Přejít na obsah


Fotka

Praktické zkušenosti s eTrex30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#81 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 21:47

Zkousel jsem se nechat navigovat v Atlas Czech 2013 a po trochu krkolomnem vyhledani adresy mi to spocitalo trasu. Nevim jestli mam neco jen spatne nastavene ale nikde se mi nezobrazuje celkem dulezity udaj o zbyvajici vzdalenosti nebo casu. Zkousel jsem datova pole nebo palubni desku ale zatim jsem to nikde nenasel. Je to spis jen takova nouzovka kdyby selhaly ostatni zpusoby navigace.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#82 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 01 duben 2013 - 16:00

Tak ty datový pole projdi znovu, obojí to tam je, jak čas dojezdu (Čas v cíli), tak zbývající vzdálenost (Vzdálenost do cíle). A výpočet času dojezdu do docela přesný.
  • 0

#83 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 9:51

nokiak: diky, tyhle pole samozrejme znam protoze je pouzivam pri jizde na kole. Nejak jsem podvedome cekal, ze se mi to zobrazi samo po zvoleni mapy nebo tak neco ;-)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#84 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 06 květen 2013 - 14:31

Nevím jestli se to tu už někde neřešilo, ale jak vám sedí doba dojezdu (Čas v cíli) skutečná s tou vypočítanou? Mě to vždycky dost přesně odhadovalo čas dojezdu a teď se sekne na 60 kilometrech klidně i o 5-7 minut? Vždycky byl odhad mnohem přesnější. Nevím, jestli si to nepletu ještě z dob, kdy jsem měl Vistu. Je to věc použité mapy nebo firmware? Jestli třeba v Atlas Czech 2013 náhodou nejsou nastavené špatně rychlostní limity pro jednotlivé typy silnic. I když zrovna právě nedodržuji moc devadesátku (max. do 100), tak nikdy nepřijedu do cíle včas.
  • 0

#85 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 12:34

Měl bych takový dotaz, když etrexe zapnu, zorbazí se podsvětlené logo Garmin. Poté ale podsvětlení hned zhasne a při spouštění etrexe není podsvětlená. Dalo by se to nějak zapnout? aby svítila hned? Jde mi o to, že na úvodní obrazovce mám svůj nick a telefon, kdybych ji náhodou ztratil a nějaký dobrý kačer ji našel a chtěl vrátit. Ale nepodsvětlené to není až tak vidět. Díky
  • 0

#86 seekers34

seekers34

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 8:43

uvazujem o kupe eTrex 30 lifetime s instalovanou CZ TOPO mapou (existuje aj lifetime SK TOPO?) a dokupenim micro SD/SD karty s SK TOPO 4 - je prosim nejaky rozdiel v rychlosti vykreslovania mapy z karty oproti instalovanej v pristroji? resp. ine obmedzenia, vyhody, nevyhody danej kombinacie? vopred velka vdaka za rady
  • 0

#87 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 25 květen 2013 - 12:49

Pokud se nepletu, tak mapy se nahrávají vždy a výhradně na kartu. S Topo Czech 2012 Pro je GPS celkem v pohodě použitelná.
  • 0

#88 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 13:14

Tak to se pletes! Mapy jde dat na kartu i do vnitrni pameti. (Bavime se preci o eTrex30!) Zkousel jsem oboje, a rozdil v rychlosti jsem nepoznal. Sam mam ted mapy v pameti a POI body na karte.
  • 0

#89 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 26 květen 2013 - 9:12

S E30 mám problém. Celkem rád sleduji nastoupané metry. Teď mi to nějak přestalo fungovat. Poprvé jsem si toho všiml když mi to na okružní trase ukázalo 500 nastoupaných a 200 sestoupaných. Naposledy jsem šel z 300 mnm do 1071 mnm a zpět k autu. Nastoupaná podle navigace 270m a sestup asi 500m. Výškoměr jsem kalibroval. Nevíte někdo?
  • 0

#90 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 11 červen 2013 - 18:15

Ahoj všichni. Mám opět jeden dotaz. Je možné, že by rychlost překreslování mapy byla závislá na počtu map nainstalovaných v přístroji? Nedávno jsem přidal další profil aktivity a s ním Cyklo Czech a teď se mi zdá překreslování nějak pomalé. A ještě - je rychlost překleslování závislá na tom, jak velký kus mapy mám v přístroji? Myslím tím nainstalovanou celou ČR oproti jen některým krajům, které momentálně potřebuji. Předem díky za postřehy.
  • 0

#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 21:16

nokiak napsal/a:
Nevím jestli se to tu už někde neřešilo, ale jak vám sedí doba dojezdu (Čas v cíli) skutečná s tou vypočítanou? Mě to vždycky dost přesně odhadovalo čas dojezdu a teď se sekne na 60 kilometrech klidně i o 5-7 minut? Vždycky byl odhad mnohem přesnější. Nevím, jestli si to nepletu


Schvalne sjem si toho na mych poslednich cestach vsimal, a prijde mi, ze to +- sedi. Nekdy jsem prijel o neco pozdeji, nekdy o neco driv. Ale to spise zalezelo na situaci na silnicich. nedelalo to na mne dojem nejakeho spatneho vypoctu.
  • 0

#92 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 7:40

Mně měří dobře... :-)

Přiložené miniatury

  • imag0046-1.jpg

  • 0

#93 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 15 červen 2013 - 21:58

Mám někde uložený podobný obrázek ještě z dob, kdy jsem měl eTrex Vistu HCX. Prostě si odskočila na Ukrajinu.
  • 0

#94 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2013 - 21:08

Jen takový malý dotaz, jak velkou kartu dokáže Etrex 30 překousat? Zvládne 16 GB? Díky.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#95 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 0:07

DreamR napsal/a:
Jen takový malý dotaz, jak velkou kartu dokáže Etrex 30 překousat? Zvládne 16 GB? Díky.


ja v nom mam 8GB kartu, ale ak sa nemylim tak niekto pisal ze tam ma 16GB. To bolo cca pred rokom a pol (ked som kupoval garmina) na nejakej EN stranke.

//edit

ide o 8GB SDHC kartu :)
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 7:31

Vzhledem k tomu, ze SD HC karty funguji i v mnohem starsich Garminich GPSkach, proc by to nemelo fungovat tady?
  • 0

#97 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 8:38

Já mám v etrexovi 32 GB kartu a funguje zcela bez problémů - mám na ní celou ČR v JNX mapách (zoom 1-15 cykloatlas, zoom 16 ZM10 mapy) kvůli rychlosti překreslování...

Za chvíli bude dovolená a tak se chci zeptat těch, kdo používají routování, jakou verzi FW používáte? Mě v podstatě nikdy po odbočení nepřepočítá trasu, je to dobré tak na to kouknout se za jak dlouho budu v cíli a pak si dát zase navigaci vzdušnou čarou... V nových verzích to fungovalo, ale zase se v pravidelných intervalech (nebo skoro po určitém počtu zmáčknutí tlačítek) gpska sekla a musel jsem vyndat baterky...
  • 0

#98 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 8:43

2.80 routovani pouzivam v aute na Topo CZ PRO mape, a nemam potize.
  • 0

#99 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2013 - 21:18

lentom napsal/a:
Já mám v etrexovi 32 GB kartu a funguje zcela bez problémů


to mě zajímalo, aktuálně mám 8GB a potřeboval bych kvůli mapám víc prostoru a nechci na blind kupovat kartu, kterou jinde nevyužiju, díky
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#100 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 29 červen 2013 - 19:48

Našel by se tu nějaký technoid, co se stejně jako já rád šťourá a věčně něco testuje na svém eTrexu 30 ? Chtěl bych s někým konzultovat zkušenosti a postřehy třeba i po telefonu. Mám neomezené volání do všech sítí. S pozdravem nokiak.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama