Přejít na obsah


Fotka

Geovýzva - Lovci Tisícovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#121 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 9:30

Za ten listing bych ho zabil, Kdo tohle má v terénu načítat? Na horách 3G nebývá a nedej bože, aby si byl na roamingu.

A druhá. Je to o tom místě nebo o výtvarněgrafomanské úchylce ownera? Občas mě to připadá, že tady máme czechocaching, kdy někteří mají potřebu exhibovat super provedením a listingy, až je z toho inflační nuda :(

 

Ahoj,

jsem autor, takže než mne zabiješ (s čímž nemám problém), řeknu ti k tomu svůj pohled: jde o tradičku, tudíž v terénu nepotřebuješ nic více než souřadnice, nemusíš žádný listing načítat a osobně nemám problém s tím, když budeš listing plně ignorovat. Tj. má keš ti dává prostor zažít překvapení a užít si místo, aniž bys o něm cokoliv věděl či o něm dozvěděl.

Listingy připravuji tak, aby nabídly o místě maximum informací a dokázaly návštěvníkovi zprostředkovat historii či popsat viděné, resp. vzbudily od dané místo zájem. Ostrý je velmi zajímavá hora, která vytváří nezaměnitelnou kulisu půlce Plzeňského kraje. Má výjimečné postavení mezi šumavskými vrcholy pro svůj tvar, výhled, bohatou historii, kulturní stopu i geologickou stavbu. V případě Ostrého je toho tolik, že je prostě výsledný text delší. Mohl bych vynechat zmínku o kapli, hradu, Vlčím sedle, technickém řešení chaty, Hansovi, granátech, terase restaurace přes dva státy a orkánu, ale měl bych pocit, že o ten jeden střípek mozaiku ochuzuji. Mohl bych napsat, že je odtud vidět Šumava, Český les, do vnitrozemí a Alpy, ale jelikož nesnáším, když se na vyhlídce lidé dohadují, jaké kopce na výhledu jsou vlastně jaké, tak raději popíšu každý zajímavý vrchol, který je vidět. Listing Ostrého je i na mé poměry výjimečný rozsahem, ale to prostě odpovídá výjimečnosti dané hory. Překlad do němčiny jsem kvůli rozsahu rovnou odpískal, byť by to bylo na místě.

 

Ale neřeš délku listingu a pokud je tento kout Šumavy v tvém dosahu, vydej se na výlet, vždyť hřeben Královského hvozdu je krásný a hřebenovka je úplně super procházka.

 

zdraví Adam


  • 11

#122 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 10:07

Tisícovky jsou super výzva, asi nejlepší, co jsme v GC zatím našli a vůbec nevadí, že není publikovaná jako keška a nemá tak ten dodatečný bonusový bodík.

Mrzí mě ale, že autor už na ni zřejmě prdí... Psal jsem mu poprvé asi před pěti měsíci, že se nám podařilo výzvu dokončit a dal jsem i tip na zařazení další tisícovky do bookmarku. Od té doby jsem pak psal ještě několikrát, teď už mu to nestojí ani za odpověď. Stejné "reference" mám i od pár dalších lidí a stejně tak je vidět, že ani zde na fóru zmíněné nové tisícovky do seznamu zařazené nejsou.

Škoda, byla to hezká výzva...


  • 0

#123 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 10:55

Já Pavlovi také napřed psal svoje tipy na nové tisícovky (a další věci, které jsem s ním chtěl probrat) e-mailem, ale také mi v poslední době neodpověděl, přestože dříve jsme několikrát spolu už v kontaktu byli. Nevím, co se děje.  :( Teď už tedy žádosti o zařazení keší do bookmarku píši přímo sem na fórum, ale také bez reakce. 
Jinak si nemyslím, že by na to vyloženě úmyslně prděl; spíše za tím bude něco jiného, osobního... Každopádně mě to mrzí. 


  • 0

#124 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 11:23

Jo multina vede nádherným místem. Za pěkného počasí nádherná túra.

 

Tradička 100 metrů od vrcholu a 10 pod ním určitě nebyla. Podle souřadnic je úplně někde jinde. Ta tradička by mala být u rozcestí Praděd- Švýcárna.

 

EDIT: jak ale čtu listing té multina, tak jsou tam prý dvě krabičky, tak jestli jsi se nezalogoval špatně.

 

Určitě jsme našli tu tradičku, v listingu tradičky jsou totiž ještě uvedeny náhradní souřadnice pro zimu (ty vycházejí opravdu něco málo přes 100 m. od vysílače).

Keš tam našla spousta lidí...

 

Tedy... Teď koukám, že v lednu až březnu kdy byl nahoře sníh, tak odhadem (nepočítal jsem to) 1/5 lidí logovala DNF, 1/3 lidí našla keš na náhradním umístění a zbytek - zalogoval FI za fotolog :-(


  • 0

#125 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 12 květen 2014 - 13:15

Pavel mi napsal že bookmark doplní příští týden o volnu, prostě nebyl čas, teprve v pátek si koupil další PM. Tož tak.


  • 1

#126 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 14:59

Tisícovky jsou super výzva, asi nejlepší, co jsme v GC zatím našli a vůbec nevadí, že není publikovaná jako keška a nemá tak ten dodatečný bonusový bodík.

Mrzí mě ale, že autor už na ni zřejmě prdí... Psal jsem mu poprvé asi před pěti měsíci, že se nám podařilo výzvu dokončit a dal jsem i tip na zařazení další tisícovky do bookmarku. Od té doby jsem pak psal ještě několikrát, teď už mu to nestojí ani za odpověď. Stejné "reference" mám i od pár dalších lidí a stejně tak je vidět, že ani zde na fóru zmíněné nové tisícovky do seznamu zařazené nejsou.

Škoda, byla to hezká výzva...

My jsme meli stejny problem pri dokonceni tisicovek. Byli jsme moc spokojeni, ze uz je mame a pak se nam mesic nikdo neozval:-(. Bylo to loni v zari. Pak jsme ale napsali spoluautorce Pidalce a CWG jsme meli do tydne doma:-). Tak to mozna taky zkus.

 

Co se tyce CWG, tak to je prima, jen je skoda, ze neni v oficialnim katalogu:-(. A ja vubec netusim proc. Kazdopadne vyzva je to nadherna a jeji loveni prinese spoustu krasnych zazitku.


  • 0

#127 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 7:42

Byly publikovány další vrcholové keše na výrazných šumavských tisícovkách, které jsou vhodné pro zařazení do bookmarku - dvojvrchol Polomu (1295/1291 m):

 

GC50NPCGC50NPB


  • 0

#128 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 11:24

Bookmark dnes doplněn - díky za všechny tipy (snad mi nějaký neutekl).

Zbývá aktualizovat úspěšné lovce a obstarat jim kolečka. Ozvu se...


  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#129 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 11:57

Děkujeme za správu bookmarku :-)

 

 

 

Byly publikovány další vrcholové keše na výrazných šumavských tisícovkách, které jsou vhodné pro zařazení do bookmarku - dvojvrchol Polomu (1295/1291 m):

 

GC50NPCGC50NPB

 

Zběžně jsem se koukl na vrstvenice, tady se asi do tisícovek bude započítávat jen jedna, ne?


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 23 květen 2014 - 11:57

  • 1

#130 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 15:27

Sedlo mezi Polomem a Polomem - JV vrchol má převýšení těsně nad 15 metrů, takže oba vrcholy splňují kritéria pro zařazení.


  • 1

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#131 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 15:51

Mně se Pavel na email ozval hned, CWG slíbil, dvě navrhnuté tisícovky zařadil v cukuletu do bookmarku, takže já brblat nebudu, naopak pěkně poděkuju za výzvu, která mi sedla - já bych na ty kopečky stejně chodil, ale nebylo nepříjemné sledovat, jak hezky přibývají. A těším se s Vámi z druhého konce republiky někdy na viděnou.


  • 0

#132 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 18:22

Já zase bez zbytečných řečí přiznám, že to dlouho vážně vázlo - holt padly jiné starosti a geocaching musel jít k ledu. Ale přišlo zase léto a bude to snad lepší :)


  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#133 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2014 - 8:50

Bookmark dnes doplněn - díky za všechny tipy (snad mi nějaký neutekl).

Zbývá aktualizovat úspěšné lovce a obstarat jim kolečka. Ozvu se...

Výborně; díky, díky!  :) Mám radost. 


  • 0

#134 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2014 - 10:48

Zběžně jsem se koukl na vrstvenice, tady se asi do tisícovek bude započítávat jen jedna, ne?

Neřeš takové ptákoviny, naplánuj dovolenou na Šumavě a přijeď si to přeměřit. Příroda je tu krásná, krabičky a tisícovky tu také nějaké jsou ;-) Sedlo je sice mělké, ale podle projektu Tisícovky dostatečné (ale docela by mne zajímal nejnižší bod v sedle, těch 15 metrů bude o fous).


  • 0

#135 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2014 - 11:41

Já jsem se na to právě koukal kvůli tomu, že máme na Šumavu vyhrazený týden teď v létě... Měl jsem někde v paměti uloženo, že je to více, asi ta informace z toho, kde může být keš :-)...

Ale stejně o dovolené - nevím, jestli se honit jen za tisícovkami :-). Občas mi přijde, že nejsou tak zajímavé jako ty vršky okolo...

A Šumava je tak velká, že i měsíc by na ni bylo málo... :-)

 

Teď jsem se třeba koukal, že vznikla nová keš na Liščí hoře v Krkonoších GC503AT, místo staré archivované GC103D9 (já ji osobně mám odlovenou). Co do vzdálenosti, asi by vyhověla těm 333 metrům a výškově snad taky (co jsem se díval, měla by mít kolem 1340 a Liščí hora má 1363 m.n.m.).


  • 0

#136 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 8:48

V Polské části Krkonoš vznikla série, která zasahuje i na pohraniční vrcholy. Pár tisícovek, osazených Polskými krabičkami, je na zvážení, či je zařadit, když krabky jsou asi těsně v Polsku (nevím, jak se k tomu Tisícovkáři ve svých stanovách přesně staví, když se jedná o pohraniční hory). Jedná se o tyto vršky:

Cźolo 1269 m.n.m.: GC55M3C

Skalní stůl 1282 m.n.m.: GC55M5X

Svorová hora 1411 m.n.m.: GC564GW

 

Podle toho projektu, ke kterému vznikly budou možná ještě nějaké keše následovat :-(


  • 0

#137 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 10:14

Šumavský Můstek (oni Pražáci rádi žertují, že jsou na Můstku skoro každý den) má novou vrcholovou kešku - GC54Z3F, zatím čeká na FTF.


  • 0

#138 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 9:54

Na málo navštěvovaných tisícovkách Vysoký hřbet (GC55XXR) a Javorná (GC4QXAC) přibyly krabičky.


  • 0

#139 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 12:23

Vy mě normálně chcete donutit, abych se o dovolený dala na vysokohorskou cyklistiku, když mi tak vobstřelujete barák :D!


  • 0

#140 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 12:26

Vy mě normálně chcete donutit, abych se o dovolený dala na vysokohorskou cyklistiku, když mi tak vobstřelujete barák :D!

Na Vysoký hřbet se na kole nesmí, je v NP a mimo cyklostezky. Na Javornou to možné je, ta je v CHKO, ale nevím, zda najdeš sjízdnou cestu v blízkosti vrcholu (nemám ji tak prošlou). BTW jaký konkrétní barák?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama