Přejít na obsah


Fotka

POI - mnozstvi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:41

Chci se poptat, jestli skutecne lze do Garmina (Oregon 450) lze nacpat libovolne mnozstvi POI bodu (kesi). V soucasnosti mam takhle resenou celou CR (cca 35 000 kesi), ale na leto by se mi hodilo par zemi pridat :-)) Takze je omezeni skutecne jen pameti, nebo je nejaky limit?? diky za odpovedi
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:46

Asi tam nejaky bude, ale jeste nikdo na ten limit nenarazil.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:14

loni jsem měl v Legend HCx přes 60000 POI a bez potíží (nebo to bylo 60000 keší včetně WP? už sám nevím, ČR, SR...celý Balkán)
  • 0

#4 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:19

dr.vota napsal/a:
loni jsem měl v Legend HCx přes 60000 POI a bez potíží (nebo to bylo 60000 keší včetně WP? už sám nevím, ČR, SR...celý Balkán)

spis 60 000 kesi...pac mam dojem ze WP je pres 60 000 jen pro celou CR...
diky obema za postrehy
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:38

Mam v O300 cca 85000 POI bodu a neni s tim problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:48

V 60CSx to po nějakém množství začne bejt zdechlejší, ale na limit jsem nenarazil.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 14:14

honny napsal/a:
V 60CSx to po nějakém množství začne bejt zdechlejší, ale na limit jsem nenarazil.


Limit je velikost karty. A u té 60CSx i rychlost :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 23:11

Když už se bavíme o množství - je možný počet POI nějak ovládat? Myslím tím jednotlivě nebo po skupinách mazat, případně změnit ikonu apod.? Našel jsem jen možnost POI doplnit nebo smazat všechny. Když mám mezi POI třeba i jiný body než keše, všechny smazat se mi nechce, dá se to nějak obejít?
Ještě bych se zeptal kde v menu se dá nastavit velikost ikon POI, nějak se mi to nedaří najít...:(
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 7:50

Myslim, ze je treba odlisovat mapove POI od vlastnich. S mapovymi (tedy ty, ktere jsou soucasti mapy) asi nijak menit ani mazat nejde, jde zakazat jejich zobrazeni, pripadne nastavit meriko, od ktereho se budou zobrazovat. S vlastnimi POI je to jine. Ty jsou v samostatnych souborech vytvorenych nejlepe POILoaderem. POILoader v zavislosti na jmenech souboru a nastavenych parametrech generuje do souboru ikonky a dalsi vlastnosti zobrazovani POI. Pro vlastni POI muzes rovnez nastavit meritko, pri kterem se budou zobrazovat (toto meritko je nezavisle na pripanem upozorneni na priblizeni k POI, na rychlost, ... - hodnoty nastavitelne POILoaderem). Vlastni POI muzes vymazat tim, ze smazes soubor s POI. Jinych moznosti podle me neni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 8:11

mapove ikony muzes zmenit jedine v pocitaci typ editorem http://ati.land.cz/g...comp/editor.cgi. v podstate si muzes nahrat novou ikonu - treba mnohem mensi, aby ti nevadila, nebo ji udelat pruhlednou, takze tu skupinu "zneviditelnis".

v nastaveni gps uz s tim udelas jen co pise gord.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 10:01

Pitrus napsal/a:
Když už se bavíme o množství - je možný počet POI nějak ovládat?
.......


To se snad řeší, když je generuješ, ne až v GPSce.

Já tohle řeším v GeoGetu,

V GPS si ale můžeš pomoci tím, že POI rozdělíš do databází, běžně jde vlastní, nalezené, nenalezené atd. Stačí prostě jen vytvořit pro daná data jiný adresář a pak jde hledat POI jen v jedné databázi.

Za mne toho většinu řeší makro v GG, další body si dávám sám, do zvláštních adresářů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 10:46

Jestli tomu dobre rozumim, tak vlastni POI mohou byt POILoaderem vytvorene ve dvou souborech, a to jeden v pameti pristoje a jeden na karte, podle toho kam jsou nahrane.
Tyto soubory se mohou jen bud doplnit nebo cele smazat.
Takze vlastni POI, ktere nechci casto menit (a neni jich "moc" - napr POI spec. obchodu) je lepsi nahrat do pristroje a POI kesi, ktere se meni castejsi aktualizaci nahrat na kartu a pri aktualizaci je vzdy prehrat (aby nevznikly duplicity).
V samotnem Garminu neni zadna moznost jejich upravy nebo smazani, da se na ne "jen" navigovat a pripadne nastavit Waypoint (napr. pri oznaceni nalezu). No... soudruzi se moc nevyznamenali - je to dost neohrabane... ale budiz, jeste ze to jde alespon takhle.

Jeste pls o upresneni, KDE se da nastavit meritko pri kterem se budou tyto (vlastni) POI zobrazovat. V POILoaderu pri nahrani? Nebo v menu nastaveni mapy? V ktere polozce? Zdalo se mi, ze ikony vlastnich POI na nic nereaguji a jsou stale hrozne maly (na rozdil od ikon beznych kesi, ktery na nastaveni reaguji).
  • 0

#13 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 10:53

Mazat POI podle skupin můžeš jedině po připojení GPS k PC pomocí POI loaderu. Dáš bud POI nahrát nebo, když je nepotvrdíš, neoznečená skupina POI se nenahraje/ smaže z GPS.
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 10:59

Nerozumis tomu spraeen. Souboru s POI (vlastnimi) muzes mit koli te napadne a je jedno, zda budou na karte nebo v pristroji.

Mas pravdu, ze soubory muzes smazat a pokud tim "doplnenim" myslis "pridat jiny soubor', tak je to take pravda. Zasahovat do souboru vsak zadnym zpusobem nejde, pokud jej chces zmenit, musis jej POILoaderem vytvorit znovu a prepsat jim ten puvodni.

Obecne myslim, ze POI v zadnem pristroji pro navigaci upravovat nemuzes, takze v tomto neni Garmin zadnou vyjimkou.

Nastaveni meritka zavisi na prekladu FW. Nastavuje se tedy v pristroji, s tim nema POILoader nic spolecneho. Ikony vlastnich POI reaguji. Po kliknuti na POI ziskas moznost zobrazit jeho podrobnosti. Ja mam napr. vsechny kese jako POI, takze po kliknuti si precu treba cely listing, hint, ... Velikost ikon zavisi na tom, jake ikony si pridas pri sestavovani pomoci POILoaderu (nesmi byt vetsi nez 24x24 bodu! pak je sice POILOader zpracuje, ale GPS je nezobrazi).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 11:00

Ja Poiloaderem nedavam POI do GPS, ale do pocitace. Vygenerovane GPI soubory se daji libovolne prejmenovat. (navic posledni verze POIloaderu dokaze ty GPI soubory sam pojmenovavat podle adresare, kde se berou zdrojova data.) Do GPSky se da nahrat mnoho ruzne pojmenovanych GPI souboru. Takze mam treba rop.gpi, mhd.gpi, gc.gpi. Kdyz pak chci zaktualizovat jen kesky, tak si znova vygeneruji cerstvy gc.gpi, a ostatnich GPI souboru v GPSce si vubec nevsimam, ty tam zustavaji beze zmeny. Pracovat s takto ruzne pojmenovanymi GPI soubory umi uz i stara Vista HCx.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 11:01

Petman02 napsal/a:
Mazat POI podle skupin můžeš jedině po připojení GPS k PC pomocí POI loaderu. Dáš bud POI nahrát nebo, když je nepotvrdíš, neoznečená skupina POI se nenahraje/ smaže z GPS.


Neni to pravda. Co skupina POI, to jeden soubor v adresari /Germin/POI a tento soubor klidne muzes smazat i bez POILoaderu. Pokud je soubor na karte, ani nemusis pripojovat GPS k PC, staci tam pripojit tu kartu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 12:12

gord napsal/a:
Nerozumis tomu...

Já vím. Kdybych tomu rozumněl, neptal bych se.;)
V každém připadě dík za všechny rady a postřehy. Zkusím to dle Halumy přes uložení v PC.
  • 0

#18 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:16

gord napsal/a:

Neni to pravda. Co skupina POI, to jeden soubor v adresari /Germin/POI a tento soubor klidne muzes smazat i bez POILoaderu. Pokud je soubor na karte, ani nemusis pripojovat GPS k PC, staci tam pripojit tu kartu.

No, ještě je to složitější. V jednom .gpi souboru můžeš mít i několik kategorií POI a to na několika (myslím tři) úrovních. Samozřejmě pak můžeš mazat vždy jen celý soubor. Já tak mám v základním seznamu POIek např. kategorie / podsložky: "Doprava", "Geokeše", "Waymark" a v nich teprve "Tradičky", "Multiny",.... "Parkoviště", atd. a až v nich konkrétní keše.
POIloader totiž může na POIky konvertovat celou adresářovou strukturu, nejen jednotlové .gpx soubory. Kategorie (či skupiny) v GPS pak odpovídají rozdělení do adresářů před zpracováním POIloaderem.

Ikonu můžeš přidělit POIkám (nejméně) dvěma způsoby.
1) Ten jednoduší: ve stejném adresáři s GPX máš i stejně pojmenovaný .bmp soubor - obrázek - ikonu. Pak mají všechny body v tom souboru uložené tuto ikonu. Toto používám pro .gpx stažené z www.poi.cz.
2) Pokud se mají ikony bodů v jednom souboru lišit, můžeš dát cestu k .bmp souboru dovnitř do .gpx souboru ke každému bodu. POIloader obrázky zpracuje a připojí do jednoho .GPI souboru. Toto používám pro keše (exportované makrem z GeoGetu).
  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:37

Nechtel jsem zabihat do podrobnosti, protoze ten dotaz zjevne nebyl napsan s tim zamerem. Ale kdyz uz jsi to nacal, tak doplnim, ze je to jeste slozitejsi. POILoader ma totiz svoji hlavu a ta je nejchytrejsi. Jeho chovani se lisi v zavislosti na tom, zda je spusten v silent modu nebo ne. A vubec nejde jen o to, ze by proste nepozadoval potvrzeni, ... - to by clovek tak nejak cekal. Ale on se proste chova trochu jinak nez v beznem uzivatelskem rezimu, treba dava vytvorenemu souboru tvrdosijne "stare jmeno" poi.poi misto jmena podle adresare. Dalsi problem je se zpracovanim adresarovych struktur. Soubory ve treti nebo hlubsi urovni ignoruje. A co je jeste zajmavejsi, pokud zpracovavany adresar neobsahuje podadresare ale jen soubory pro vytvoreni POI, pak format poi souboru je trochu upraven a ne vzdy s nim GPS dela to, co by uzivatel ocekaval - napr nejsou zobrazeny obrazky, pokud k POI nejaky patri. No, a posledni, co me tak narychlo napada, jsou jmena souboru, ktera POILoader ma zpracovavat. Pokud se v nich vyskytuji cisla, POILoader soubory opet zpracovava po svem. Bez ohledu na cokoli bodum v nich uvedenym nastavuje napr. alert na rychlost ci priblizeni, ... Vubec to neni tak, jak je uvadeno v dokumentaci POILoaderu: ze by pro toto automaticke nastavovani mel byt pouzit vhodny a definovany format jmena souboru. Proste se ridi jej do toho zpracovani prepina jen cislice ve jmene souboru.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:48

Byl jsem líný v Combine nastavovat cestu do registrů, abych mohl spouštět Poiloader v Combine v silent módu. Pouštím ho v normálním módu a odklikám to. A vidím, že jsem si možná ušetřil dost vztekání.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama