Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
701 odpovědí na toto téma

#581 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 11:02

Měl bych jiný návrh na vylepšení, trochu radikálnější.

Dost mi totiž vadí použité turistické a cykloznačení. Cykloznačení už jsem si v zobrazování vypnul úplně.

A proč mi vadí ? Nevím totiž co pod tou barevnou čárou je. Značka cesty nebo silnice je totiž mnohem tenčí než turistická barva která ji zcela překryje a pak není poznat zda jde o silnici nebo lesní cestičku. Nejvíce by se mi asi líbil systém použitý na mapách map1.eu

Ono s tím trochu souvisí i to, že prakticky všechny značky jsou dost titěrné. V Česlo-Slovensku s oblibou přepínám na několik let starou bitmapovou turistickou mapu, texty, silnice, cesty i vrstevnice tam jsou mnohem čitelnější. Až když potřebuju přesné detaily tak se vracím na vektorovou.

 

Co se týká šířky turistického cyklo značení, také mi dost vadilo, že překrývá silnice. Pořešil jsem to, že jsem u všech nastavil minimální šířku, takže na mapě mám barevnou čárku, ale nepřekrývá silnice. Když se k tomu přidá průhlednost, je to téměř ideální.

 

Nějak takhle:

<rule e="way" k="kct_red" v="major">
            <line stroke="#A8FF0000" stroke-width="0.5"/>
</rule>
 

 

Spíš teď řeším, jde-li nějak nastavit pravidla zobrazování jmen sídel. U OSM mi hodně vadí, že název řady sídel není vypsaný, po přiblížení zase nějaké zmizí a naprosto nedůležité se objeví. Předvším jde o to, že název malé vesničky je zobrazen a velkého sídla vedle není. Když přiblížím, zmizí pro jistotu oba. Tohle se prostě chová hodně podivně...

 


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 29 květen 2015 - 11:03

  • 1

#582 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 15:04

Zálohujte si současné xml a českou gccz mapu a vyzkoušejte dnešní verze obojího. Turistické i cyklo značení je teď pod silnicí, takže logicky je širší, aby bylo vidět, když je i na normální silnici. Samozřejmě by šlo, aby se přidaná šířka barevné značky odvíjela od typu cesty na které je uvedená, to mohu udělat, pokud se vám tento návrh zamlouvá, jinak by nemělo smysl na tom pracovat. Je to podle mě jediná cesta jak zobrazit značky i typ cesty bez nějakého šíleného programování.


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#583 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 20:36

Díky. Vypadá to lépe. Bylo by ještě možné přidat k rozcestníkům i název? Momentálně se zobrazuje pouze výška.

 

Třeba takto:

            <rule e="node" k="information" v="guidepost">
		<symbol src="file:/symbols/guidepost.png" />
                <caption k="name" dy="15" font-style="bold" font-size="9" fill="#FFFFFF" stroke="#000000" stroke-width="1.0" />
                <caption k="ele" dy="25" font-style="bold" font-size="9" fill="#FFFFFF" stroke="#000000" stroke-width="1.0" />
            </rule>

  • 0

#584 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 6:19

Jako každá změna to má svá + i -.

- Nad pěšinou je KCT moc široké.

- Nad významější silnicí skoro moc úzké (ale tento pocit je asi jen důsledek toho, že na pěšině, ze silnice odbočující je KCT širší)

- Budovy překrývají značku KCT (řešit průhledností, pořadím?)

- Díky tomu, že pořadí vykreslování je zřejmě v .map a ne v tématu, bude si své téma muset přizpůsobit každý, kdo si nějaké vytvořil.

+ Za předpokladu vyřešení šířky značky a viditelnosti pod budovou to bude přehlednější, než původní stav.

+? Souběh více značek KCT po jedné cestě ... tady by možná posunutí jednotlivých barev dávalo smysl, barevný pruh by vždy přiléhal k cestě.

+ Cyklostezky už tolik neruší, jako dříve.

- Ale dříve bylo možné si vlastním tématem kolečka cyklostezek zmenšit, nyní s takto upraveným tématem cyklostezka zanikne.

 

- V původním stavu bylo možné, pokud chci vidět po jaké cestě ta značka vede, se přepnout na téma bez vykreslování KCT. Podobná možnost (vypnout cesty a vše, co může zakrývat značky KCT) v novém provedení odpadá - to by toho na mapě moc nezbylo. Toto je myslím jediná vážná výtka novému způsobu zobrazování.

 

Mimochodem .. téma jsem si upravoval, i proto,aby bylo i u "path" možné rozlišit tracktype. Bylo by možné toto dát do základního tématu? Další změnu, kterou jsem dělal bylo změna bridleway. Podle původního tématu se vykresluje myslím jako silnice "service road", takže když ji vidím na mapě, mám dojem, že tam někde půjde dojet autem a zaparkovat. Což je samozřejmě nesmysl (i když, asi jak pro koho). Bylo by možné tyto cesty vykreslovat spíš jako track (návrh je v odkazovaném tématu výše, podobně jako track, ale místo šedé je šedohnědá)?


  • 0

#585 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 7:05

 

Díky. Vypadá to lépe. Bylo by ještě možné přidat k rozcestníkům i název? Momentálně se zobrazuje pouze výška.

 

Třeba takto:

            <rule e="node" k="information" v="guidepost">
		<symbol src="file:/symbols/guidepost.png" />
                <caption k="name" dy="15" font-style="bold" font-size="9" fill="#FFFFFF" stroke="#000000" stroke-width="1.0" />
                <caption k="ele" dy="25" font-style="bold" font-size="9" fill="#FFFFFF" stroke="#000000" stroke-width="1.0" />
            </rule>

U rozcestníků název je, všimnul jsem si, že předtím neměl obrys, ale teď je vše zase v pořádku.


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#586 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2015 - 19:24

Á pardon. Asi jsem měl vlčí mlhu, nějak jsem to tam neviděl :-(


  • 0

#587 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 14:02

Díky, i za to el. vedení  ;)


  • 0

#588 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2015 - 22:33

Nojo, elektrické vedení! S díky se připojuji! Teď už nemusím generovat vlastní mapu :-)
  • 0

#589 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 6:05

Uz se pomalu ztracim, kdo co udelal a pridal:) bo to vetsinou ctu jen jako emaily. To el. vedeni je nove v mapach od speirse na osm.paws.cz? Nebo u nekoho jineho a nabizi je ke stazeni.:)


  • 0

#590 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 9:44

Zálohujte si současné xml a českou gccz mapu a vyzkoušejte dnešní verze obojího. Turistické i cyklo značení je teď pod silnicí, takže logicky je širší, aby bylo vidět, když je i na normální silnici. Samozřejmě by šlo, aby se přidaná šířka barevné značky odvíjela od typu cesty na které je uvedená, to mohu udělat, pokud se vám tento návrh zamlouvá, jinak by nemělo smysl na tom pracovat. Je to podle mě jediná cesta jak zobrazit značky i typ cesty bez nějakého šíleného programování.

 

Tak jsem vyzkoušel, ale turistické cesty mám pořád ve vrstvě nad mapou, takže překrývají silnice....

Používám czech_republic_ee.map a osmarender_gccz2_10.zip


  • 0

#591 kem

kem

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 9:56

Tak jsem vyzkoušel, ale turistické cesty mám pořád ve vrstvě nad mapou, takže překrývají silnice....

Používám czech_republic_ee.map a osmarender_gccz2_10.zip

Potvrzuji. U mě se to chová stejně - turistické čáry překrývají cestu. Navíc jsem zaznamenal radikalní zmenšení fontu v default xml tematu (osmarender_gccz.zip), takže jmena ulic nejdou přečíst. Poprvé jsem byl nucen objevit temata s větším fontem.


  • 0

#592 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 10:15

Tak jsem vyzkoušel, ale turistické cesty mám pořád ve vrstvě nad mapou, takže překrývají silnice....

Používám czech_republic_ee.map a osmarender_gccz2_10.zip

 

Už jsem na to přišel, stačí pořádně číst: "vyzkoušejte dnešní verze obojího". Ona ta mapa ee jako jediná nebyla aktualizována. Teď jsem stáhnul gccz a chodí. Jen popravdě, ty turistické trasy jsou teď strašně humpolácké (ale to asi vyřešit nepůjde vzhledem k tomu, že se musí počítat s maximální možnou šíří silnice nad ní tak, aby ji nezakrývala). Jediné co mně napadá je ji posunout o pár bodů a kreslit vedle silnice, jako to mají seznamácké mapy...nebo dát ještě třeba 30% průhlednost, aby to tak nebilo do očí...


  • 0

#593 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 12:10

Mít čárku vedle cesty je ten způsob, který bych si představoval, avšak nejde to jednoduše udělat. Žádné posunutí u vykreslení čáry aplikovat nelze. Zde je (zřejmě) jediná možnost při tvorbě mapy vytvořit duplikát cesty s novými body, které budou posunuté. Ale! O kolik, kam atd. to se mi řešit nechce. Průhlednost je na nic, ty barvy se sčítají. O té šířce se zmiňuju, je to jen nástřel, už jsem připravil verzi, kde pod track atd. je užší pruh než pod secondary apod. Barvy mají fixní šířku pro případ, že by na kousku cesty byly všechny dohromady. Šlo by to zase řešit od počtu barev na cestě, ale kdo rozumí trochu kombinatorice, uvidí, jak šílené bude zapsat všechny možnosti do pravidel. Ne že by to nešlo, ale je to podle mě zbytečné.


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#594 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 12:23

Šlo by to zase řešit od počtu barev na cestě, ale kdo rozumí trochu kombinatorice, uvidí, jak šílené bude zapsat všechny možnosti do pravidel. Ne že by to nešlo, ale je to podle mě zbytečné.

 

 Šílené z pohledu množství práce nebo z pohledu množství pravidel, které pak musí program zpracovávat a s tím související prodloužení doby vykreslování?

 

To první by se dalo řešit nějakým skriptíkem, který vygeneruje všechny možné kombinace. Ve výsledku by pak všechny možnosti vypadaly dobře. Ať už jedna barva na silnici první třídy tak i souběh několika značek na lesní pěšině.


  • 0

#595 Rychtar84

Rychtar84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 02 červen 2015 - 13:12

Offline mapy lze získat i zde:
http://www.openandro...ownloads/europe
A řekl bych, že tam jsou aktualizované tak jednou měsíčně. V Locusu fungují OK.

 

tyto jsou skvělé - přepínejte vzhled map (kolo, hiking, lyže ..) a máte vše co potřebujete


  • 0

#596 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2015 - 17:17

Pravda to je, určitě by se daly zprogramovat všechny kombinace, dovedu si představit i to, že by se vědělo kolik je na dané cestě značek. Pravidla pro vykreslování by pěkně nakynula a jaký by byl vliv na rychlost nedovedu odhadnout. Že by nastalo zpomalení je jasné, ale jak moc, už zřejmé není. Už teď mám balík pravidel řekněme o třiceti řádcích, které tam jsou v trojím provedení podle toho, ke kterým typům cest přináleží, teď by se to pomnožilo ještě tak desetkrát v závislosti na počtu značek u dané cesty ( za účelem minimalizace šířky barevného pásu (čísla jsem teď odhadl, neberte mě za slovo).


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#597 mkacer

mkacer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 14:05

Ahoj.

 

Všiml jsem si, že se na paws mapách nevykresluje jednosměrka, pokud má tag oneway=-1 (nově nedoporučovaná hodnota, ale hojně využívaná) :-(

S jednosměrkou je i další problém, pokud je jednosměrka okruh, vykreslí se přesně obráceně :-( (way 263784232, 222537085)

 

Nevím zda je chyba v renderu, nebo v generované mapě.


  • 0

#598 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 11:20

Kouknu na to. -1 vyřešit půjde, to druhé asi ne.


  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#599 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2015 - 9:17

Já s tímto narazil na další problém, v mapě chybí cesta označená jako 

 

highway=tertiary_link

oneway=yes

 

Předpokládal jsem, že je chyba v tom ..._link typu cesty, ale je možné, že to jen souvisí s tím výše uvedeným. Každopádně v normální openstreetmapě to je zobrazeno normálně.

 

Jde o tuto křižovatku: http://osm.org/go/0LWKeGEIN--


  • 0

#600 Phoenicurus

Phoenicurus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2015 - 10:20

Ahoj, mám prosbičku / problémek, stáhl jsem si poslední verzi mapy czech_republic_ee.map ( i gccz), které strašně rád a dlouhodobě používám a najednou se mi tam přestalo vykraslovet hned několik lomů a jejich názvů....

Mapu spouštím v Locusu s turistickým tématem (ale stejně se to chová i s osmanderem).

Najednou ty lomy nejsou ani v jedné mapě, ale nechybí všechny. Netuším, kde by mohl být zakopaný pes, jestli mou starší verzí Locusu (novější mi neběhají) nebo nějakou zcela vyjímečnou chybkou při smontovávání map....

 

lomy, které mi chybí v mapě (byť na osm.org jsou) jsou:

Holý vrch N 49° 37.380 E 015° 23.900 

U Vilimovce II N 49° 37.410 E 015° 25.304 

U Vilimovce III N 49° 37.389 E 015° 25.339

Michalíčkův lom N 49° 37.832 E 015° 24.860

 

A když už tu píšu, před cca rokem jsem si všiml, že tam není napřídklad turistická modrá z Leštinky (nad Sázavou) do Číhoště atd....

Kdby to v další verzi šlo nějak vykoumat, aby to tam bylo, bylo by to super.

 

A díky moc za všechnu práci, kterou tomu věnujete, je to vážně luxusní záležitost :-)


Tento příspěvek byl upraven od Phoenicurus: 23 červenec 2015 - 10:21

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama