Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#41 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 18:43

Dostal jsem od ježury etrex30. Horko těžko jsem vytvořil gpx soubor v geogetu (listingy nejsou, páč nejsem prémium, ach jo), nakopíroval jsem to do etrexu, odpojil od PC. Celkem se i dobře kešky zobrazují. Měl jsem radost. No nic, připojil jsem etrexe znovu k PC a na displeji se objevila hláška: "Uložení všech informací o trasových bodech, trasách a protokolu cesty ve formátu GPX. 95% Dokončeno." Ale dál už nic. Když ji odpojím od PC, tak začne pípat. Dokud ji nevypnu. Při zapnutí normálně funguje. Při připojení k PC se situace opakuje. Zkoušel jsem i reset, ale nepomohlo. Poradí někdo? Děkuji...
  • 0
Garmin eTrex30

#42 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 9:01

Chocenaci napsal/a:
Dostal jsem od ježury etrex30. Horko těžko jsem vytvořil gpx soubor v geogetu (listingy nejsou, páč nejsem prémium, ach jo), nakopíroval jsem to do etrexu, odpojil od PC. Celkem se i dobře kešky zobrazují. Měl jsem radost. No nic, připojil jsem etrexe znovu k PC a na displeji se objevila hláška: "Uložení všech informací o trasových bodech, trasách a protokolu cesty ve formátu GPX. 95% Dokončeno." Ale dál už nic. Když ji odpojím od PC, tak začne pípat. Dokud ji nevypnu. Při zapnutí normálně funguje. Při připojení k PC se situace opakuje. Zkoušel jsem i reset, ale nepomohlo. Poradí někdo? Děkuji...

Toto robi aj mne. Zapni garmina a az potom ho pripoj k pc. GPSko sa normalne pripoji.
  • 0

#43 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 13:12

Chocenaci napsal/a:
Dostal jsem od ježury etrex30. Horko těžko jsem vytvořil gpx soubor v geogetu (listingy nejsou, páč nejsem prémium, ach jo), nakopíroval jsem to do etrexu, odpojil od PC. Celkem se i dobře kešky zobrazují. Měl jsem radost. No nic, připojil jsem etrexe znovu k PC a na displeji se objevila hláška: "Uložení všech informací o trasových bodech, trasách a protokolu cesty ve formátu GPX. 95% Dokončeno." Ale dál už nic. Když ji odpojím od PC, tak začne pípat. Dokud ji nevypnu. Při zapnutí normálně funguje. Při připojení k PC se situace opakuje. Zkoušel jsem i reset, ale nepomohlo. Poradí někdo? Děkuji...

Nejsou listingy? Taky nejsem premium, stahuju přes geojarry/geoget, vytvářím/exportuju do gpx pro nové garminy a vše ok, i s listingy, nápovědou atd... A k PC připojuju vypnuté a naběhne... zmíněnou hlášku jsem naštěstí neměl tu čest potkat :-)
  • 0

#44 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 13:20

Nakonec mi pomůže, když se objeví ta hláška, odpojit od pc, začne pípat, hned zase připojit a hláška zmizí i s pípáním. Proč to tak je, netuším. Začal jsem používat CacheList, ten na moje znalosti je asi dostačující. Geoget budu muset ještě hooodně dlouho študovat :D. Jo a při zapnuté navigaci je připojení k PC v pohodě, jak psal kolega. Děkuji za odpovědi.
  • 0
Garmin eTrex30

#45 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:32

Ahoj kolegyně a kolegové, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s nahráváním keší do etrexe 30. Nahrávám je na SD kartu, vždy vytvářím nový soubor GPX a stejně se (ne vždy) po zapnutí stane, že při načítání keší zamrzne "teploměr". Naposled se mi osvědčil způsob při zamrznutí, vypnout, vyjmout SD kartu a nechat najet bez SD karty. Potom opět vypnout, vložit SD kartu a načtení keší z karty proběhlo bez problému. Mám etrex 30, s poslední verzí FW. Máte někdo zkušenost jestli je lepší nahrát keše nebo mapy do paměti GPS nebo na SD kartu? Co je rychlejší nebo spíš bez problémů? Díky předem za odpovědi.
  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#46 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:05

Zajímavé, že ani jeden z těchto zmiňovaných problémů nemám (ťuk ťuk!), osobně se mi zdá, že když se nahraje GPX do paměti, tak se načítá rychleji než z karty. Ale mám dotaz. Všiml jsem si tu různých češtin např. pro Dakotu 20. Není nějaká (nebo možnost jak ji vytvořit) pro eTrex 30? Některé překlady jsou hrozné (jako třeba "Zobrazit protokoly").
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#47 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:04

tremor1 napsal/a:Ahoj kolegyně a kolegové, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s nahráváním keší do etrexe 30. Nahrávám je na SD kartu, vždy vytvářím nový soubor GPX a stejně se (ne vždy) po zapnutí stane, že při načítání keší zamrzne "teploměr". Naposled se mi osvědčil způsob při zamrznutí, vypnout, vyjmout SD kartu a nechat najet bez SD karty...

Mě se to stávalo vždy, když jsem odpojil navigaci "nahrubo" od počítače. Je potřeba odpojit zařízení korektně přes nabídku "odpojit zařízení USB" On si to pak všechno v klidu uzavře a tenhle problém se nestane...
  • 0

#48 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 30 prosinec 2012 - 9:03

Ahoj všichni. Na vánoce jsem vyměnil starou Vistu na nový Etrex 30 a postupně si potřebuju ujasnit některé věci. Jako první třeba to, jestli se dá do archivu ukládat kompletní prošlé stopy za daný den jako to bylo u Visty HCX. Zatím se mi zdá, že pokud část stopy před den smažu (jeden dílčí tracklog), tak se mi tam už další den ráno uloží předchozí den ale pouze to, co tam večer zůstalo. Vista pokud vím zaznamenávala souběžně do aktivního logu a na kartu. Koupil jsem velkou kartu 16 GB a zatím se mi zdá, že je pouze na mapy, což není nejlepší řešení. U staré Visty jsem měl na kartě kompletní historii pohybu GPS po jednotlivých dnech. Ještě jeden postřeh. Vista ukládala na kartu celý den složený s mnoha dílčích trocklogů a třicítka to ukládá do jedné prošlé stopy. Jinak Topo czech pro 2012 celkem rychlostí dostačující. Díky za každý ohlas a já si zase připravím nějaké další otázky :) S pozdravem nokiak
  • 0

#49 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 9:05

Když dám v módu "hledání pokladů" navigování k nějakému waypoint bodu, tak mě navigace tvrdošíjně naviguje k nejbližší keši, kterou mám v seznamu "pokladů". Nevíte někdo, prosím, jak to změnit? Dále když zadám další úsek coby finálku k mysterce, tak se jmenuje "další úsek", čili když si zadám finálek třeba pět, tak tam mám pětkrát "další úsek". Takže nepoznám, který patří k té které finálce, což je celkem problém... Nejde někde přepsat název "další úsek"? Docela by mi to pomohlo... Děkuji:|
  • 0
Garmin eTrex30

#50 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 10 únor 2013 - 10:06

Ahoj. Další úsek přejmenuješ tak, že ho najdeš v seznamu keší (má stejné GCčko jako původní hlavičkové souřadnice), otevřeš joystikem, tl. menu-zobrazit bod-tlačítkem menu-uložit jako trasový bod. S tím si pak už můžeš v seznamu trasových bodů dělat co se ti zlíbí (i přejmenovat). Jinak, že by mi to v módu GC nedovolilo navigovat na obyčejný trasový bod, tak s tím problém nemám. Mám verzi firmware 2.80 Ještě jsem zjistil, že keše nelze z krabičky vymazat jinak než přes PC. Oproti Vistě HCx mi tu ještě chybí samostatný náhled křižovatky těsně před odbočkou v automobilovém módu. Vista po pípnutí ukázala náhled včetně popisu kterým výjezdem vyjet z kruháče včetně vzdálenosti a času k odbočce. Ona je třicítka v autě celkově horší než Vista HCX. Někdy se vůbec nenamáhá přepočítat trasu když sjedu z vypočítané trasy a nějakou dobu jedu poslepu. Zkouším teď laborovat s nastavením sjezdu s trasy z automatický na vzdálenost. Místo pohledu automobilního mám radši pohled "trasa nahoře". Zdá se mi to rychlejší a přehlednější. Při pokusu navigace křižovatku po křižovatce zase nevykresluje náhledy odboček a ještě k tomu zamrzá.
  • 0

#51 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 10:25

Mám taky verzi 2.80 Seznam keší jsem tedy nastavil tak, aby mi zobrazoval místo názvů kódy keší. Pak už jsem postupoval dle tvého návodu a OK. Díky. Pak jsem dal navigovat k tomu bodu, navigace píše, že k němu naviguje, ale přitom na mapě nahoře se zobrazuje název nejbližší keše a kompas ukazuje na ní. Stejně tak vzdálenost atd. Přitom když dám "kam vést?", tak píše, že naviguje k bodu, který jsem zadával. Tak už fakt nevím...
  • 0
Garmin eTrex30

#52 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 10 únor 2013 - 10:53

Tak jsem to právě zkusil, zadal další úsek úplně někam jinam než byla původní keš. Uložil jako bod, přejmenoval. A po zadání navigace k tomuto novému bodu to sice píše navigace k původnímu názvu keše, ale navigační linie vede do správného místa.
  • 0

#53 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 10 únor 2013 - 11:02

Teď koukám, když jsem u okna chytil signál, že datové pole cílového místa ukazuje správně skutečný název nově vytvořeného bodu:)
  • 0

#54 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 12:37

Dá se nějak vyřešit zobrazení keší, které jsou ve více GPX? Mám stažených 1000 kešek v okolí a nedávno jsem nedomyslel jednu věc a přes plugin do FF stáhnul GPX mysterky, kam jsem dopsal souřadnice co jsem vyluštil. Venku jsem ale zjistil, že se mi zobrazuje jen ta původní. Stejně tak, když jsem vytvořil pro kešku samostatné GPX a v editoru to přejmenoval, stále se zobrazuje jen ta původní se souřadnicemi na nesmyslné místo. Je nějaké řešení, nebo musím vždycky původní GPX smazat a nahrát jen to nové? Díky
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#55 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 13:45

Já když přepnu na "kompas", tak to naviguje na "další bod", co jsem si dopsal jako finálku, ale na mapě je pořád nahoře zobrazena navigace k nejbližší keši, která je na mapě... Mám tam prostě něco blbě nastavené a nevím už kde... hilfe :| Potřeboval bych asi nějaký školení.
  • 0
Garmin eTrex30

#56 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 13:46

Jinak ta čeština by mě celkem zajímala, pokud to nebude na mě moc složitý...
  • 0
Garmin eTrex30

#57 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 14:07

Nemáš na mapě při navigaci zaplou "palubní desku" geocaching? Nebo schránky s poklady či jak to je v originále... Ta je k ničemu a vždycky ukazuje nejbližší kešku i když nemá...
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 16:45

CreAtive_34 napsal/a:
Dá se nějak vyřešit zobrazení keší, které jsou ve více GPX? Mám stažených 1000 kešek v okolí a nedávno jsem nedomyslel jednu věc a přes plugin do FF stáhnul GPX mysterky, kam jsem dopsal souřadnice co jsem vyluštil. Venku jsem ale zjistil, že se mi zobrazuje jen ta původní. Stejně tak, když jsem vytvořil pro kešku samostatné GPX a v editoru to přejmenoval, stále se zobrazuje jen ta původní se souřadnicemi na nesmyslné místo.
Je nějaké řešení, nebo musím vždycky původní GPX smazat a nahrát jen to nové?
Díky


To je znama Garmini bolest. Jedina cesta je vymazat vsechny gpx se kesemi a potom nahrat vse znovu. Garmi totiz z gpx souboru kopiruje data do sveho gpx, s kterym dale pracuje. Ovsem do sveho gpx niukdy nezkopiruje to, co uz tam ma. Jestli je to novejsi neboi starsi, to ho nezajima.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#59 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 19:56

CreAtive_34 napsal/a:
Nemáš na mapě při navigaci zaplou "palubní desku" geocaching? Nebo schránky s poklady či jak to je v originále... Ta je k ničemu a vždycky ukazuje nejbližší kešku i když nemá...


Ano, mám! Mám zapnout něco jiného? Pak se mi neukazovalo na mapě nic, myslím tím kompas atd. ...
  • 0
Garmin eTrex30

#60 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:38

Můžeš si v palubních deskách zapnout přímo kompas, ten pak ukazuje k nastavenému cíli stejně, jako kompas z menu. Ta deska geocaching ukazuje automaticky k nejbližší kešce nebo dalšímu úseku z ní.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama