Přejít na obsah


Fotka

Brdy Challenge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 13:33

Protože se má série Brdy Challenge stala docela populární, rozhodl jsem se zřídit toto vlákno, kde se budu snažit informovat o aktualitách a případně i odpovídat na Vaše dotazy, podměty (např. přidání nové keše) a podobně. Hodně se mi množí maily typu "Proč není v seznamu ještě tahle nová keš?" - to je samozřejmě dobře, ale prosím, než mě tímhle směrem kontaktujete (nyní můžete i přes tohle vlákno), prosím o kontrolu mého bookmarku k sérii - seznamy nestačím aktualizovat tak často - zabere to dost času - ale bookmark http://www.geocachin...2c-45a1a67fb050 se snažím udržovat stále aktuální.
  • 0

#2 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 14:52

Dnes zaktualizovány všechny seznamy, počet akceptovaných keší překročil již magickou hranici 200 keší...
http://www.romantic2...nge/seznam.html
http://www.romantic2...nge/keseri.html
  • 0

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:00

Díky nejen za všechny Brďáky… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 23:13

A hleďme, Brdy Challenge mají nového lídra... to jsem nečekal. Blahopřeji Radku.
  • 0

#5 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 11:49

Dnes proběhla aktualizace seznamu keší, už jich je rovných 210. Již se mě na to několik kešerů ptalo, takže odpovídám i tady veřejně: Ano, plánuji rozšíření série o další 3 výzvy, ale až po zrušení Vojenského Újezdu Brdy (zatím je odhad 2014). Uvidíme, jaký pak bude režim přístupu, ale mám již přesně místa, kam pokračování umístím. Kromě toho, že zároveň s otevřením VÚB očekávám vznik nových keší, vznikne do té doby jistě i několik dalších brdských keší mimo VÚB. Prozatím bych to viděl tak, že zachovám úrovně po vzoru BadgeGens, tedy stávající Diamond se přejmenuje na Ruby, ostatní úrovně zůstanou zachované. Přibudou pak úrovně Sapphire, Emerald a Diamond. Podmínky pro splnění stávajících úrovní zůstanou nejspíš stejné. Zatím je to ale poměrně vzdálená budoucnost, i když jak víme, čas neúprosně letí :-).
  • 0

#6 tr.ma

tr.ma

    Martina

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)
  • LocationPříbramsko

Publikováno 31 leden 2013 - 15:39

Tato výzva je úžasná, moc za ni díky, Brdy jsou moje láska od dětství a tak ráda využiji každou příležitost se do nich vracet. Mezi Brdskými kešemi jsem ale nenašla Novinský rybník GC2JBNB. Rybník leží mezi obcemi Podluhy a Hvozdec na okraji vojenského prostoru. Keše u nedalekého rybníku Krejcárek v seznamu jsou. Jinak zdravím a těším se na pokračování i další Brdské keše, ještě jich mám spoustu před sebou. :)
  • 0

#7 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2013 - 15:58

Díky. Ohledně Novinského rybníku (a dalších podobných keší) jsem to vysvětloval již několikrát individuálně, napíši to tedy i sem, aby si to přečetli všichni... Rybník je sice ve vymezené obarvené oblasti, ale nesplňuje hlavní podmínku:

Pro zalogování "found it" je potreba nalézt alespon X keší v brdských lesích nebo na okraji brdských lesu.


a nebo

U multi nebo multi-mystery keší stací, aby nezanedbatelná cást trasy keše vyhovala podmínce.


Při zařazování keší do seznamu challenge jsem dle mého názoru značně benevolentní (tzn. když nějaká keš splňuje všechna vymezení výzvy alespoň okrajově, je do seznamu zařazena).

Tuhle kešku jsem odlovil, je to pěkné místo, ale o lese zde asi nemůže být řeč, proto tam keš není zařazená... Jinak samozřejmě návrhy na zařazení některých jiných keší vítám.
  • 0

#8 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 19:36

Konečně jsem si všiml vlákna a mohu autorovi poblahopřát ke krásné sérii challenges. O víkendu jsem si dal procházku po hřebenech a pomalu se začínám sunout od zlata k platině. Všechny výlety po brdských keších mně těší, jejich zařazení do výzvy tomu dodává na zajímavosti. Přijmi blahopřání od fanouška a přívržence brdských keší. Zdravím.
  • 0

#9 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2013 - 21:30

Alke04 napsal/a:
A hleďme, Brdy Challenge mají nového lídra... to jsem nečekal. Blahopřeji Radku.

Jarda churavej, no bude mít co dělat.
  • 0

#10 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 14:12

Díky moc všem za podporu, dnes proběhla další aktualizace seznamů, takže hurá do Brd :-)...
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 13:21

Téhle challenge jsem si všimnul teprve dneska, když jsem logoval několik brdských keší :-) Jen mě překvapilo, když už jsou do Brd řazeny Hřebeny, že tam nejsou celé, ale jen jejich západní část. Přitom kterou horu řekne každý Pražák jako první, když se vysloví slovo Brdy? Cukrák! :-)
  • 0

#12 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 10:52

Dnes aktualizovány seznamy... PS: Právě proto tam nejsou Hřebeny celé, aby se Pražáci dověděli, jak vypadají skutečné Brdy :-)... PPS: Ne vážně, někde se ten řez udělat musel a druhá čast Hřebenů, která sahá mimo jiné až za Vltavu, je místy až moc odlišná od Brd jako takových...
  • 0

#13 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 11:09

Ono je to těžké, když jsme dělali event v Brdech, tak jsme zjistili, že je mnoho výkladů, co Brdy jsou a co už ne. Co odborník, to jiný názor. Mně se nejvíc zamlouvá pojetí pana Čáky.;)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 11:31

Teorie hlásá, že slovo Brdo znamená zalesněný kopec. Je tedy jasný, že Brdy jsou tím pádem všude a jako jediné mají právo být nazývány globálním horstvem. Ostatní horské celky typu Himálají, And či Alp, jsou pouze lokální pohoří, ze kterých místy ční nezalesněné štíty. Jedinou zatím nevyřešenou otázkou zůstává, zdali pod Brdy patří i subsaharský Atlas a Jizerské hory. U těch druhých jmenovaných však očekáváme díky postupné obnově lesů jejich opětné geografické připojení. Nejvyššími horami jsou Mount Everest a taky Tok v původních Brdech. Světovým veletokem číslo jedna se tak stává řeka Litavka pramenící ve vojenských Brdech. Do Litavky se dále vlévá Berounka, Vltava a Labe. Samotná Litavka ústí do Litavského oceánu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 13:02

Trhac napsal/a:
Teorie hlásá, že slovo Brdo znamená zalesněný kopec.

No, my, kteří pracujeme s tkalcovským stavem, náhodou víme, že brdo je ta součást stavu, která působí, že nitě v osnově jdou nahoru nebo dolů a může se tak mezi nimi protahovat člunek s útkem. Stav může mít brd klidně několik desítek, stačí ale i jedno, akorát že se s tím pak dá tkát pouze látka s obyčejnou plátnovou vazbou, což je, abych tak řekla, furt na jedno brdo!
  • 0

#16 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 13:30

Jen taková malá zajímavost:
http://www.mzp.cz/cz...aseni_chko_brdy
A mapka záměru:
http://www.mzp.cz/C1...KO-20130430.pdf
Trochu mě zklamalo, že v tom záměru není žádná nová stezka přes nynejší vojenský prostor:
http://www.mzp.cz/C1...ky-20130430.pdf
  • 0

#17 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 13:46

Má někdo přesnou představu o tom, jak to bude s přístupem do nynějšího vojenského prostoru? Co vlastně reálně případné vyhlášení CHKO znamená?

http://www.mzp.cz/C1...KO-20130430.pdf
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 14:18

Přijde mi škoda, že je CHKO tak malé. Klidně bych ho rozšířil až k Mníšku a k Berounce. Ale asi by to komplikovalo život obcím. Brdy jsem si letos zvolil za jeden z hlavních cílů kačeření a docela mě překvapuje, že přestože je kolem dost měst a Praha je téměř na úpatí, tak tam není skoro živáčka.
  • 0

#19 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 15:19

Tak do prostoru je stále vstup zakázán, pouze o víkendech mužeš do okrajových "povolených" částí. Někdy je tam jak na václaváku. Teď jsou asi všichni u moře :)
  • 0

#20 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 16:57

romantic29 napsal/a:
Má někdo přesnou představu o tom, jak to bude s přístupem do nynějšího vojenského prostoru? Co vlastně reálně případné vyhlášení CHKO znamená?

http://www.mzp.cz/C1...KO-20130430.pdf


No vlastni vyhlaseni CHKO pro normalniho cloveka nic neznamena (na rozdil od podnikani), muze se na danem uzemi bez problemu pohybovat jako v normalnim lese a krajine. Jina je pokud na danem uzemi je vyhlasena nejaka rezervace, tam pak muze byt vstup do daneho uzemi zakazan.

Pro nas kacery zel CHKO znamena, ze by kazda krabicka umistena v tomto prostoru, mela byt schvalena od spravy CHKO.

Rezim znam ze Zdarskych vrchu, kde CHKO je. Pohyb po lese tam nikdo nezakazuje, ale loni si ochranari vsimli geocachingu a nektere cache museli byt bud odstraneny, nebo presunuty k cestam, turistickym stezkam a lesnim silnicim. Zel jedna moje tam musela byt zrusena neb presunout nesla.

Pak by kaceri bud museli vyuzit pro ulozeni krabicek stavajici sit cest a nebo cekat, az Klub ceskych turistu dane uzemi proznaci, k cemuz zajiste za nejaky cas dojde a pak k temto cestam ulozit krabicky.

Geocaching je ve smyslu CHKO bran jako organizovana sportovni cinnost a ta vzdy potrebuje v CHKO povoleni. Ale myslim, ze to je o vzajemne duvere a pochopeni. Nejeden ochrance je kacer a tak to je jen o tom, zda clovek narazi na blbce, nebo na spratelenou dusi.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama