Přejít na obsah


Fotka

Brdy Challenge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 17:07

Tady je mapa vcetne navrhovanych zon:
http://www.arcgis.co...71b5f021a30feea
Doporuceny prohlizec je firefox mozila.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#22 standarevnice

standarevnice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 13:16

Nedávno jsem si všimnul této výzvy. Blahopřeji autorovi k super serii. Protože se jedná o mně blízký kraj, beru geokolegyni a razíme na cestu k platině. Zdravím.
  • 0

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 14:57

Solim napsal/a:
...
Pro nas kacery zel CHKO znamena, ze by kazda krabicka umistena v tomto prostoru, mela byt schvalena od spravy CHKO.

Rezim znam ze Zdarskych vrchu, kde CHKO je. Pohyb po lese tam nikdo nezakazuje, ale loni si ochranari vsimli geocachingu a nektere cache museli byt bud odstraneny, nebo presunuty k cestam, turistickym stezkam a lesnim silnicim. Zel jedna moje tam musela byt zrusena neb presunout nesla.

...


Mám taky zkušenost s CHKO Žďárské vrchy. Mám tam tři keše, z toho dvě v lese. Mají svůj profil na gc.com, tak jsem je kvůli těm dvěma kontaktoval přes profil a do druhého dne jsem měl vždy schvalující odpověď. Jedna keš je tradička, tam neměli žádnou připomínku. Druhá je noční letterbox, tak tam chtěli vědět, kde přesně je finálka, kudy povede trasa a jak jsou vyřešené stage a finálka. Odepsali mi, že je to hospodářský les, že jim keš nevadí a poděkovali, že vědí o její existenci.
Další CHKO, která má přesný přehled o keších, jsou Jizerské hory. Tam jsou na tom tak, že dokonce poradí, kam by podle nich bylo vhodné keš umístit. Když se jim kačer ozve s místem, kde by keš neradi viděli, snaží se vymyslet alternativu, kde by to šlo. Geocaching dokonce propagují na svých akcích a v tiskovinách jako vhodnou formu turistiky pro hory.

Takže se nebojte a když zakládáte keš v CHKO nebo NP, ozvěte se správě, budou jedině rádi.
  • 0

#24 Jistra

Jistra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 15:15

Solim napsal/a:
Tady je mapa vcetne navrhovanych zon:
http://www.arcgis.co...71b5f021a30feea
Doporuceny prohlizec je firefox mozila.


Ještě k Brdům: Výše uvedený návrh zonace je nyní připomínkován dotčenými obcemi a poté Agentura ochrany přírody udělá návrh definitivní. CHKO pak zřídí vláda svým nařízením, vymezení zón stanoví MŽP vyhláškou a podrobnější režim zón se stanoví "obecně závazným právním předpisem". Předpokládám, že v I zónách bude povolen vstup minimální nebo žádný, v II zónách regulovaný (po cestách), v III zónách by neměl být pohyb osob regulován a IV zóny jsou zastavitelná území obcí. Toto je ale jen můj předpoklad.
Některé oblasti, které by do CHKO měly logicky spadat tam nejsou (např. Petráčkova hora), protože s tím obce nesouhlasily. Zahrnout tam Hřebeny by bylo logické (možná i PP Trhoň), ale my (obec Strašice) to nebudeme navrhovat, aby se zbytečně neprotahoval a nekomplikoval schvalovací proces - hlavně aby byla CHKO vyhlášena.
Připomínky obce Strašice k návrhu CHKO Brdy jsou na webu Muzea Středních Brd www.muzeumstrasice.eu
  • 0

#25 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2013 - 14:49

Udelal jsem pro Brdy Challenge kontrolory na project-gc.com: http://project-gc.co...=Czech Republic Jsou tam pro vsech pet kesi, ale vpodstate je to jen jeden, protoze rozdil je jen v minimalnim poctu. Takze kdyz si nekdo necha kontrolovat splneni podminek na Bronze a bude mit hotovo uz i na Silver, tak mu to napise, ze splnuje Silver a vsechny nizsi. Je tam jedna ficura jak to vic unifikovat pro konkretni level, ale tim jsem se zatim neprokousal, nicmene to mam v planu. :-) Aktualnost je podminena aktualnosti Bookmarku Brdy Challenge a samozrejme dat na project-gc.com.


Tento příspěvek byl upraven od marram: 21 říjen 2013 - 9:27

  • 1

#26 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 23:56

PROSÍM O AKTUALIZACE SEZNAMU  :)


  • 0

#27 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 8:57

Udelal jsem pro Brdy Challenge kontrolory na project-gc.com:

http://project-gc.co...=Czech Republic

Jsou tam pro vsech pet kesi, ale vpodstate je to jen jeden, protoze rozdil je jen v minimalnim poctu. Takze kdyz si nekdo necha kontrolovat splneni podminek na Bronze a bude mit hotovo uz i na Silver, tak mu to napise, ze splnuje Silver a vsechny nizsi.

Je tam jedna ficura jak to vic unifikovat pro konkretni level, ale tim jsem se zatim neprokousal, nicmene to mam v planu. :-)

Aktualnost je podminena aktualnosti Bookmarku Brdy Challenge a samozrejme dat na project-gc.com.

 

Zkusil jsem to a napsalo mi to hlášku

 

Error! Line 15: attempt to index global 'conf' (a nil value)


  • 0

#28 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 9:26

Zkusil jsem to a napsalo mi to hlášku

 

Error! Line 15: attempt to index global 'conf' (a nil value)

 

Vyreseno, byl tu stary odkaz. Nove je checker pro vsechny levely challenge:

 

http://project-gc.co...=Czech Republic


  • 1

#29 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 22:28

Díky marramovi za tu vymoženost, jinak jsem dnes zorganizoval seznamy :-).

 

http://www.romantic2...nge/keseri.html


  • 0

#30 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 22:29

Jinak se omlouvám za delší neaktualizaci - nebyl čas a navíc mi nechodily zprávy z tohohle vlákna


  • 0

#31 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 15:45

Díky marramovi za tu vymoženost, jinak jsem dnes zorganizoval seznamy :-).

 

http://www.romantic2...nge/keseri.html

 

Ač jsou čelenky obecně zlo. Tak tyhle jsou fajn. Zítra se doufám posunu do Gold kategorie a zahubím tím 5. koťátko. :)


  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#32 standarevnice

standarevnice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 16:51

Díky za aktualizaci. Koukám, že budu ještě muset máknout, abych se dostal výš z 22 místa.


  • 0

#33 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 14:58

ahoj, prosím o aktualizaci seznamu,.. je tu ted napr. nova vanocni serie od alkeho, diky


  • 0

#34 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 16:41

Bohužel, v nejbližší době nemám jak zaktualizovat, ale jak je popsáno v tomto vlákně, počet vašich odlovů i keše zařazené do série, si můžete zjistit z příslušného mého bookmarku...


  • 0

#35 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 18:58

Brdy challenge neni o 22 bodech na jednom kopci, ale o te spouste zejmena starsich krabicek v nadherne prirode od Prahy az k Tremsinu a Hradku u Rokycan. Bohuzel spousta jich je jiz zarchivovanych a zadna serie, byt hezka, se jim v mych ocich nemuze vyrovnat ...
  • 4

#36 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 19:19

S tím nezbývá než souhlasit. Ze zatím 110 odlovených krabiček jsem nenarazil na žádnou, která by nebyla na pěkném místě.

A právě proto mě trošku mrzí určitá inflace brdských keší, která v poslední době nastala. Jen za poslední měsíc jich máme nalezeno 23 čerstvě publikovaných. A tím jsme se najednou velmi prudce přiblížili k Diamantu. Zatímco před měsícem jsem se těšil na to, že k dosažení Diamantové Challenge bude potřeba začít pronikat čím dál hlouběji do krásných a hlubokých lesů za Litavkou, tak dnes nám vlastně stačí zajet jednou do Komárova a máme nejvyšší Challenge odlovenou.

Proto bych se rád zeptal ownera, zda neplánuje nějaké změny v počtu odlovených keší, nutných pro splnění jednotlivých výzev. Že bychom s odlovem ještě chvíli počkali :)

 

A abych nezapomněl, za celou sérii Brdy Challenge velmi děkujeme.


  • 1

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 20:20

Nehudrat, prosím. Jsoutě dny sváteční. :)

 

Měnit podmínky probíhající challenge nelze. Šlo by ale přidat další stupeň.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 21:27

Já svátky nedržím, tak hudrat můžu.

Alkeho rychlokvašky na tři měsíce (případně na 4 když začne kačer brblat) bych to bookmarku nezahrnoval. Dal bych tam podmínku, že keš musí být založená s dlouhodobým úmyslem a ne jen na omezenou dobu.


  • 6
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#39 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 21:55

Souhlasím, máte pravdu, asi jsem mohl sérii z challenge vyjmout dodatkem k pravidlům, ale když už jsem ji tam jednou zahrnul a spousta lidí na základě toho logovala na challenge "Found it", tak to dodatečně udělat nelze... Mě ta série v "rajonu" také moc netěší, ani ne tak proto, že je to série, ale spíš kvůli její dočasnosti, protože tím získají ti, kteří ji odloví, nefér výhodu :-( a ti, co např. začnou kešovat až za půl roku budou hodně limitovaní. Pokud vznikne v Brdech nějaká další série, budu to zvažovat individuálně a už ji možná do challenge nezahrnu. Pokud jde o ty nové cíle, tak jak jsem již psal, přibudou 3 nové mety, asi 150, 180 a nejvyšší stupeň ještě nevím, ale až poté, co se zruší vojenský újezd a bude v brdech CHKO (tou dobou bude jistě i více brdských keší). 


  • 3

#40 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2014 - 20:57

Poslední dobou se mi (díky Alkeho sérii :-)) množí stížnosti, že aktualizuji moc málo, tak já to zkusím vysvětlit i tady, co to všechno obnáší, když už jsem to jednou rozepsal :-)


  1. Musím projít všechny nové keše v oblasti dle polygonu, jestli jsem průběžnou kontrolou nových na nějakou nezapomněl. Polygon má ale schválně velký přesah, abych nezapomněl na multi a mystery, které začínají mimo oblast, ale maji tam třeba finále. Dále tyhle keše musím jednu po druhé projít a zkontrolovat, pokud je to multi nebo mystery, tak obvykle navíc kontaktuji někoho z kámošů, kdo ji má odlovenou, a prokonzultujeme, zda je brdská. Dále tam keš případně zařadit, stáhnout do geogetu a otagovat.
  2. Musím smazat všechny logy na těch keších v geogetu.
  3. Musím stáhnout všechny listingy i s úplně všemy logy do geogetu (to trvá dost dlouho).
  4. Musím zjistit, jestli nějaká keš není nově archivovaná a pokud je, tak zjistit, od kdy je neodlovitelná a patřičně to otagovat v geogetu.
  5. Vygenerovat pořadí kešerů (to trvá také poměrně dlouho).
  6. Vyexportovat postupně všechny 4 formáty seznamů zařazených keší.
  7. Všechno nahrát na internet.
  8. Napsat informaci na fórum, že proběhla aktualizace :-).
 
Celý proces zabere cca 1-1,5h, přičemž k tomu všemu potřebuji svůj stolní počítač, ke kterému jsem se teď delší dobu nedostal.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama