Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - nová ikona?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:49

Abych odvedl neutuchající diskuzi od finálkového webu, tak mě napadlo, jestli by nebylo záhodno zkusit s množícími se kešemi s podmínkami navrhnout GS novou ikonku pro tyto keše. Osobně se mi zatím stalo jen jednou, že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. Časem se ale pravděpodobně takové keše budou rozšiřovat. Co vy na to?
  • 0

#2 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:57

Zajímavé, že tě to napadlo právě teď :-)
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:03

Maxinoha napsal/a:
Zajímavé, že tě to napadlo právě teď :-)


Úplná náhoda to není :-) :-)
  • 0

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:39

Tak tento napad tu byl samozrejme uz drive. Jednu dobu byla tato myslenka mezi nejzadanejsimi na zrusenem feedback foru. Fakt, ze se od te doby pro tyto kese nova ikona neobjevila, ukazuje, ze se tim GS nebude vubec zabyvat. Bohuzel.
  • 1

#5 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:53

a ikonku pro waymarky byste na gc.com nechteli? :-)

http://www.geocaching.com/challenges/ - sem patri vsechny challenge
  • 1

#6 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 17:07

VXP napsal/a:
http://www.geocaching.com/challenges/ - sem patri vsechny challenge

Řekl bych, že v tomto vláknu jde o challenge cache jakožto typ mystery keší (mají fyzickou schránku), zatímco ty sem dáváš odkaz na challenges, což je naptosto ofdlišná věc. Challenge caches mají jako podmínku např. odlov určitého množství keší v daném území apod., zatímco challenges spočívají např. ve vyfoceníí se před nějakou památkou apod.
  • 0

#7 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 17:45

Smrk napsal/a:
... že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. ...


Myslel jsem, ze celenka musi byt mysterka.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#8 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 17:46

Smrk napsal/a:
Abych odvedl neutuchající diskuzi od finálkového webu, tak mě napadlo, jestli by nebylo záhodno zkusit s množícími se kešemi s podmínkami navrhnout GS novou ikonku pro tyto keše.
Osobně se mi zatím stalo jen jednou, že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. Časem se ale pravděpodobně takové keše budou rozšiřovat. Co vy na to?


Je to možná jenom moje neznalost, ale co tak vím, tak multina charakter challenge keše mít nemůže ne? Co jsem četl v pravidlech, může to být jen mystery a právě z důvodu upozornění kačerů musí mít v názvu slovo "challenge". Čímž Groundspeak vyřešil jedno a žádnou ikonku dělat nemusí, což je ale na druhou stranu škoda (viz. i předchozí příspěvky o tom, že tento návrh už tu byl)...
  • 0
Užívej života...

#9 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 17:56

Destr napsal/a:

Smrk napsal/a:
... že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. ...


Myslel jsem, ze celenka musi byt mysterka.

Ony existují i multi-mystery keše, kdy doma získáš úvodní souřadnice a poté následuje multinka v terénu. Navíc hranice mezi multinou a mysterkou je mnohdy hodně malá. Samotná challenge cache nemusí být na výchozích souřadnicích, může to být jakýkoli typ fyzické keše.
  • 0

#10 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:23

honzak83 napsal/a:

Destr napsal/a:

Smrk napsal/a:
... že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. ...


Myslel jsem, ze celenka musi byt mysterka.

Ony existují i multi-mystery keše, kdy doma získáš úvodní souřadnice a poté následuje multinka v terénu. Navíc hranice mezi multinou a mysterkou je mnohdy hodně malá. Samotná challenge cache nemusí být na výchozích souřadnicích, může to být jakýkoli typ fyzické keše.


Ad1 - to popisuješ mysterku. Dnes by to jako multina neprošlo.
Ad2 - ano challenge cache nemusí být na výchozích souradnicích a ne, nemuze to byt jakykoli typ fyzické kese viz. výše...
  • 0
Užívej života...

#11 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:31

puczmeloun napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Destr napsal/a:

Smrk napsal/a:
... že jsem chtěl vyrazit na multinu a až těsně před začátkem lovu jsem zjistil, že bych ji nemohl zalogovat. ...


Myslel jsem, ze celenka musi byt mysterka.

Ony existují i multi-mystery keše, kdy doma získáš úvodní souřadnice a poté následuje multinka v terénu. Navíc hranice mezi multinou a mysterkou je mnohdy hodně malá. Samotná challenge cache nemusí být na výchozích souřadnicích, může to být jakýkoli typ fyzické keše.


Ad1 - to popisuješ mysterku. Dnes by to jako multina neprošlo.
Ad2 - ano challenge cache nemusí být na výchozích souradnicích a ne, nemuze to byt jakykoli typ fyzické kese viz. výše...

Papírově se challneg cache opravdu vždy tváří jako mysterka, ale ve skutečnosti to může být tradička, multina, klasická mysterka či wherigo. Ideální by bylo asi challenge vyčlenit jako samostatný typ keše a změnit pravidla (tím by odpadlo i např. složité vymýšlení vzorců u bonusovek).
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:39

honzak83 napsal/a:
Papírově se challneg cache opravdu vždy tváří jako mysterka, ale ve skutečnosti to může být tradička, multina, klasická mysterka či wherigo. Ideální by bylo asi challenge vyčlenit jako samostatný typ keše a změnit pravidla (tím by odpadlo i např. složité vymýšlení vzorců u bonusovek).


Tvuj prvni prispevek v tomto vlaknu byl pravdivy, ted uz ale placas nesmysly.
Doporucuji ti poradne precist si pravidla. http://support.groun...=kb.page&id=206

2. Challenge caches are listed as the Mystery/Unknown cache type.


  • 0

#13 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:56

k-lord napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Papírově se challneg cache opravdu vždy tváří jako mysterka, ale ve skutečnosti to může být tradička, multina, klasická mysterka či wherigo. Ideální by bylo asi challenge vyčlenit jako samostatný typ keše a změnit pravidla (tím by odpadlo i např. složité vymýšlení vzorců u bonusovek).


Tvuj prvni prispevek v tomto vlaknu byl pravdivy, ted uz ale placas nesmysly.
Doporucuji ti poradne precist si pravidla. http://support.groun...=kb.page&id=206

2. Challenge caches are listed as the Mystery/Unknown cache type.

Možná máš problémy se čtením, ale jasně píšu, že papírově je challenge cache vždy mysterka, avšak stylem lovu to může být jakýkoli typ fyzické keše. Klidně to může být tradička 1/1, ale i zapeklitá mysterka 5/5. Je to obdobné jako letterbox, ten taky může být ve své podstatě tradička, multina, mysterka i wherigo.
  • 0

#14 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:05

Maxinoha napsal/a:
Zajímavé, že tě to napadlo právě teď :-)


Zlatej Smrk, mne napadaly mnohem horsi veci...
  • 0

#15 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:27

honzak83 napsal/a:
Možná máš problémy se čtením, ale jasně píšu, že papírově je challenge cache vždy mysterka, avšak stylem lovu to může být jakýkoli typ fyzické keše. Klidně to může být tradička 1/1, ale i zapeklitá mysterka 5/5. Je to obdobné jako letterbox, ten taky může být ve své podstatě tradička, multina, mysterka i wherigo.


S tebou je jakakoli debata marna, ale naposledy.
Challenge kes opravdu nemuze byt lovena jako multina, wherigo a ani jako letterbox. Souradnice challenge kese musis ziskat z listingu, at uz ze je kes na vychozich souradnicich nebo ze je ziskas vyresenim nejake sifry ci hadanky. To by sis ale musel nejdriv precist ta pravidla, jejiz odkaz jsem tu hodil a ne jen opakovat svoje dojmy.
  • 0

#16 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:36

k-lord napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Možná máš problémy se čtením, ale jasně píšu, že papírově je challenge cache vždy mysterka, avšak stylem lovu to může být jakýkoli typ fyzické keše. Klidně to může být tradička 1/1, ale i zapeklitá mysterka 5/5. Je to obdobné jako letterbox, ten taky může být ve své podstatě tradička, multina, mysterka i wherigo.


S tebou je jakakoli debata marna, ale naposledy.
Challenge kes opravdu nemuze byt lovena jako multina, wherigo a ani jako letterbox. Souradnice challenge kese musis ziskat z listingu, at uz ze je kes na vychozich souradnicich nebo ze je ziskas vyresenim nejake sifry ci hadanky. To by sis ale musel nejdriv precist ta pravidla, jejiz odkaz jsem tu hodil a ne jen opakovat svoje dojmy.

Taky hezky spor.. ;)
A co v listingu... na STAGE 1 opis A, na STAGE 2 opis B, na STAGE 3 opis C a krabicka je na ABC... Hadej kolik je A, B, C ... :)
Mas v listingu jak ukol, tak hadanku, tak vypocet souradnic. Jen se holt musis projit nekde po lese....

Edit: jen pridam viz. např. GC300VQ 1 stage, nebo GC3NTQJ kde musis pro TB... atd...
  • 0

#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:33

petegeo napsal/a:
Taky hezky spor.. ;)
A co v listingu... na STAGE 1 opis A, na STAGE 2 opis B, na STAGE 3 opis C a krabicka je na ABC... Hadej kolik je A, B, C ... :)
Mas v listingu jak ukol, tak hadanku, tak vypocet souradnic. Jen se holt musis projit nekde po lese....

Edit: jen pridam viz. např. GC300VQ 1 stage, nebo GC3NTQJ kde musis pro TB... atd...


U toho prvniho se opet da vest debata, ze to neni challenge kes podle pravidel, ale budiz byla schvalena jako challenge kes. Ta druha je stale mysterka, i kdyz priznavam kombinovana. Kazdopadne, co schvali jako challenge reviewer je challenge kes a klidne se pri tom muze pouzivat wherigo nebo muzes prechazet Krkonose. O tom jsem ale nepsal. ;);)
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 6:33

Koukám, že se to zvrtlo zase někam jinam. K přesnému výkladu pravidel, co je a co už není challenge keš. A ne jestli by se nedalo opět navrhnout vytvoření nové ikony.
  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 7:09

Já nevím, jak to kolega Maxinoha provedl, ale u této jeho keše http://www.geocachin...96-86ef68f89a16 se mi zvláštní ikonka zobrazuje. Ne na mapě, ale v listingu ano. A evidentně to tak není u všech challenge keší, třeba tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC27Z84 nikoliv.
  • -1

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 7:23

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já nevím, jak to kolega Maxinoha provedl, ale u této jeho keše http://www.geocachin...96-86ef68f89a16 se mi zvláštní ikonka zobrazuje. Ne na mapě, ale v listingu ano. A evidentně to tak není u všech challenge keší, třeba tady http://www.geocachin...aspx?wp=GC27Z84 nikoliv.

Nastylovat obrazek aby se zobrazil nad ikonou kese neni zadna veda. Ze to nefunguje ve vsech prohlizecich stejne, nekde se ikona zobrazi pres text a nekde kvuli tomu treba nefunguji odkazy na tisk listingu uz je vec jina ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama