Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
701 odpovědí na toto téma

#661 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 13:22

Tak se zdá, že kombinace OruxMaps a IMG mapy od Garminu nebude výhodná kombinace :( Zkoušel jsem ještě jiný IMG soubor co jsem měl nahraný v GPS, ale výsledek stejný. Neměl by někdo nějaký další tip?

Můžu se zeptat na důvod, proč se o to snažíš? Myslím, že Osm mapy jsou minimálně srovnatelně podobné, navíc si je můžeš často aktualizovat. Nemluvě o tom, ze kolikrát je nejlepší mapa ortofoto ;-)
  • 0

#662 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 13:27

Mám kladnou zkušenost s Garmin mapy, protože často obsahují daleko více různých pěšinek atp. :) Často jsem se s tím setkal, že tam byly značeny cestičky, které nebyly v jiných mapách.


  • 1
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#663 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:22

Ano, to je pravda. Prakticky na kazdem vylete vidim na Garmini mape cesticky, ktere nejsou ani ve skutecnosti. :D

 

A neni to sranda, myslim to vazne. Tech chyb, na ktere pokazde narazim, je fakt pozehnane. Ano, na OSM mape na ne narazim take, ale tam je vetsinou dokazu sam opravit a za par dnu si stahnu opravenou mapu.

 

U Garminu bych slozite nekomu vysvetloval podstatu te chyby, nic bych z toho nemel, a za rok bych si mohl koupit opravenou verzi... ehm!


  • 4

#664 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:32

To souhlasím, taky se mně to občas stane :) Ale i tak se některé hodí, když existují.

 

Každopádně OSM bych rád zkusil v offline verzi, např. pro ten OruxMaps. Neměl by někdo k dispozici tip, kde k nim přijít? Anebo to postrádá smyslu a chce to online i kvůli uživatelským úpravám?


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#665 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:35

Přečti si toto vlákno, Plho!


  • 0

#666 mkyral

mkyral

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:35

Celé tohle vlákno je o offline osm mapě. Nebo jsem  něco nepochopil?


  • 0

#667 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:46

Přečti si toto vlákno, Plho!

Ano, omlouvám se za OT, Mlho :)


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#668 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:48

Prave ze to nebyl offtopic... :rolleyes:


  • 0

#669 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 14:53

Hujerrrrr se hlásí: osm.paws.cz


  • 0

tarmara.png


#670 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 15:29

Mám kladnou zkušenost s Garmin mapy, protože často obsahují daleko více různých pěšinek atp. :) Často jsem se s tím setkal, že tam byly značeny cestičky, které nebyly v jiných mapách.

Mám stejnou zkušenost.
Velmi často chodíme křížem krážem přírodou a souběžně používám Dakotu 20 s TOPO Czech a na telefonu Locus, kde střídám seznamovské, SHOCart a OSM mapy.
Všude jsou chyby, ale podle mne mají nejlepší síť stezek Seznam a TOPO.


  • 0

#671 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 15:54

Ano, to je pravda. Prakticky na kazdem vylete vidim na Garmini mape cesticky, ktere nejsou ani ve skutecnosti. :D

 

 

Souhlasí. Ale podle mých zkušeností jsou to většinou cesty, které kdysi existovaly. A protože je pro mne geocaching i o objevování dávno ztracených míst, je pro mne mnoho těchto čárkovaných pěšinek/nepěšinek velmi zajímavých...


  • 0

#672 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 16:17

Ani to neni tak docela pravda. Casto se setkavam napriklad s tim, ze je nakreslena casta, a on je tam jen zarostly prusek, nebo je tam vedeni. Jakoby nekdo nasekal spousty cest jen podle ortomapy tam, kde se mu zdalo, ze neco vede. A naopak, nekde zase kresli jen prusek, a ona je tam ve skutecnosti cesta. Peknym prikladem obojeho jsou lesy mezi Doksy a Bezdezem.

 

Data do OSM jsou porizovana jinou strategii. Tam se nedavaji data podle "dojmu" jen proto, aby to na zakaznika hezky zapusobilo. Kdyz uz nekdo zakresli cestu, tak si ma byt jisty, ze tam opravdu ta cesta je. A na zakreslovani takovych cest se kaceri hodne hodi, protoze spousty cest projdou se zapnutou GPSkou. Staci si pak na chvili sednou k webu s tracklogem...


  • 0

#673 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2016 - 20:09

To jsou tady věci.

 

Mimo to bych se rád pochlubil s mořem, které se mi po zdlouhavé práci podařilo přilepit k Chorvatsku a částečně i k Polsku (to právě teď řeším). Je k tomu doufám i fungující vzhled, případné chyby prosím hlašte.

 

Co se týče prázdného čtverce, provedl jsem ještě další opravy, takže uvidíme později. Například v desktopovém prohlížeči Atlas se taková chyba ale neobjevuje.


  • 1
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#674 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 19:56

Kdo chce, může vyzkoušet nové vykreslování turistických značek. Pro řešení případů, kdy je na úseku cesty několik značek jsem kdysi zvolil metodu různých šířek pro každou ze čtyř barev. Nejvíce chudá byla zelená. Byla málo vidět a to se mi vůbec nelíbilo. Nyní jsem vytvořil podobný systém, jako je v Locusu. Všechny barvy mají stejnou šířku a vykreslování je nastavené tak, že pokud se značky překrývají, na podkladové barvě se udělá proužek jiné barvy. Prosím o názory. Díky.


  • 1
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#675 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 20:31

Nemel bys obrazek s ukazkou? Dik!


  • 0

#676 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 20:45

Tu.Edit!

Přiložené miniatury

  • S60317-204222.jpg
  • S60318-173827.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Speirs: 18 březen 2016 - 17:40

  • 0
http://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.

#677 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2016 - 21:08

To vypada dobre!
  • 0

#678 Milan Keršláger

Milan Keršláger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2016 - 3:33

Na Galaxy Note 3 je to takové rozšmudlané (staženo standardní téma). Druhý obrázek je standardní téma Locusu.

 

Rozšmudlané to je proto, že je kresba na displeji moc drobná. Zřejmě je nějaký problém s přizpůsobením tématu aktuálnímu DPI (mám FullHD na 5,7", tj. ~386 DPI).

Screenshot_2016-03-18-03-26-37.png Screenshot_2016-03-18-03-26-29.png


Tento příspěvek byl upraven od Milan Keršláger: 19 březen 2016 - 10:56

  • 0

#679 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 10:28

za me a muj  ultra GPS fast Xiaomi Note 2 uplne super, diky moc za mapy a hlavne za aktualizace.


  • 0

.....


#680 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2016 - 13:39

Během víkendu jsem narazil na chybu ve značení červené tur. značky v OSM mapách. Správnou trasu jsem sice pak prošel, ale bez zapnuté GPS. Jak se správně zanese oprava? Část, která je špatně vymazat a nechat, nebo tak, jak je to správně domalovat podle mapy?

 

Přiložené miniatury

  • jitrava.PNG
  • jitrava2.PNG

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama