Přejít na obsah


Fotka

Pomoc se zlikvidováním finálek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
180 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:58

Tak mírný posun souřadnic a žádný zdroj nebude pravý. Vždycky to nejde. A až pár T5kařů poleze na vedlejší strom, asi mu dají najevo, co si o jeho databázi myslí.
  • 0

#42 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 12:37

puczmeloun napsal/a:

Citecka napsal/a:
A nejni vono to jedno s druhým?


No prakticky je a to o osobní svobodě. Pricemz v jednom případě ti ji narušuje blbec otravující, kde jen to jde a v druhém lidi, kteří ukazují "tu-jedinou-a-pravou-cestu-geocachingu". Napsal bych i ono proslulé Howg, ale přijde mi to trochu nemístné...


SVOBODA JEDNOHO KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ SVOBODA DRUHÉHO

At si to klidne hraji podle svych pravidel (kdyz jim to nevadi), pokud dodrzuji pravidla majitelu kesek .
Ja naprosto nesouhlasim s vymenou finalovych souradnic na mych mysterkach.... ale k cemu mi to je ?

Tato neni o urcovani "te-jedine-a-prave-ceste-geocachingu", ale o respektovani prav vlastniku kesek.

Pokud by servery meli souhlas majitelu kesek s verejnou vymenou souradnic, tak at si klidne dane zbozi nabizi...
  • 0

#43 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 12:49

Yaro.SH napsal/a:

SVOBODA JEDNOHO KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ SVOBODA DRUHÉHO

At si to klidne hraji podle svych pravidel (kdyz jim to nevadi), pokud dodrzuji pravidla majitelu kesek. Ja naprosto nesouhlasim s vymenou finalovych souradnic na mych mysterkach.... ale k cemu mi to je ?

Tato neni o urcovani "te-jedine-a-prave-ceste-geocachingu", ale o respektovani prav vlastniku kesek.

Pokud by servery meli souhlas majitelu kesek s verejnou vymenou souradnic, tak at si klidne dane zbozi nabizi...


Palec nahoru. Naprostý souhlas.
  • 0

#44 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 13:00

Yaro.SH napsal/a:
Tato neni o urcovani "te-jedine-a-prave-ceste-geocachingu", ale o respektovani prav vlastniku kesek.


Ano. A nejen práv, ale osob ownerů vůbec.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#45 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 13:18

Znovu bych chtěl zopakovat, že nepodporuju onen finálkový web (ale zároven neříkám, že jsem všechny mnou navštívené mysterky vyluštil - jsou typy které bych neluštil ani za pytel zlatáku, no mozná za ten jo), ale fascinuje mě, jak někdo pociťuje ohrožování svých práv tím, že někdo navštíví jeho kešku bez toho aby si souřadnice sám zjistil. To je opravdu facinující :D Nebo je to jen o tom, že jak je to "oficiální" (tedy skrze web ), pak až teprve to překračuje tu tenkou línii? Nebo se cítíte jako owneři omezeni tím, že keš navštíví o pár lidí víc, než co si ji poctivě vyluští? Jak přesně to omezuje vaše ownerská práva?
  • 0
Užívej života...

#46 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:28

wetu napsal/a: Proč asi byly multiny a mysterky vymyšleny.

Multi a Mysterky byly vymyšleny buď :
a) pro pobavení lovců.
b) pro pobavení ownera.

ad a) v tomto případě stahovači finálek uškodí sobě
ad b) v tomto případě stahovači finálek uškodí ownerovi

Druhej případ osobně chápu, ono to dost naštve, když lidi nedělaj věci přesně jak jsem Já chtěl aby dělali, jak jsem Já jim to nalajnoval.
  • 0

#47 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:37

Taky to vidím tak, že lidi využívající takové weby ochuzují sami sebe. Sám jsem se však taky zúčastnil lovu mysterky s kamarády, kteří ji měli vyluštěnou a já ne. Například z některých chemických nebo počítačových keší bych kromě listingu, kde poznám jen nadpis, neměl vůbec nic. Takhle jsem měl alespoň zážitek z lovu. Říkám si tedy, ať si to každý hraje jak chce. Owner připravil zábavu a když se o ní někdo chce ochudit případně vidí zábavu jen v orazítkování logbooku nebo v něčem jiném, tak ať se tou keší baví, jak uzná za vhodné. Ať si k ní třeba couvá po zadku.
  • 0

#48 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:38

Yaro.SH napsal/a:o respektovani prav vlastniku kesek.

Které právo ownera poruší ten, kdo získá souřadnice výměnou?
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:44

Vláček napsal/a:

Yaro.SH napsal/a:o respektovani prav vlastniku kesek.

Které právo ownera poruší ten, kdo získá souřadnice výměnou?


Ptá se někdo, kdo se za léta zábavy nerevanšoval jedinou založenou keší, jediným vypuštěným cestovatelem... jaký "právo" máš se vůbec ptát?

Zapomeňte na slůvko "právo", ono to dost plete. A dost se taky zneužívá.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:46

wetu napsal/a:
K čemu je příběh který kačera vede nocí či dobrodružnou cestou, když to je tak snadné obejít. Proč asi byly multiny a mysterky vymyšleny.
Pokud bude takový obchod existovat nutí, mě zakládat samé tradičky a to mě jako ownera omezuje. Wetu

Wetu, tvoje série TDK, ačkoliv jsem ještě neměl tu čest ji absolvovat, se mi už jenom podle listingů líbí a láká mě a tak doufám, že ji nezaarchivuješ a že budu mít možnost si ji někdy projít.

Ale v tom ostatním, dle mého názoru, především v mnou odkazovaných větách, se trochu mýlíš. Respektive koukáš na to příliš dramaticky.

"K čemu je příběh, ... když je to tak snadné obejít."
Copak má příběh smysl jenom tehdy, když se to nedá ošulit? Všechno v životě se dá vyřešit nepoctivě. Neexistuje žádná dokonalá zábrana, řekl bych, že proti ničemu. Proč by geocaching měl být výjimkou?
Když jdeš kolem auta, které má pootevřené okénko, nutí tě někdo, abys ho vykradl, když je majitel tak hloupej? Anebo to neuděláš prostě proto, že i tak je to krádež a že se to prostě nemá? Jenom pro ten morální apel sám? Ano, je spousta lidí, kteří se zachovají ve smyslu "Když nechal okno otevřené, já mám právo ho vykrást", ale chce se mi věřit, že je to pořád drtivá menšina.
Takže odpověď na tvoji otázku: Ten příběh je k tomu, že potěší ty, kdo jsou ochotni přijmout tebou stanovená pravidla hry. A ti, kdo tato pravidla ochotni přijmout nejsou, ale nesnesou pocit, že by keš neodlovili, si stejně nějakou cestičku najdou. Je pravda, že by si to tedy aspoň mohli nechat pro sebe a ne se k tomu drze přiznávat, ale co už naděláš. Oni mají pocit, že nad tebou zvítězili. Ten jim stejně nevezmeš. A oni zase nejspíš nikdy nepochopí, že nezvítězili nad tebou, ale prohráli sami se sebou. Pokud však ty se tím necháš znechutit, pak nad tebou opravdu vyhráli.

"Pokud bude takový obchod existovat nutí, mě zakládat samé tradičky a to mě jako ownera omezuje."
Opravdu tě jeho existence nutí zakládat jenom tradičky? Fakt nepřeneseš přes srdce, že to někdo odloví nepoctivě? Pak platí moje poslední věta předchozího odstavce. Pak nad tebou opravdu vyhráli a ty své skutky podřizuješ vůli jiných a ne jen vůli své.

Pokud tomu tak je, tak mě to mrzí, ale je to tvoje volba. Bude mi však líto všech tvých keší, které případně pošleš do archivu pro takovou malichernou příčinu.
  • 0

#51 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:47

Smogeo, Smrk, mh.mail: podepisuji, naprostý souhlas.
  • 0

#52 zubrik

zubrik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:52

Pro tuto ideu jsem ochoten neco smysluplneho udelat, jen se obavam, ze je to boj s vetrnymi mlyny.
  • 0

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:54

mh.mail a další: pořád vám chybí v argumentaci jedna rovina. Pravdu máte, o tom žádná, koneckonců to cítím stejně. Ale málokterý problém si rozdělíš na dva antagony tak, aby sis s tím vystačil.

Copak má příběh smysl jenom tehdy, když se to nedá ošulit? Všechno v životě se dá vyřešit nepoctivě. Neexistuje žádná dokonalá zábrana, řekl bych, že proti ničemu. Proč by geocaching měl být výjimkou?


Dobrá, souhlas; a znamená to, že pokrčím rameny a budu k tomu mlčet?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:07

Citecka napsal/a:

Vláček napsal/a:

Yaro.SH napsal/a:o respektovani prav vlastniku kesek.

Které právo ownera poruší ten, kdo získá souřadnice výměnou?


Ptá se někdo, kdo se za léta zábavy nerevanšoval jedinou založenou keší, jediným vypuštěným cestovatelem... jaký "právo" máš se vůbec ptát?

Zapomeňte na slůvko "právo", ono to dost plete. A dost se taky zneužívá.

Yaro.SH tady tvrdí něco o porušování práv ownerů. Protože nevím, jaká práva má na mysli, tak jsem se zeptal. Ptám se proto, že mě to zajímá a mám tu možnost, žádné "právo" na položení dotazu si nenárokuji. A jak souvisí "právo" na položení dotazu s počtem založených keší a vypuštěných cestovatelů, nechápu.
  • 0

#55 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:09

Bude mi líto, když majitelé skvělých keší vypnou a nebo dokonce archivují své keše kvůli několika tajtrlíkům. Jistě chápu právo majitele keše k takovému kroku. Ale ty keše za to nemohou a krásné tím být nepřestanou. (ovšem kromě pravděpodobně větší návštěvnosti, která je může načechrat). ... Částečný souhlas s mh.mail.
  • 0

#56 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:09

Citecka napsal/a:
mh.mail a další: pořád vám chybí v argumentaci jedna rovina. Pravdu máte, o tom žádná, koneckonců to cítím stejně. Ale málokterý problém si rozdělíš na dva antagony tak, aby sis s tím vystačil.

Copak má příběh smysl jenom tehdy, když se to nedá ošulit? Všechno v životě se dá vyřešit nepoctivě. Neexistuje žádná dokonalá zábrana, řekl bych, že proti ničemu. Proč by geocaching měl být výjimkou?


Dobrá, souhlas; a znamená to, že pokrčím rameny a budu k tomu mlčet?

Pokrčit rameny nemusíš a mlčet také ne. Já v celé své reakci píšu o tom, že je hloupost na základě toho dělat kroky typu archivace vlastních keší. Tím potrestám jenom ty poctivé kačery. Nepoctiví si z toho nic dělat nebudou. A navíc se sebou nechám svým způsobem vláčet.
A taky je hloupost nechat si tím kazit náladu. Ze stejného důvodu.

A vůbec je hloupost vyvíjet nějakou aktivitu ke zničení nebo poškození takových serverů. Tím by se totiž člověk mohl snadno dostat někam mimo zákon, protože na některé z navrhovaných aktivit se podle mě už nějaké ty zákony vztahují.

A pořád by se nemělo zapomínat na to, že jde o hru. Pokud se nepletu, máš něco na ten způsob, Citecko, v podpisu. Já jsem taky owner a taky mi některé keše lidi odloví jinak, než byl hlavní smysl. Nepotěší mě to, ale nenechám se zprudit. Naopak každý, z jehož logu nabydu dojmu, že si keš užil, mě hrozně potěší a mám z toho radost.

A tady opravdu platí, že "kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe". A přijmout tenhle fakt, smířit se s ním, to je mantra geocachingu. Jé, to se mi líbí, to si snad dám do podpisu :)
  • 0

#57 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:27

Někdy mám dojem, že to heslo spíš zní "kdo podvádí, vládne" - ale to je z jiný hospody.

je hloupost na základě toho dělat kroky typu archivace vlastních keší.

To není hloupost, je to škoda. Taky je to reakce zklamaného člověka.

Zkažení nálady rozumem neovlivníš. To jde jen rozchodit.

Aktivita proti lumpárně může být hloupost z pragmatického hlediska, koneckonců díky podobným "hloupostem" mě nepustili na jedinou vysokou školu, včetně slavný únikový báňský. Zpět: u odvodu na mě tlačili s tím, že na jinou než VOJENSKOU se nedostanu, o to že už se postarají. Zůstal jsem hlupákem. A koukám, že zůstávám dál B)

Vláček: no vidíš. Já tě nechtěl lustrovat, jen vypíchnout to podivný používání slůvka "právo".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#58 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:37

Citecka napsal/a:
Vláček: no vidíš. Já tě nechtěl lustrovat, jen vypíchnout to podivný používání slůvka "právo".

A proč to vypichuješ u mě, když s tím začal Yaro.SH? Já jsem v dotazu pouze použil jeho slova.
  • 0

#59 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:37

Hmm... Jakožto majitel několika mystery i multi keší mám radost z toho, že jsem je založil (=těšilo mně jejich zakládání) a mám radost, pokud někomu udělají radost. Většině lovičů takovým způsobem, jaký jsem měl na mysli, když jsem je zakládal, tj. něco nového se dozví, někam, kde je pěkně, se podívají a možná jsem jim otevřel nějaký další, zajímavý svět. Někteří lidé odlovili moje krabičky i tak, že je neluštili nebo neprošli trasu multiny. No a? Měli alespoň radost ze samotného nálezu nebo z bodu. To je jádro pudla, které vidím já. V dnešním podělaném marastu způsobit pár lidem (nezištně) radost. A netrápí mně, že bz někdo podráždil moji ješitnost tím, že "si dovolil" (můj ty bože!) odlovit krabičku jinak, než jsem to vymyslel. Nemám potřebu "buzerovat" lovce tím, že to musí lovit podle takových pravidel, které jsem já vymyslel a běda, jak si někdo dovolí je nedodržet. Co mi z této debaty plyne? Jsou owneři, kteří zakládají krabičky pro radost druhým - těch se tu pár vyskytlo v posledních příspěvcích - a jsou owneři, kteří si honí své ego tím, že nutí lovce lovit podle toho, jak jim to sami nalajnovali. Ti první, ke kterým chci patřit, asi již někdy slyšeli slovíčka "žít a nechat žít". Ti druzí svým výše již skoro zorganizovaným honem na čarodějnice jsou asi výbornou cílovou skupinou pro organizátory různých pogromů, kterých jsme v historii již nemálo zažili. Je mi docela smutno z toho, že se navíc cítí v roli těch jediných spravedlivých a nevidí, neslyší - pak ten svět nemá být v takovém marastu. P.S. Tím neříkám, že onen web podporuji - tím říkám, že je mi to jedno - u spousty keší přeci cesta je cílem a dotyční se ochudí sami.
  • 0
Don't panic!

#60 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:06

srefl napsal/a:
Výpálit to hnízdo? Hned potom vyhlásit džihad http://brutime.0fees.net

Panebože, co to má bejt? Jo, dá se to tak najít, ale ten "následující gc kód" může patřit naprosto jakýkoli cachi úplně kdekoliv na celém světě. Určitě poletím do USA kvůli ftf. To by musela být opravdu náhoda, podpořená milionem dalších náhod, že zadám gc kód, cache bude unpublished a aspoň někde v celé ČR. Aby byla aspoň v nějakém městě poblíž HC je nemožný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama