Přejít na obsah


Fotka

Do práce na kole


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#41 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 23:48

shaman3 napsal/a:
Nechápu, proč by měl cyklista kvůli autu zastavovat ...


PROČ??? A co třeba pud sebezáchovy ;-) Ten nepoměr je přece jasný! 100kg cyklisty proti 1500 kg auta...

(Samozřejmě mluvím o stále té samé situaci: sníh, náledí, břečka na silnici. Jinak bych si kolařům nedovolil omezovatt jejich práva.)
  • 0

#42 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 3:22

Pistafista napsal/a:
Když vidím ten propagační letáček, souhlasím, cyklista potřebuje alespoň dvě duše, raději však o něco více. Před pár lety jsem jednoho takového aktivistu sestřelil, rozjetej z kopce, zapíchl se mi do čumáku Škůdky, vzal s sebou levé zrcátko na dveřích a skončil kdesi za mnou, vůbec jsem ho neviděl, oslněn zapadajícím sluncem, tmavě oblečen, samozřejmě nesvítil, neměl asi čím. Sebevrah. Policajt mi pak řekl, že jsem ho neměl aktivně vézt do špitálu, kdyby mi tam zkolaboval, že už bych se ho nezbavil. Tak nevím, asi to jsou exhibicionisti.

Přehlédnout cyklistu může jen člověk, co nemá v pořádku oči, takový by se měl nad sebou zamyslet a dobrovolně obevzdat řidičák ze zdravotních důvodů.
  • 0

#43 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 7:45

tys toho po praze v aute moc nenajezdil, ze? posledni 3 roky tak rapidne pribyva cyklistu stylu "vysmahnete, ted jedu ja cool a in cyklista", ze to absolutne nechapu. odnesou to hlavne oni. no a pak taky ten nebozak, kterymu vletej pod kola - vleteni na prechod ve ctyricitce pred odbocujici auto, prejizdeni z pruhu do pruhu kdy ho napadne - uz nam ve firme jeden tajtrlik napalil z boku do korby dodavky, kdyz se rozhodl, ze se z chodniku vpravo vyda rovnou napric az do leveho pruhu, kde zrovna jela ta dodavka, cervena zelena vsechno jedno, sluchatka nejlip s metalikou na plny koule a jako takovy drobny bonus - kdysi byvaly na kolech zvonky, genialni vynalez, staci zacinkat a ja na chodniku v pohode uhnu. takhle jsem bud odhozen stranou nebo v lepsim pripade uslysim prudky brzdeni a par poznamek, ze se motam. jak to mam cuchat, ze se za mnou riti kolo, to mi ovsem jeste nikdo neporadil :). prijde mi, jako kdyby borecci manazirkove presedlali v ramci toho, ze je cyklistika poslednich 10 let in na kola a chovaji se podle sveho naturelu ostrych loktu. jinak cyklisty uctive objizdim, necpu se mezi vedle nich, kdyz je skrz protismrne auto malo mista atp. ale tahle skupina cyklistu mi pije krev :).
  • 0

#44 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 8:16

Jo, holt cyklista se musí chovat na silnici stejně jako auto. Musí úplně stejně dodržovat předpisy, ukazovat změnu směru, ... Když jezdí jak Messenger (doufám že se nějaký neurazí), kličkuje mezi jedoucíma autama bez ukazování, chvíli jede po chodníku a pak skočí na silnici bez varování, tak si koleduje o průser. Cyklista na chodník nepatří, pokud tam není zároveň cyklostezka. Když se cyklista drží pravidel a neprasí, tak se dá jet bezpečně i po hlavních pražských tepnách. Jezdím na kole i autem a řidiči i cyklisti mě štvou stejným dílem.
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#45 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 8:32

Velkou jarní cyklojízdu, která má za následek uzavírky ulic a je jednou do roka, beru podobně jako třeba průjezd veteránů. Ale ty každoměsíční cyklojízdy pořádané Auto-Matem, to je něco jiného. Několika jsem se ze zvědavosti účastnil, ale takový styl cyklistiky mě vadí jako cyklistovy a o to víc jako řidičovi auta. Nejet na zelenou, jet tři vedle sebe, jet pomalu, projet ještě na rozhraní žluté a červené. To vše jen pro to aby se padesátičlená skupinka nerozpadla a jela pohromadě! To je hnus velebnosti!
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#46 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 8:44

Tady by se spíše hodilo založit vlákno geocaching na kole.
  • 0

#47 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 8:49

Taková cesta do práce na kole přes město v ranní špičce, hmm, to musí být výživnější než krabička cigaret. Naštěstí mě se již netýká ani jedno.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#48 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 11:38

jooo, na tri az ctyri jelita, co jedou vedle sebe, jsem uplne zapomnel :D. je teda fakt, ze po meste se nevyskytuji, to uz prijde zhovadily i jim. ale staci kousek povyjet kousek za mesto a uz to takhle svisti - cyklodresiky na sebe a my jsme peloton :D.
  • 0

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 12:35

joey59 napsal/a:
Prosím o citaci ze zákona pane řidiči, asi jsem u této teorie spal ;).


Cyklista je, ve smyslu zákona, stejné vozidlo, jako třeba Tatra s pískem. A má stejná práva i povinnosti. Takže pokud si nevynucuješ nic na kamionech, tak to nedělej ani cyklistům.

joey59 napsal/a:
A když jsme u těch zákonů, pokuď se nepletu, cyklista má být řádně osvětlen, teprve v tomto momentě může použít pozemní komunikaci. A škoda, že zákon asi bude mlčet ohledně zimního použití pneumatik na kole...


Cyklista musí být osvětlen pouze za snížené viditelnosti, za dne svítit nemusí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 15:52

PIVNI PUPEK napsal/a:
Taková cesta do práce na kole přes město v ranní špičce, hmm, to musí být výživnější než krabička cigaret. Naštěstí mě se již netýká ani jedno.

Tak já mám 6P-k těm tvým pěti mám navíc ještě prostatu:D:D:D
  • 0

#51 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 17:46

Vložený obrázek
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#52 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 9:01

kolombo napsal/a:

joey59 napsal/a:
Prosím o citaci ze zákona pane řidiči, asi jsem u této teorie spal ;).


Cyklista je, ve smyslu zákona, stejné vozidlo, jako třeba Tatra s pískem. A má stejná práva i povinnosti. Takže pokud si nevynucuješ nic na kamionech, tak to nedělej ani cyklistům.

joey59 napsal/a:
A když jsme u těch zákonů, pokuď se nepletu, cyklista má být řádně osvětlen, teprve v tomto momentě může použít pozemní komunikaci. A škoda, že zákon asi bude mlčet ohledně zimního použití pneumatik na kole...


Cyklista musí být osvětlen pouze za snížené viditelnosti, za dne svítit nemusí.


Reagoval jsem na shamana pořád na ten případ co jsem uváděl na začátku - jízda v zimě v haldách sněhu a se skomírající blikačkou.

Jinak proti cyklistům nic nemám, sám jím aktivně jsem.
  • 0

#53 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 12:18

[quote]zdenys64 napsal/a:
[quote]Tak já mám 6P-k těm tvým pěti mám navíc ještě prostatu:D:D:D[/quote]

Taky dobrý.
Tak to už zbývá snad jedině ještě pleš a paradentóza :D:p
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#54 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 13:45

[quote]PIVNI PUPEK napsal/a:
[quote]zdenys64 napsal/a:
[quote]Tak já mám 6P-k těm tvým pěti mám navíc ještě prostatu:D:D:D[/quote]

Taky dobrý.
Tak to už zbývá snad jedině ještě pleš a paradentóza :D:p[/quote]

Nestěžujte si, nemůžete tam mít "přechod", narozdíl od slabšího pohlaví :D
  • 0

#55 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 13:50

[quote]PIVNI PUPEK napsal/a:
[quote]zdenys64 napsal/a:
[quote]Tak já mám 6P-k těm tvým pěti mám navíc ještě prostatu:D:D:D[/quote]

Taky dobrý.
Tak to už zbývá snad jedině ještě pleš a paradentóza :D:p[/quote]

jeste paranoia. co neni, muze byt :P.
  • 0

#56 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 14:38

joey59 napsal/a: ... Jsem si už párkrát říkal, jestli nezastavit a neschodit ho do škarpy, třeba mu tím i zachráním život....

Pokud se tohle během řízení honí řidičovi hlavou, tak to nevěští nic dobrého; a

joey59 napsal/a: ... Jsem si už párkrát říkal, jestli nezastavit a neschodit ho do škarpy, třeba mu tím i zachráním život.... :D Zatím jsem zůstal u vytrubování...

Super, troubící řidiče, když jedu na kole podle předpisů, miluju. Já jenom, až se babka lekne, že jsi zatroubil, a flákne s sebou pod Tvé auto, tak budeš litovat, že jsi troubil.

Jsou řidiči idioti, a cyklisté idioti, nejde zobecňovat, to je jak s motorkářema. (Přitom zrovna včera mi jeden vlétl v zatáčce hluboko do mého pruhu na okrsce a měl jsem co dělat.)
Na kole jsem najel >20 000 km, a zažil toho dost, abych věděl, co dokáží bezohlední řidiči a kolikrát mne vystavili obrovskému nebezpečí, a stejně tak jako řidič auta vím, kolikrát mně šílení cyklisti (ožralci, babky s deštníkama, malinké děti a tak dále) pili krev a vystavili riziku sebe. Jezdil jsem i přes Prahu na kole, ještě, když to nebyl tak in, když jsem bydlel na ILFu a každý den vyrážel do města nebo za město. Jde to, ale když cyklostezka míříla skrz šestiproudou silnici, zkuste se přes ni dostat. To ještě asi nebyly mostky za desítky miliónů z dotací. Úplatky v ceně.

Nezbývá popřát všem, aby jezdili zodpovědně, bezpečně a neriskovali život svůj ani jiných. Nadáváním na jednotlivé kategorie účastníků silničního provozu ničemu nepomůže.
  • 0

#57 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 15:51

[quote]gygant napsal/a:

Že jsem sem vůbec něco psal...
Ano, honí, po předjetí, protože je člověk naštvanej, že ho třeba málem srazil i když jel jen 60, samozřejmě by byla vina na mě, protože by to bylo nepřizpůsobení jízdy. A co já jim můžu vysvětlovat, že mi svítěj světla od protijedoucích aut do očí, on si jede metr od krajnice, je tma a skoro vůbec mu to nesvítí. Bych měl pech a mohl bych si jít sednout...
Naštěstí to byl asi jen kilometrový úsek a časově jsme se setkali asi jen 5x.

Smozřejmě nejsem blbej, abych troubil za ním, nebo vedle něj, kor když mam plno práce se mu vyhnout...

Hovada jsou všude, ale jako cyklista mám najeto taky dost, poslední roky to je hodně slabý, ale dřív nebyl problém dát 5000km za rok.


Kolega měl na svý trase chlapa, kterej chodil komplet v černym, reflexního nic, blikačka taky nic, zastavil a promluvili si, pořídil si reflexí pásek.
A psát sem, že při předjíždění chodců a cyklistů bliká asi půlka aut nemá cenu, to se taky jeden kolikrát lekne, když se u krajnice někdo zjeví a řidič předemnou používá blinkry jen na křižovatky.
  • 0

#58 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 16:52

Tak ta povinnost blikat pri predjizdeni cyklisty je pomerne nova, je v zakone jen par let, a hodne ridicu to nema zazite a ani o te povinosti nevi, to se casem zmeni, az za to dostanou pokutu. :D
  • 0

#59 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2013 - 19:42

Mufa : no tady v babském plátku http://zeny.e15.cz/c...ke-klimakteriumnám to docela natřeli
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama