Přejít na obsah


Fotka

Loveni CHIRP kesi s Androidem a iOSem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 17:06

Na GooglePlay jsem narazil na aplikaci Cache Beacon beta -odkaz na GooglePlay, aplikace slouzi ke cteni souradnic z Garmin Chirpu, podminkou je aby mobil podporoval ANT+, nebo USB host a pripojit k nemu ANT+ usb stick (usb 2.0) - mam nainstalovano, ale jeste jsem to nemel moznost nikde vyzkouset, treba to nekomu pomuze... ;)

edit: tenhle program jsem nasel i na iOS odkaz na Itunes - je potreba dokoupit ANT+ usb stick
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 17:32

Ja jsem to zkousel, ale neuspesne. Kde Garmin Chirpa precet, tak se mobil nechytal.
  • 0

#3 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 20:39

pridan odkaz na aplikaci pro iOS ;)
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 22:07

Můžeš chirpy vyrábět. Čipy na to jsou.
http://www.ti.com/li...5a/swrs095a.pdf
Jestli zveřejnili celý protokol, nevím.
ANT+ je určen na propojení s měřicími čidly, snímači, nablízko. A není to přímo Garmin, ale nějaká dceřinná společnost a používá to asi 300 dalších společností.
  • 0

#5 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:12

Nahodou jsem narazil na tento program a vyzkousel ho. Funguje to. Omezeni je ve vzdalenosti, ktera u Sony Xperia mini pro je cca 1,5 m. Omezeni, limity a vubec vice je zde:
http://fun2code-blog...troduction.html
  • 0

#6 RAFa16

RAFa16

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:27

To je zvláštní. Kolega i já máme oba Sony Xperia X10 mini pro, oba android 2.1, oba doinstalovaný Ant Radio Service. Jemu mobil aplikaci Cache Beacon beta podporuje a mě ne, tak tomu moc nerozumím. Může to být způsobeno tím, že já mám telefon z ledna 2011 a on až z července 2011?
  • 0

Geocaching je závislost.


#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:58

S tímhle těžko radit... Ale v popisu toho programu je poznámka "Android 2.x: - Please make sure that the ANT+ service is enabled." Máš to tedy povolené/zapnuté ? Každopádně bych asi zkusil update celého Androidu, pokud k tomu stroji nějaký vyšší oficiální je. Nebo by to mohl vyřešit i hard reset, což je dost často lék na všelijaké nepochopitelné problémy. Předpokládám ale, že víš co takováto věc obnáší, tak pozor ať si nevymažeš něco o co nechceš přijít.
  • 0

#8 RAFa16

RAFa16

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 13:19

Tak už asi vím, kde je zakopán pes. ANT+ začali na SE dávat někdy v únoru 2011, docela pech. No případně zkusím update i když nevím jestli něco oficiálního existuje. Dík za radu
  • 0

Geocaching je závislost.


#9 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 18:27

Koukam, ze jsem tu psal, ze se mi to nepodarilo, tak ted napisu, ze uz se mi pred mesicem uspesne podarilo jednoho chirpa nacist :)
  • 0

#10 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 21:38

@RAFa16 - Xperia X10 mini Pro ant+ podporuje, ale je treba nahrat nejnovejsi firmware. ;)
  • 0

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 22:42

No, já se obávám, že ta oficiální 2.1 bude pro tenhle model opravdu konečná... Alespoň tady to píší.
Pak samozřejmě zůstává volné pole působnosti ohledně nějaké té verze neoficiální ;)

Každopádně bych ale pro jistotu ještě pomocí PC Companion zkusil jestli nevydali nějaký menší update. Občas totiž výrobci vydávají "záplaty" aniž by se musela udávat změna hlavní verze, v tomto případě té 2.1.

EDIT: A teď tam ještě vidím, že by ten případný update bylo možné stáhnout i pomocí wi-fi bez nutnosti do PC instalovat tu hrůzu jménem PC Companion... Viz tato stránka.
  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2013 - 16:32

Jedna vec je aktualizace, druha vec je mit opravdu zapnuty ant+. Ono to (aspon na Neu) jde totiz jenom v tom pruvodci pri prvnim spusteni. A jestli jsi delal nejaky upravy jako treba root a umazaval, tak jsi moh smazat i neco k ant+ ;) A jak pise Jarous1, tak sony velice rado vydava mensi updaty (podivej se do nastaveni -> informace o telefonu -> cislo sestaveni.

A jinak: mame i cesky stranky xperia.cz ;)
  • 0

#13 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 19:42

Nemáte někdo zkušenost s tímhle ANT+ adaptérem pro iPhone? Sice v popisu to nezmiňují, ale mělo by to fungovat i pro CHIRP...

Vložený obrázek
  • 1

#14 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 22:34

Predem velmi dekuji za radu od rumvaders. Me Cache Beacon funguje velmi spatne. Sama se sice spusti, ale jen obcasne si spusti ANT servisu. Pokud si ji spusti, tak pak chirp nalezne. A navic uz prestala byt vyvijena. Daleko lepsi je ANT+ plugin sampler. Nejen ze funguje bez potizi, ale umi zobrazit z chirpu vice dat a dokonce ho programovat. I cizi chirp bez znalosti nejakeho pinu, jak to avizuje garmin. Ach ta bezpecnost...


  • 0

#15 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 19:11

Mám dotaz: Rád bych lovil CHIRP keše (dnes jsem například na jedné byl, ale bohužel jsem neměl ty správné technické prostředky). Máme dva telefony s Androidem: Sony XPERIA SP a Samsung Galaxy S3 mini. Jak jsem zjistil, ani jeden z nich zřejmě nepodporuje ANT+.

Nový telefon si nyní pořizovat nehodlám a tak se chci zeptat, jestli jedinou možností je koupit adaptér a případně jaký?

Na netu jsem našel na českém trhu zatím jen tento typ: https://www.alza.cz/...ant-d509936.htm

Připadá mi docela drahý, ale pokud by nebylo nic jiného, byl bych ochoten ho i zakoupit. Má s ním někdo případně zkušenosti? Nebo s nějakým jiným?

 

 

Díky za odpovědi.


  • 0

#16 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 20:02

Já koupil laciný ANT+ dongle na čínském webu, k tomu OTG redukci a s mojí Xperií V to funguje. 

Je to tento - http://www.dx.com/p/...42#.VVeVFrntmko


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 16 květen 2015 - 20:06

  • 2

#17 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 20:09

Já koupil laciný ANT+ dongle na čínském webu, k tomu OTG redukci a s mojí Xperií V to funguje. 

Je to tento - http://www.dx.com/p/...42#.VVeVFrntmko

Díky moc, zkusím to omrknout :-)

Ještě se zeptám: Kupoval jsi to v tom obchodě v odkazu? Je platba kartou v těchto obchodech bezpečná?


Tento příspěvek byl upraven od svetylecko: 16 květen 2015 - 20:13

  • 0

#18 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 20:24

Samsung Galaxy S3 mini nemá USB OTG, takže s ním nefunguje žádné USB zařízení.


  • 0

#19 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 20:25

Samsung Galaxy S3 mini nemá USB OTG, takže s ním nefunguje žádné USB zařízení.

Díky za info. No naštěstí můj primární mobil je ta Sony Xperia SP, ta by snad USB OTG umět měla.


  • 0

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 22:31

Díky moc, zkusím to omrknout :-)
Ještě se zeptám: Kupoval jsi to v tom obchodě v odkazu? Je platba kartou v těchto obchodech bezpečná?


Zaplat kartou, ale pres paypal, tak to v tehle obchodech delaji skoro vsichni.
Nejsnadnejsi je mit provazanou kartu a paypal, takze platis kartou online, ale ne pres nakou pochybnou branu.
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama