Přejít na obsah


Fotka

Ochrana přirody u sousedů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 10:51

Dieser Cache muss leider aus Gründen des Umweltschutzes archiviert werden.

Das Bundesnaturschutzgesetz sagt im § 39:

"(6) Es ist verboten, Höhlen, Stollen, Erdkeller oder ähnliche Räume, die als Winterquartier von Fledermäusen dienen, in der Zeit vom 1. Oktober bis zum 31. März aufzusuchen"

http://dejure.org/ge...NatSchG/39.html

Da der Cache trotz Sperrung aufgesucht wurde erlaube ich mir eine sofortige Archivierung.

Bitte in den Guidelines dieser Website noch mal nachlesen, hier heisst es: "All local laws and documented land management policies apply."

Překlad - omluvte chyby:

Tyto cache musí bohužel být archivovány z důvodů ochrany životního prostředí.

Spolkový zákon o ochraně přírody říká, že v § 39:

"(6) Je zakázáno, jeskyně, tunely, zemní sklepy nebo podobné místnosti, které slouží jako zimoviště netopýrů, navštívit v období od 1. října do 31. března"

http://dejure.org/ge...NatSchG/39.html

Vzhledem k tomu že, cache byla navštívena přes disable, dovoluji si ji archivovat.

Přečtěte si prosím pokyny této webové stránce znovu, zde se píše: "Všechny místní zákony a plány hospodaření s půdou se musí dodržovat."


Z těchto důvodů archivoval německý reviewer celkem 4 cache ze serie http://coord.info/GCYGRH
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:25

no...měl ještě zamknout logování, protože když si (ani) něměčtí kačeři nedělají nic z disabled, archived je taky nezastaví
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:33

S tím nezbývá, než souhlasit. Keš může být na povrchu, sice bude mít méně *, ale to je snad nepodstatné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:33

Sakra. A já měl Bohouši už dlouho v plánu GCYJ6K. I tu archivoval, přestože zde netopýrová pravidla byla dodržována. Za chvíli zbyde jen to pověstné okapové pomočené magnetické smetí...:(
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 11:49

S netopýry je to pravda, proto bych u Budějovic neradil teď chodit třeba do Ortů (krabice i eartka jsou venku, bez problémů. Zrovna tam jsme totiž asi před 20 lety netopýry sledovali a s pracovníkem muzea kroužkovali a říkal, že netopýra probudí oteplení (pár lidí docela slušně topí) a když se proletí, ztratí energii na tři dny. Když se probudí 10x za zimu, chybí mu měsíc. Osobně si myslím, že krabici uvnitř stačí na zimu odnést a napsat to do listingu, jen disable nestačí.
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:02

Ono je to horší (probírali jsme to v souvislosti s vrápenci na Liščárně na Americe) - netopýr hibernuje. Pokud je vyrušen, spálí na uvedení do "provozní teploty" daleko víc energie, než na tři dny spánku. Když na to přijde, zabije ho i to jedno vyrušení ("Jé hele, to je hezkej netopejrek, a jak je klidnej, se vůbec nebojí, já si ho pohladííím...")
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:06

kiReGPS napsal/a:
Sakra. A já měl Bohouši už dlouho v plánu GCYJ6K. I tu archivoval, přestože zde netopýrová pravidla byla dodržována. Za chvíli zbyde jen to pověstné okapové pomočené magnetické smetí...:(

Já tedy vidím jen, že je disablovaná, ale možná ji zase pustili...
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:08

LudaL napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Sakra. A já měl Bohouši už dlouho v plánu GCYJ6K. I tu archivoval, přestože zde netopýrová pravidla byla dodržována. Za chvíli zbyde jen to pověstné okapové pomočené magnetické smetí...:(

Já tedy vidím jen, že je disablovaná, ale možná ji zase pustili...

Sorry, překouk' jsem se...
  • 0

#9 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:09

urbanb napsal/a:
...zde se píše: "Všechny místní zákony a plány hospodaření s půdou se musí dodržovat."
[/b]


Tak to snad všude, bohužel dnes lidem chybí trocha soudnosti a pokory.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 12:10

Jak to tam čtu, tak jsou to všechno logy od těch, co měli starší data. V tom případě disable ani archiv a dokonce ani odnesení (to spíše naopak) nic neřeší. Jedině dávat disable delší dobu dopředu.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 15:39

Citecka napsal/a:
Ono je to horší (probírali jsme to v souvislosti s vrápenci na Liščárně na Americe) - netopýr hibernuje. Pokud je vyrušen, spálí na uvedení do "provozní teploty" daleko víc energie, než na tři dny spánku. Když na to přijde, zabije ho i to jedno vyrušení ("Jé hele, to je hezkej netopejrek, a jak je klidnej, se vůbec nebojí, já si ho pohladííím...")

To o 3 dnech energie za 10 minutové prolítnutí jsem slyšel od netopýrologa. Nevylučuju, že ve skutečnosti to je mnohem víc. Netopýr má v zimě tělesnou teplotu kolem 2 stupňů, na prolétnutí se musí zahřát na provozní teplotu a pak po usnutí znovu vychladne. Takže ztráta energie je strašná. A prý stačí když se skupina lidí zastaví pod ním, probudí ho stoupající teplo, nemusí se na něj ani svítit nebo se ho dotýkat. A když si někdo ve štole udělá oheň, nebo tam jde s fagulí, to už je hodně velké oteplení.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 16:04

Ano. To jsme třeba v raných trempských časech nevěděli (v NAŠICH raných t.č.) a tak jsme si tu šachtu na Liščárně ohřívali svíčkami a horkými kameny - je toslepý konec, tak se to teplo udrží. No, teplo... Ale ti vrápenci, co spali po škvírách, nás asi rádi neměli :( Na druhou stranu, těch keší, o které jde - ty ně,ecké legendy - tak těch je škoda. Ona je škoda i byrokratismem nalinkované zkázy světa :) i když co se smajlíkem, ono to moc ke smíchu není. Ale asi to tak musí být. Jak se někde sejde dostatečný počet lidí, objeví se i byrokrat. Mezní bod zdravýho rozumu, řekl bych, který čeká každý lidský snažení.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 17:18

Tady by bylo řešením na zimu odnášet krabici a nechat zamykat listing a na jaře pak zase odmykat. Jak jsme se přesvědčili minulý týden, jde to. Žádný revírník to asi dělat nebude. Ovšem nikdo asi nezabrání místní mládeži, aby si tam ten ohýnek neudělala a keš tam vůbec být nemusí. Jinak ale největší pohromou pro brutopýry je zateplování paneláků, když se šturmuje před vánoci. To se pak probudí za polystyrenem. Pár kačerů je proti tomu nic.
  • 0

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 17:42

No nevím, nechci nijak zpochybňovat ochranu netopýrů, to ne - ale na druhou stranu se mi fakt moc nechce věřit tomu, že by se netopýr dal tak snadno vzbudit. Jasně, pokud třeba v jeskyni hoří od pátku do neděle oheň, tak asi ano. Pokud se najde debil, kterej do něj bude strkat prstem, tak asi taky ano ale že by se vzbudil tím, že kolem projde pár lidí (byť by se nechovali tiše a třeba si na něj i krátce posvítili baterkou nebo bleskem foťáku), tak tomu se mi prostě moc věřit nechce .... Ale brzy se setkám s člověkem z CHKO, tak se schválně detailně zeptám.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 20:03

Pokud jde o značkování, měření a sčítání netopýrů tak se zcela běžně provádělo právě na jejich zimovištích. Ono také chytit netopýra v létě je bez nějaké lapačky dost problém ;) Ale třeba už se to dnes, na rozdíl od počátku osmdesátých let min. století, dělá jinak. Nicméně rušit ve spánku kohokoliv tím, že mu polezu do ložnice je přinejmenším neslušné ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2012 - 20:35

kapsa napsal/a:
... ale že by se vzbudil tím, že kolem projde pár lidí (byť by se nechovali tiše a třeba si na něj i krátce posvítili baterkou nebo bleskem foťáku), tak tomu se mi prostě moc věřit nechce ....


25.10.2012 jsme byli na prohlídce Sloupsko-Šošůvských jeskyní v Moravském krasu, těsně před tím, že mají zimní pauzu právě kvůli přezimování netopýrů. Ale už tenkrát zde netopýři spali a paní průvodkyně nám na ně pěkně posvítila, abychom viděli, jak zimují. Na jednoho netopýrka (vrápence malého) jsme pak narazili, jak spinkal přímo na prohlídkové trase asi ve 2 m. Na dotaz, jestli si ho můžeme vyfotit, nám průvodkyně řekla, že klidně, že tvrdě spí a neprobudí se. A to kolem něj takto chodilo několik výprav denně.
http://www.geocachin...9a-a8929b4c100f
Vložený obrázek
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 6:49

MikiHamza napsal/a:

kapsa napsal/a:
... ale že by se vzbudil tím, že kolem projde pár lidí (byť by se nechovali tiše a třeba si na něj i krátce posvítili baterkou nebo bleskem foťáku), tak tomu se mi prostě moc věřit nechce ....

25.10.2012 jsme byli na prohlídce Sloupsko-Šošůvských jeskyní v Moravském krasu, těsně před tím, že mají zimní pauzu právě kvůli přezimování netopýrů. Ale už tenkrát zde netopýři spali a paní průvodkyně nám na ně pěkně posvítila, abychom viděli, jak zimují. Na jednoho netopýrka (vrápence malého) jsme pak narazili, jak spinkal přímo na prohlídkové trase asi ve 2 m. Na dotaz, jestli si ho můžeme vyfotit, nám průvodkyně řekla, že klidně, že tvrdě spí a neprobudí se. A to kolem něj takto chodilo několik výprav denně.
http://www.geocachin...9a-a8929b4c100f

Jo, to je přesně ono - taky mám podobný zkušenosti a proto taky moc nevěřím tomu, že by se netopýr dal tak snadno vzbudit.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 6:53

Netopýry jsem fotil už mnohokrát, ať už přímo v podzemkách, nebo v našem sklepě nedaleko podzemí v Josefově, ještě nikdy jsem ho neprobudil. A to že v podzemkách jsme kolem nich při akcích často v říjnu či v dubnu procházeli docela těsně... Ale díky mým dvěma keškám v podzemí mě toto téma docela zajímá... Už několik let je na zimu disabluji, ale jak koukám, asi bych to měl dělat na delší dobu...
  • 0

#19 stafflik

stafflik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 8:04

Ne že bych rozuměl probouzení netopýrů, ale to si po focení čekal hodinu a pozoroval ho jestli se probudil nebo ne?? Netopýr se totiž, co tak čtu, budí 30-80 minut a a k vyrušení a nucenému probuzení netopýrů stačí nezvyklý hluk, změna teploty (např. teplo z karbidky, pokud se příliš přiblížíme). O přímém doteku rukou či nějakým předmětem ani nemluvě. http://speleo.kuk.cz...b6a35968642adb0
  • 0

#20 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2012 - 8:27

Ta diskuze je asi zytečná, pokud je u sousedů v rosporu se zákonem a v rozporu z pravidly GS, tak není co řešit. Hodně se tu probírá neetické fungování některých rádoby kačerů, takže vždy se nějaký vůl najde. Z toho důvodu chápu rozhodnutí o archivaci. Jestli je toto rozhodnutí citlivé je druhá věc. Třeba je to jediné možné opatření a na jaře bude krabka obnovena (i to lze).
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama