Přejít na obsah


Fotka

Geodovolená 2013


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#21 dracenka

dracenka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 15:00

Nedá mi to nereagovat, minulý rok jsem se zájezdu v Provence účastnila, výlet, pokud se tak prezentuje, to byl úžasný, parta taky dobrá. Tento ,,výlet,, byl ale pojatý jako klasický zájezd přes cestovní kancelář se službami průvodkyně. Tam bohužel Katka jako průvodkyně naprosto profesně selhala a zklamala, počínaje základními informacemi v autobuse, přes zmatené řidiče bez navigace a řešení naprosto běžných problémů v hotelu, které jako delegátka by komentovat slovy ,,co je mi do toho,, asi neměla... Není to jen můj názor, někdo si s ní pár názorů už vyměnil přes Facebook, někdo se bojí nebo nechce ozvat...
  • 0

#22 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 15:40

Já se taky ozývám. Vadilo mi víc věcí - zmatení řidiči, nechota "průvodnkyně" cokoli s řidiči řešit - že si to máme vyříkat sami (sic!), třeba padesát kilometrů za 85 minut je asi rekord v pomalosti na prázdné dálnici (ovšem to prospala). Pozdní příchody "průvodkyně" k autobusu - organizátor tam má čekat a ne že přijde o čtvrthodinu později a pak zase zmizí. Nezjištěné informace například o akvaduktu - že se dá projít horem jsem zjistil na místě, ale bylo potřeba to objednat dřív. Špatně zjištěná otevírací doba jeskyně v Monaku. Hlasité řešení sporu s kamarádkou před celým autobusem - pokud jsem organizátor akce za peníze, ostatní jsou moji klienti a tak se k ni chovám, bez ohledu na kamarádství... A pár dalších věcí, zkrátka, takhle už nikdy ne.
  • 0

#23 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 16:40

dracenka napsal/a:
Nedá mi to nereagovat, minulý rok jsem se zájezdu v Provence účastnila, výlet, pokud se tak prezentuje, to byl úžasný, parta taky dobrá. Tento ,,výlet,, byl ale pojatý jako klasický zájezd přes cestovní kancelář se službami průvodkyně. Tam bohužel Katka jako průvodkyně naprosto profesně selhala a zklamala, počínaje základními informacemi v autobuse, přes zmatené řidiče bez navigace a řešení naprosto běžných problémů v hotelu, které jako delegátka by komentovat slovy ,,co je mi do toho,, asi neměla...
Není to jen můj názor, někdo si s ní pár názorů už vyměnil přes Facebook, někdo se bojí nebo nechce ozvat...

Milá Dračenko, zájezd sice přes ck byl, ale to jen z důvodu, že já licenci na pořádání zájezdů nemám a pro tři čtyři akce v roce si jí pořizovat nebudu :-)
Co se týče řidičů, tam moje pravomoci nesahají. Kdyby ano, bylo by to jiné.
Problém s ubytováním byl pouze v Avignonu, který jsem tedy řádně řešila a vyřešila. To, že mi místo mnou požadovaného ubytování bylo sjednáno ubytování jiné, za to nemohu. Na druhou stranu nikdo nemohl říci, že by neměl kde spát a že by jeho postel nebyla čistá.
Spíš než služby průvodce mělo toto být označeno jako technický doprovod ck, protože já tam skutečně nikoho provádět nejela. Měla jsem u sebe pouze veškerou dokumentaci a finance pro doplácení ubytování.
Velmi mě u tebe mrzí, žes nebyla schopná mi tohle říct, když jsme se viděly a to nejen během zájezdu, ale i následně, kdy sis ode mě nechala dodatečně dovézt tebou zapomenuté upomínkové předměty. To ses tvářila jako největší kamarádka. Jediné tvé stížnosti se mi dostalo, když z časových důvodů nedošlo na Nice. Bohužel, ani toto nebylo mým úmyslem. Bohužel se stalo to, že se v Cannes rekonstruovalo několik ulic a zbytek se utápěl v zácpách. Kdyby to Nice bylo jen trochu možné, jelo se tam.
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech


#24 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 16:50

taxoft napsal/a:
Já se taky ozývám. Vadilo mi víc věcí - zmatení řidiči, nechota "průvodnkyně" cokoli s řidiči řešit - že si to máme vyříkat sami (sic!), třeba padesát kilometrů za 85 minut je asi rekord v pomalosti na prázdné dálnici (ovšem to prospala). Pozdní příchody "průvodkyně" k autobusu - organizátor tam má čekat a ne že přijde o čtvrthodinu později a pak zase zmizí. Nezjištěné informace například o akvaduktu - že se dá projít horem jsem zjistil na místě, ale bylo potřeba to objednat dřív. Špatně zjištěná otevírací doba jeskyně v Monaku. Hlasité řešení sporu s kamarádkou před celým autobusem - pokud jsem organizátor akce za peníze, ostatní jsou moji klienti a tak se k ni chovám, bez ohledu na kamarádství... A pár dalších věcí, zkrátka, takhle už nikdy ne.

Milý Taxofte, s řidičema jsem toho řešila mnoho. Není mým problémem, žes nepochopil podstatné, že se cestou nezastaví u každé keše, kterou míjíme. Aby k tomu došlo, muselo by se vyrazit minimálně o den dříve. Tohle je věc, kterou mám s tebou spojenou nejvíc. "Nejedu tam na kombajn, já si budu vybírat jen to lepší." Opak byl však pravdou.
Co se týče mého opožděného návratu v Marseille, za ten jsem se omluvila. Bohužel jsme se v MHD dostali do večerní zácpy a trčeli přesně na opačné straně starého přístavu. To, že jsem si pak vzala své věci a odešla strávit večer v centru města, do toho ti myslím nic není. Na druhou stranu jsem se všech zeptala, že kdo má chuť, může si noční Marseille užít s náma. Nikdo se nezvednul.
Otevírací dobu zahrady jsem sdělila přesně. Jen těžko bych si jí vymyslela, když jsem tam týden před tím byla a měla i aktuální leták.
:-)
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech


#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 19:39

Je to marný, je to marný, je to marný. Ty nejdůležitější námitky vynecháváš. Hádka v autobuse. Nezjištěná otevírací doba _jeskyně_, ne zahrady. Akvadukt. Že jsi šla pařit je mi srdečně jedno, ale druhý den jsi nebyla schopná reagovat, ani večer při té naprosto příšerné cestě do Mentonu. A já jsem s nejmenším počtem nálezů z celé výpravy největší kombajnér. Tleskám, to je logika hodná mistra. Je to marný, je to marný, je to marný. Howgh.
  • 0

#26 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 21:13

Nedá mi to - taky jsem jednou z účastnic zájezdu. Yasmin jsem osobně poznala až na zájezdu, takže to, že jsem jí jen letmo znala z internetu z jedné diskuze doufám nebude bráno, že bych jí teď chtěla hájit jakožto kamarádku. Naopak - trochu jsem z osobního seznámení měla strach, protože z té diskuze mi přišla trochu jako "živel", což teď musím říct, že opravdu je...:D
A moje hodnocení zájezdu je navíc ovlivněné tím, že jsem takto cestovala poprvé. ;)
Takže - já byla spokojená.
Zmatení autobusáci - něco, co bych vůbec neřešila - dovezli nás v pořádku tam a zpátky a jestli někde měli cestou vážnější problém, tak já o něm nevím a to jsem seděla vepředu. Cokoli jiného z jejich strany vůbec nepovažuji za nějaký problém, který bych měla potřebu s nimi nebo s Yasmin řešit.
Ubytování - první hotel měl sice pidipokojík, ale čistý, šlo v podstatě jen o přespání, tu chvíli, co jsme v něm trávili - nevidím zásádní problém. Druhý hotel - ubytko paráda, až nám bylo líto, že jsme se nezdrželi déle (Menton).
Průvodcovství - podle mého se Yasmin snažila, často k nám v autobuse přes mikrofon mluvila s výkladem, vždy nám řekla, co kde bude. Prostě nevím - nečekala jsem od ní, že nás bude vodit po místech za ručičku s vlaječkou nad hlavou a ukazovat, kde co je. Program byl v podstatě volný, každý si šel, kam chtěl, doba srazu k odjezdu byla vždy dána. Ano - v Marseille se Yasmin zdržela, čekalo se, ale nevidím to jako něco, co bych si s ní měla mít potřebu vyříkávat. Že si večer udělala svůj program - zase říkám - no a co?

Mohla bych rozebírat zájezd kousek po kousku, ale vše by bylo jen z mého pohledu a ten prostě mám jednoznačný - kdybych se mohla vrátit v čase a absolvovat to znovu, vypustila bych jen jediný moment a to odlov posledních keší v Nimes, kdy jsme se přidaly s holkama k další skupince kačerů a dostaly se poněkud dál, než bylo třeba k včasnému návratu k autobusu. Ale to nemá s organizací zájezdu nic společného a je to jen můj osobní problém, který jediný zanechal malý stín na celé akci (kdo si mně všimnul při doběhnutí k busu, tak ten chápe). Ale jestli mi jinak tu a tam něco malinko vadilo, tak si to nepamatuji a nemělo to žádný zásadní vliv, abych to musela v průběhu celé akce řešit. Kosmetické vady se najdou všude, ale ne každý má potřebu je odstraňovat.

Takže já rozhodně moc ráda pojedu znovu, protože kdyby vše proběhlo tak v pohodě, jako minule, byla bych navýsost spokojená.:)

Celý zájezd jsem brala jako takovou rodinnou kačeří akci - fajn atmosféra, volnost, pohoda - moc ráda na to vzpomínám.
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#27 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 21:43

weri napsal/a:

Ale ten zážitek, kdy je autobus plný kačerů, to se nedá popsat, to se musí zažít. Teď jsem se vrátil z podobné akce z Belgie a byla to jedna velká nekončící sranda.

Takže doporučuji vyzkoušet a udělat si vlastní obrázek na podobné akce.


Výstižné!
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#28 dracenka

dracenka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 8:28

YasminHayatt napsal/a:

dracenka napsal/a:
Nedá mi to nereagovat, minulý rok jsem se zájezdu v Provence účastnila, výlet, pokud se tak prezentuje, to byl úžasný, parta taky dobrá. Tento ,,výlet,, byl ale pojatý jako klasický zájezd přes cestovní kancelář se službami průvodkyně. Tam bohužel Katka jako průvodkyně naprosto profesně selhala a zklamala, počínaje základními informacemi v autobuse, přes zmatené řidiče bez navigace a řešení naprosto běžných problémů v hotelu, které jako delegátka by komentovat slovy ,,co je mi do toho,, asi neměla...
Není to jen můj názor, někdo si s ní pár názorů už vyměnil přes Facebook, někdo se bojí nebo nechce ozvat...

Milá Dračenko, zájezd sice přes ck byl, ale to jen z důvodu, že já licenci na pořádání zájezdů nemám a pro tři čtyři akce v roce si jí pořizovat nebudu :-)
Co se týče řidičů, tam moje pravomoci nesahají. Kdyby ano, bylo by to jiné.
Problém s ubytováním byl pouze v Avignonu, který jsem tedy řádně řešila a vyřešila. To, že mi místo mnou požadovaného ubytování bylo sjednáno ubytování jiné, za to nemohu. Na druhou stranu nikdo nemohl říci, že by neměl kde spát a že by jeho postel nebyla čistá.
Spíš než služby průvodce mělo toto být označeno jako technický doprovod ck, protože já tam skutečně nikoho provádět nejela. Měla jsem u sebe pouze veškerou dokumentaci a finance pro doplácení ubytování.
Velmi mě u tebe mrzí, žes nebyla schopná mi tohle říct, když jsme se viděly a to nejen během zájezdu, ale i následně, kdy sis ode mě nechala dodatečně dovézt tebou zapomenuté upomínkové předměty. To ses tvářila jako největší kamarádka. Jediné tvé stížnosti se mi dostalo, když z časových důvodů nedošlo na Nice. Bohužel, ani toto nebylo mým úmyslem. Bohužel se stalo to, že se v Cannes rekonstruovalo několik ulic a zbytek se utápěl v zácpách. Kdyby to Nice bylo jen trochu možné, jelo se tam.

Milá Katko,
Jak my kačeři, tak mudlové měli ve smlouvě uvedeno, že v ceně zájezdu jsou i služby delegáta, proto mi přijde trochu silné kafe argumentovat tím, že jsi byla jen technický doprovod, kterého nic nezajímá. To, že odříkáváš reálie Monaka a památky, které je možné navštívit až poslední den až na popud mudlů, kteří se ozvali, že na takovou situaci a neinformovanost nebyli připraveni, to že se tváříš dost kysele, že musíš někoho ve městě doprovázet, když si to od delegáta vyžádá a to že vyhodíš v Avignonu z pokojů už ubytované lidi s tím, že ostatní nemají pokoje a všichni čekají venku, jak se to celé vyřeší, je promiň selhání delegáta.
To, že kačerovi, který tě slušně poprosí,jestli by jsi na recepci nevyjednala místo jedné velké deky dvě menší, protože nechce spát s cizím chlapem pod jednou dekou, odpovíš, co je mi do toho, to, že holku, která má být s tebou ubytovaná na jednom pokoji, necháš stát před hotelem půl hodiny s tím, ať tě neotravuje, to promiň není opravdu profesionální.
Vůbec nekritizuji vybavení pokojů nebo autobusu nebo zdržení a nedodržení programu, za ty peníze jsem dostala to, co jsem očekávala, jen říkám, že se mi nelíbil tvůj přístup k mnohým věcem a lidem. Geozájezd jako takový jsem si užila, nečekala jsem a ani bych nechtěla, abys někoho vodila po městech za ručičku, jen jsem čekala trochu jiný přístup k lidem tebe jako organizátora. Tím končím, řekla jsem svůj názor, uvedla pár příkladů, co se mi nelíbily, nechci se tady dohadovat jako nějaká trhovkyně.
  • 0

#29 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 11:25

dracenka napsal/a:

YasminHayatt napsal/a:

dracenka napsal/a:
Nedá mi to nereagovat, minulý rok jsem se zájezdu v Provence účastnila, výlet, pokud se tak prezentuje, to byl úžasný, parta taky dobrá. Tento ,,výlet,, byl ale pojatý jako klasický zájezd přes cestovní kancelář se službami průvodkyně. Tam bohužel Katka jako průvodkyně naprosto profesně selhala a zklamala, počínaje základními informacemi v autobuse, přes zmatené řidiče bez navigace a řešení naprosto běžných problémů v hotelu, které jako delegátka by komentovat slovy ,,co je mi do toho,, asi neměla...
Není to jen můj názor, někdo si s ní pár názorů už vyměnil přes Facebook, někdo se bojí nebo nechce ozvat...

Milá Dračenko, zájezd sice přes ck byl, ale to jen z důvodu, že já licenci na pořádání zájezdů nemám a pro tři čtyři akce v roce si jí pořizovat nebudu :-)
Co se týče řidičů, tam moje pravomoci nesahají. Kdyby ano, bylo by to jiné.
Problém s ubytováním byl pouze v Avignonu, který jsem tedy řádně řešila a vyřešila. To, že mi místo mnou požadovaného ubytování bylo sjednáno ubytování jiné, za to nemohu. Na druhou stranu nikdo nemohl říci, že by neměl kde spát a že by jeho postel nebyla čistá.
Spíš než služby průvodce mělo toto být označeno jako technický doprovod ck, protože já tam skutečně nikoho provádět nejela. Měla jsem u sebe pouze veškerou dokumentaci a finance pro doplácení ubytování.
Velmi mě u tebe mrzí, žes nebyla schopná mi tohle říct, když jsme se viděly a to nejen během zájezdu, ale i následně, kdy sis ode mě nechala dodatečně dovézt tebou zapomenuté upomínkové předměty. To ses tvářila jako největší kamarádka. Jediné tvé stížnosti se mi dostalo, když z časových důvodů nedošlo na Nice. Bohužel, ani toto nebylo mým úmyslem. Bohužel se stalo to, že se v Cannes rekonstruovalo několik ulic a zbytek se utápěl v zácpách. Kdyby to Nice bylo jen trochu možné, jelo se tam.

Milá Katko,
Jak my kačeři, tak mudlové měli ve smlouvě uvedeno, že v ceně zájezdu jsou i služby delegáta, proto mi přijde trochu silné kafe argumentovat tím, že jsi byla jen technický doprovod, kterého nic nezajímá. To, že odříkáváš reálie Monaka a památky, které je možné navštívit až poslední den až na popud mudlů, kteří se ozvali, že na takovou situaci a neinformovanost nebyli připraveni, to že se tváříš dost kysele, že musíš někoho ve městě doprovázet, když si to od delegáta vyžádá a to že vyhodíš v Avignonu z pokojů už ubytované lidi s tím, že ostatní nemají pokoje a všichni čekají venku, jak se to celé vyřeší, je promiň selhání delegáta.
To, že kačerovi, který tě slušně poprosí,jestli by jsi na recepci nevyjednala místo jedné velké deky dvě menší, protože nechce spát s cizím chlapem pod jednou dekou, odpovíš, co je mi do toho, to, že holku, která má být s tebou ubytovaná na jednom pokoji, necháš stát před hotelem půl hodiny s tím, ať tě neotravuje, to promiň není opravdu profesionální.
Vůbec nekritizuji vybavení pokojů nebo autobusu nebo zdržení a nedodržení programu, za ty peníze jsem dostala to, co jsem očekávala, jen říkám, že se mi nelíbil tvůj přístup k mnohým věcem a lidem. Geozájezd jako takový jsem si užila, nečekala jsem a ani bych nechtěla, abys někoho vodila po městech za ručičku, jen jsem čekala trochu jiný přístup k lidem tebe jako organizátora. Tím končím, řekla jsem svůj názor, uvedla pár příkladů, co se mi nelíbily, nechci se tady dohadovat jako nějaká trhovkyně.


Tak já ti to osvětlím :-)
S mudlama jsem prošla Nimes, Pont du Gard, Avignon, část Marseille, parfumerku v Grasse, kterou jsem odtlumočila, a odprůvodcovala i část Monaca. Kdokoliv se k nám mohl přidat, což nikdo neudělal. Takže, že bych se na někoho vybodla, o tom nemůže být ani řeč.
K tomu ubytování v Avignonu: stalo se bohužel následující, že v době vybavování zájezdu, střídaly se v ck dvě slečny. vím, že to nikoho zajímat nemusí, ale jedna udělala chybu a druhá po ní práci převzala s chybou a nezkontrolovala si to. Ve výsledku počet postelí seděl, ale nikoliv počet pokojů. Než jsem na to přišla (pokoje byly dvou a třílůžkové), snažila jsem se pokoje přeorganizovat. Jenže pak se ukázalo, že chyba je právě v malém počtu pokojů a to jsem pak řešila na recepci a doplácela další ubytování. To, že po celou dobu stála Alena venku, je logické. Spala se mnou a já jsem v každém případě povinná svůj pokoj přenechat klientům, pokud dojde k nesrovnalostem. Byli tam i tací, co sami nabízeli, že vypomohou, že nabídnou svou volnou přistýlku. Čím to bude? Že by pochopením, že nepořádek v objednávce ubytování nevzniknul mým zapříčiněním?
Ve chvíli, kdy řeším neubytovaných více než deset lidí a ty za mnou přijdeš řešit svou deku, mi přijde velmi pošetilé. Buď jsi s tím mohla počkat, nebo o ní požádat na recepci. V době, kdy bylo komplet celé ubytování vyřešené, za mnou již nikdo nepřišel, že by potřeboval to či ono a navíc jsem se za vzniklé zmatky všem velmi slušně omluvila. Po návratu domů mi přišlo dost milých mailů a řada lidí právě z tohoto zájezdu jede letos opět. To, jak se mě tu tedy snažíš vykreslit beru jako tvůj názor a plně jej respektuji, ale jitřit tu váš ně po roce ...... To promiň, ale tohle všechno ti mělo vadit mnohem dřív B)
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech


#30 dracenka

dracenka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 12:59

YasminHayatt napsal/a:

dracenka napsal/a:

YasminHayatt napsal/a:

dracenka napsal/a:
Nedá mi to nereagovat, minulý rok jsem se zájezdu v Provence účastnila, výlet, pokud se tak prezentuje, to byl úžasný, parta taky dobrá. Tento ,,výlet,, byl ale pojatý jako klasický zájezd přes cestovní kancelář se službami průvodkyně. Tam bohužel Katka jako průvodkyně naprosto profesně selhala a zklamala, počínaje základními informacemi v autobuse, přes zmatené řidiče bez navigace a řešení naprosto běžných problémů v hotelu, které jako delegátka by komentovat slovy ,,co je mi do toho,, asi neměla...
Není to jen můj názor, někdo si s ní pár názorů už vyměnil přes Facebook, někdo se bojí nebo nechce ozvat...

Milá Dračenko, zájezd sice přes ck byl, ale to jen z důvodu, že já licenci na pořádání zájezdů nemám a pro tři čtyři akce v roce si jí pořizovat nebudu :-)
Co se týče řidičů, tam moje pravomoci nesahají. Kdyby ano, bylo by to jiné.
Problém s ubytováním byl pouze v Avignonu, který jsem tedy řádně řešila a vyřešila. To, že mi místo mnou požadovaného ubytování bylo sjednáno ubytování jiné, za to nemohu. Na druhou stranu nikdo nemohl říci, že by neměl kde spát a že by jeho postel nebyla čistá.
Spíš než služby průvodce mělo toto být označeno jako technický doprovod ck, protože já tam skutečně nikoho provádět nejela. Měla jsem u sebe pouze veškerou dokumentaci a finance pro doplácení ubytování.
Velmi mě u tebe mrzí, žes nebyla schopná mi tohle říct, když jsme se viděly a to nejen během zájezdu, ale i následně, kdy sis ode mě nechala dodatečně dovézt tebou zapomenuté upomínkové předměty. To ses tvářila jako největší kamarádka. Jediné tvé stížnosti se mi dostalo, když z časových důvodů nedošlo na Nice. Bohužel, ani toto nebylo mým úmyslem. Bohužel se stalo to, že se v Cannes rekonstruovalo několik ulic a zbytek se utápěl v zácpách. Kdyby to Nice bylo jen trochu možné, jelo se tam.

Milá Katko,
Jak my kačeři, tak mudlové měli ve smlouvě uvedeno, že v ceně zájezdu jsou i služby delegáta, proto mi přijde trochu silné kafe argumentovat tím, že jsi byla jen technický doprovod, kterého nic nezajímá. To, že odříkáváš reálie Monaka a památky, které je možné navštívit až poslední den až na popud mudlů, kteří se ozvali, že na takovou situaci a neinformovanost nebyli připraveni, to že se tváříš dost kysele, že musíš někoho ve městě doprovázet, když si to od delegáta vyžádá a to že vyhodíš v Avignonu z pokojů už ubytované lidi s tím, že ostatní nemají pokoje a všichni čekají venku, jak se to celé vyřeší, je promiň selhání delegáta.
To, že kačerovi, který tě slušně poprosí,jestli by jsi na recepci nevyjednala místo jedné velké deky dvě menší, protože nechce spát s cizím chlapem pod jednou dekou, odpovíš, co je mi do toho, to, že holku, která má být s tebou ubytovaná na jednom pokoji, necháš stát před hotelem půl hodiny s tím, ať tě neotravuje, to promiň není opravdu profesionální.
Vůbec nekritizuji vybavení pokojů nebo autobusu nebo zdržení a nedodržení programu, za ty peníze jsem dostala to, co jsem očekávala, jen říkám, že se mi nelíbil tvůj přístup k mnohým věcem a lidem. Geozájezd jako takový jsem si užila, nečekala jsem a ani bych nechtěla, abys někoho vodila po městech za ručičku, jen jsem čekala trochu jiný přístup k lidem tebe jako organizátora. Tím končím, řekla jsem svůj názor, uvedla pár příkladů, co se mi nelíbily, nechci se tady dohadovat jako nějaká trhovkyně.


Tak já ti to osvětlím :-)
S mudlama jsem prošla Nimes, Pont du Gard, Avignon, část Marseille, parfumerku v Grasse, kterou jsem odtlumočila, a odprůvodcovala i část Monaca. Kdokoliv se k nám mohl přidat, což nikdo neudělal. Takže, že bych se na někoho vybodla, o tom nemůže být ani řeč.
K tomu ubytování v Avignonu: stalo se bohužel následující, že v době vybavování zájezdu, střídaly se v ck dvě slečny. vím, že to nikoho zajímat nemusí, ale jedna udělala chybu a druhá po ní práci převzala s chybou a nezkontrolovala si to. Ve výsledku počet postelí seděl, ale nikoliv počet pokojů. Než jsem na to přišla (pokoje byly dvou a třílůžkové), snažila jsem se pokoje přeorganizovat. Jenže pak se ukázalo, že chyba je právě v malém počtu pokojů a to jsem pak řešila na recepci a doplácela další ubytování. To, že po celou dobu stála Alena venku, je logické. Spala se mnou a já jsem v každém případě povinná svůj pokoj přenechat klientům, pokud dojde k nesrovnalostem. Byli tam i tací, co sami nabízeli, že vypomohou, že nabídnou svou volnou přistýlku. Čím to bude? Že by pochopením, že nepořádek v objednávce ubytování nevzniknul mým zapříčiněním?
Ve chvíli, kdy řeším neubytovaných více než deset lidí a ty za mnou přijdeš řešit svou deku, mi přijde velmi pošetilé. Buď jsi s tím mohla počkat, nebo o ní požádat na recepci. V době, kdy bylo komplet celé ubytování vyřešené, za mnou již nikdo nepřišel, že by potřeboval to či ono a navíc jsem se za vzniklé zmatky všem velmi slušně omluvila. Po návratu domů mi přišlo dost milých mailů a řada lidí právě z tohoto zájezdu jede letos opět. To, jak se mě tu tedy snažíš vykreslit beru jako tvůj názor a plně jej respektuji, ale jitřit tu váš ně po roce ...... To promiň, ale tohle všechno ti mělo vadit mnohem dřív B)

Bohužel, ty dva případy, co jsem uvedla jako příklad, kde se mi tvůj postoj jako delegátky nelíbil, se nestal v Avignonu ve zmatku s ubytováním, ale v dalších dnech a nestal se mně, ale ostatním kačerům, já jen byla svědkem tvých reakcí. Taky jsem stála přímo u tebe, když za tebou přišli mudlové, že na takovou situaci nebyli připraveni a o místech, kam pojedeme, by chtěli pár informací, možná si pamatuješ, že jsem ti před nima ,,napověděla,,, že by chtěli dostat informaci třeba o nějakých památkách, otevírací době, cenách,kam se určitě podívat nebo dalších zajímavostech...od té doby jsi pak ty reálie už odříkávála...
Sto lidí, sto chutí a názorů, nechtěla jsem svoje postřehy nikde prezentovat,ale pak jsem musela zareagovat na pranýřování jedné uživatelky, když si dovolila napsat sem něco negativního, co o tomto zájezd u slyšela od jiných...
  • 0

#31 pyxis.praha

pyxis.praha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 20:05

Když sleduji slovní boje vedené YasminHayatt, tak já osobně bych s ní na týden nikam nejel. Pokud chceš aby tvá "cestovka" působila seriozně, měla by si odpovídat na VŠECHNY připomínky a né se hádat jako trhovkyně. Degraduješ tím svou, možná dobrou, snahu.
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#32 Jorix77

Jorix77

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 21:25

Já byla spokojeným účastníkem první Provence, tak si dovolím k tomu taky něco napsat. Katka se nikde netajila tím, že průvodcovskou licenci nemá, a tudíž nebylo jejím úkolem kohokoliv vodit za ručičku. Delegát má na starosti zajištění zájezdu po organizační stránce, ubytování, případné stížnosti a požadavky - a to si myslím, že bylo splněné beze zbytku. Když byly problémy (ubytování), snažila se je řešit, pokud někdo potřeboval nějaké informace, dostal je. Řidiče vůbec nekomentuju - to delegátka ovlivnit nemůže, a maximálně se z toho cestovka může poučit do budoucna, že když se dotyčný neosvědčil, pojede s dalším zájezdem někdo jiný. To samé třeba s tím hotelem. Jinak prakticky všechny cestovky u zájezdů uvádějí, že "změna programu vyhrazena", právě pro případ, že by nastaly komplikace v dopravě, někam se navzdory plánu nemohlo jet (Nice), apod. Jasně, není to příjemné, ale občas se to stane a konkrétně pro mě to není nic, co by kvalitu toho zájezdu v mých očích nějak výrazně snížilo. Poměr kvalita-cena byl naprosto super a těch pozitivních zážitků bylo rozhodně mnohem víc, než těch negativních. Letos pojedu opět, tentokrát do Normandie ;-) Někdo holt má nadhled a umí se na to celé zpětně podívat pozitivně a zasmát se tomu - a někdo nejspíš potřebuje hledat mouchy na všem. V tom případě si ale připlaťte za nějaký all inclusive letecky v 5hvězdičkovém hotelu. Keškozájezd tohoto typu pro vás asi nebude to pravé ořechové ;-)
  • 0

#33 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2013 - 21:45

pyxis.praha napsal/a:
Když sleduji slovní boje vedené YasminHayatt, tak já osobně bych s ní na týden nikam nejel.
Pokud chceš aby tvá "cestovka" působila seriozně, měla by si odpovídat na VŠECHNY připomínky a né se hádat jako trhovkyně. Degraduješ tím svou, možná dobrou, snahu.

Organizované geodovolené jdou mimo mou osobu, ale po přečtení tohoto threadu přesto podepisuji citované.

Nicméně přesto hodně štěstí s letošním ročníkem!
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#34 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 7:35

Každá slušná cestovka a zodpovědný průvodce, delegát nebo další personál ví, že osobní reference SPOKOJENÝCH "účastníků zájezdu" jsou pro ni nejlepší a nejúčinnější reklamou - podle toho se ke svým klientům chová. Právě díky OSOBNÍM REFERENCÍM z okolí jsem si od regionálních cestovek až po velké vybírala jen ty, které měly dobré hodnocení - a zřejmě se tak úspěšně vyhnula problematickým. Jak cestovkám, tak průvodcům.:P Čili souhlas s Honny a Pyxis. Udělala jsem si představu z více zdrojů a stačilo. ;)
  • 0

#35 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 7:46

Podepisuji. S někým, kdo takto jedná s klienty a dohaduje se s nimi jako bába na trhu NIKDY NIKAM!
  • 0

#36 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 7:47

Ona je vůbec otázka, proč jet do Francie s cestovkou? To si taky berete cestovku, když jedete z Prahy do Brna nebo opačně? Já bych pochopil, že má někdo obavy, když cestuje mimo kontinent nebo do tzv. 3tího světa, ale do záp. Evropy??
  • -2

#37 jaseztoho

jaseztoho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 10:32

S cestovkou nebo bez ní, jedno je jisté: s TOUHLE cestovkou nikdy! Na takovéto jednání s klienty nejsme zvědaví.
  • 0

#38 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 10:59

KaMo no ono je to pochiopitelne, kdyz proste se nechces zatezovat prilis tema organizacnima vecma... ja s cestovkama cestovla rada, konikretne tedy s jednou cestovkou co vlastnila ma teta... bylo to napohodu, clovek si fakt odpocinul, protoze zadna zodpovednost az to kde se bude spat, jist atd.. vse mas hezyk naservirovane.. Jenze od doby kdy jsme si poridila hafana tak vim, ze s cwestovkou uz holt nikam...
  • 0

#39 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:07

KaMo_cz napsal/a:
Ona je vůbec otázka, proč jet do Francie s cestovkou? To si taky berete cestovku, když jedete z Prahy do Brna nebo opačně? Já bych pochopil, že má někdo obavy, když cestuje mimo kontinent nebo do tzv. 3tího světa, ale do záp. Evropy??

Jakožto neangličtinář budu cestovat raději s cestovkou, než sama. Na cestu z Prahy do Brna ani opačně angličtinu zatím nepotřebuju.
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#40 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 11:19

Stejně nějak nechápu tuhle vášnivou debatu tady. Kdo na loňském zájezdu nebyl soudí podle názorů někoho jiného, než aby si udělal úsudek svůj vlastní. Ano - číst recenze a názory je hezké, ale ne všechny musí odpovídat opravdu skutečnosti. Některé negativní názory mohou být více čí méně zaujaté. Stejně tak jako ty pozitivní. ;) Bohužel - co si vzpomínám, tak už loni byla Yasmin se svým nápadem mnohým trnem v oku. Takže se tak nějak nedivím, že je i teď. Ono to tak často bývá - když se někdo snaží něco udělat pro druhé... Jak už jsem psala - já ráda pojedu znovu a budu doufat, aby vše proběhlo tak hladce, jako loni. Protože je mi jasné, že se může stát cokoli a že třeba zrovna letos může dojít opravdu k něčemu závažnému, proti čemu loňské "potíže" mohou být pouhou malicherností. Jeden nikdy neví. Ale to, co tu čtu, to se mi v porovnání s problémy, které s některými cestovkami lidé mají zdá být malichernostmi už teď.
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama