Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#1 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 11:59

Zdravím, můžete mi, kdo máte, popsat praktické zkušenosti s eTrex30? Především mi jde o přesnost dosažitelnou v terénu, rychlost reakce a výdrž baterií při geocachingu v přírodě? Díky, krásný den! micska
  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 14:34

micska napsal/a:
Zdravím,
můžete mi, kdo máte, popsat praktické zkušenosti s eTrex30? Především mi jde o přesnost dosažitelnou v terénu, rychlost reakce a výdrž baterií při geocachingu v přírodě?
Díky, krásný den!
micska


Mám kamaráda, který s tímhle strojem loví a je spokojený. Přesnos v přehledném terénu má tři metry, v horším terénu se snižuje. V lese kolem šesti, ve skalách méně. Načítání mapy při posunu, oddálení, přiblížení je dvojnásobná proti mému Oregonu 550. U baterií je rozdíl ještě větší. Já při celodenním keškování musím měnit baterky, on je nemění za celý víkend.
  • 0

#3 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 14:42

eTrex30 pouzivam a som s nim velmi spokojny. Vydrz bateriek vynikajuca. Citatelnost displeja je velmi dobra. Nevyhodou je pomalost vykreslovania mapy. To je ale pri hladani v terene zanedbatelna vec. Mozno ak by som si do neho dal nejake menej podrobne mapy tak by bolo vykreslovanie rychlejsie. Mam ale radsej podrobne mapy so vsetkym co chcem, takze to neriesim. Dalsim problemom je kompas, ktory treba pravidelne kalibrovat. Zhrnutie: super garmin ktory nemam dovod menit.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 15:02

Ztrata kalibrace kompasu je chyba firmware. Dokonce existuje betaverze firmware, kde ten kompas funguje spravne, ale jsou tam rozbite jine veci, takze to chce jeste chvili pockat.
  • 0

#5 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 15:37

@HaLuMa: s tou opravou pre kompas si ma potesil. Dufam ze co najskor opravia tie ine veci a vydaju novy firmware :)
  • 0

#6 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 17:35

Používám eTrex30 necelej rok, jsem spokojen a stačí mi. Výdrž je slušná, asi dva dny v kuse, nebo hodně dní po pár hodinách, přesnost je asi dva až tři metry v dobrém terénu. Dvě chyby má : někdy při zapnutí chytá fix klidně i dvacet minut, no většinou se chytí hned a ten kompas mě taky zlobí, při kalibraci kolem vodorovné osy se většinou nechytne.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 18:25

Jeste se mi za ten rok nestalo, ze by chytal fix takhle dlouho. Fix chyta zatim nejrychlejsi ze vsech GPSek, co mam. Treba ted v nedeli v tramvaji cestou na skorapky - behem chvilicky jsem chytil jeden GPS satelit a ctyri Glonass, a uz jsem mel polohu. U GPSek bez Glonassu bych cekal na fix mnohonasobne dele.
  • 0

#8 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 19:24

HaLuMa napsal/a:
Jeste se mi za ten rok nestalo, ze by chytal fix takhle dlouho. Fix chyta zatim nejrychlejsi ze vsech GPSek, co mam.

Treba ted v nedeli v tramvaji cestou na skorapky - behem chvilicky jsem chytil jeden GPS satelit a ctyri Glonass, a uz jsem mel polohu. U GPSek bez Glonassu bych cekal na fix mnohonasobne dele.




No je mi to divný, většinou se chytá okamžitě, ale někdy to holt trvá dlouho a to za různejch okolností, takže ani nedokážu říct že se to stává při určitý situaci, zkouším gpsku vypnou zapnout, ale tím se nic neurychlí.Teď se chytla např. okamžitě i v domě.
S tím Glonassem jsi mi připomněl, že ho mám vypnutej, protože při navigování podle mapy se při zapnutým Glonassu mapa točí dokola jak čamrda, takže je to nepoužitelný. Aktualizoval jsem na verzi 2.80 a změna nebyla žádná. Při zapnutým gps bez Glonassu se mapa netočí a přesnost je myslím velmi dobrá.

No a ještě mě napadá, že párkrát eTrex zamrznul při načítání chirpu...ale jinak je to dobrá gpska .
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 19:46

Jsou dva druhy lidi. Obema dej do ruky mapu, a sleduj, co s ni udelaji:

1. skupina lidi se na mapu podivaji tak, ze ji maji severem nahoru, a dokazi se v ni orientovat.

2. skupina lidi si natoci mapu tak, aby byla orientovana podle skutecnosti, jinak se v ni nevyznaji. A to i pres to, ze pak maji popisky ruzne otocene ci zcela vzhuru nohama.

GPSka umi oba tyto rezimy, zalezi jen na uzivateli, co si zvoli!

Takze napriklad ja patrim k prvni skupine lidi, takze i na GPSce mam mapu vzdy severem nahoru, a ta sipka uprostred se mi pak otaci a ukazuje smer meho pohybu. Pro mne je ta otaceci mapa naopak zcela nepouzitelna.
  • 0

#10 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 20:02

Takze napriklad ja patrim k prvni skupine lidi, takze i na GPSce mam mapu vzdy severem nahoru, a ta sipka uprostred se mi pak otaci a ukazuje smer meho pohybu. Pro mne je ta otaceci mapa naopak zcela nepouzitelna.


Ano, taky jsem radši když je sever nahoře a rád chodím na jih, protože mi to přijde jako z kopce. Nicméně při zapnutým Glonassu se v jednom případě mapa, v druhém šipka točí jako čamrda, takže to asi nebude rukama, případně hlavou.

Ještě doplnění : při starém firmwaru problém s fixem nebyl ani jednou, s Glonassem je to stejný před i po aktualizaci.
  • 0

#11 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 20:04

Ano, taky jsem radši když je sever nahoře a rád chodím na jih, protože mi to přijde jako z kopce....

:D:D To si příště nastavím v Geowestu :D:D
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#12 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 21:27

Bubaczech Gang napsal/a:
No je mi to divný, většinou se chytá okamžitě, ale někdy to holt trvá dlouho a to za různejch okolností...

To se stane vždy když tu GPS nepoužiješ týden a více ;) Almanach je platný právě jen ten ± týden a ještě k tomu pro okolí do max. 150km. Takže když tu GPS zapneš těch ±150km od místa posledního locku, tak to bude data tahat znovu a počkáš si zase.
  • 0

#13 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 21:38

To se stane vždy když tu GPS nepoužiješ týden a více ;) Almanach je platný právě jen ten ± týden a ještě k tomu pro okolí do max. 150km. Takže když tu GPS zapneš těch ±150km od místa posledního locku, tak to bude data tahat znovu a počkáš si zase.


No to by mohlo být, teda že bych jí nechal tejden vydechnout to asi ne, ale jezdím často mezi Prahou a Varama, což je skoro tak daleko.
  • 0

#14 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 21:54

Ja si mel moznost pred par dny eTrex 30 osahat, a jak jsem v nej vkladal velka ocekavani, dost me zklamal :( Konkretne jde o rychlost - nejnovejsi Topo Czech se pri posouvani prekreslovala hodne drsne pomalu. Fakt me to v tomhle smeru dost zklamalo, celkove mi ten pristroj prisel hodne liny. Je to zvlastni, protoze jsem mel pocit, ze ma byt prave velice rychly, nicmene moje asi 5 minutova zkusenost hovori o presnem opaku. Bohuzel.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#15 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 22:02

Jarous1 napsal/a:

Bubaczech Gang napsal/a:
No je mi to divný, většinou se chytá okamžitě, ale někdy to holt trvá dlouho a to za různejch okolností...

To se stane vždy když tu GPS nepoužiješ týden a více ;) Almanach je platný právě jen ten ± týden a ještě k tomu pro okolí do max. 150km. Takže když tu GPS zapneš těch ±150km od místa posledního locku, tak to bude data tahat znovu a počkáš si zase.

Mne sa to pákrát stalo tiež. Nedokázal som ale odsledovať čo to spôsobuje. Stalo sa mi to aj vtedy, keď bol deň predtým zapnutý v tej istej lokalite (tiež som najskôr mal podozrenie že je to po dlhom presune, až kým sa mi to nestalo 2 dni po sebe v tom istom meste). Raz mi v tejto situácii pomohlo "Restart Search" alebo ako sa ten príkaz volá.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#16 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 22:54

Takže zatím všechny zkušenosti odpovídají předpokladům. 30-ka je velmi přesná, má displej viditelný i na slunci (oproti Dakotám a Oregonům), má dlouhou výdrž. Negativa jsou slabý procesor (pomalé vykreslování map), malé rozlišení displeje a poporodní potíže (problémy s kompasem - sakra už by to mohli za takovou dobu odladit). Kdybych doma neměl kombinaci Vista HCx, Dakota 20 a Motorola Defy+, tak bych 30-ku koupil.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 8:26

Bubaczech Gang napsal/a:
Nicméně při zapnutým Glonassu se v jednom případě mapa, v druhém šipka točí jako čamrda, takže to asi nebude rukama, případně hlavou.


Ale bude. protoze sjem si schvalne vcera vecer vyzkousel, ze ackoliv mam Glonass zapnuty, zadnou camrdu nepozoruji. Pravda, uz na zacatku jsem si mnohem prisneji posteloval, kdy se ma brat smer z GPS a kdy z kompasu. Vychozi nastaveni je pri blbnoucim kompasu na pytel. problem je v tom, ze kompas za nejaky cas zapomene svoji kalibraci, a tak ma pak tendenci pri zastaveni ukazovat na sever, lhostejno, jak jsi opravdu natoceny.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 8:29

niximor napsal/a:
Je to zvlastni, protoze jsem mel pocit, ze ma byt prave velice rychly, nicmene moje asi 5 minutova zkusenost hovori o presnem opaku. Bohuzel.


No jo, je to ta nejlevnejsi GPSka, co Garmin zrovna ma. A tak nemuze byt ve vsech ohledech skvela. kdyby byla navic rychla, tak to by si ty drazsi modely uz vubec nikdo nekoupil. ;)

Nicmene k te pomalosti - zmeril jsem, ze treba s Topo Czech PRO 2012 je Etrex30 dokonce rychlejsi nez Vista HCx, takze to nebude az ta strasne hrozne. Rychle to opravdu neni, ale pouzivat se to da.
  • 0

#19 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:11

Děkuji za všechny postřehy. S tou pomalostí mapy. Při jaké příležitosti to pozorujete? V autě, při jízdě na kole, chůzi? A zasekává se jen mapa (tedy jen překleslování) nebo i kompas-šipka a ukazatel polohy (souřadnice) či dokonce záznam tracku? Kalibrace kompasu: po jaké době se musí kompas překalibrovat? Osobně myslím, že pokud to není potřeba více jak 1x za pár dní, není to takové neštěstí
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:24

Pomale je to hlavne kdyz se po mape pohybujes kurzorem, a chces se jim soupnout do strany do mist, kde jeste mapa vykreslena neni. Pri normalnim pesim pohybu i pri jizde vlakem se mapa stiha normalne posouvat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama