Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#61 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:22

Tak kompas jsem tam dostal, ale neukazuje vzdálenost k cíli... Ale to může být tím, že jsem v místnosti...
  • 0
Garmin eTrex30

#62 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 22:55

Kompas myslím ukazuje jen směr... Ještě to jde tak, že si tam dáš dvě malá pole a do jednoho vzdálenost k cíli a do druhého ukazatel. Budeš tam mít takovou malou šipčičku místo kompasu.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#63 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 11 únor 2013 - 11:38

Také mám čerstvě etrex 30. Stáhnul jsem si PQ a zkopíroval do navigace. Vše OK až na jednu nepříjemnost. Nemám propojené waypointy s konkrétní keší. Lovil jsem ve jednu městskou multinu o sedmi zadaných stages a na mapě jsem měl hromadu waypointů, ale ty správné jsem musel hledat podle kódu. Na mobilu používám a:drake a tam je to v pohodě. Poradí prosím někdo a řekne mi co dělám blbě. Díky
  • 0

#64 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 11:47

Limiladsfamily napsal/a:
...Poradí prosím někdo a řekne mi co dělám blbě.


hledáš s Garminem ;) Práce s Child Waypointy je tam k ničemu
  • 0

#65 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 11:51

V tomto ti nema kdo poradit, protoze Garmin proste rozumnou praci s waypointy nalezejicimi k rodicovskym kesim ignoruje. Muzes si pouze vytvorit dalsi bod patrici ke kesi, ale ty, ktere zadal autor kese, jako dalsi (odvozeny) bod neuvidis.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#66 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 11 únor 2013 - 12:21

Tak to je trochu zklamání. Tuhle práci naštestí odvede HTCko. Těšil jsem se na pohodu, že na mapě v navigaci uvidím i stage některých dlouhých multin a rovnou si je splním. Takhle je sice uvidím, ale budu muset zapínat mobil a tam najít, k čemu WP patří a co mám zjistit. Trochu pruda.
  • 0

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 13:11

No, to myslim nemas tak uplne pravdu. Ja mam kuprikladu u vsech WP jmeno kese a pokud je u WP uveden autorem popis, tak ho tam mam taky. Takze si prohlidnu WP a zjistim, co mam delat. Ale je pravde, ze ne kazdy autor to tam uvadi. Take zalezi na tom, jak a odkud data do GPS importujes.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 11 únor 2013 - 17:36

Ty WP luštit nemusíš, vždy jejich název končí stejně jako kmenové GCčko. Jen má jiný začátek, např.stage 1 jačíná S1xxxxx. Je dobré si v GC profilu přidat další stránku - seznam WP. :)
  • 0

#69 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 12 únor 2013 - 16:52

Dá se nějak donutit etrex 30 aby prošlé trasy archivoval na kartu? Podařilo se už někomu zaplnit vnitřní paměť ? Vista HCX i když ještě měla na kartě místo, tak po dosažení určitého počtu archivovaných dní dál už dny neukládala, až do vymazání archivovaných položek.
  • 0

#70 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 7:23

Chtělo by to nějaký event majitelů etrex30, abychom my méně softwarově zdatní mohli naše stroje lépe naladit a na vlastní oči vidět (:o), jak se to dělá...
  • 0
Garmin eTrex30

#71 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 18 únor 2013 - 21:46

Další moje praktická (i když logická) zkušenost Na navigování v autě je lepší použít Atlas Czech. Mám ho jen v autovým profilu a při navigaci v autě je to o dost svižnější než Topo Czech. Ale i tak nelze použít navigaci křižovatka po křižovatce. Sice mi to už nezamrzlo jako v případě Topo Czech ale stejně náhledy křižovatek nevykresluje. Vidím jen bílou plochu a vzdálenost a čas k ní. Ještě jsem vysledoval průběh zálohování denní trasy. Po půlnoci starou trasu nevymaže automaticky hned. To se stane až po vypnutí a zapnutí navigace. Pak se ukazuje pouze část pořízená od půlnoci. A nevím jestli je to nově, nebo jsem si toho dřív mevšiml, ale na mapě v navigaci jsou ikonama rozlišené typy keší. Alespoň tradička a multina, ostatní nevím. Stejně jako na mapě na GC.com
  • 0

#72 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 0:05

Pro mě je etrex v autě nepoužitelnej, hlavně kvůli absenci hlasu - s navigací jezdím z 90% jen podle hlasových pokynů... Ostatně jsem si ho kupoval jako turistickou navigaci a lepší kompík na kolo, ne do auta. Zkoušel jsem ho s atlasem a jediné využití jsem našel v tom, že ho přítelkyně držela v ruce a říkala kolik zbývá k parkingu kešky. Nevykreslení křižovatek mohu potvrdit - navigace tím potom ztrácí smysl úplně. Rozlišení kešek už je tam déle, zobrazuje se otazníček, tradička a multina. Myslím, že je to tamod začátku co jí mám (11/2012). Když už jsme u toho, jak etrexe nosíte? Mám ho buď v kapse, která pak ale vypadá, jak když v ní mám revolver i s krabicí nábojů, nebo na karabině, kterou ale věčně nemám k čemu přicvaknout :D :@
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#73 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 19 únor 2013 - 9:41

S tím zobrazením ikon keší máte asi pravdu, přešel jsem o vánocích z eTrex Vista Hcx tak jsem si toho v té hromadě změn mohl nevšimnout. Etrex 30 nosím na šňůrce na krku. Mám ho stále na dohled a kdykoliv k nahlédnutí. škoda, že k tomu nedávají originál Garmin textilní šnůrku jaká byla u Visty. Mám tam takovou plastovou od Čongů a dost v zimě studí. Časem musím sehnat nějakou lepší, tohle byla rychlá nouzovka.
  • 0

#74 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 březen 2013 - 14:02

Neví někdo, co znamená u nového firmware 2.90 tato oprava ? Fixed issue with preserving routes imported from BaseCamp (identical maps required). Co přesně mysleli tím zachováním trasy z BaseCamp ? Mám tomu rozumět tak, že co přesně si naplánuju v BaseCamp tak to přesně tak spočítá i navigace v terénu?
  • 0

#75 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 12 březen 2013 - 10:17

Další postřeh. Minule mi při kešování vůbec nefungoval kompas, prostě zůstal stát na místě i když jsem otáčel GPS. Teď jsem to zkusil znovu a kompas zase mrtvý. Pomohla až kalibrace. Mám tomu rozumět tak, že než aby ukazoval blbosti, tak radši neukazuje nic? Ta nefunkčnost nebyla po výměně baterek, ale po normálně fungujícím kompasu. Po výměně baterek kalibruji vždy. Díky za každý ohlas.
  • 0

#76 Leeo

Leeo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 16:35

Dobrý den, potřeboval bych vysvětlit jakým způsobem etrex30 zobrazuje absolvovanou vzdálenost. Když si představím rovnoramenný trojúhelník s délkou strany 1km a já s gps virtuální trojúhelník přelezu, jakou délku gps ukáže? 1km, nebo správně 2km, umí si to dle výškoměru přepočítat? Děkuji za informaci.
  • 0

#77 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 17:39

Leeo napsal/a:
Dobrý den,
potřeboval bych vysvětlit jakým způsobem etrex30 zobrazuje absolvovanou vzdálenost. Když si představím rovnoramenný trojúhelník s délkou strany 1km a já s gps virtuální trojúhelník přelezu, jakou délku gps ukáže? 1km, nebo správně 2km, umí si to dle výškoměru přepočítat?

Děkuji za informaci.


Podle mě to ukáže kilometr. Počítá to s plochou. Když jdu pro keš do prudkého kopce a dívám se na ubývající metry, skoro se to nehýbe. A když to vezmu do extrému, tak když bude keš dvacet metrů na stromě a já budu stát pod ní, ukáže mi to vzdálenost nula. A když pro ni polezu nahoru, bude tam pořád nula.
  • 0

#78 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 9:25

kedze v skutocnosti prejdes 1km, tak ti to ukaze 1km. //edit kedze z pohladu satelitov prejdes 1km.... :)
  • 0

#79 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 březen 2013 - 20:08

Super zpráva. V eTrex 30 funguje vyhledávání adres i v malých vesnicích s novou mapou AtlaS cZECH 2013. Jen se mi při hledání asi 2x rozsypal obraz displeje na takový ten barevný rozsypaný čaj, ale pravé horní tlačítko (back) pomohlo.
  • 0

#80 martinmail

martinmail

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 17:49

...ne že by tahle povedená navigace nebyla k užitku, ale chtěl bych si udělat radost novým cyklocomputerem. Používal jsem ji zhruba 4-5 měsíců, vzhledem a stavem se rovná novému produktu. Jelikož jsem zároveň prodejcem, je na ni cca 15 měsíců záruka. Je to varianta Topo 2012 a Lifetime. Původní cena 6240,-, tak za 3990,- za baťovku ji přenechám. martinmail@volny.cz
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama