Přejít na obsah


Fotka

Boty pro geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 15:32

miki6 napsal/a:
otázka k zamyšlení: pokud tedy kožené boty naimpregnuju nějakým krémem a vytvořím na nich voduodpudivou vrstvu (nepropustí vlhko z vnějšku), je potom taková bota prodyšná? Může ta vodní pára z potu projít tou mastnou kůží?


Pokud se namažou včelím voskem , který je určen také na goretex tak v pohodě jsou prodyšné, máme odskoušeno na kožených botech s goretex membránou a super ! je sice dražší než normální, ale za to funkční.
  • 0

#22 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:09

Před lety jsem investoval necelé 3000kč za "pořádný" boty v Hudy (výrobce už si neopamatuji, ale byla nízká, goretex, vibram) Po půl roce jsem je reklamoval. Roztrhaná pata, špička zničená a to jsem je šetřil. Od té doby si kupuji akční boty (ve slevě) v AlpinePro. Na moje chození stačí a po operaci ruplé achilovky jen tak něco neobuji, aniž by mi to nevadilo na jizvě. Kolega turista je spokojený s koženou pracovní obuví. Samozřejmě to nejsou "komisky" jako dřív, ale dá se vybrat slušná bota za přiměřený peníze.
  • 0

#23 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:27

Petman02 napsal/a:
Kolega turista je spokojený s koženou pracovní obuví. Samozřejmě to nejsou "komisky" jako dřív, ale dá se vybrat slušná bota za přiměřený peníze.


Ano ano, přesně ty mám i já, kožené s vibram podrážkou a značkovou membránou Sympatex, jsou to pracovní -trekové boty a koupil jsem je za 1700 Kč, což je velice slušné na to, že jsou na vibramu a s membránou. Používám je na dost drsný terén, skály, bahno , les .... A musím říct, že drží a noha v suchu. Takže za rozumnou cenu kvalitní bota, která dejchá ...
  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:36

A ještě pozor na eshopy a boty z ciziny. Už se tady někdo zbavoval bot z Číny, které byly dobré, ale číslování tak o 2 čísla nesedělo na naší nohu. Taky Američani mají prý číslování jiné. Buď zkusit boty od někoho kdo má stejnou značku, nebo radši je zkusit přímo na nohu. Všechno možné se dá koupit na dálku, ale boty bez vyzkoušení bych si kupovat netroufnul.
  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 19:16

Merrell Moab
  • 0

#26 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2012 - 10:37

Lowa renegate.prvni mam 8 let,sesly cele,nic neprasklo.trochu drahy,ale zvladly toho hodne.vsechny boty lowa jsou made in nemecko nebo slovensko.zadna asie.
  • 0

#27 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2012 - 17:06

sekator napsal/a:
Lowa renegate.prvni mam 8 let,sesly cele,nic neprasklo.trochu drahy,ale zvladly toho hodne.vsechny boty lowa jsou made in nemecko nebo slovensko.zadna asie.


ale tady moc privetive reference na kvalitu a vydrz nemaji.. http://www.svetoutdo...gade-ii-gtx-mid
  • 0

#28 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 12:03

Ahojte, taky se poohlížím po nových trekovkách. Kdysi jsem měl Planiky - byly super. Jenže jsem je bohužel asi po víc jak 10 letech vyhodil - měli "jen" rozpadlou podrážku - tu pěnu. A já "vůl" nevěděl, že jde vyměnit:-((( Jinak fakt vydržely a byly skvělé. Teď prý Planika vstala z mrtvých. Ale nemůžu najít kamenný obchod, kde bych vyzkoušel. Nevíte někdo o prodejně cca mezi Prahou a Ústím nad Labem? Koupit boty bez vyzkoušení se bojím:-)
  • 0

#29 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 18:08

Nedam dopustit na Lowa Tibet Pro Gtx - jsou jak backurky a vydrzi vse...
http://www.hudy.cz/t...o-gtx--men.html
  • 0

#30 Biker_von_Geo

Biker_von_Geo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 22:12

měl jsem garmonty genesis, po 5letech jsem je dal na odpočinek, takže na výlety už je nijak nenosím, spíš semtam je obuju, třeba na zahradu nebo tak, je z nich ted spíš pracovní bota, ale vydrželi opravdu hodně, sešlapanou podešev jsem měnil u firmy restday po třech sezónách za cca1100kč takže investice opravdu stála za to nyní nosím já i moje přítelkyně Asolo powermatic 100GV http://katalog.asolo...atic-100-gv-583 jsme oba velice spokejni, loni jsem je pořádně vyvětral na přechodu v Rumunsku a nepřišli k žádné úhoně byť jsme počasí neměli zrovna letní Nosíme je opravdu často a pořád drží a zatím do nich ani neteče:-)
  • 0

#31 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 8:40

http://www.army-sutt...product&id=1164

Absolutní spokojenost. Lehoučké, větrají, neteče do nich (Inpregnuji klasickým sprejem na bundy stany atd.). Strávil jsem v nich 2-3 hodiny při čištění dna potoka za chalupou a v suchu.

Akorát jsou poměrně vysoké, takže v kraťasech to vypadá podivně.
  • 0

#32 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:01

já mám první sezonu salomony http://www.gamisport...4d-gtx-l112152/ a zatím luxus... perfektné pohodlí, suchoučko, parádně odvádí pot, což je pro mě důležité a bezva jednoduchá údržba... snad vydrží..
  • 0

#33 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 16:09

Pokud je chces na mestsky kese, pak doporucuju omyvatelny s hladkou podrazkou, at se ti z nich lip dostavaj miny.
  • 0

#34 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 17:30

Děcka, nevíte, kde se dají na vlastní oči vidět a vyzkoušet PLANIKY? Někde ve středních, nebo severních Čechách...:-)
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 13:12

Boty pro GEO? Myslím, že jedině tyhle:

http://www.jenpromuz...budovanou-gpsku
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 16:04

Slanecek : je to věcí každého soudruha, ale kešky kde je zaminováno zpravidla jsou tak nějak nevábné, tak je skoro lepší je nelovit. Aspoň my si vybíráme. A boty - za náš team Keen, Scarpa, Asolo a hlavně zkoušet .....
  • 0

#37 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 16:13

cufik_team napsal/a:
Slanecek : je to věcí každého soudruha, ale kešky kde je zaminováno zpravidla jsou tak nějak nevábné, tak je skoro lepší je nelovit. Aspoň my si vybíráme.

A boty - za náš team Keen, Scarpa, Asolo a hlavně zkoušet .....


Jasne, stromy a skaly jsou vetsinou safe. Jenze tech T5 je zoufale malo :)))
  • 0

#38 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 20:52

Ja sel tady do tech http://www.affekt.cz...man)-25452.html a nestezuju si. Rozchozeny behem jednoho vyletu. Jen za tu cenu, co tam pisou, bych je fakt nekoupil.:D:D:D

  • 0

#39 Geolover

Geolover

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:30

To je vtipný, že už existují boty i pro Geocaching. Samozřejmě jsou super nějaké goratexové pohory, ale některé kešky jsou i na místech, kam bych rozhodně v žádných "bufách" nechtěla jít. Z vlastní zkušenosti ale z pohorek doporučuji značku Asolo http://www.spartoo.c...ML-x1194552.php.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama