Přejít na obsah


Fotka

Ohrnuté nohavice


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 23:19

Jak se tak dívám, tak tady asi nejde napsat svůj názor, aniž by o něj člověk nepřišel, protože ho odešle po zamčení fóra, takže po více jak půl hodině psaní prvního jsem si ten druhý zkopíroval, takže ho píšu sem... Není to o žádném hádání-se, urážení kohokoliv, původní vlákno bylo snad o vzpomenutí na jednoho významného člověka! Jo, půl hodiny jsem psal svůj příspěvek a je v trapu... Pěkně děkuji... Kde jsem chtěl shrnout něco o tom, jak si pana Prezidenta vážím a jak je mi zle z toho, že loni mělo spousta lidí plno řečí, jak si ho váží a jak si váží jeho myšlenek, a jak by je chtělo vzkřísit... A dnes z toho skoro nic nezbylo.... A že nechápu, proč někteří dávají za vinu vše, co se stalo v naší malé republice, jen jemu, když za to většinou může spousta jiných lidí a to co dávají někteří tady za vinu panu Prezidentu Havlovi mohl ovlivnit jen částečně. Samozřejmě nikdo není dokonalý, i pan prezident Havel udělal pár chyb, ale určitě je mi milejší někdo, kdo propagoval nějakou myšlenku a ideály a snažil se o změnu, než ti, kteří na něj jen nadávali...
  • 0

#2 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 23:50

Prezident Havel se stal projekčním plátnem - každý si na něj promítl to, čeho je plný. Bohužel někdo je plný špatných věcí. A nemusí to být vždycky jen jeho vina. Jsme společnost propletená vztahy, které nejsou na první pohled patrné.
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 1:03

V převratové hodině byla role Václava Havla nezastupitelná. Je jasné, že jako každý člověk postupně navršil plno více i méně významných chyb. Ale pokřik dnešních mlaďochů si nezaslouží, lze jej zhodnotit až s historickým odstupem. Nezapomeňte, že z dnešního pohledu byla naše revoluce samý tanec a zpěv, ale tehdy to až tak jednoduché nebylo. V zemi sidlila početná banda Rudoarmejců, bylo stále ještě před rozkladem Sovětského svazu, před válkami v Jugoslávii, před anexí Kuvajtu, před rozvodem s Mečiarovým Slovenskem. Jsem přesvědčený, že při souzení Václava Havla dějinami ty klady rozhodně převáží. I když byl nakonec horším presidentem, než jsem čekal. Konec konců, ani TGM nebyl vždy až takový bůh a světec, za něhož byl vydáván.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 7:32

Kdo nezažil, neví. I když měl Havel určitě spoustu chyb, měl taky odvahu, svědomí a úctu k druhým. Což se o současné politické reprezentaci včetně aktuálního prezidenta podle mého říci nedá.
  • 0

#5 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 7:37

Cože? Tady byl flame a já to prošvihl? Tak jen dodám, že jsem si včera taky ohrnul nohavice.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 7:55

hrabosata napsal/a:
Kdo nezažil, neví. I když měl Havel určitě spoustu chyb, měl taky odvahu, svědomí a úctu k druhým. Což se o současné politické reprezentaci včetně aktuálního prezidenta podle mého říci nedá.


Každý má spoustu chyb, ale jen na některé je upřena pozornost okolí.

Myslím, že nás čekají daleko méně výrazní prezidenti :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 8:03

kolombo napsal/a:
Myslím, že nás čekají daleko méně výrazní prezidenti :-(

Tak to bez pochyb. Ale přinejmenším jeden z adeptů je alespoň vizuálně dost výrazný :D.
  • 0

#8 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 8:04

to Vianney: A já myslel, že za všechno špatný může Klaus. A on taky Havel. ;) to Kolombo: Máš pravdu, ještě budeme rádi vzpomínat na Havla a Klause a s námi i jejich zatvrzelí odpůrci. :(
  • 0

#9 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 8:42

Havel mi strašně připomínal K. H. Borovského - se vším dobrým a špatným (jen ty jeho hry se mi prostě nelíbí). K oblíbencům patřit nebude, ale strašně sympatický mi byl jeho utopický pacifismus. PS: Lítat budu vždy z Ruzyně...
  • 0

#10 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:02


  • 0

#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:15

Roman_Jaromer napsal/a:
Jak se tak dívám, tak tady asi nejde napsat svůj názor.

Ano, to vkutku nejde. Nejdřív se na ten názor někdo zeptá, a když už ho někdo stačí napsat, najde se tu spousta lidí, která prostě neumí žít s tím, že si někdo myslí něco jiného než oni. Proč tady to téma tedy je? Pro laciné přikyvování?

dachmh napsal/a:
Toto není politické fórum, kapišto???

Tak co tu v tom případě to téma dělá?

Joe Tramp napsal/a:
Lítat budu vždy z Ruzyně...

To zas přejde, po Leninovi se v minulosti taky pojmenovávala spousta věcí - a kde jim dnes je konec...
  • 0

#12 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:21


  • 0

#13 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:23

Tiskar94 napsal/a:

Joe Tramp napsal/a:
Lítat budu vždy z Ruzyně...

To zas přejde, po Leninovi se v minulosti taky pojmenovávala spousta věcí - a kde jim dnes je konec...

Aha :) To mnoho vysvětluje. Tiskaři, ty jsi opravdu skvělý historik. Tebe je pro "tiskařinu" škoda. Nechtěl by jsi sepsat nějakou komparativní studii o špatném vlivu Lenina a Havla? Myslím, že by se našlo spousta podobností...
  • 0
Užívej života...

#14 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:34

Víte proč se zrušily názvy, co byly za komančů, protože tomuhle svinnstvu v politice se říká demokracie a to co bylo za komančů je ted špatně. Když krade někdo z ODS, to se pomalu zamete pod koberec, ale kdyby kradl někdo z KSČM, to by byl poprask.
  • 0

#15 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:35

P€T@ napsal/a:
Víte proč se zrušily názvy, co byly za komančů, protože tomuhle svinnstvu v politice se říká demokracie a to co bylo za komančů je ted špatně. Když krade někdo z ODS, to se pomalu zamete pod koberec, ale kdyby kradl někdo z KSČM, to by byl poprask.


Že jsi mladej, z toho, když budeš mít štěstí, vyrosteš. Z hlouposti, bohužel, nikdy
  • 0

#16 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:39

micska napsal/a:

P€T@ napsal/a:
Víte proč se zrušily názvy, co byly za komančů, protože tomuhle svinnstvu v politice se říká demokracie a to co bylo za komančů je ted špatně. Když krade někdo z ODS, to se pomalu zamete pod koberec, ale kdyby kradl někdo z KSČM, to by byl poprask.


Že jsi mladej, z toho, když budeš mít štěstí, vyrosteš. Z hlouposti, bohužel, nikdy

Netvrdím, že bývalý režim měl chyby. Měl jich dost, ale rozhodně ne tolik jako tahle demokracie. A co vždyt je demokracie, můžu si říkat co chci a kde chci.
  • 0

#17 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:43

To PLAJ: Za všechno může Kuncl (okřídlená věta naší matematikářky na gymnáziu).
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#18 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:47

P€T@ napsal/a:
Netvrdím, že bývalý režim měl chyby. Měl jich dost, ale rozhodně ne tolik jako tahle demokracie. A co vždyt je demokracie, můžu si říkat co chci a kde chci.

Jo jasně pár chybek jako třeba justiční vraždy, to je přece brnkačka.
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 9:54

P€T@ napsal/a:

micska napsal/a:

P€T@ napsal/a:
Víte proč se zrušily názvy, co byly za komančů, protože tomuhle svinnstvu v politice se říká demokracie a to co bylo za komančů je ted špatně. Když krade někdo z ODS, to se pomalu zamete pod koberec, ale kdyby kradl někdo z KSČM, to by byl poprask.


Že jsi mladej, z toho, když budeš mít štěstí, vyrosteš. Z hlouposti, bohužel, nikdy

Netvrdím, že bývalý režim měl chyby. Měl jich dost, ale rozhodně ne tolik jako tahle demokracie. A co vždyt je demokracie, můžu si říkat co chci a kde chci.


Kolik jsi toho v tom minulém režimu prožil, že to tak dobře víš ?

Svoboda je víc, než kotel s připáleným gulášem ......
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2012 - 10:48

Už jste byl na svačině? Ještě ne – Můžete jít pozdějc. Na bráně řekněte, že jste byl u mě – Děkuji –
  • 0

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama