Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
224 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 10:54

Vláček napsal/a:

piposek napsal/a: Náhodou... Nová keš od zkušeného kačera uprostřed hustě zalesněných hor, kde je nejblišží civilizace 10 km, ve tvaru "u stromu" je skutečně vtipná :-)

Slovo "hint" znamená nápověda, a ne přesný popis umístění. Nápověda "u stromu" má podle mě dost velký smysl i v hustém lese. Vím, že nemám hledat na stromě, pod pařezem, v křoví, atd.


Pokud do listingu napíšu, že keš je všem na očích a že se má hledat opatrně a pak udělám hint tak, že nic neříká, je něco špatně.

Nejlépe se hustě zalidněné keše hledají tak, že nemusíš být nápadný a prostě sáhneš a máš. Pak je lépe přesně popsat umístění a nedožadovat se zároveň komplikovaného hledání a nenápadnosti.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 11:21

kolombo napsal/a:

Vláček napsal/a:

piposek napsal/a: Náhodou... Nová keš od zkušeného kačera uprostřed hustě zalesněných hor, kde je nejblišží civilizace 10 km, ve tvaru "u stromu" je skutečně vtipná :-)

Slovo "hint" znamená nápověda, a ne přesný popis umístění. Nápověda "u stromu" má podle mě dost velký smysl i v hustém lese. Vím, že nemám hledat na stromě, pod pařezem, v křoví, atd.


Pokud do listingu napíšu, že keš je všem na očích a že se má hledat opatrně a pak udělám hint tak, že nic neříká, je něco špatně.

Nejlépe se hustě zalidněné keše hledají tak, že nemusíš být nápadný a prostě sáhneš a máš. Pak je lépe přesně popsat umístění a nedožadovat se zároveň komplikovaného hledání a nenápadnosti.

Přesně o tohle tady šlo a na to si stěžoval smrk.
Když stojím uprostřed náměstí, u zabrání, lampy, lavičky a buhvičehokovového, kolem chodí spousta lidí, tak mi hint magnet fakt moc nepomůže pro nenápadný odlov.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#23 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 11:40

piposek napsal/a:
Náhodou... Nová keš od zkušeného kačera uprostřed hustě zalesněných hor, kde je nejblišží civilizace 10 km, ve tvaru "u stromu" je skutečně vtipná :-)


sovidoupe napsal/a:
Přesně o tohle tady šlo a na to si stěžoval smrk.
Když stojím uprostřed náměstí, u zabrání, lampy, lavičky a buhvičehokovového, kolem chodí spousta lidí, tak mi hint magnet fakt moc nepomůže pro nenápadný odlov.


Jeden o koze, druhý o voze. To je pak diskuze těžká.
  • 0

#24 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 12:12

Vláček napsal/a:

Jeden o koze, druhý o voze. To je pak diskuze těžká.

Jo kamaráde, když dáváš dohromady dva příspěvky, které spolu nemají nic společného, tak logiku nehledej :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#25 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 12:45

sovidoupe napsal/a:

Vláček napsal/a:

Jeden o koze, druhý o voze. To je pak diskuze těžká.

Jo kamaráde, když dáváš dohromady dva příspěvky, které spolu nemají nic společného, tak logiku nehledej :-)


Jo kamaráde, když cituješ příspěvek, na který neodpovídáš, tak to potom aby se v tom čert vyznal.
  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:02

kolombo napsal/a:
Nojo, ale bývala doba, kdy čtení hintu dopředu, před začátkem hledání, se považovalo za neetické. Dokonce se na fórech pranýřovalo, že si někdo tiskne listingy s dekodovaným hintem.

Fakt, jo? :D :D :D
Tak tohle je pro mě novinka, já bych spíš považovala za neetický si hint nepřečíst, rozebrat všechny zídky v okolí, odvalit všechny pařezy a rozrýt nejbližších 40 m2 a pak zjistit, že mám hledat na stromě.
Možná to vysvětluje, proč mi tak často lidi píšou o nápovědu při luštění mojí mysterky a přitom si ani nepřečtou tu nápovědu, kterou jdem jim k luštění napsala do hintu :D.
  • 0

#27 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:15

Jacka: Tak jsem se na tu Tvoji kešku schválně podívala, hint jsem si přečetla, ale mluví na mě nějakým dívným jazykem :). Latinu jsem se opravdu nikdy neučila :D
  • 0

#28 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:18

Ale strejda Google naštěstí ví jak je to v jazyce, kterému rozumím... :)
  • 0

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:23

Daku napsal/a:
Ale strejda Google naštěstí ví jak je to v jazyce, kterému rozumím... :)

Tož to jsem samozřejmě ověřila, jinak bych to tam nedala, že :D. Takhle ale jsou i cizinci v identické situaci :D.
  • 0

#30 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 19:30

Jacka_dominikanka napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nojo, ale bývala doba, kdy čtení hintu dopředu, před začátkem hledání, se považovalo za neetické. Dokonce se na fórech pranýřovalo, že si někdo tiskne listingy s dekodovaným hintem.

Fakt, jo? :D :D :D
Tak tohle je pro mě novinka, já bych spíš považovala za neetický si hint nepřečíst, .....

Když jsem začínal, tak jsem taky lovil bez hintu. Pak jsem takto lovil pouze kešky v dosahu DS, kam nebyl problém přijít znovu. Od doby, co mám celé listingy v mobilu, se koukám na hint podle nálady. Ale pokud hrozí ničení terénu apod., tak se kouknu vždycky.
  • 0

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 21:43

Jacka_dominikanka napsal/a:

Daku napsal/a:
Ale strejda Google naštěstí ví jak je to v jazyce, kterému rozumím... :)

Tož to jsem samozřejmě ověřila, jinak bych to tam nedala, že :D. Takhle ale jsou i cizinci v identické situaci :D.


Tak hint v latině by mi byl v terénu k prdu, protože moje navigace latinu překládat neumí. A tahat sebou kvůli tomu internet?
  • 0

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 22:04

Smrk napsal/a:


Tak hint v latině by mi byl v terénu k prdu, protože moje navigace latinu překládat neumí. A tahat sebou kvůli tomu internet?

To by ti v terénu opravdu byl, neb onen hint je určen k luštění a nikoliv k hledání, dokud nevyluštíš, tak ani nevíš, kam do toho terénu vyrazit.
  • 0

#33 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 22:10

Daku napsal/a:
Jacka: Tak jsem se na tu Tvoji kešku schválně podívala, hint jsem si přečetla, ale mluví na mě nějakým dívným jazykem :). Latinu jsem se opravdu nikdy neučila :D

Já mám na latinu naštěstí doma geo-gymnazistu, sice má za sebou už dva reparáty, ale ten hint mu potíže nedělal… :D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 22:46

Curastique auticuris edirus.
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 10:11

Kuras "Autík" Edík, toho znám! Chodil po ulicích a divně koukal, furt počítal sirky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 21 leden 2013 - 14:51

Jacka_dominikanka napsal/a:
Fakt, jo? :D :D :D
Tak tohle je pro mě novinka, já bych spíš považovala za neetický si hint nepřečíst, rozebrat všechny zídky v okolí, odvalit všechny pařezy a rozrýt nejbližších 40 m2 a pak zjistit, že mám hledat na stromě.
Možná to vysvětluje, proč mi tak často lidi píšou o nápovědu při luštění mojí mysterky a přitom si ani nepřečtou tu nápovědu, kterou jdem jim k luštění napsala do hintu :D.


Já obvykle začínám hledat bez hintu a teprv když se mi delší dobu nedaří, zkusím hint. Má to ale dost vyjímek (zamudleno, hrozní poničení např. zídky, hodně sněhu, pokus o xTF, netrpěliví na mne čekající kamarádi/rodina atd.) Někdy se to nevyplácí, jednou jsem si po dvaceti minutách neúspěšného hledání přečetla hint typu "hledej u stromu třicet metrů severně od finálních souřadnic".
  • 0

#37 zvlhleeponozky

zvlhleeponozky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2013 - 15:20

ptacopysk napsal/a:
Někdy se to nevyplácí, jednou jsem si po dvaceti minutách neúspěšného hledání přečetla hint typu "hledej u stromu třicet metrů severně od finálních souřadnic".


:D :D to velmi dobře znám. Zažil jsem to teď ve čtvrtek. Keš jsme hledali asi tak půl hodiny a nakonec se smířili s tím, že ji zkusíme v létě (bláhově jsme mysleli, že je pod sněhem). Doma jsem zjistil, že od finálních souřadnic se má jít ještě 40 kroků :)
  • 0

____________________________________________________________
O krabičku až tak nejde, hlavně že odlovím alespoň pár klíšťat :)

#38 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 20:03

Mám geodepresi :(. Po 22 spojitých dnech jsem dneska nenašel ani jednu kešku :((. Budu muset začínat zas od začátku :((. Spíš mě to mrzí než štve :(.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#39 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 20:31

Nekra napsal/a:
Mám geodepresi :(. Po 22 spojitých dnech jsem dneska nenašel ani jednu kešku :((. Budu muset začínat zas od začátku :((. Spíš mě to mrzí než štve :(.

Držím palce. My jsme na asi 230 dnech a vím jaká je to někdy fuška. Chce to mít náhradní plán náhradního plánu ;-)
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 15:16

Ještě hodinu a čtvrt musím být v práci, ale už nemám co dělat. Tak otevřu fórum pro ukrácení chvíle a tady nic!! Ticho po pěšině!! Kde je věčný rozjížděč debat Shaman3, odpovídači Kolombo, Trhac, Tiskař nebo uklidňovači davů Alke04 a Kapsa?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama