Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

geotaška - futrál na navigaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:07

Prosím o radu odborníků: Když bych chtěla jako dárek ušít tašku přes rameno pro kačera obecného. Ne takovou, se kterou poleze převážně do křoví, do bahna a na stromy a bude s ní chodit dálkový pochody a nosit horolezeckou výbavu, ale takovou, se kterou chodí třeba na přednášky nebo do práce, ale má v ní to, co potřebuje, aby mohl o polední přestávce nebo po cestě ze školy zajít na pár keší: 1) Jaký rozměry byste doporučili na přihrádku na navigaci, aby bylo dost pravděpodobné, že se tam navigace obecná dobře vejde? 2) Jaký další propriety by taková příruční univerzální geotaška měla obsahovat? Napadá mě ještě poutko/přihrádka na propisku a na náhradní baterky. Nosíte na "obyčejný" (=T1-3) keše ještě něco? 3) Taháte s sebou často i kabel k navigaci? Třeba do práce? Díky za veškeré rady a nápady.
  • 0

#2 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 únor 2013 - 12:13

já bych v takovém případě ocenil místo na světlo - baterka/čelovka (dle preferencí) a taky pinzetu - vzhledem k mejm trochu humpoláckejm prstům neocenitelnej pomocník.
  • 0

#3 kelton

kelton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:15

ad 2): příhrádka na coiny a TB, nezapomeň na razítko, používá-li ho.
  • 0
kelton

#4 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:15

Kabel k navigaci netaham -- mam v praci v supliku kabliky od Ctecek pametovych karet a pouzivam je k pripojeni navigace a mobilu. Kablik k navigaci ma 10 cm a tak by nebyl problem ho nosti vsade --a mnohdy i s tou cteckou.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:15

1. zalezi na navigaci, maji hodne odlisne rozmery - srovnej dakotu s montanou 2. tohle tu uz bylo reseno (i s nadsazkou) nekolikrat, je to hodne idnividualni. ja treba nosim z beznych veci u sebe porad (tedy i do prace) krom navigace par drobnosti na vymenu, nahradni baterky, celovku, 2 propisky, blocek na poznamky a vypocty 3. mam trvale jedne kabel doma a jeden v praci, takze jej nepotrebuju prenaset. pravdepodobnost pripojeni gps k pc jinede nez na techto dvou mistech je u me temer nulova
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:22

Jeste bych doplnil sroubovacek, klesticky, dratek, nahradni logbooky, tuzky, par krabicek od tictacu, magneticky ukazovatko teleskopicky, pripadne olejicek na zarele panty a zamky (hlave ted na jare) a pripadne sevtackou UV. No myslim ze takovej ten palstikovej kufr bude idelani :P
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:22

Díky moc :) Jde mi právě o případ, kdy nevím, komu se taška dostane a tudíž jakou bude mít dotyčný navigaci. Navíc tolik těch navigací jsem v ruce zatím neměla, proto se právě ptám, abych zjistila nějaký jakž takž pravděpodobný "průměrný" řešení. Nebo uspořádám měřící event s drobnými věcnými cenami za největší a nejmenší navigaci :D!
  • 0

#8 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:24

Jacka_dominikanka napsal/a:
Prosím o radu odborníků:

Když bych chtěla jako dárek ušít tašku přes rameno pro kačera obecného. Ne takovou, se kterou poleze převážně do křoví, do bahna a na stromy a bude s ní chodit dálkový pochody a nosit horolezeckou výbavu, ale takovou, se kterou chodí třeba na přednášky nebo do práce, ale má v ní to, co potřebuje, aby mohl o polední přestávce nebo po cestě ze školy zajít na pár keší:

1) Jaký rozměry byste doporučili na přihrádku na navigaci, aby bylo dost pravděpodobné, že se tam navigace obecná dobře vejde?

2) Jaký další propriety by taková příruční univerzální geotaška měla obsahovat? Napadá mě ještě poutko/přihrádka na propisku a na náhradní baterky. Nosíte na "obyčejný" (=T1-3) keše ještě něco?

3) Taháte s sebou často i kabel k navigaci? Třeba do práce?

Díky za veškeré rady a nápady.


doufám že pak bude ukázán i výsledek :-)
speciální přihrádka na coiny CWG a pobné věci jak je napsáno i výše je určitě nezbytná, nějaké "poutko" na připnutí baterky by taky nemělo chybět, já nosím baterku u sebe i když nejdu kešovat :-) příadně pokud je taška přes rameno bylo by dobré i poutko z venku at se dá přidělat blikačka (člověk si až v noci uvědomí že tu blikačku nemá kam připnout když jde v noci po cestě a chce být viděn :-) - případně nějaký reflexní proužek, čtvereček, není nikdy k zahození)
  • 0

#9 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 12:36

No ja nosim navigaci v bunde ...mam tam takovou kapsu jako ze AUDIO POCKET a Oregon 550 se tam akorat vejde. Je fakt ze bunda je model 2009 a to ty zarizeni bejvyly vetsi :-) Jinak rozmer je cca 12*8*2cm ale je fakt ze pak to vypada ze mam velka prsa - ale do tasky by to mlo stacit -- no se to jakoby prohne ..... takze ty 2 by mely bejt Ok
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#10 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:06

Pokud se zastavím na rychlé keši cestou z práce, tak mi stačí jen mobil v kapse a tužka. Pokud jdu cíleně za keškami, tak nejmenší taštička, kterou nosím je tahle od Deutera. Má přihrádku, do které se Oregon vejde tak akorát, přihrádky na tužky, klíče, prostor na malou baterku, nůž, GC/TB - prostě to nejnutnější.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:15

Já chodím všude s batohem. Obyčejným. Takže už tam nosím lock@lock s důležitými věcmi. Protože mám město vyloveno, nenosím ani navigaci, o nové krabici bych věděl a pokud je na jasném místě, navigaci nepotřebuju. Pokud bych mohl radit, hodil by se kapesní žebřík. Takovou kabelku, do které se vešlo všechno, nosila Hermiona.
  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:16

Ještě, simváspěkně, buďte tak hodný a pište mi ty rozměry, jako chvályhodně učinil kolega Dobesh. Já jsem v životě měla v ruce právě dvě navigace - svou ertex legend a pak jakýsi cosi kolegy, s kterým chodím nejčastěji lovit. Takže o variabilitě velikostí mám velmi nezřetelnou představu :D.
  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:21

mpik napsal/a:
Pokud bych mohl radit, hodil by se kapesní žebřík.

Techniku výroby kapesního žebříku zvažuji již delší dobu. Hodil by se na "T4" stromovky, které zakládali chlapi 190cm+ a nedošlo jim, že kam oni bez problémů ze země zvednou nohu, někteří jiní nedosáhnou ani špičkou ukazováčku, když vyskočí. Až vymyslím něco užitečného, udělám na to i užitečnou přihrádku :D.
  • 0

#14 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:26

Podivej se sem, na co si kaceri vzpomeli "Zakladni vybava kacera".

No ja normalne nosim batoh, v kterem podle situace vymenuji veci, tu vic civilni tu vic kacerske. Kdyz si jdu odskocit na jednu cache, tak sebou mam jen navigaci, fotak, mobil a tuzku.
Mobil konci v kapse kosile, fotak v pouzdre na opasku kalhot, navigace na snurce na krku a tuzka nekde v kapse (posleze v cca 30% pripadu nekde okolo cache).

V prubehu casu jsem to resil ledvinkou, ale ta mi nejak nevyhovovala (nejak moc mi vadila nekde na brise ci okolo), pak malou taskou pres rameno, tez nevyhovovala (vzdy jsem tam potreboval jeste neco dat a uz se neveslo). Tak jsem skoncil u vyse uvedeneho.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#15 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 únor 2013 - 13:32

Jacka_dominikanka napsal/a:Takže o variabilitě velikostí mám velmi nezřetelnou představu :D.

Bych řekl, že co se týče velikostí, tak u Garmina je to kam se vejde Montana, tak se už vejde všechno (třeba i malá telka) - 7.5 x 14.5 x 3.7 cm. Za ní je v závěsu Oregon s 5.8 x 11.4 x 3.5 a pak ty menší (a myslim, že i běžnější) Dakota 5.5 x 10 x 3.3 a novej Extrex 5.4 x 10.3 x 3.3.

Řekl bych, že nejběžnější jsou teď Dakoty a Etrexy (ale to je už jenom můj odhad).

http://www.garmin.cz...oor/mapove-gps/
  • 0

#16 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:39

Odkaz v tom mém příspěvku vede na stránku výrobce, kde je taštička zobrazená v různých detailech, a jsou tam i rozměry. Pokud chceš ušít univerzální přihrádku na navigaci, tak bych vycházel z rozměrů Oregona, je to asi nejrozšířenější typ outdoorové navigace. Colorada, Dakoty, 60ky a 62ky by se do přihrádky ušité pro Oregon měly vejít taky.

Jinak i pro mě platí - nejoblíbenější zavazadlo je 20-30 l batoh :).
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:46

Jacka_dominikanka napsal/a:

mpik napsal/a:
Pokud bych mohl radit, hodil by se kapesní žebřík.

Techniku výroby kapesního žebříku zvažuji již delší dobu. Hodil by se na "T4" stromovky, které zakládali chlapi 190cm+ a nedošlo jim, že kam oni bez problémů ze země zvednou nohu, někteří jiní nedosáhnou ani špičkou ukazováčku, když vyskočí. Až vymyslím něco užitečného, udělám na to i užitečnou přihrádku :D.

Já to vyřešil asi třema metry Repky. Tu mi kdysi koupii horolezci tehdy za cenu cca prádelní šňůry. Když uvážu smyčku kolem větve, dá se do toho stoupnout. Jen musím uvázat uzel, který pak půjde rozvázat.
  • 0

#18 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:55

Já bych kromě již zmíněných věcí ocenila také místo na láhev s vodou. Aspoň 0.5l. Přihrádku na navigaci (nebo cokoli jiného) je lepší udělat klidně o kus větší, aby se dobře vyndávala (a dávala zpět).
  • 0

#19 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 15:04

take sem pokousela mit sebou porad neco jako keskovadlo, ale skoncila sem u pohodlnych mikin kde je vse po kapsach ... ale i tak jeste nosim batoh, kde je nabijecka, kabeli a flaska vody, mam rada ty urcene pro notasy, mivaji dobre resene kapsy mas zjisteno jestli obdarovana osoba preferuje tasku nebo batoh ? jsou i tasky ktere maji sikovne resene upinani ze muzou byt oboji, jen prerovnanim popruhu PS kdyz jste uz u reseni kapesniho zebriku, tak vyreste kapesni stolek, zatim se mi nepodarilo uspokojive vyresit situaci kdy loguju a v ruce se nejednou pokousim drzet filmovku, razitko a zamotanej logbook, kterej nastelovat tak aby se do nej dalo razitko otisknout ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#20 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 16:17

mpik napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

mpik napsal/a:
Pokud bych mohl radit, hodil by se kapesní žebřík.

Techniku výroby kapesního žebříku zvažuji již delší dobu. Hodil by se na "T4" stromovky, které zakládali chlapi 190cm+ a nedošlo jim, že kam oni bez problémů ze země zvednou nohu, někteří jiní nedosáhnou ani špičkou ukazováčku, když vyskočí. Až vymyslím něco užitečného, udělám na to i užitečnou přihrádku :D.

Já to vyřešil asi třema metry Repky. Tu mi kdysi koupii horolezci tehdy za cenu cca prádelní šňůry. Když uvážu smyčku kolem větve, dá se do toho stoupnout. Jen musím uvázat uzel, který pak půjde rozvázat.

Já sebou nosím smyci a karabinu. Ale po žebříčku jsem také pokukoval.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama