a:
Důvodem zabanování který mám uvedený v mailu z Groundspeaku je "nalezení cache jiným způsobem".

Tato formulace vypadá jako obecný klacek na BF komunitu! Jinak jsem v této kauze spíš na straně Tiskařově. Je to šikula, když si uvědomím, že ne tak dávno řešil své studijní problémy, a dnes se před ním třesou i v Seattle a jaksi preventivně mu zatou tipec! Nejde o život ani o tunelování EUnijních fondů, nikoho to neohrožuje, jde vcelku o prd. Připadá mi to, že vytáhli s kanónem na vrabce. Měli mu spíš poslat šek na zajímavou sumičku, když jim prozradí co, kudy a jak dělá!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:51

No právě. Měli dát ban za nabourání se do systému, ale to by museli mít nějak doložené, což nemají. Ale děláme si problémy místo abychom je pomáhali řešit. Jsou historky o tom, jak firma zaměstnala hackera, ale podstatně častější situace je, že hacker přišel před soud. V Seattlu to nikdo obdivovat nebude a spíš tady preventivně zavedou zase nějaká americká pravidla.
  • 0

#53 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:54

Napřed Roveři, pak Chřástalové. Vypadá to, že si tam za mořem s hrůzou uvědomí, že existuje jakási Krakózie někde mezi Sarajevem a Moskvou, a že dělá potíže… Co s námi teď bude?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#54 jivos

jivos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 10:57

Bobr_ napsal/a:
podvod, ne - podraz, ale za účelem pasti, která sklapla, ale protože je tma, tak není vidět zda se do ní vůbec něco chytilo.:(

jenže i podvod/podraz, uskutečněný bona fide, pořád zůstává podvodem/podrazem...

Mně tahle celá fraška připomíná taškařici, která proběhla asi před čtvrt rokem kolem keše GC3H9MY, těch podobných rysů je tam podezřele hodně (až na to že se nejednalo o Tiskaře). Docela by mě zajímalo, jestli to tenkrát nebyla taky nějaká (byť třeba v dobré víře připravená) provokace ze strany reviewerů. Ulevilo by se mi, kdyby se mohl třeba Aqualung (který ji tenkrát publikoval a dle svých slov znal skutečnou identitu autora) svým slovem zaručit, že s tím neměl on nebo - aspoň pokud je mu známo - některý z ostatních reviewrů vůbec nic společného... bylo by smutné, aby se tady takové věci staly běžným standardem
  • 0

#55 Aqualung Reviewer

Aqualung Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 11:10

jivos napsal/a:
Mně tahle celá fraška připomíná taškařici, která proběhla asi před čtvrt rokem kolem keše GC3H9MY, těch podobných rysů je tam podezřele hodně (až na to že se nejednalo o Tiskaře). Docela by mě zajímalo, jestli to tenkrát nebyla taky nějaká (byť třeba v dobré víře připravená) provokace ze strany reviewerů. Ulevilo by se mi, kdyby se mohl třeba Aqualung (který ji tenkrát publikoval a dle svých slov znal skutečnou identitu autora) svým slovem zaručit, že s tím neměl on nebo - aspoň pokud je mu známo - některý z ostatních reviewrů vůbec nic společného... bylo by smutné, aby se tady takové věci staly běžným standardem


Autora zmíněné keše znám, jinak bych jí nepublikoval. Z jeho strany se jednalo zřejmě o nepovedený vtip a to, jak se s nastalou situací vyrovnal, bylo čistě v jeho rukou. Mohl přijít s omluvou typu "chlapi, sorry, tenhle vtip se mi nepovedl". V každém případě se nejednalo o mojí práci nebo práci některého z kolegů. Snad to tak stačí.
  • 0
Děkuji zodpovědným kačerům, kteří předtím, než odeslali listing ke schválení, si přečetli doporučení reviewerů, případně si provedli kontrolu podle návodu v mém profilu.

#56 jivos

jivos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 11:14

Aqualung Reviewer napsal/a:
... Snad to tak stačí.

Naprosto, děkuji a přeji hezkou dovolenou!
  • 0

#57 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 11:18

Z toho, co se tu všude děje, je mi docela zle. Ještě tak chápu tu past, i když by správné bylo spíše ji udělat na straně GS a jejich programátorů - a neříkejte mi, že za ty prachy, které si tam vydělávají to nedokáží - to by je pak měli asi povyházet (přece jen zisk mají určitě dostatečný). Ale ještě otevřeně nabádat jako RW, aby si někdo logoval FI, když nebyl na keši a nezapsal se, to už je něco jiného. Dost mě znechutilo už to, jak GS opovrhuje českými zákony (viz. téma, na které se někteří i v lozích a diskuzích tady odkazují a které mě taky hodně naštvalo - nedaleko od této), teď ještě otevřeně jeho zástupci (i když vystupují jako owneři, ovšem přitom zde jednají s pověřením GS) nabádají, abychom porušovali morálku... Abych parafrázoval - je něco shnilého ve státě českém... Osobně všechny Internetové logy na svých keších taky nekontroluji, pokud dokonce kešku někdo ukradne, tak klidně neúspěšnému kačerovi, který si napíše, jestli si může zapsat nález klidně svolím, protože chci hlavně ukázat keškou to místo, ale ten dotyčný alespoň byl na tom místě! S Tiskařem jsem se párkrát viděl, je to normální kluk, který občas udělá klukovinu, pár věcí už opravdu přehnal (archivace keší a i další věci), takže by si své další jednání měl občas víc rozmyslet. Ovšem stále si nejsem jistý, jestli ty důkazy jsou až tak stoprocentní. Přece jen by u nás měla platit nějaká ta presumpce neviny. I když je pravda, že tipnout správné souřadnice po nalezení BF metodou je hodně velká náhoda, i ta se mohla stát... Takhle to spíše zavání veřejným lynčováním.
  • 0

#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 11:36

jivos napsal/a:

Bobr_ napsal/a:
podvod, ne - podraz, ale za účelem pasti, která sklapla, ale protože je tma, tak není vidět zda se do ní vůbec něco chytilo.:(

jenže i podvod/podraz, uskutečněný bona fide, pořád zůstává podvodem/podrazem...


Jenže v té pasti se nikdo nechytil a tak tam toho Tiskaře strčili ručně :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#59 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 12:22

kolombo napsal/a:
Jenže v té pasti se nikdo nechytil a tak tam toho Tiskaře strčili ručně :-)

To že zná naprosto přesné souřadnice, ke kterým se nemohl žádným způsobem dopočítat nestačí?

Jinak za sebe to že se dostal k souřadnicím jiným způsobem než owner zamýšlel neodsuzuji, to by pak asi muselo být zabanováno víc kačerů, ale
dokážu pochopit GS a jeho zástupce (reviewry) že se jim nelíbí když se jim někdo šťourá v systému. Jestli je způsob řešení z jejich strany šťasný nebo ne, na to si už každý udělal svůj názor.
Co se týká banu tiskařova účtu, nezasloužil si ho už jen tím že zveřejnil finální souřadnice zde na fóru?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#60 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 12:51

citace jednoho logu: Tiskař: Write note05/22/ Vážne nevím, v cem se tu nekterí snaží pokracovat. A kde berou tu jistotu, že mi treba v luštení v tuto chvíli nechybí už jenom nejaký poslední krucek ;). pravda to už hledal někoho s kým zlegalizuje svůj nečestný a nesportovní postup.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama