Přejít na obsah


Fotka

Pravidla moderování příspěvků


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 10:03

Už několikrát jsem postřehl, a nejen já, že v některých vláknech je náhle moderováno několik příspěvků, které nejsou ani vulgární, ani se nesnaží někoho očerňovat a urazit. Pochopil bych, kdyby se to dělo v odborných debatách, kam někdo začne vpisovat věci zcela od tématu, ale děje se to i ve vláknech, kde se stejně jen mlátí prázdná sláma a o řešení žádného opravdového problému tam nejde, jen o debatu. Naposledy třeba vlákno o koťátkách. Šlo by zveřejnit a uplatňovat jednotná pravidla moderování ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 21:03

Posun nahoru, odpověď stále schází ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 22:45

By mě to celkem taky zajímalo. To rozklikávání "nezávadných" příspěvků je opruz:-) A pak tam nic není:-((
  • 0

#4 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 0:11

Taky by me zajimalo. Rozklinu, tesim se na bulvar, a ono nic...
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 8:29

1. Stále jsme se nic nedozvěděli :-( 2. Proč jsou autoři některých debat zřetelně na indexu a jejich vlákno je rychle uzamčené, zatímco jiná vlákna, kde se lidé zřetelně více napadají, stále běží ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:22

Copak, Kolombo? Lobuješ za přísnou cenzuru všude?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:23

UP, také mě zajímá odpověď.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:48

Citecka napsal/a:
Copak, Kolombo? Lobuješ za přísnou cenzuru všude?


Ne, ptám se na pravidla, podle kterých jsou někteří rychle cenzurováni a na jiné se kašle.

Tobě se to moderování některých příspěvků líbí ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:56

kolombo napsal/a: Ne, ptám se na pravidla, podle kterých jsou někteří rychle cenzurováni a na jiné se kašle.
Tobě se to moderování některých příspěvků líbí ?

Na GC.cz do toho sice nemám co kecat ale dovolím si drze tvrdit, že s webovými magazíny mám dlouholeté zkušenosti (tehdy ještě ani nebyl geocaching) a podle mě je jakékoli "moderování diskuze" cesta do pekel - dřív nebo později. "Moderátor" totiž prostě není reálně schopen číst a sledovat úplně všechno a proto to nikdy nemůže být už jen z principu věci úplně spravedlivé ani účinné.

Zasahovat má smysl pouze proti vysloveným excesům a to spíše blokováním účtů. Moderovat ale běžné řeči nemá smysl a dokonce je to i proti zájmům majitele serveru - ale to už jsem zase někde jinde.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:43

Moderování by mělo probíhat v rámci pravidel odkazovaných třeba z navigace. Naprostá jednotnost moderování reálně není možná, protože 1. ne každý moderátor přečte každý příspěvek, tedy bez upozornění mohou některé příspěvky uniknout zasloužené restrikci 2. lidi nejsou stroje, takže různí lidé mohou mít různý náhled, který se může měnit s ohledem na vývoj diskuze a různý kontext apod. Jednotnost moderování se dá zaručit pouze pokud se téměř nemoderuje, což prostě nefunguje a proto se moderování zavedlo, nebo pokud probíhá moderování velice restriktivně, což by se asi taky nikomu nelíbilo. A jakákoliv střední cesta vytváří prostor pro nejasnosti. Takže tohle nemá pro všechny přijatelné řešení.
  • 0

#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:57

kolombo napsal/a:Tobě se to moderování některých příspěvků líbí ?


Ne.

Ale když jsme u toho "předmětného" threadu s koťátkama, řek bych, že tam probíhala vcelku vtipná škádlovice a ta začínala sklouzávat k běžnému stokrát omletému flejmu, tak to chtěl AJFA udržet v původních mezích.

Jestli je tohle správnej přístup, je na diskuzi. I mě mizej příspěvky pod tlačítkem "moderováno". Ale obeznámen s fcí moderátora vcelku šoupu nohama (se skřípáním zubů to tvoří zajímavý akord).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 12:05

tady furt dobrý, podle mne je moderatizátor snesitelný. To ministr nevimčeho by chtěl rovnou rozdávat pokuty http://www.lidovky.c...04_ln-media_mpr
  • 0

#13 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 16:55

Tak nějak bych řekl, že není v silách moderátora sledovat všechno a tak zasáhne přednostně tam, kde rychlý nárůst počtu příspěvků ukazuje, že tam bují pěkný flame. A tak jsou spíše zabanování lidé, kteří v nějakém flamu otravně dokolečka melou svoje než ti, kteří se tak často neprojevují ale jsou o to sprostější. (typická situace - někdo přijde, plivne si a odejde a nic se mu nestane - na rozdíl od těch, kteří reagovali a nechali se vyprovokovat k hádce)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama