Přejít na obsah


Fotka

BaseCamp x Mapsource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2013 - 20:28

Zdravím, jaké jsou přednosti a nedostatky obou produktů? Který je pro plánování tras lepší?:)
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2013 - 21:41

mapsource je stary produkt, jehoz vyvoj byl zastaven a ani uz plne nepodporuje nejnovejsi GPSky. Byl nahrazen Basecampem.
  • 0

#3 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 9:22

MapSource je už zastaralý, nemá cenu se s ním už zdržovat. Sice je zpočátku o zvyk se s BaseCamp naučit pracovat, ale pak už to není problém, a takové vychytávky jako 3D zobrazení mapy se mohou hodit právě při plánování výletu.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#4 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 12 leden 2014 - 14:26

Já dosud používám MapSource (zvyk), BaseCamp jsem si teď vyzkoušel a na první nástřel se mi na něm nelíbí:

- nemožnost zvolit mapy (regiony) kolem keší nebo kolem trasy. Tak, aby se s kešemi nahrály jen mapy nezbytné. Existuje sice jakýsi MapInstall, který se nainstalluje spolu s BaseCAmp, ale tam zase nevidím ty keše, takže musím odhadovat, které mapy to jsou. NAvíc je to celé takové krkolomné, v MS to jde najednou.

- pomalejší chod programu, MapSource je svižnější

- po připojení GPSky k PC se začne nahrávat její komplet obsah do BaseCamp, což se mi zdá zbytečné, zdlouhavé a na tu chvíli se zcela BC zasekne

 

Možná jdou tyto věci ale dělat jinak, nastavit jiné chování, .... tohle je jen můj první dojem.


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 22:06

Co vím, tak BaseCamp má výhodu při práci s větším počtem bodů (ukládám si vyfocené objekty a MapSource začal při počtu přes 15 tisíc jít hodně pomalu a dost často padat.

Bohužel BaseCamp má několik výrazných nedostatků :-(

Používám oboje pro správu záznamů ze svých cest (kudy jsem projel pěšky, na kole či jinak) a co jsem vyfotil za zajímavosti (křížky, pomníky, památné stromy, studánky a spousty jiného)

 

- Neumožňuje třídit body do kategorií

- Neumožňuje seřadit stopy podle "barvy", "délky", "rychlosti", Počtu bodů a tyto informace o jednotlivých trasách dokonce nezobrazuje v seznamu stop, jsou k dispozici pouze po rozkliknutí stopy :-(

- Neumožňuje jednoduše seřadit body podle jejich atributů (symbolu, poznámky atp.) pomocí kliknutí na záhlaví sloupce, vše se musí dělat přes menu a jde seřadit pouze podle symbolu a jména, zatímco v MapSource jde řadit i podle poznámky, souřadnic a dalších atributů :-(

- Editace poznámky bodu je v jiném okně, musím klikat

- Když chci editovat trasu - v MapSource 2x kliknu na bod trasy - otevře se mi trasa v tom místě. U BaseCamp se mi otevře mapa a já musím opět kliknout na trasu, aby se mi toto místo otevřelo - dost nepraktické...

 

 

Takže u mně je uživatelsky daleko přívětivější MapSource (a rychlejší pro práci). Bohužel podobných věcí, které mně osobně zdržují při editaci tras a bodů, které si zálohuji, je docela dost...

 

PS.: Vím, že mi někdo bude radit, abych používal pro správu bodů třeba GeoGet, vím o té možnosti, ovšem často se mi stává, že navštívím místo vícekrát a potřebuji na mapě zjistit, jestli to je ten samý bod či jiný, případně podle  a pak ho rovnou editovat, a to by asi GG zatím nezvládl, protože často polohu i koriguji podle mapy... 


  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 22:27

Jediny, co je podle me na BC dobry, je to trideni bodu do slozek... Jinak mi prijde jako zbytecne preplacana sranda, co ma jenom dobre vypadat... Ale on ani ten MS neni nejlepsi.

 

Romane, GG bych ti nenavrhovala ani nahodou - vim, jak tvy "databaze" vypadaj a rozhodne neni GG dobra volba. Taky jsem MHDcko davala do kupy v MS/BC. Nejsou body jako body. Nektery potrebujes proste rovnou videt na mape :)


  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 6:12

O tom GG jsem psal proto, že už jsem o něm uvažoval, bohužel jsem ho zavrhl kvůli absenci interakce s mapou (možnosti upravovat body přímo v mapě). Tak jsem jen nechtěl, aby mi někdo napsal, že je na tohle lepší :-).

 

PS.: To by mě zajímalo, odkud víš, jak mé "databáze" vypadají... Ony to nejsou ani tak databáze, jako spíše spousta bodů v GDB souboru v mapě nazvaných podle toho, o co se jedná. Žádný lepší způsob se mi nepodařil najít :(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama