Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

logování earthkeše


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#1 sh1969

sh1969

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 15:47

Ahoj, neví někdo jak je to s logováním earthkeší? Mohu keš logovat pokud jsem na místě byl dříve enž byla zveřejněna (několik let zpět)? Pokud ano, jaké datum logu zvolit? Ostatní podmínky jako odpovědi a fotky mám. Je pravda že teď už foto není podmínkou?
  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 15:50

sh1969 napsal/a:
Ahoj, neví někdo jak je to s logováním earthkeší? Mohu keš logovat pokud jsem na místě byl dříve enž byla zveřejněna (několik let zpět)? Pokud ano, jaké datum logu zvolit? Ostatní podmínky jako odpovědi a fotky mám. Je pravda že teď už foto není podmínkou?


Já osobně bych takovou keš nelogoval.
  • 0

#3 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 15:59

A tak proč ne. Ublíží se tím někomu? Asi bych se ozval ownerovi a zeptal se ho, jestli proti logu něco má. Pokud ne, dal bych datum, kdy mi to owner odsouhlasil. Anebo to prostě zalogovat třeba s dnešním datem a hotovo. Odpovědi máš, na místě jsi byl, tak co.
  • 0

#4 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:00

pokud jsi splnil podmínky - odeslání správných odpvědí tak logovat můžeš. Je to jen na tobě jak se k tomu postavíš
  • 0

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:00

Fotka je již vskutku pouze dobrovolnou podmínkou. Na logování se domluv s ownerem. Co se týče pohledu Groundspeaku, je tohle zakázané, ale třeba ti owner zalogovat se povolí.
  • 0

#6 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:05

Stejne jako u fyzickych kesi plati jen zapis v logbooku a je jedno, jak se ke kesi dostanes, tak stejne u earthkesi a virtualek (maji-li otazky) plati jen zaslani odpovedi ownerovi (automaticky se predpoklada, ze vis odpovedi = byl jsi tam). Je jen hlouposti ownera, ze zvoli otazky takove, ze mu je kaceri zjsiti na netu a nebo si odpovedi pamatuji jeste z minule navstevy. Navic, jak by kdokoli mohl zjistit, ze jsem na tom miste po publikaci earthky nebyl znova? Proste predchozi navsteva se mi nemusi libit, ale dostanu-li spravne odpovedi na me otazky, log musim akceptovat.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:07

Pokud máš odpovědi a dokonce i fotky, tak to klidně loguj :-) Nevím, proč by jsi měl ještě jednou jezdit pořídit fotku, dnes navíc nepovinnou, když máš vše potřebné. A FTF na earth keši stejně nedává smysl.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:09

Tiskar94 napsal/a:
....Co se týče pohledu Groundspeaku, je tohle zakázané, ale třeba ti owner zalogovat se povolí.


Ukaz mi v pravidlech, kde zrovna toto GS zakazuje? Je to uplne stejne, jako bys tvrdil, ze GS zakazuje logovat mysterku, kterou jsi nevylustil. GS to je uprimne jedno!!!
  • 0

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:22

k-lord napsal/a:
Ukaz mi v pravidlech, kde zrovna toto GS zakazuje? Je to uplne stejne, jako bys tvrdil, ze GS zakazuje logovat mysterku, kterou jsi nevylustil. GS to je uprimne jedno!!!

Ne všechno je v pravidlech. Groundspeak totiž předpokládá, že většina lovců je čestných. Bohužel často se namísto toho setkáváme s větami typu "není to v pravidlech", jen ať si ten bod urvu.
Vím to, jelikož přesně tuhle věc jsem řešil po publikaci moji earthky. Namísto toho abych řekl že o tom v pravidlech nic není, jsem udělal něco, co bohužel napadne málokoho - zeptal jsem se na to Groundspeaku mailem. Odpověď přišla naprosto jasná - je nutné, aby se lovci na místo vydali po publikaci znova.
Naštěstí v okolí žádné takové urvobodaře nemáme, takže všichni kterých se to týkalo provedi popublikační návštěvu a žádné logy nemusely být smazány.
  • 0

#10 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:34

Pravidla tohle nijak neřeší. Podmínkou zapsání návštěvy je splnění úkolů a poslání odpovědí autorovi (od 1. ledna pouze přes profil!). Úkoly mají být koncipovány tak, aby byly vzdělávací a zároveň správná odpověď byla důkazem návštěvy. O datu návštěvy není v pravidlech ani zmínka (nebo já to nikde nevidím). Takže pokud odpovědi znáš, klidně si návštěvu zapiš. Až budeš psát autorovi, tak ho slušným způsobem upozorni. Kdyby se jednalo o moji keš, žádný problém bych s tím neměl. Sám bych ale nejdřív na místo zašel. Nakonec, kdyby byly dobře udělané úkoly, je dost pravděpodobné, že bych dopředu odpovědi neznal.
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:36

Být ownerem takto zalogované keše, nijak by mi to nevadilo. Já osobně bych se tam vydal znovu, tentokrát "pro keš", ale taky si myslím, že to ničemu neodporuje.
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:41

Tiskar94 napsal/a:
Ne všechno je v pravidlech. Groundspeak totiž předpokládá, že většina lovců je čestných. Bohužel často se namísto toho setkáváme s větami typu "není to v pravidlech", jen ať si ten bod urvu.
Vím to, jelikož přesně tuhle věc jsem řešil po publikaci moji earthky. Namísto toho abych řekl že o tom v pravidlech nic není, jsem udělal něco, co bohužel napadne málokoho - zeptal jsem se na to Groundspeaku mailem. Odpověď přišla naprosto jasná - je nutné, aby se lovci na místo vydali po publikaci znova.
Naštěstí v okolí žádné takové urvobodaře nemáme, takže všichni kterých se to týkalo provedi popublikační návštěvu a žádné logy nemusely být smazány.


To je od GS pekne a da se s tim jen souhlasit. Ale stejne tak ti GS rekne, ze mysterku musis nejdriv vylustit, multinu projit a wherigo odehrat. Realita je ale jina, ze? Myslim, ze zrovna ty o tom vis hodne.

Moje reakce nebyla na to, ze bych snad logovani po drivejsich navstevach schvaloval, ale na to, ze zadny takovy zakaz opravdu neexistuje. Kdyby byl, je v pravidlech. Ale i GS je jasne, ze to proste nelze kontrolovat.
  • 0

#13 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:45

k-lord napsal/a:
Je jen hlouposti ownera, ze zvoli otazky takove, ze mu je kaceri zjsiti na netu a nebo si odpovedi pamatuji jeste z minule navstevy. Navic, jak by kdokoli mohl zjistit, ze jsem na tom miste po publikaci earthky nebyl znova?


S prominutím, tenhle přístup se mi vůbec neíbí. Ale to je taky asi tak všechno, co s tím můžu (a chci) dělat :)

Je mi fuk, jak logují earthcache ostatní; bylo by mi fuk, jestli by to takhle dělali u mé earthcache. Ale osobně, i když jsem byl na řadě míst dříve, po publikaci earthcache jsem tam zajel znovu - teda pokud jsem chtěl logovat "nález". Earthcache mám rád, rád se na taková místa zajdu. Bod od klávesnice by mě netěšil - respektive, takový bod vážně nepotřebuji.
  • 0

#14 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 16:55

Podle pravidel: Pokud znáš odpovědi na otázky - můžeš se zalogovat. Datum logy by měl odpovídat skutečnosti - tj. tehdy, pokud si na místě skutečně byl. Bylo by slušné ownera kontaktovat, informovat ho a domluvit se - většina ownerů ti vyhoví. I když si mi na mé earth-cache už stalo, že se paní zalogovala a jednu otázku vynechala s odůvodněním, že odpověď nezná, protože v roce 1979 tam ještě žádná deska nebyla :-). Volba otázek je na každém ownerovi. Bohužel dnes platí, že téměř cokoliv se dá vyGooglit a velké množství dnešních mysterek to uživatele i učí. Ownerům pak nezbývá nic jiného, než se ptát na počet šroubů či jiné údaje, které na webu nejsou. Typickým příkladem je AGT 19: Minerálka IDA, kde se ptám na přibližnou teplotu vody a 99% lidí mi napíše 12,5°C, což je hodnota, kterou vyGooglovali... O tom, že earth-cache v zahraničí mají geologické otázky bych chtěl říct, že EARTH-CACHE jsou v zahraničí výrazně složitější. V ČR se to považuje za levný bod a pokud po někom chci něco složitějšího, tak mi napíše: "Na místě jsem byl, na log mám právo, nejsem žádný geolog"... a co s tím - hádat se s ním?
  • 0

#15 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 17:18

No, mně tedy logování si návštěvy na místě, na kterém jsem byl třeba před pěti lety a navíc ještě před publikací keše, přijde dost "chucpe." Bohužel některým nečiní vůbec žádné problémy si tímto bizardním způsobem na zeměkeši zalogovat třeba i FTF - viz třeba "FTFkaři" zde; boj o to, kdo první "najde" cache, se vlastně proměnil v soutěž o to, kdo po publikaci první najde odvahu si doma dřepnout k počítači: GC3YNYP
  • 0

#16 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 17:23

Mám 27 earth-cache a z toho si FTF zalogovali jen na 3 (jiný kraj, jiný mrav... v tomhle ohledu mě mile překvapila Praha, kde si to FTF nelogoval nikdo). Myslím si, že to je na každém. Dlouho jsem přemýšlel, jak k tomu přistoupit, protože FTF na EC také neberu, ale pak jsem si řekl: "Nevnucuj nikomu svá vlastní pravidla - řiď se jimi ty a nech ostatní, ať se řídí svými"... pokud neporušují psaná pravidla je to v pořádku. Prostě jsem owner - pokud někdo odpoví správně, log mu uznám a nemám co mluvit do toho, co tam napíše. Pokud si tam napíše tři písmenka FTF - nic sprostého to není, pravidla to neznají, ať si to zaloguje. To, že nedostane moje CWG pro FTFkaře, to je druhá věc (ani není kde ho tam nechat).
  • 0

#17 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 17:46

Jo, tak jedno FTF mám zalogovaný já. :D Musím ovšem říct, že jsem na místě byl asi 3 dny před zveřejněním a potom co pípla earthka, jsem tam šel znovu. Oboje procházka asi 15 km. :D A nijak mi to lognutí FTF nepřišlo blbý. Tyhle debaty jestli něco ano nebo ne stejně nikam nevedou. Pravidla jsou naštěstí tak volná, že si každý v rámci slušnosti může vybrat jakoukoliv variantu. A kdyby Alke napsal, že se mu to nelíbí, tak to klidně smažu. Jenže to už je zase na další flame, jak to že si owner dovolí vyžadovat něco, co není natvrdo v pravidlech. Začarovanej kruh :D
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#18 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 18:05

No vidíš, to mě vůbec nenapadlo logovat earthky zpětně. :) Jak tak koukám, tak bych jich "pár" po světě nasbírala. Teď si to jen srovnám v hlavě, protože jediné co mi na tom přijde divné je, že jsem tam byla v době, když jsem o GC vůbec nevěděla. Ale ve slabé chvilce si je možná zaloguju, pokud vygůglím odpovědi. B)
  • 0

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 18:25

Bubo_CZ napsal/a:
No vidíš, to mě vůbec nenapadlo logovat earthky zpětně. :) Jak tak koukám, tak bych jich "pár" po světě nasbírala. Teď si to jen srovnám v hlavě, protože jediné co mi na tom přijde divné je, že jsem tam byla v době, když jsem o GC vůbec nevěděla. Ale ve slabé chvilce si je možná zaloguju, pokud vygůglím odpovědi. B)

V Prokopském údolí na mě čekají ještě dvě nebo tři takové kešky. A těmi místy jsem prošel fakt mnohokrát. Nicméně stejně počkám, někdy si tam zajdu a pak zalogujii. V opačném případě mi jaksi uniká smysl této hry.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 18:42

Mě to připadá jako šaškárna tyhle odpovědi na otázky, já jsem si už několik těhle keší zalogoval a odpovědi jsem nikdy žádné neposlal, na všech těch místech jsem ale samozřejmě poctivě byl i jsem tam vždy něco vyfotil a dal foto do internetového logu, ale na hledání odpovědí kašlu, žádnému ownerovi to nikdy nevadilo, je jim to jedno, stejně oni tyhle keše zakládají jen proto, aby tam nemuseli jezdit vyměňovat plné logbooky. :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama