Přejít na obsah


Fotka

eTrex Legend® HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 15:14

Dobrý den, mám technický problém s touto navigací. Delší čas jsem nic nelovil. Opět jsem výtáhl svůj poklad ze šuplíku v podobě Legendky. Připojil k PC a zjistil jsem, že při připojení USB nic nedělá, ale jen hlasí připojené extr. napájení. Nepřipojila vůbec interní disk navigace, kde jsou uloženy základní mapy a všechny GPX soubory. Zkoušel jsem tedy pocket nahrát přes map Source, ale tím jsem si to ještě více zavařil a po několikátém pokusu nahrání pocketu mi navigace hlásí plnou pamět a soubory nejsou k zobrazeni :-(. USB a plugin mám plně aktuální. Prosím o jakoukoliv radu ;-)
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 15:29

Interní "disk" navigace není přes USB dostupný jako disk. To není chyba, to je vlastnost. Dostupný jako USB mass storage je pouze vložený SD card, a na něj se nenahrávají GPX soubory s kešemi, jsou tam jen mapy (.IMG) a případně GPX tracklogy. (popiš podrobněji, co a jak přesně děláš)
  • 0

#3 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:01

dr.vota - no tak to je pro mě užitečná informace. Taky legendu jako další disk vůbec nevidím a pořád jsem si s tím lámala hlavu. ondrasek737 - trasové body z gps dostávám do compu (do map source) tak, že jak Ty jen kabelem propojím zapnutou navigaci s compem, v mapsource dám přijmout data a ono to nabídne ke stažení trasové body. No a jinak do gps body posílám zase přes map source. A to je vždy v pohodě. Nevím, jestli jsem poradila, ale třeba to zafunguje.
  • 0

#4 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:13

dr.vota napsal/a:
Interní "disk" navigace není přes USB dostupný jako disk.


Zajímavé, Garmin Dakota 20 na Linuxu hlásí interní paměť jako samostatný disk ;) Možná je to u tohoto modelu jinak, nevím, ale tohle zjištění mě "překvapuje".
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:18

Taddeo napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Interní "disk" navigace není přes USB dostupný jako disk.


Zajímavé, Garmin Dakota 20 na Linuxu hlásí interní paměť jako samostatný disk ;) Možná je to u tohoto modelu jinak, nevím, ale tohle zjištění mě "překvapuje".

eTrex Legend® HCx není Dakota 20
Interní paměť je dostupná přes software jako je třeba mapsource.
  • 0

#6 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:23

dr.vota - mno ale právě před nějakým časem jsem tam viděl disk té navigace, protože jsem si tam nahrál ti GPX soubory z pocketu, ale bohužel teď je nemám jak odstranit, když je v přístroji nevidím a přes map source jde jen kopírovat z a do. Podezřívám z toho poslední aktualizaci, kterou jsem provedl v dřívější době. Jinak postup jak vkládám GPX přes map source je stejný jako popisuje Sedmitecka.
  • 0

#7 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:24

dr.vota napsal/a:

Taddeo napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Interní "disk" navigace není přes USB dostupný jako disk.


Zajímavé, Garmin Dakota 20 na Linuxu hlásí interní paměť jako samostatný disk ;) Možná je to u tohoto modelu jinak, nevím, ale tohle zjištění mě "překvapuje".

eTrex Legend® HCx není Dakota 20
Interní paměť je dostupná přes software jako je třeba mapsource.


V mapsource využívám funkci poslat z a do. Máš namysli jinou?
  • 0

#8 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:25

dr.vota napsal/a:

Taddeo napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Interní "disk" navigace není přes USB dostupný jako disk.


Zajímavé, Garmin Dakota 20 na Linuxu hlásí interní paměť jako samostatný disk ;) Možná je to u tohoto modelu jinak, nevím, ale tohle zjištění mě "překvapuje".

eTrex Legend® HCx není Dakota 20
Interní paměť je dostupná přes software jako je třeba mapsource.


Tato SW řešení stojí za starou belu, člověk to jenom omezuje a nutí používat specifický SW. Ale už dost, to je OT. Díky za upřesnění.
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:30

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - mno ale právě před nějakým časem jsem tam viděl disk té navigace, protože jsem si tam nahrál ti GPX soubory z pocketu, ale bohužel teď je nemám jak odstranit, když je v přístroji nevidím a přes map source jde jen kopírovat z a do. Podezřívám z toho poslední aktualizaci, kterou jsem provedl v dřívější době. Jinak postup jak vkládám GPX přes map source je stejný jako popisuje Sedmitecka.

Pak musejí být jedině na přídavné SD kartě. Musíš změnit mod připojení - do Nastavení, Propojení, USB disková jednotka a pak se dostaneš na "disk" té karty. Na tu ale nemá smysl nahrávat GPX s kešemi, navigace je stejně nevidí a nebere.
Ještě si tam ukládá tracklogy, taky jako GPX - potřebuješ/nepotřebuješ -smazat můžeš, všechny GPX soubory.
IMG jsou mapy - není dobré smazat, když nemáš mapy jinde :)
Nebo vyndej kartu, strč do čtečky v PC a promaž tam.
  • 0

#10 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:31

ondrasek737 - zkusil jsi v tom mapsource "přijmout ze zařízení" To by mělo fachat. Pak můžeš z navigace všechny body vymazat a nahrát si tam jen to co budeš chtít.
  • 0

#11 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:33

dr.vota - ale trasové body jsou tedy jen v interní paměti a tu tedy nevidím ani jako další disk a ani v mapsource mi to neukáže. Jak jinak se k ní dostat? Co se týče tracklogů, tak ty jsou v poho právě přes tu sd kartu a nebo se i dají stáhnout, když se nastaví v gps usb připojení. Ale s trasovýma bodama se mi jinak, než jak jsem popsala, pracovat nevede...
  • 0

#12 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:33

ahoj, možná blbej dotaz, ale koukl jsi, zda je ta sd karta řádně zastrčená? párkrát se mi stalo, že jsem ji omylem uvolnil a pak neměl mapy (a samo i nemohla být vidět z pc jako disk). Jinak to samo nic nemění na tom, že kešky apod se nahrávají do interní paměti a ne na sd kartu..
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:36

Sedmitecka napsal/a:
dr.vota - ale trasové body jsou tedy jen v interní paměti a tu tedy nevidím ani jako další disk a ani v mapsource mi to neukáže. Jak jinak se k ní dostat?
Co se týče tracklogů, tak ty jsou v poho právě přes tu sd kartu a nebo se i dají stáhnout, když se nastaví v gps usb připojení. Ale s trasovýma bodama se mi jinak, než jak jsem popsala, pracovat nevede...

no prostě dej v navigaci zobrazit všechny body a smazat (předpokládám, že je máš někde v PC zálohované)
hledat-body-vymaz...
  • 0

#14 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:45

dr.vota - v navigaci mi to hlásí plnou pamět, ale body se mi nezobrazí. JolaLuba - GPX soubory se nahrávají do interní paměti navigace, každá navigace má v popisu kolik bodů můžeš do ní nahrát podle velikosti interní paměti Sedmitecka - hezký že přijmu body, ale to si je jen zkopíruješ do mapsource, ale v zařízení zůstanou. Takže hlavní problém je, že já se nedostanu do interní paměti, abych je vymazal. Přes navigaci to nejde a ty GPX z pocketu mi to neukáže v navigaci, ale plnou pamět mi to hlásí. Potřebuju tu interní pamět otevřít jako v oknech a vymazat ji. A pak řešit proč to pocket nelze nahrát do interní paměti, aby vůbec fungovalo(zobrazilo poklady).
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:57

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - v navigaci mi to hlásí plnou pamět, ale body se mi nezobrazí.

JolaLuba - GPX soubory se nahrávají do interní paměti navigace, každá navigace má v popisu kolik bodů můžeš do ní nahrát podle velikosti interní paměti

Sedmitecka - hezký že přijmu body, ale to si je jen zkopíruješ do mapsource, ale v zařízení zůstanou.

Takže hlavní problém je, že já se nedostanu do interní paměti, abych je vymazal. Přes navigaci to nejde a ty GPX z pocketu mi to neukáže v navigaci, ale plnou pamět mi to hlásí. Potřebuju tu interní pamět otevřít jako v oknech a vymazat ji. A pak řešit proč to pocket nelze nahrát do interní paměti, aby vůbec fungovalo(zobrazilo poklady).


jak, nezobrazí?
Dej je srovnat podle názvu (ne podle vzdálenosti!) a pak musí být v seznamu všech bodů vidět.
Odzoomuj si mapu, jestli tam někde jsou.
  • 0

#16 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 16:59

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - v navigaci mi to hlásí plnou pamět, ale body se mi nezobrazí.

JolaLuba - GPX soubory se nahrávají do interní paměti navigace, každá navigace má v popisu kolik bodů můžeš do ní nahrát podle velikosti interní paměti

Sedmitecka - hezký že přijmu body, ale to si je jen zkopíruješ do mapsource, ale v zařízení zůstanou.

Takže hlavní problém je, že já se nedostanu do interní paměti, abych je vymazal. Přes navigaci to nejde a ty GPX z pocketu mi to neukáže v navigaci, ale plnou pamět mi to hlásí. Potřebuju tu interní pamět otevřít jako v oknech a vymazat ji. A pak řešit proč to pocket nelze nahrát do interní paměti, aby vůbec fungovalo(zobrazilo poklady).



nebo mazej přes ten gps kalkulátor, možná když je plná paměť má problémy se zobrazením seznamu bodů (jen spekulace, neověřeno..)
  • 0

#17 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 17:04

dr.vota - ne bohužel nahrál jsem tam 1000 pokladů z jednoho pocketu(GPX) několikrát. Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. Dám vyhledat body nebo poklady a žádný se mi zde neobjeví. Po následné zkoušce nahrátí přes originál geochaching do navigace aspoň jednoho bodu nelze provést z důvodu plné interní paměti( kapacita je cca xy bodů).
  • 0

#18 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 17:05

JolaLuba - kalkulátor? neznam hoď info dík
  • 0

#19 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 17:07

ondrasek737 napsal/a:
JolaLuba - kalkulátor? neznam hoď info dík


http://www8.garmin.c...vodkobsluze.pdf strana 35, správně trasový počítač .. ve svém menu má "vymazat" a lze mj. zaškrtat "všechny body"
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 17:22

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - ne bohužel nahrál jsem tam 1000 pokladů z jednoho pocketu(GPX) několikrát. Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. Dám vyhledat body nebo poklady a žádný se mi zde neobjeví. Po následné zkoušce nahrátí přes originál geochaching do navigace aspoň jednoho bodu nelze provést z důvodu plné interní paměti( kapacita je cca xy bodů).

do téhle navigace se vejde pouze 1000 bodů, nikoliv keší. Takhle je to hned přeplněno. A možná tam v tom případě ani nezůstanou.
Zkontroluj si v mapsource, kolik to ukazuje "trasových bodů (####)"
(A opravdu máš v seznamu nastaveno vyber-vsechny symboly? Nemáš tam nějaký filtr?)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama