Přejít na obsah


Fotka

Power banka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:05

Nemá někdo zkušnosti s touhle power bankou??
http://www.powerguy....0mAh-model-2013
Nebo prosim pripadne o tip na jinou....diky
  • 0

#2 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:37

Nechci kazit českému eshopu obchody, ale skoro stoprocentní marže je dost...
http://www.ebay.com/...=item35c4048f9d
  • 0

#3 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:38

to je teda almara. :-) Já když na to přišlo tak jsem používal vlastní ubastlený přípravek ze čtyř AA akumulátorů a jednoho USB kabelu za celkem 50 Kč. Pak jsem si koupil druhou baterii k mobilu a když na to dojde, tak ji vyměním.
  • 0
.

#4 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 13:40

na ebay jsem, priznavam, nepatral a vlastne ani nenakupoval...slo mi spis ale o prakticky zkusenosti... co se tyce AA baterek, bude problem nabijet i ty...takze hledam neco s vetsi kapacitou
  • 0

#5 tempoteam

tempoteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:57

Uz jsem tehle krabicek vyzkousel vic, naposledy jsem koupil krabicku s deklarovanou kapacitou 5600mAh v CR za cca 550 Kc- no a svete div se mobil s baterkou o kapacite cca 1700mAh jsem tim nabil jen na cca 90%. Tak mi to nedalo a podival jsem se dovnitr krabicky (bohuzel to maji cinani opravdu dobre slepene - takze na zaruku muzu zapomenout). Zjistil jsem ze jsou tam 2 aku 18650 no a kdyz jsem je zmeril tak meli kapacitu asi 1100mAh (tj.2200 mAh celkem ) to odpovida asi +/- tomu nabiti mobilu na 90% :@.
Pak jsem objednal novy aku na eBayi (od spolehliveho prodejce v UK -viz nize) dal je do krabicky a ted nabiju ten mobil asi 2,5krat.
Kdybych ovsem narazil na moznost si vlastne koupit zvlast krabicku a dat si do ni svoje aku, tak jsem si mohl usetrit soustu penez a zklamani:
Jen krabicka bez aku se da sehnat treba tady:
https://www.fasttech...argeable-batter

No a potravu koupis budto take tam nebo si vyber tady:
http://www.ebay.co.u...984.m1543.l2654
  • 0

#6 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:10

Přihodím zkušenost - co je na AA (GPS) řeším náhradníma v kapse :-) na telefon používám GP XPB03 třeba na http://www.alza.cz/g...wer-d250869.htm
Má měnič, takže výstup opravdu 5V, články si můžeš dát jakékoli kapacity (nabité na téhle hračce nebo samozřejmě i jinde). Ideální AA Enelop 2500 mAh, kvůli malému samovybíjení.
Telefon při rozumném používání vydržel s podporou tohohle bazmegu 3 dny bez problémů, jinak nabíjím každý večer.
  • 0

#7 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 16:24

Asi před třemi lety jsem to taky řešil, ale pak jsem si pořídil O450 a hromadu Eneloop, tak jsem to řešit přestal.
Pokud se nebojíš bastlení a máš notebook s fungující baterií, zkus zvážit použití něčeho takového: http://www.gme.cz/dc...0-1-0-p332-260/.
K praktické realizaci jsem to nedotáhl, ale k nabíjení všeho, co se nabíjí z USB, by to mělo stačit.
  • 0

#8 Miking

Miking

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 20:12

Ahoj kolegové, rád bych se zeptal jak doba pokrčila za ty dva roky a jestli tenhle stroj k něčemu bude nebo je to šmejd.

Hlavně jestli udavaná kapacita muže byt realná? Za tři stovky bych do toho šel.

Potřebuju udržet mobil celej den při životě nebo i dva dny pod stanem.

http://www.ebay.com/...=item2ee54d3506

 


  • 0

#9 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 20:22

50Ah má olověný akumulator auta. Nedokážu si představit, že tehle prcek má schopnost dodávat 1A po dobu 50h.
Považuju to za nesmysl.
Marketingová čísla, která jsou už více než naprosto nesmyslná.
  • 1

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 20:28

Asi jim tam ujela jedna nula, 5000 by se dalo věřit, 50000 je v téhle velikosti utopie.


  • 1

#11 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:38

Oni cinani se moc s cilsama na akumulatorech a obecne na vsem moc neparou, tod ma zkusenost. Zas na drohou stranu lze s celkem klidnym svedomim doporucit cinske xiaomi http://powerbanky.he...y-02-al-silver/


  • 0

#12 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:43

Já už používám jen osvědčené a levné články 18650 do čelovek, ručních svítilen i "powerbank", ze kterých nabíjím telefony a kompaktní foťáček.


  • 0

#13 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:54

Mozna nekdo oceni osobni zkusenost. Uz vic nez 4 roky, pouzivam powerbanku Powerseed PS-15000 k me naproste spokojenosti. Je to sice do batohu mimo civilizaci pekny cvalik, ale spolehlivosti a kapacitou mi to vynahradi. Nekomu muze vadit leskly povrch, ktery se snadno poskrabe a "jsou na nem videt otisky" prstu od burtu a horcice, ale tohle mne absolutne nevadi. K powerbance byli standartne pribaleny dve koncovky - pri Iphone a mikro USB a kratky kablik, ten jsem uz vymenil nekolik krat za delsi z duvodu ztraty, opotrebeni... Banka se po nabiti mobilu, nebo odpojeni kabelu samocinne vypne, coz je taky vyhoda. Navyse mi prijde, ze az zacne ztracek svou kapacitu vnitrnich akku, pujde dobre rozebrat a akku vymenit. Osobne mam vybornou zkusenost s Battex Slany.
Tak treba tahle info nekomu pomuze.
  • 0

#14 obludak

obludak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 14:01

Hledal jsem powerbanku za dobrou cenu a s velkou kapacitou. Vydrží mi týden (na hledání používám chytrý telefon a šetřím energii - nabíjení telefonu, když je vypnutý). Jen byl problém s kabelem, který mi po 2 měsících odešel, ale je to otázka pár korun. Nabíječka mi spadla na beton a na to, že není nijak chráněná, tak vydržela. Doporučuji. Je to tato: http://powerbanky.he...20000mah-black/


Tento příspěvek byl upraven od obludak: 11 září 2015 - 14:07

  • 0

#15 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 18:15

ja puzivam ADATA PV110


  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 9:31

Dost důležitý je tvar a aby se dobře držela v ruce s mobilem. Připojovat ji několikametrovým kablíkem z ruksaku možná vypadá elegantně, ale ve výsledku je to nesmysl.


  • -1

#17 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 10:46

To je dobra poznamka, takze me napda opet doplneni informaci, ktere jsem popsal vyse.
Svuj Powerseed PS-15000 ma podobne rozmery jako Samsung Galaxy S3 Neo, ktery pouzivam, az na tloustku a hmotnost, pochopitelne.
Z praxe mi prislo jako nejlepsi reseni mit power banku ulozenou v bocne kapsicce batuzku a spojenou s mobilem kablikem. Nicemu to neprekazi a noseni powerbanky v ruce je neprakticke, obcas je prece jenom rukou potreba, napr. na odhaneni drave zvere, pridrzovani se, nebo pri divoke gestikulaci B) Mobil mam obycejne vlozeny do male kapsicky bederniho pasu batuzku, kde ho tim padem mam vzdy po ruce, nebo pri potrebe navigace v ruce. Kablik presprilis neprekazi a hmotnost takto neseneho "zavazi" se zbytecne nezvysuje. Stalo se mi uz, ze mi mobil z ruky vyklouzl, kabel ho nastesti udrzel, v pripade ze bych mel oboje v ruce, skoncilo by to plavbou po Labi do Hamburku. Obcas totiz pouzivam tuto kombinaci obou zarizeni pri "inlajnech"
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 11:02

Sežeň si měřič na USB, zapoj a vyzkoušej různé kablíky. Budeš asi dost překvapený, jak velký proudový úbytek ja na dvoumetrovém kablíku ve srovnání s deseticentimetrovým. Záleží samozřejmě na vlastní spotřebě mobilu, já mám Nexus5 a to co bere z powerbanky při plném nasazení je jen o málo větší než jeho vlastní spotřeba. Takže dost často tlumím nebo vypínám podsvícení (případně celý adrake) abych šetřil a baterie se dobíjela pro vyrovnání úseků kdy to nemám na kabelu. 


  • 0

#19 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 11:09

Pravdu mas, nacelniku!
Na tuto vec se casto zapomina, jelikoz dulezitym faktorem je vnitrni odpor materialu, jeho chemicka cistota a delka tohoto vodice. Takze skutecne muze dochazet pri takovem reseni k urcite ztrate vzacne energie. Ale zase ziskame jako vedlejsi produkt teplo - teplicko :-)
  • 1

#20 Miking

Miking

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 19:48

Díky všem za reakce. Ja sem k té své číně našel video, kde je power banka kompletně rozebraná a měřákem ověřená kapacita baterie. Není to 50Ah jak udávají ale jen 7,5Ah. Což je za 300 kč pořád dobrý a přemýšlím že si ji koupím. Když tady kolegovy vydrží 20Ah týden, tak mě by to 2 dny vydržet mohlo.

video s měřením zde :


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama