Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#41 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 16:10

sobikovi napsal/a:

borda napsal/a:
staci obal. folie je k nicemu. a podle me i zhorsi vlastnosti didpleje

OK, tak bude obal. Nějaké doporučené vyfikundace nebo je to jedno?

pro kindle 4 mám tohle. Pokud to pasuje i na pětku, nebo seženeš něco v tomhle stylu tak doporučuju.
  • 0

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 16:14

Parkis napsal/a:

sobikovi napsal/a:

borda napsal/a:
staci obal. folie je k nicemu. a podle me i zhorsi vlastnosti didpleje

OK, tak bude obal. Nějaké doporučené vyfikundace nebo je to jedno?

pro kindle 4 mám tohle. Pokud to pasuje i na pětku, nebo seženeš něco v tomhle stylu tak doporučuju.

jj, K4 a K5 mají stejný rozměry
  • 0

#43 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 17:58

Parkis napsal/a:

sobikovi napsal/a:

borda napsal/a:
staci obal. folie je k nicemu. a podle me i zhorsi vlastnosti didpleje

OK, tak bude obal. Nějaké doporučené vyfikundace nebo je to jedno?

pro kindle 4 mám tohle. Pokud to pasuje i na pětku, nebo seženeš něco v tomhle stylu tak doporučuju.


přidávám se k doporučení výše uvedeného koženého obalu. má i nějaké kapsičky na lístečky a dobře se nosí.
jsem byl spokojen.
  • 0

#44 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 18:08

Kindle 5 je úplně stejný jako 4ka, jen černý... Já mám pouzdro M-Edge Trip jacket. Je sice trošku dražší, ale nelituju - jednak je krásný, ale hlavně má vystužený předek přes displej, a to opravdu hodně.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#45 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 18:35

No, tak k tomu obalu: NE, NE a NE!!! Jakýkoli obal - strašnej nešvar - se zapínáním v prostoru nad displayem je zločin. Představte si, že display je neselý milimetr tlustý a tvoří ho DVĚ skleněné destičky na sobě. Jakýkoli větší tlak soustředěný do jednoho místa může display prolomit. A tyhle pouzdra to jednoznačně dělají. Už jsem o tom psal mockrát na několika forech a opravdu nemám chuť na další diskuzi "chachá, co kecáš, já to pouzdro mám a nestalo se mi to!" Buď rád. Jestli ti někdo, kdo se reklamacema nebo opravama zabejvá potvrdí, že značná, nadpoloviční část prasklých displayů je způsobena zavíráním nad displayem nebo že se to stane já nevím každému pátému majiteli takového obalu, asi nebude na místě ho doporučovat. Ale vyberte si sami.
  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#46 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 19:10

Citecka napsal/a:
Jakýkoli obal - strašnej nešvar - se zapínáním v prostoru nad displayem je zločin. Představte si, že display je neselý milimetr tlustý a tvoří ho DVĚ skleněné destičky na sobě. Jakýkoli větší tlak soustředěný do jednoho místa může display prolomit. A tyhle pouzdra to jednoznačně dělají


Co jsem tak koukal tak naprostá většina z nich má právě zapínání nad displejem anebo jsou to jen zasouvací obaly. Měl by jsi nějaký tip na obal který je "s kapsičkama atd", ale zároveň nemá zapínání tam ke ho mít nemá?
  • 0
Užívej života...

#47 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 19:14

puczmeloun napsal/a:

Citecka napsal/a:
Jakýkoli obal - strašnej nešvar - se zapínáním v prostoru nad displayem je zločin. Představte si, že display je neselý milimetr tlustý a tvoří ho DVĚ skleněné destičky na sobě. Jakýkoli větší tlak soustředěný do jednoho místa může display prolomit. A tyhle pouzdra to jednoznačně dělají


Co jsem tak koukal tak naprostá většina z nich má právě zapínání nad displejem anebo jsou to jen zasouvací obaly. Měl by jsi nějaký tip na obal který je "s kapsičkama atd", ale zároveň nemá zapínání tam ke ho mít nemá?


Na http://www.antracitshop.cz/ mají plno obalů buď s gumou, nebo se sponou vzadu. Jeden jsem si asi před rokem koupila, jsem naprosto spokojená.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#48 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 20:09

sobikovi napsal/a:
Poradíte jakou čtečku eknih? Rozhoduji se mezi Kindle 5 a PocketBook 613. Dík za názory a rady.

Dceři jsem k vánocům nadělil PocketBook 622. Zatím spokojenost, ale zatím to používá krátce. Vybíral jsem dost dlouho, až mi z toho vypadlo to co jsem napsal.
EDIT:
A tohle http://www.alza.cz/p...622-d354338.htm pouzdro na něj padne jak prdel na hrnec.
  • 0

#49 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 20:55

Pro Kindle doporučuju http://fivefilters.org/kindle-it/

Posílá to na Kindle právě otevřenou www stránku....POokud web nepodporuje posílání do Kindlu ani RSS, tak si tím posílám články, které mě zaujmou. Dá se to nainstalovat jako extension do nejvíce používaných browserů...

Podobných služeb jsem testoval několik, takhle podle mě funguje nejlépe a je zdarma
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#50 Lisak

Lisak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 30 prosinec 2012 - 20:56

Já mám Kindle4 a naprostá spokojenost, formát knihy neřešim a pokuď to je nutné tak použiju Calibre a hotovo.
  • 0
Lišák

#51 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 21:12

ten antracit shop má opravdu výběr, koukal jsem. On se ale dá udělat dobrej obal i z toho šestidolarovaný šitu z dealextreme. To zapíníní je na magnet, má takový kolečko v přední straně. Vezmeš nožík, vypáráš pár stehů, vyndáš magnet (je tam vlepenej), vyndáš to ouško, přendáš a vlepíš na druhou stranu. Hoplá. Když už jseš v tom, můžeš rozpárat celou dlouhou stranu vepředu a vsunout tam něco na zpevnění - já si upravil kleštičkama přední stranu obalu na dývko. Jehla, nit a pět minut než to zase zašiješ, a máš to zbezpečnělý pouzdro i zpevněný. Nejlepší jsou originál pouzdra z amazonu s integrovanou lampičkou (berou proud z kindlu), ale jsou drahý. Kdo se hodně bojí, viděl jsem i pouzdro celý z hliníku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#52 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 21:24

koupil jsem Kindle IV k vánocům - 14 dní zkoušel a objednal si pětku pro sebe. chvíli ji zkoušel kolega v práci a už ji má taky :)
jinak mohu potvrdit, že oba modely jsou stejné, jen povrchová úprava zadní stěny a barva jsou jiné.
k obalu: na všechny máme toto - není na parádu, ale na ochranu je supr
http://www.digiknihy...ct-pro-kindle-4
  • 0

#53 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 22:24

Kindle 5 mám necelých 14 dní a naprosté nadšení. Používám bez obalu - buď ho mám v kapse, kam by mi s obalem nevešel, nebo v pouzdru s doklady, kam vleze tak akorát. Nikde ho nesmýkám po venku, takže považuji obal za zbytečný.
  • 0
Don't panic!

#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 1:19

sobikovi napsal/a:
OK. Takže objednána Kindle 5 :)


ted mi jeste doslo-nema ta PB613 nahodou jeste displej vizplex? pearl zacali stouchat az do 622 ci jak ty rady pokracuji. podle me to chce pearl, takze K5 vs PB613 = K5. ja jen abych ti potvrdil tu volbu :).
  • 0

#55 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 11:34

Koukal jsem, že na palmknihy.cz je kniha ke stažení ve formátu mobi nebo kindle. Který z nic preferovat pro Kindle? Tuším. že standard je mobi, ten kindle formát na palmknihy je nějak vylepšený? omluva za lama dotaz... :)
  • 0

#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 12:57

predpokladam, ze kindle format znamena .azw. azw prectes jen v kindlu. mobi ve vsem moznem, protoze to bylo tusim vyvijeno jako open. pak pred lety mobipocket koupili amazonaci a vyvinuli z mobi azw. takze podle me je to na kindlu asi fuk. snad se moc nepletu.
  • 0

#57 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 12:58

nepletes se. je to fuk.
  • 0

#58 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 13:04

Hickos napsal/a:
Kindle 5 mám necelých 14 dní a naprosté nadšení. Používám bez obalu - buď ho mám v kapse, kam by mi s obalem nevešel, nebo v pouzdru s doklady, kam vleze tak akorát. Nikde ho nesmýkám po venku, takže považuji obal za zbytečný.


jj, to rikali vsichni ti, kteri pak plakali na znicenym displejem ;-)

Obal je absolutni zaklad!
  • 0

#59 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 13:26

predpokladam, ze kindle format znamena .azw. azw prectes jen v kindlu. mobi ve vsem moznem

Takovým předpoklad ovšem silně podceňuje chaos, jaký v těch formátech je. Na serveru Palmknihy se totiž kliknutím na Mobi stáhne soubor s koncovkou .prc, zatímco kliknutím na Kindle soubor s koncovkou .mobi :-)
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 13:39

Halstead napsal/a:

predpokladam, ze kindle format znamena .azw. azw prectes jen v kindlu. mobi ve vsem moznem

Takovým předpoklad ovšem silně podceňuje chaos, jaký v těch formátech je. Na serveru Palmknihy se totiž kliknutím na Mobi stáhne soubor s koncovkou .prc, zatímco kliknutím na Kindle soubor s koncovkou .mobi :-)

ajta krajta :) Dík za osvětlení, jsem přece jen v tomhle zatím panic :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama