Přejít na obsah


Fotka

Dotazník pro geocachery


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
28 odpovědí na toto téma

#1 aleskroutil

aleskroutil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:48

Zdravím české geocachery!
V rámci plnění praktické části maturitní práce (na téma Nové formy cestovního ruchu - Geocaching) mám za úkol navrhnout možnosti využití geocachingu jako propagačního nástroje v rámci marketingu cestovního ruchu.
Proto žádám všechny ochotné geocachery z ČR o účasti v demograficko-sociologickém průzkumu.
http://www.survio.co...K6E1S0E9Y2A2D5C
Děkuji za vaše odpovědi.
  • 0

#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:57

Na otázky 17, 18 a 19 nemohu odpovědět. Chybí tam volba Firemní/specializované prodejny, případně Jiné. Takže lituji, už jsem to skoro měl, ale podruhé to plnit nebudu a psát něco zcela zavádějícího taky ne.
  • 0

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:59

"využití geocachingu jako propagačního nástroje v rámci marketingu cestovního ruchu" ... co to je? :D:D:D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#4 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 23:00

škoda že je tam tak málo týkajících se geocachingu :o nevím co má za spojitost na jakou tv se koukám s cestovním ruchem ale budiž. Otázky jsem očekával trošku jiné - asi jako v posledním (polském) průzkumu.
  • 0

2yxqhqq.gif


#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 23:08

Ráda pomůžu a vyplním kde jaký dotazník, který se tady objeví (pokud má aspoň trošku hlavu a patu), ale tento opravdu vyplňovat nebudu. Dle mého pohledu tento dotazník není ani o geocachingu ani o cestovním ruchu, ale je to pouze nic neříkající marketingový dotazník.
  • 0

#6 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 23:40

Mám dojem, že tady někdo nepochopil zadání nebo zaměnil dotazník za nějaký jiný. S GC je tam přímo spojená jedna otázka a to tak, že na ní víc jak polovina kačerů ani nemůže odpovědět proste proto, že žádné keš nezakládá :D Zbytečná ztráta času vůbec klikat na ten odkaz...
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#7 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 11 únor 2013 - 23:45

18. Když nakupujete oblečení, obvykle je to: V diskontech V domácích potřebách Na internetu V hypermarketech lepší možnosti by nebyly? v domácích potřebách asi oblečení nakupuje málokdo :)
  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 23:53

ptacopysk napsal/a:
18. Když nakupujete oblečení, obvykle je to:

V diskontech
V domácích potřebách
Na internetu
V hypermarketech

lepší možnosti by nebyly? v domácích potřebách asi oblečení nakupuje málokdo :)

Jo! Chybí u Vietnamců :D !
  • 0

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 23:59

Chlapče, chlapče, ať se na tvůj dotazník a podivné téma snažím podívat z kterékoliv strany, tak ...... mě napadá jediná otázka: To už maturita klesla natolik, že se dává i za tohle?:o Dotazníky nemám problém někomu vyplnit, ale tohle opravdu ne! Kdo ti tohle zadal?:o
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 0:30

22. Jaké jsou vaše životní cíle?

nikdy neztrácet čas vyplňováním dalších přiblblých dotazníků jen proto, aby někdo zjistil, kam si má zadat reklamu, co mu bude nejvíc sypat
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 6:43

Tak na komerční dotazník neodpovídám. Za takové informace se ve světě tvrdě platí, nerozdávají se.
  • 0

#12 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 6:53

myslím si, že s těmi Dotazníky se opravdu na tomto foru roztrhl pytel ale ze všech co tu byly je tento nejdebilnějšía na něj jako jediný odpovídat nebudu nic ve zlém ale souhlasím s dr.vota jen marketingový dotazník.
  • 0

#13 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 9:26

Tak nějak nevím, kam vlastně patřím :D.

2. Která z níže uvedených kategorií zahrnuje Váš věk?
15 - 19
18 - 20

Pročetl jsem si otázky a hlásím, že tohle je první zdejší dotazník který vyplňovat nebudu. I u té jediné otázky týkající se geocachingu mi chybí odpověď, kterou bych mohl vybrat.
  • 0

#14 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 9:55

Já v domácíh potřebách třeba koupil holínky, to zase ne že ne :-)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#15 aleskroutil

aleskroutil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:03

@taxoft Máte pravdu, tyto možnosti tam opravdu chybí. Mým primárním úkolem bylo zjistit počet osob nakupujících v e-shopech. @zlicinaci Tak to je zadání jednoho bodu mé maturitní práce. V podstatě v tomto bodu se mám zamyslet a uvést příklady toho jak by šla hra geocaching využít k propagaci (reklamě) produktů a služeb cestovního ruchu. @dílna u mnicha Nepotřebuji mít výsledky dotazníku o geocachingu, ale o geocacherech. V bodu (využití geocachingu jako propagačního nástroje v rámci marketingu cestovního ruchu) maturitní práce chci zpracovat i Buyer Personas (profily typického člověka, který reprezentuje celou skupinu, nejedná se o konkrétního jedince). Otázky týkající se sledování TV a seriálů jsem zvolil pro ucelení profilu, protože budu navrhovat konkrétní příklady využití geocachingu pro propagaci, takže možná budu zahrnovat i potencionální televizní stanice a programy vhodné pro umístění reklamy. @Bubo_CZ Ano, neptám se na otázky typu: Jak dlouho hrajete geocaching, ale dělám průzkum mezi geocachery, pro kteří budou v mé maturitní práci cílovou skupinou pro produkty a služby cestovního ruchu. @PRESEKA Viz odpověď výše. @ptacopysk No, popravdě mě zajímal hlavně internet, takže by ve finále (pro mé účely) spadly všechny jiné možnosti, než "Na internetu" do kategori ostatní. Jinak v domácích potřebách by teoreticky šly zakoupit nějaké pracovní oděvy nebo rukavice (módní doplněk). @Jacka_dominikanka To mě pobavilo! Nemám pocit, že bych s touto informací mohl nějak v rámci propagace pracovat. Alespoň nevím o tom, že by si vietnamští trhovci někdy najaly reklamní agentury. @zvedavkanocni Myslím si, že úroveň státní maturity je víceméně na stejné úrovni. Téma práce jsem si (z nabízených možností vybral sám) a zadání mi předal vyučující. Asi přiznávám, že dotazník není úplně na profesionální úrovni, nicméně mi odpovědi pomohou sestavit Buyer Personas (viz výše). @dr.vota Mohu Vás ujistit, že výsledky dotazníku budou využity pouze pro zpracování maturtní práce, nikoliv pro komerční účely. @Smrk Dotazník není komerční (viz odpověď výše). @Lubos_H Souhlasím, jde o marketing, ale výsledky budou použity jen pro zpracování maturitní práce. Informace nikomu nehodlám prodávat nebo poskytovat. @Tiskar94 Tak to jsem opravdu přehlédl. Chybu jsem už opravil.
  • 0

#16 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:11

aleskroutil napsal/a:
... Informace nikomu nehodlám prodávat ...


No on by je asi taky nikdo nekoupil ;-)
  • 0

#17 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:35

Tak ti nevím, ale jak čtu ten dotazník, tak to moc společného s rozvojem turistického ruchu nemá. Osobně nechápu k čemu ti bude pro zhodnocení možnosti využití GC pro rozvoj cestovního ruchu to kde nakupujeme oblečení, nebo jestli dáme na souseda že támhle to je nej. To jsi trochu netrefil téma ne??? Tyhle otázky jsou spíš tak pro zjištění reklamy na prodej pře e-schop a ne na turistický ruch. Teda nevím, ale já takhle u diplomky odejít od tématu tak jsem nedostudoval. Když koukám na tenhle dotazník tak mi to velice připomíná dotazník co jsem nedávno viděl v práci pro posazení reklamy na nákup v e.shopu, ale to opravdu nemá s turistikou nic společného.
  • 0

#18 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:47

se mám zamyslet a uvést příklady toho jak by šla hra geocaching využít k propagaci (reklamě) produktů a služeb cestovního ruchu

Děsí mě, že by se měl geocaching využívat (nebo spíš zneužívat) k reklamě čehokoliv. I kdyby to teď mělo být jen pro maturitní práci, bojím se, že se toho za čas chopí někdo, kdo to dotáhne do těch smutných konců.
  • 0

#19 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:49

Tak popravdě GC už je využívaný pro turistický rozvoj, o pár takových keších vím, ale i tak to je stále (naštěstí) spíš jen kapka v moři a moc to nepomáhá.
  • 0

#20 aleskroutil

aleskroutil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 13:57

@MArfDKnL Já ani rozvoj turistického ruchu nezkoumám. Nezajímá mě kolik lidí chodí na hrady nebo navštevuje CHKO. Opravdu nehodlám pokládat otázky, jejihž odpovědi mohu vyčíst s jiných průzkumů nebo statistik.Ne, zajímá mě jací jsou geocacheři lidé a jak pro tuto cílovou skupinu nejlépe vyvořit (teoreticky) reklamní kampaň. Místa pro nákup oblečení mě zajímají, abych uvážil zda je přínosné na dané lokace (v případě kamenných obchodů) použít interní reklamu, jako podporu prodeje. Od tématu neodcházím, jen asi nepokládám otátky, které ostatní považují za ideální a očekávají je. Jak jsem uvedl výše, chci vytvořit Buyer Personas, a pro to potřebuji mít informace o spotřebním chování cílové skupiny (v tomto případě geocacherů). @Zagloba Snad rozumím vašim obavám, které jsem už při dopisování s jedním geocacherem zaregistroval. On to ostatně popisoval jako obavu z medializaci geocacherů. S každou cílovou skupinou spotřebitelů by se mělo jednat citlivě a především potom s komunitou geocacherů. Nevidím v tom hrozbu, ale spíše příležitost. @MArfDKnL No a právě já bych chtěl najít ty vhodné způsoby využití.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama