Přejít na obsah


Fotka

Záplava "spam" vláken


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 21:49

Vzhledem k tomu, že tu každou hodinku vznikne duplicitní vlákno, vždy je vymazáno a další kačeři pak neví, že už se to tisickrát řešilo, nešlo by jako u ostatních fór udělat tzv. "pinned" vlákno, ve kterém bude vysvětlen postoj moderátoru, ale bez odkazu na onu "škaredou stránku" o "škaredých věcech"? Tzn. aby všichni věděli, že mohou mazat logy s pověřením DLR, ale že jakékoli odkazování na ni kdekoli škodí? Díky, puczmeloun
  • 0
Užívej života...

#2 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 21:57

No, jak to celé odpoledne sleduju, tak mě skoro už připadá, jako by těch milion dotazů psal autor těch "škaredých" stránek, pokaždé pod jiným nickem. Vzhledem k pokaždé totožnému tvaru "dotazu"... ;-)
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 22:47

No vidíš, já právě přišel domů k počítači, koukám co to mám za škaredé mejly - a z fora se vůbec nic nedozvídám. Někde je něco špatně.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 23:26

Hlavně by mne zajímalo, jestli autor spamování tolika keší dostane BAN na GC.COM, popřípadě jestli ten účet bude trvale zrušen, protože není založen za účelem odlovu keší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 23:58

On už ten zákaz dostal vícekrát. Když ta věc začala, udělal podobnou věc třikrát. Pak byl chvíli klid a teď je to tu bohužel znovu. Žádost o zákaz už jsem Groundspeaku odeslal, předpokládám, že nejsem sám. Otázka je, za jak dlouho to vyřeší a jestli všichni owneři logy smažou, protože se ještě velmi často potká i nesmazaný mszn s logem 02:15. Požádal jsem GS i o pár dalších věcí, ale je otázka, jestli se neobvyklými dotazy nějakého kačera z ČR budou vůbec zabývat. Ale kdyby třeba podobnou věc zopakoval Reviewer, možná už by to někam vedlo. Myslím, že by s tím šlo dělat i více, než ban účtu.
  • 0

#6 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 5:34

Můj názor je ten, že nejlepší je když se dotyčného nikdo nebude všímat. Jak to myslím? Dotyčný založil DB s finálkami pár keší. A pokud mu ostatní nebudou za to že chtějí vědět finální souřadnice publikovaných keší na oněch stránkách posílat další souřadnice keší tak stránka ztratí význam.

btw: kačera mszm bych do tohoto vůbec netahal, tam šlo o jinou věc a každému musí bejt nad slunce jasné, že takové množství keší nemohl fyzicky zvládnout a také podal vysvětlení zde.

http://www.geocachin...587#post_375587

Takže je úplně bezpředmětné ho do toho tahat.
  • 0

#7 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 5:53

O co vůbec jde? Žádné spamvlákno tu nevidím.
  • 0

#8 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 8:25

shaman3 napsal/a:
O co vůbec jde? Žádné spamvlákno tu nevidím.


taky jsem to prošvihnul, ale tipnul bych toto:

http://www.geocachin...661#post_382661
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 8:47

Arne1 napsal/a:
No vidíš, já právě přišel domů k počítači, koukám co to mám za škaredé mejly - a z fora se vůbec nic nedozvídám. Někde je něco špatně.


Nepředpokládám, že by bylo potřeba něco vědět a nepředpokládám, že by autor logů reklamoval u RW jejich smazání.

Bohužel asi není žádoucí, aby nový člen fóra nemohl hned založit příspěvek na fóru.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 9:06

Mimochodem, myslím, že není takový problém postarat se o to, aby mu na ty jeho souřadnice evince házela STOP.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 9:22

Není jen evince. Možná by bylo daleko účinnější, kdyby se mu na ten jeho web nahlásily stovky kačerů a poslaly mu tam stovky a stovky a stovky chybných finálních souřadnic.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 9:42

shaman3 napsal/a:
O co vůbec jde? Žádné spamvlákno tu nevidím.

Kdyby jsi rychleji četl a myslel než psal, zjistil by jsi že v úvodním příspěvku je slovo "vymazáno".
  • 0
Užívej života...

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 9:54

Citecka napsal/a:
Není jen evince.

Možná by bylo daleko účinnější, kdyby se mu na ten jeho web nahlásily stovky kačerů a poslaly mu tam stovky a stovky a stovky chybných finálních souřadnic.


Já vím, že není jen Evince, ale všechny ty systémy se snad chovají zhruba stejně, ne ? A autor listingu snad ví, co použil, ne ?

Myslím, že není v silách toho chytrolína kontrolovat, kdo změnil pozici keše jen o setinu a kdo keš opravdu přemístil. A pokud nebude schopen ručit za správná data, tak velmi rychle dojede.

Mimochodem, pokud by s finálkami začal obchodovat některý kontrolór, tak bude ze všech keší tradička.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:07

tomy.22 napsal/a:
Můj názor je ten, že nejlepší je když se dotyčného nikdo nebude všímat. Jak to myslím? Dotyčný založil DB s finálkami pár keší. A pokud mu ostatní nebudou za to že chtějí vědět finální souřadnice publikovaných keší na oněch stránkách posílat další souřadnice keší tak stránka ztratí význam.

Já si zase myslím, že problém je někde jinde. Gcfinalky.cz taky podporovaly výměnu keší 1:1 a vadilo to jenom pár moralistům. Pokud by tenhle idiot taky jen provozoval web s jednoduchou výměnou pro ty, kteří o to stojí, nebyl by nikde problém. Jenže on má nutkání nacpat svoji reklamu kam to jen jde. Před časem spamoval pod anonymním účtem geocachingové stránky na facebooku. Někdo mu to smazal, někdo mu to nesmazal - já jsem mu napsal, že pokud mu připadá spuštění jeho nového webu velkou věcí, která by měla být na nejmenované fb stránce zveřejněna, tak že to stačí napsat jednou a můžu to vysdílet jménem stránky - rozhodně není potřeba to psát jednou na zeď a třikrát do komentářů. Odpověď? Párkrát mi tu reklamu zkopíroval do pošty, párkrát přidal na zeď a pak přidal komentáři ke všem statusům, které ta stránka v minulosti vydala... S ním se po dobrém domluvit nedá, a on je schopen udělat cokoliv pro to, aby ignorován nebyl.

Citecka napsal/a:
Možná by bylo daleko účinnější, kdyby se mu na ten jeho web nahlásily stovky kačerů a poslaly mu tam stovky a stovky a stovky chybných finálních souřadnic.


Se mi líbí, kolik tam těch souřadnic má. A údaně všechny nahrané buď třikrát nebo pětkrát. Včetně pětkových keší. Tak jen můj odhad:
3 - vyskytuje se méně často, pouze lehčí keše -> nahráno uživateli
5 - vyskytuje se častěji, včetně pětkových keší -> ... kdepak to asi vzal? A jak je možné, že mu tam za jediný večer přibyde třeba stovka finálek? Já bych asi měl jednu teorii...

stanny_Tigo napsal/a:
Ano, všechna jsou smazaná a jak bylo psáno v jednom z nich, je to proto, aby na toho blba nebylo neustále upozorňováno a nebyla mu dělána reklama. Přesto se najdou další a další, kteří budou zakládat nová vlákna...


Ne každý má čas sedět 24/7/365 u fóra. Ono by naprosto stačilo, kdyby moderátor odstranil odkaz na daný web a téma ponechal ...
Spíš než že ho to nenapadlo mi však příjde, že tak činí naschvál, aby to pro náhodného návštěvníka nevypadalo tak, jako že tady je nějaký problém s nějakým takovým webem. Spíš bych pomalu řekl, že a tím webem stojí zdejší anonymní moderátor a že zájem o funkci měl právě z tohoto důvodu...
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:15

Tiskar94 napsal/a:
Spíš než že ho to nenapadlo mi však příjde, že tak činí naschvál, aby to pro náhodného návštěvníka nevypadalo tak, jako že tady je nějaký problém s nějakým takovým webem. Spíš bych pomalu řekl, že a tím webem stojí zdejší anonymní moderátor a že zájem o funkci měl právě z tohoto důvodu...


To ale nemyslíš vážně, že ne ?

Minimálně funkce admina fóra neznamená přístup k souřadnicím ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:46

Tiskar94 napsal/a:
Ne každý má čas sedět 24/7/365 u fóra. Ono by naprosto stačilo, kdyby moderátor odstranil odkaz na daný web a téma ponechal ...
Spíš než že ho to nenapadlo mi však příjde, že tak činí naschvál, aby to pro náhodného návštěvníka nevypadalo tak, jako že tady je nějaký problém s nějakým takovým webem. Spíš bych pomalu řekl, že a tím webem stojí zdejší anonymní moderátor a že zájem o funkci měl právě z tohoto důvodu...

A tim by se řešilo co? I kdyby na titulní straně byly jen vlákna s odkazem na problematický web s odmazaným odkazem s uvedením důvodu a v patičce i hlavičce problikávala informace o nepřípustnosti takových odkazů, vždycky se najde nějaký rozhořčený debil, který ten odkaz pro jistotu zopakuje, aby zdůraznil jak mu takový web vadí. Tak proč si přidělávat práci a nepoužít nejjednodušší postup - smazat.
  • 0

#17 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:50

@Tiskar94, abych nezapomněl, vzhledem k osočení moderátora očekávám přijatelné vysvětlení, resp. důkaz.
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:02

Tiskař opět nemá problémy s morálkou a má dojem, že slušnost je projevem moralisty, což, BTW, považuje za expresivní slovo. No jo, no. Na druhou stranu, jestli to opravdu funguje tak, že se souřadnice zveřejňují až po několikátém zaslání (jako ověření), měla by antiakce slovíno. Ale moc tomu nevěřím, to by ta sajta musela fungovat v řádově jiných dimenzích. Zkusíme to s tím záškodničením, nebo ne?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:03

Tím by se to sice nevyřešilo, ale mazání vláken může vyvolávat dojem, že moderátorům vadí ti, kterým vadí ten problematický web, spíš než ten web sám :(. Tedy by to mohlo eliminovat pocity rozhořčení či naštvání na moderátory, stejně jako pocity ukřivdění "nám to vadí a oni nám ani nedovolí si na to stěžovat, (-> tak to jsou asi nejspíš s nima)". To, že bylo (asi nejspíš to první) vlákno smazáno mne napadlo, až když jsem se nemohl dopočítat jednoho svého příspěvku. Aspoň, že jsem se dozvěděl, kam se poděl, i bez blbého dotazování ;I.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#20 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:04

Tiskar94 napsal/a:
Já si zase myslím, že problém je někde jinde. Gcfinalky.cz taky podporovaly výměnu keší 1:1 a vadilo to jenom pár moralistům. Pokud by tenhle idiot taky jen provozoval web s jednoduchou výměnou pro ty, kteří o to stojí, nebyl by nikde problém. Jenže on má nutkání nacpat svoji reklamu kam to jen jde. Před časem spamoval pod anonymním účtem geocachingové stránky na facebooku. Někdo mu to smazal, někdo mu to nesmazal - já jsem mu napsal, že pokud mu připadá spuštění jeho nového webu velkou věcí, která by měla být na nejmenované fb stránce zveřejněna, tak že to stačí napsat jednou a můžu to vysdílet jménem stránky - rozhodně není potřeba to psát jednou na zeď a třikrát do komentářů. Odpověď? Párkrát mi tu reklamu zkopíroval do pošty, párkrát přidal na zeď a pak přidal komentáři ke všem statusům, které ta stránka v minulosti vydala... S ním se po dobrém domluvit nedá, a on je schopen udělat cokoliv pro to, aby ignorován nebyl.


Ale vadilo to spoustě lidem. Pouze majitel předchozího serveru alespoň na začátku na žádost keš z databáze smazal. Jenomže s tímhle člověkem se
rozumě bavit nedá. Přitom se ani neumí podepsat svým skutečným jménem (ale to jedinci jeho typu bývají) a hlavně spamuje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama