Přejít na obsah


Fotka

eTrex Legend® HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 19:24

dr.vota napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:
dr.vota - ale trasové body jsou tedy jen v interní paměti a tu tedy nevidím ani jako další disk a ani v mapsource mi to neukáže. Jak jinak se k ní dostat?
Co se týče tracklogů, tak ty jsou v poho právě přes tu sd kartu a nebo se i dají stáhnout, když se nastaví v gps usb připojení. Ale s trasovýma bodama se mi jinak, než jak jsem popsala, pracovat nevede...

no prostě dej v navigaci zobrazit všechny body a smazat (předpokládám, že je máš někde v PC zálohované)
hledat-body-vymaz...


jj.. to dělám, ale nejdřív si chci vždycky ty body stáhnout do compu, protože si v terénu různé body přidávám, zadávám finálky a tak...
A to je právě ten problém, že se to nedá stáhnout nějak rovnou jako soubor, ale musí se to nahrát do mapsource jako body...
No jen jsem se ujistila, že postupuju dobře. Pořád jsem si říkala, že je divné, že to nevidím jako další disk a ono to divné není:D
  • 0

#22 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:11

dr.vota napsal/a:

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - ne bohužel nahrál jsem tam 1000 pokladů z jednoho pocketu(GPX) několikrát. Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. Dám vyhledat body nebo poklady a žádný se mi zde neobjeví. Po následné zkoušce nahrátí přes originál geochaching do navigace aspoň jednoho bodu nelze provést z důvodu plné interní paměti( kapacita je cca xy bodů).

do téhle navigace se vejde pouze 1000 bodů, nikoliv keší. Takhle je to hned přeplněno. A možná tam v tom případě ani nezůstanou.
Zkontroluj si v mapsource, kolik to ukazuje "trasových bodů (####)"
(A opravdu máš v seznamu nastaveno vyber-vsechny symboly? Nemáš tam nějaký filtr?)


JJ ten pocket byl 1000 keší tudíž 1000 bodů, ale ani mi je tam poprvé nezobrazil, tak jsem vymazal všechny co jsem tam měl za těch pár let naházených a nahral těch 1000 z pocketu, ale bohužel mi to po nahrání přes mas source nic neukáže prostě žádny bod jako v té navigaci nebyl, ale přitom pamět je plná. Bohužel jsem si dnes ověříl, že u Dakoty 10 to ukazuje její interní disk a to samé by mělo u Legendky taky, ale nikde nic :-(
  • 0

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:30

ondrasek737 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

ondrasek737 napsal/a:
dr.vota - ne bohužel nahrál jsem tam 1000 pokladů z jednoho pocketu(GPX) několikrát. Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. Dám vyhledat body nebo poklady a žádný se mi zde neobjeví. Po následné zkoušce nahrátí přes originál geochaching do navigace aspoň jednoho bodu nelze provést z důvodu plné interní paměti( kapacita je cca xy bodů).

do téhle navigace se vejde pouze 1000 bodů, nikoliv keší. Takhle je to hned přeplněno. A možná tam v tom případě ani nezůstanou.
Zkontroluj si v mapsource, kolik to ukazuje "trasových bodů (####)"
(A opravdu máš v seznamu nastaveno vyber-vsechny symboly? Nemáš tam nějaký filtr?)


JJ ten pocket byl 1000 keší tudíž 1000 bodů, ale ani mi je tam poprvé nezobrazil, tak jsem vymazal všechny co jsem tam měl za těch pár let naházených a nahral těch 1000 z pocketu, ale bohužel mi to po nahrání přes mas source nic neukáže prostě žádny bod jako v té navigaci nebyl, ale přitom pamět je plná. Bohužel jsem si dnes ověříl, že u Dakoty 10 to ukazuje její interní disk a to samé by mělo u Legendky taky, ale nikde nic :-(

tak znovu:
1000 keší nerovná se 1000 bodů (je to 1000 plus všechny další waypointy k nim navíc)

a

Dakota nerovná se eTrex Legend® HCx (přístup k diskům, ev. vnitřní paměti je různý)
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:42

ondrasek737 napsal/a:
...Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. ....

můžu vědět, proč vypínáš navigaci? Ty body se tam musí samy zobrazit hned po přenosu a bez odpojování a vypínání.
Poslyš, nesnažíš se to náhodou pořád z MS nahrávat v režimu USB-disku?
  • 0

#25 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 06 květen 2013 - 9:23

dr.vota napsal/a:

ondrasek737 napsal/a:
...Otevřu map source. Přetáhnu GPX soubor z pocketu do sloupce trasové body a ty pak následně odešlu do navigace. Odpojím navigaci. Vypnu navigaci. Zapnu navigaci a nechám načíst mapové podklady. ....

můžu vědět, proč vypínáš navigaci? Ty body se tam musí samy zobrazit hned po přenosu a bez odpojování a vypínání.
Poslyš, nesnažíš se to náhodou pořád z MS nahrávat v režimu USB-disku?


Protože po přenosu dat tam vybíhá doporučení navigaci vypnout. Já to tedy už nedělám, protože jsem zjistila, že to není nutné. Navigaci ovšem neodpojuju - šetřím si baterky, když je navigace napájena přes USB kabel.
  • 0

#26 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 06 květen 2013 - 9:39

Problém by asi vážně mohl být v tom, že se snažíš do navigace procpat víc bodů, než je schopna pobrat - eTrex Legend umí uložit pouze 1000 bodů. Pokud tam chceš uložit 1000 pokladů, v podstatě neuspěješ, protože většina pokladů má ještě další body - stage multin, doporučené parkování. Tohle všechno jsou taky body, které se ukládají a na které už jaksi není místo. Navigace neví, které má uložit, tak pro jistotu neuloží nic, aby ti bylo hned jasné, že něco je špatně. Abych si ohlídala, kolik bodů vlastně chci do navigace procpat, tak si požadované keše filtruju v GeoGetu - ten mi ukáže, kolik keší chci nahrát a kolik dalších bodů (waypointů) tam je - sečtením těchto dvou čísel vidím, zda se mi do navigace vejdou nebo ne. Obvykle nahrávám jen kolem 300 keší, aby se mi tam vešly i další waypointy + zůstalo těch pár, co už mám v navigaci uloženo. Zkusil jsi přes MapSource nahrát třeba jen 1 nebo 2 body? (Jakékoli, kdekoli) A jestli ti je navigace ukáže?
  • 0

#27 ondrasek737

ondrasek737

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:16

L.a.u napsal/a:
Problém by asi vážně mohl být v tom, že se snažíš do navigace procpat víc bodů, než je schopna pobrat - eTrex Legend umí uložit pouze 1000 bodů. Pokud tam chceš uložit 1000 pokladů, v podstatě neuspěješ, protože většina pokladů má ještě další body - stage multin, doporučené parkování. Tohle všechno jsou taky body, které se ukládají a na které už jaksi není místo. Navigace neví, které má uložit, tak pro jistotu neuloží nic, aby ti bylo hned jasné, že něco je špatně.

Abych si ohlídala, kolik bodů vlastně chci do navigace procpat, tak si požadované keše filtruju v GeoGetu - ten mi ukáže, kolik keší chci nahrát a kolik dalších bodů (waypointů) tam je - sečtením těchto dvou čísel vidím, zda se mi do navigace vejdou nebo ne. Obvykle nahrávám jen kolem 300 keší, aby se mi tam vešly i další waypointy + zůstalo těch pár, co už mám v navigaci uloženo.

Zkusil jsi přes MapSource nahrát třeba jen 1 nebo 2 body? (Jakékoli, kdekoli) A jestli ti je navigace ukáže?



Nepomohlo z toho balíku 1000 bodů z toho pocketu jsem jich 80 umazal a zkusil poslat do navigace( při odesílaní jsem vybral funkci navigace....NÉÉÉ paměťové karty) a výsledek je, že ani jeden bod nebyl nalazen.

Mě vadí, že před aktualizaci softu jsem mohl sahat do roootu navigace do její interní paměti, teď tu pamět maximálně vidím pří odesílaní dat v MS.
  • 0

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 14:13

ondrasek737 napsal/a:

L.a.u napsal/a:
Problém by asi vážně mohl být v tom, že se snažíš do navigace procpat víc bodů, než je schopna pobrat - eTrex Legend umí uložit pouze 1000 bodů. Pokud tam chceš uložit 1000 pokladů, v podstatě neuspěješ, protože většina pokladů má ještě další body - stage multin, doporučené parkování. Tohle všechno jsou taky body, které se ukládají a na které už jaksi není místo. Navigace neví, které má uložit, tak pro jistotu neuloží nic, aby ti bylo hned jasné, že něco je špatně.

Abych si ohlídala, kolik bodů vlastně chci do navigace procpat, tak si požadované keše filtruju v GeoGetu - ten mi ukáže, kolik keší chci nahrát a kolik dalších bodů (waypointů) tam je - sečtením těchto dvou čísel vidím, zda se mi do navigace vejdou nebo ne. Obvykle nahrávám jen kolem 300 keší, aby se mi tam vešly i další waypointy + zůstalo těch pár, co už mám v navigaci uloženo.

Zkusil jsi přes MapSource nahrát třeba jen 1 nebo 2 body? (Jakékoli, kdekoli) A jestli ti je navigace ukáže?



Nepomohlo z toho balíku 1000 bodů z toho pocketu jsem jich 80 umazal a zkusil poslat do navigace( při odesílaní jsem vybral funkci navigace....NÉÉÉ paměťové karty) a výsledek je, že ani jeden bod nebyl nalazen.

Mě vadí, že před aktualizaci softu jsem mohl sahat do roootu navigace do její interní paměti, teď tu pamět maximálně vidím pří odesílaní dat v MS.

neznám žádný způsob, jak by ses mohl dostat z PC do interní paměti tohoto modelu, mimo mapsource, a to rozhodně není přistup jako na diskovou jednotku.
Dokud nenapíšeš přesně a podrobně co a jak děláš, dál se nedostaneme.
(a jestli jsi z 1000 keší odmazal 80, tak pořád ještě ti tam mohlo zbýt mnohem víc než 1000 bodů)
  • 0

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 6:28

Prosím, kdo používáte tuhle navigaci, jakou nejnovější mapu ČR se vám do ní podařilo dostat? Já jsem ji dostala před víc než dvěma lety s mapou TOPO Czech 3.1 pro, ale už mi občas dělá psí kusy při routování po trase, protože mě posílá oklikou tam, kde už dávno je přímá nová cyklostezka. Když jsem tu navigaci dostala od kamaráda, pokoušel se prý do ní nahrát i nějakou tehdy novější mapu, ale nechodilo to. Předpokládám, že by to mohlo být i zastaralým softwarem - máte, prosím, někdo zkušenost s aktualizacemi u tohoto modelu? Nerada bych si to při své lamovatosti totálně rozhodila, abych zas nemusela začít hledat s papírovou mapou :D.

Díky za všechny rasy!

 

Edit: :D :D :D Chci říct rady :D


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 11 červen 2014 - 7:33

  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 7:41

Normalne v tom chodi posledni i posledni Topo Czech 2013 Pro.

 

Routovani je otazkou routovacich dat v mape. Topo mapy mely od sameho zacatku routovani jen pro auta, ne po cyklostezkach! Takze ze ti to ignoruje cyklostezku, pokud nevede po silnici, je naprosto prirozene. Proto v poslednich verzich vznikla specielni mapa CYKLO, kterou dostanes v ramci PRO licence, a ta routuje prave po tech cyklostezkach.

 

U posledni 2013 Pro mapy predelali autorouting na pěškorouting, coz se mnoha lidem pochopitelne nelibilo. Takze byla pak spichnuta i verze 2013 s autoroutingem, ale je v ni dost chyb.


  • 0

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 8:21

Moc nechápu, proč se všichni snažíte po lese routovat .....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:14

A co ta aktualizace SW navigace - máte s tím, prosím, někdo zkušenost?


  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:23

Ta ti mapu nepredela... nicmene je rozumne mit firmware aktualni., proste to pripoj kabelem k pocitace a spust Webudater.


  • 0

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:34

Ta ti mapu nepredela... nicmene je rozumne mit firmware aktualni., proste to pripoj kabelem k pocitace a spust Webudater.

To bych ani nečekala, až taková lama zas přece jen nejsem, A ten Webudater (nebo snad Webupdater?) se najde kde, prosím pěkně?


  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:42

Napises do Googlu "Garmin webupdater" a v prvnim odkazu to je. B)

 

Nebo kliknes sem: http://www8.garmin.c...ct=999-99999-27


  • 0

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:48

Dík. Tak SW prej je aktuální, říká ta věc. Zajímavý, když je to minimálně tři roky neaktualizovaný :D.


  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2014 - 14:50

Vzdyt je to uz taky neprodavany model, pro ty se zadne aktualizace uz nedelaji. Jde jen o to, abys tam mela to posledni, co existuje. Coz mas. Vic pro to udelat nemuzes.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 11 červen 2014 - 14:50

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama