Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#21 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:43

HaLuMa napsal/a:
Pomale je to hlavne kdyz se po mape pohybujes kurzorem, a chces se jim soupnout do strany do mist, kde jeste mapa vykreslena neni. Pri normalnim pesim pohybu i pri jizde vlakem se mapa stiha normalne posouvat.


Aha :) Tak to není ani tak chyba jako vlastnost. S vektorovýma mapama by musel být výpočetní výkon zbytečně vysoký, aby se toto nedělo. Pokud se postaví proti sobě pomalé překreslení a výdrž baterek, já volím baterky ;)
  • 0

#22 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:52

Ja bych se te pomalosti preslenovani nebal. Taky jsem o tom premyslel pred koupi teto navigace a bal jsem se maleho displeje ale jsem maximalne spokojenej a vubec to neni nic hrozneho. Podle me slo o to uprednostnit vydrz pred rychlosti a povedlo se to vyborne, vydrz je proste genialni.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#23 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:08

Ale bude. protoze sjem si schvalne vcera vecer vyzkousel, ze ackoliv mam Glonass zapnuty, zadnou camrdu nepozoruji. Pravda, uz na zacatku jsem si mnohem prisneji posteloval, kdy se ma brat smer z GPS a kdy z kompasu. Vychozi nastaveni je pri blbnoucim kompasu na pytel. problem je v tom, ze kompas za nejaky cas zapomene svoji kalibraci, a tak ma pak tendenci pri zastaveni ukazovat na sever, lhostejno, jak jsi opravdu natoceny.


Jelikož to dělá jenom když zapnu Glonass, předpokládám, že si musím pokaždý pěkně pohrát s nastavením a každou chvíli kalibrovat kompas. No v tom případě Glonass zapínat nebudu nikdy, je to pro mě ztráta času, protože jen s GPS nacházím v pohodě a kompas kolikrát nekalibruju vůbec a není problém.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:17

Pak nechapu, proc sis kupoval GPSku s Glonasem, kdyz to neumis vyuzit?
  • 0

#25 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 20 prosinec 2012 - 9:25

Možná proto, že i bez Glonassu je to pořád dobrej kus železa. I bez glonassu je přesnost stabilně 3-5 metrů. Já bych za ty peníze bral tuhle navigaci i bez glonassu. Jak už bylo řečeno: odolnost, výdrž baterek, velikost. Pro mě hraje i to, že je "nedotykovej".
  • 0

#26 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 13:12

HaLuMa napsal/a:
Pak nechapu, proc sis kupoval GPSku s Glonasem, kdyz to neumis vyuzit?


Jednak jsem se nikde nedočetl, že abych mohl použít Glonass, tak musím napřed pár hodin laborovat, chci gpsku zapnout a jít a taky to tak dělám a nemám problém.
Jednak jsem si vybral podle jiných kritérií a jsem s etrexem spokojen.
Jednak jsem tenhle etrex bez glonassu nikde neviděl, atd.

Pokud si dobře vzpomínám, tak tu bylo i vlákno, kde se řešilo, že glonass v etrexu nefunguje dobře a je nepoužitelnej, ale už nevím jistě.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 13:50

Jo, to byly asi tak stejne kvalitni reci, jako ze je nepouzitelnej, protoze se ti toci mapa. Funguje uplne normalne a pomaha. Nevsiml jsem si, ze bych zmatene bloudil po lesich. A protoze jsme cely ten rok pokazde chodili zaroven i se starou Vistou HCx, tak mohu s klidnym svedomim rict, ze Glonass pomaha.
  • 0

#28 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 20:27

HaLuMa napsal/a:
Jo, to byly asi tak stejne kvalitni reci, jako ze je nepouzitelnej, protoze se ti toci mapa. Funguje uplne normalne a pomaha. Nevsiml jsem si, ze bych zmatene bloudil po lesich. A protoze jsme cely ten rok pokazde chodili zaroven i se starou Vistou HCx, tak mohu s klidnym svedomim rict, ze Glonass pomaha.


No nevím o tom, že by jsi chodil s mým etrexem, takže maximálně můžeš říct, že ten Tvůj je v pohodě.

Nicméně můžeš napsat jak se dá poštelovat, aby to bylo použitelný ?
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 21:50

Mam to nastavene tak, aby i pri nejnizsich rychlostech pouzival smer z GPS a ne z nefungujiciho kompasu. Kompas se pak pouzije az kdyz skutecne stojim na miste. Otaceni mapy nepouzivam, takze se mi pri stani na miste obcas pootoci nesmyslne sipicka - coz mne vubec netankuje. Jakmile se rozejdu, tak po par krocich se zase prepne smer z kompasu na GPSku, a sipka hned ukazuje spravne. Kdyz stojim, sipka nijak netancuje, jen se po zastaveni stoci do spatneho smeru - jak je rozkalibrovany kompas. V te betaverzi s opravenym kompasem mi to i pri zastaveni ukazovalo spravny smer, stale zadne tancovani.
  • 0

#30 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 22:31

micska napsal/a:
Zdravím,
můžete mi, kdo máte, popsat praktické zkušenosti s eTrex30? Především mi jde o přesnost dosažitelnou v terénu, rychlost reakce a výdrž baterií při geocachingu v přírodě?
Díky, krásný den!
micska

Vsechno uz tu bylo vice ci mene popsano. Ja mam ale momentalne zcela jiny problem. Muj eTrex v terenu pracuje v pohode. Mapa se zobrazuje, kese taktez. Problem nastava, kdyz pristroj pripojim na PC.
Nezobrazuje se mi totiz slozka Garmin (ta co je na obr.) Nevite nekdo, kde by mohla byt chyba?

Přiložené miniatury

  • fotografie0004.jpg

  • 0

#31 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 22:44

Vsechno uz tu bylo vice ci mene popsano. Ja mam ale momentalne zcela jiny problem. Muj eTrex v terenu pracuje v pohode. Mapa se zobrazuje, kese taktez. Problem nastava, kdyz pristroj pripojim na PC.
Nezobrazuje se mi totiz slozka Garmin (ta co je na obr.) Nevite nekdo, kde by mohla byt chyba?


Máš zaplej počítač ? B)
  • 0

#32 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 22:49

HaLuMa napsal/a:
Mam to nastavene tak, aby i pri nejnizsich rychlostech pouzival smer z GPS a ne z nefungujiciho kompasu. Kompas se pak pouzije az kdyz skutecne stojim na miste. Otaceni mapy nepouzivam, takze se mi pri stani na miste obcas pootoci nesmyslne sipicka - coz mne vubec netankuje.

Jakmile se rozejdu, tak po par krocich se zase prepne smer z kompasu na GPSku, a sipka hned ukazuje spravne. Kdyz stojim, sipka nijak netancuje, jen se po zastaveni stoci do spatneho smeru - jak je rozkalibrovany kompas. V te betaverzi s opravenym kompasem mi to i pri zastaveni ukazovalo spravny smer, stale zadne tancovani.


Tak jsem nenašel kde to nastavit, v gpsce jde nastavit zapnutí vypnutí glonassu, orientace, kompas automaticky nebo ne,směr k severu ale kde to má brát směr při jaký rychlosti jsem nenašel.
  • 0

#33 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:09

Bubaczech Gang napsal/a:

Vsechno uz tu bylo vice ci mene popsano. Ja mam ale momentalne zcela jiny problem. Muj eTrex v terenu pracuje v pohode. Mapa se zobrazuje, kese taktez. Problem nastava, kdyz pristroj pripojim na PC.
Nezobrazuje se mi totiz slozka Garmin (ta co je na obr.) Nevite nekdo, kde by mohla byt chyba?


Máš zaplej počítač ? B)

Ha ha :) samozrejme, ze mam zaplej pocitac. Ale jsem jen "beznej uzivatel". Kdybych byl "expert" tak bych sem nepsal dotaz.
Ze jsem jen beznej uzivatel dokazuje i to, jakej obraz jsem sem vlozil.:D
  • 0

#34 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:17

Noo, hezký. Kabel je v pořádku ? Objeví se nápis Garmin na displeji ?
  • 0

#35 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:25

Normalne se to pripoji, otevre se okno, (takove co je na obrazku) jen tam neni slozka garmin. to ostatni (VolumeIcon.icns a autorun) tam je. Kdyz kliknu na vlastnosti ukaze mi to, ze mam zaplnenou kapacitu asi z 80%. takze to tam nekde musi byt. A neberes mi telefon :@
  • 0

#36 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:36

Tak to mě nic nenapadá. Telefon je němej, páč prcek spí a já jdu taky už.
  • 0

#37 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:39

To by bylo :( A nekdo jinej, nevi?
  • 0

#38 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:41

Napadlo mě jestli jsi složku nenastavil jako skrytou, pak není vidět. Zkus nahoře záložku "zobrazení" a pak někde uprostřed zaškrtnout "skryté položky" a pak by se mohla objevit, pokud jo, tak u ní otevřít vlastnosti a odškrtnout atribut "skryté" Ovšem jak je to v němčině nevim :D. A uprav tu fotku, ať to nedělá takový brikule.
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2012 - 23:54

Bubaczech Gang napsal/a:
Tak jsem nenašel kde to nastavit, v gpsce jde nastavit zapnutí vypnutí glonassu, orientace, kompas automaticky nebo ne,směr k severu ale kde to má brát směr při jaký rychlosti jsem nenašel.


Tak ted ze sebe delam pekneho blbce, protoze to taky nemohu najit, ackoliv jsem si nejak myslel, ze jsem to tam nekde kdysi nastavoval, stejne jako jsem si to nastavoval na stare Viste. (kde jsem to nasel...) Takze jsem fakt zviklan, jestli si to nepletu a neblbnu. :( Promin.
  • 0

#40 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 7:20

Nic se neděje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama