Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#81 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 14:51

Mám dotázek ohledně aktualizace. Nějak se v těch verzích na garminím webu nevyznám. S GPS jsem dostal verzi mapy TopoCzech 2011. Včera jsem jí teprve zaregistroval (že to ale trvalo :D) a garmin mě nabídl stáhnout verzi 2013. Vše proběhlo OK. Otázka zní, jakou položku z těch jejich verzí a update si vybrat a zakoupit, když chci mapu ve verzi 2013 PRO, nejlépe lifetime? a nutně nemusí bejt na placce.. Díky za případné nakopnutí..
  • 0

#82 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 15:32

Lifetime jsoui doživotní aktualizace k jednotlivým verzím, tedy buď k PRO nebo nePRO :D Jako všechny licence Garminu se váže k zařízení, takže nevýhoda při případném upgrade přístroje. Já jsem řešil podobný případ jako ty. V zařízení byla předinstalovaná mapa Topo Czech. Dokoupil jsem rozdílovou aktualizaci na verzi PRO a letos koupil Lifetime na verzi PRO. Rozdílový upgrade se dá stáhnout i elektronicky, já jsem to tak měl. V hlavní nabídce těch verzí na webu to ale na první pohled není vidět, je to někde schované, teď z hlavy nevím kde. EDIT: Našel jsem ten odkaz na elektronický upgrade z TOPO Czech na TOPO Czech PRO http://mapy.garmin.c...ke-stazeni.html EDIT2: Pokud pořídíš tu rozdílovou aktualizaci na 2013 PRO, tak bych asi letos Lifetime neřešil.
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#83 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 16:15

Tak já mapu topo czech pro 2013 včera nainstaloval a vydal se na Lysou Horu. Dal jsem si navigovat po turistické značce a vše fungovalo na jedničku. Vlastním Oregon 550t

vitablondak napsal/a:
Mě se TopoPRO 2013 zasekne cca při 48%. Asi 7 pokusů. Ani jednou nenašla žádnou trasu. Vždy zásek. Hledal jsem již z dříve navigovaných. TopoPRO 2012 našla správně hned první zadání...
Jestli tedy funguje alespoň v terénu uvidím...:-)


  • 0

#84 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 16:42

michal_a_jana napsal/a:
Cejda>>

Super, novou mapu jsi ani nevyzkousel a uz komentujes kdo je vul a kdo nema nic v hlave. Routovani normalne funguje (viz obrazek). Data v mape jsou, kde je cerna lesni prerusovana nebo teckovana cesta na displeji tam po ni jde i routovat.

Na silnicich je podle me problem ten ze je potreba kazdou krizovatku cest explicitne nadefinovat a stanovit odkud kam muze auto odbocit. U pesiho routovani tento problem odpada, protoze odbocit lze z kazde lesni cesty na kazdou.

Nevim jak mas GPS nastavenou ty, ale me Montana pri prepocitavani nic nepise ani nepipa, proste jen trasu prekresli nekam jinam.

Me naopak prijde jako gpskovy pravek kdy jdu nekde na cache po serpentinovite pesine a GPS mi sice rekne ze vzdusna vzdalenost je 1km a ale ze skutecna je 4km uz mi nerekne protoze doted neumela routovat. Bez routovani by neukazala ani vyskovy profil po dane ceste.

Nikdo netvrdi ze pujdu po lese a budu poslouchat "za 50 metru odbocte doprava", ale jde mi o to kdyz nekam jdu tak chci mit na displeji zvyraznenou cestu po ktere jdu, skutecnou vzdalenost, skutecny vyskovy profil a ne jen obycejnou primou sipku a vzdusnou vzdalenost. To pak muzu rovnou chodit s papirovou mapou.


Ale jo příteli vyzkoušel, jen ráno v plné nasranosti jsem udělal jinej screan. Níže máš ten správnej. Jinak já chodím po té žluté. Po silnici mezi auty a autobusy z Lhotky a Kamíku mne to moc neba. Jinak proti gustu žádnej dišputát. Užívejte to ve zdraví:D:D:D.
Jo Pavle máš pravdu. Když zaplaťpánbůh po X letech z český TOPO udělali použitelnej produk, tak takhle to zeserou. Dobře chraňme to staré co máme a co funguje. Po letech ze 60 je přechod na 62 taky hoooooodně velké zklamání. A to je to samý. 60 nejlepší GPSka kterou vyrobili, tak ji přestanou prodávat a nahraděj srágorou, která sice umí fotit, číst listingy, ale podstatný je, že blbě naviguje. Teď nosím obě při sobě a je to nebetyčný rozdíl.:(

Přiložené miniatury

  • tras2.gif

  • 0

#85 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 18:32

Cejda napsal/a:
Ale jo příteli vyzkoušel


Stale nechapu kde je problem, jediny problem co vidim je ze mapa najde jeste kratsi trasu nez je ta po zlute...

Přiložené miniatury

  • 1_37.jpg

  • 0

#86 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 18:33

Nicmene pokud pridam dva prujezdni body a ponouknu mapu at po te zlute prece jen naviguje ikdyz je delsi, tak to udela...

Přiložené miniatury

  • 2_13.jpg

  • 0

#87 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 19:53

Já jsem tedy ještě trasování po turistických cestách v terénu (přímo v GPS) nezkoušel, ale v nejnovější verzi BaseCampu mi v profilu aktivity "Chůze" funguje vše na jedničku.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#88 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 20:18

vsechno funguje, jen ta navigace pro auto ne :(
  • 0

#89 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 20:19

Na výpočet nejkratší trasy s využitím i těch nejmenších chodníčků se mně osvědčilo nastavení aktivity "jízda na horském kole".
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#90 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 20:42

Máme stejnej problém. Topo Czech PRO 2011 naviguje Ostrava - Třinec normálně po dálnici. Topo Czech PRO 2013 to vede nějakou šílenou cestou a trvá to 8 HODIN. Vyhozených 700 stovek, vracíme se k 2011. Tohle mě teda dost naštvalo.
  • 0

#91 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 8:53

Tak jsem tomu dal ještě jednu šanci, po nastavení v GPS na (viz obrázek) začala mít mapa co se týče trasování rozum. Jelikož implicitně navigase po cestě je pro mne nevhodná, tak mám nastaveno vzduchem. Posléze si zadám "přepočítat po silnici" v navigačním menu, když to potřebuji a naopak, při přiblížení ke krabce jdu na vzdušnou.

Přiložené miniatury

  • 5555.jpg

  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#92 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 9:49

Jen takový nápad.
Mám TOPO13pro (se stejně SW dojebanou navigací) a v registracích mám čísla na TOPO, CYKLO, ATLAS a ADRESY.
Není tedy nějaký problém mezi vazbama těchto map (modulů), respektive, nepředělali nějak ovládání, že musím při autonavigaci ještě něco přepnout???
U starších verzí Topo jsem tento problém neměl.

Zlatý mejdlo 300 a TOPO11pro
  • 0

#93 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 10:15

Zdravím, mám navigaci oregon 300 na hledání keší a na turistiku používám mapu TOPO 2013 odzkoušeno již včera a bez problémů. Jelikož jezdím i autem a to velmi hodně, tak jsem si vytvořil ještě jeden profil auto a tam mám zapnutou mapu atlas czech NT a adresy ČR. Nestalo by se mě že navigace by udělala chybu vždy byl problém mezi židlí a klávesnicí. Popřípadě vnášení vlastních myšlenek do navigování. Pokud je někde zákaz nebo jiná podobná značka tak tam není ze srandy a je lepší řídit se značkou a ne navigací. Trasování pro auta funguje dokonale, chce to jen si pohrát snastavením. A ještě jedna poznámka označení TOPO není mapa pro automobily od toho je mapa označená NT. GPS pouze trasy navrhuje vše ostatní závisí na uživately, takže pokud se vám cesta nezamlouvá stačí zadat jiný bod na mapě, přes který pojedu. Co se týká routování po lesní cestě není to špatné a tuhle funkci klidně oželím, stačí větší vítr, voda, dřevorubci atd... a vše bude jinak.
  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 10:30

KaMo_cz napsal/a:
Jen takový nápad.
Mám TOPO13pro (se stejně SW dojebanou navigací) a v registracích mám čísla na TOPO, CYKLO, ATLAS a ADRESY.


To jsou samostatne produkty, ktere se i samostatne prodavaji.

Pokud sis koupil Topo PRO, tak jsi tyto mapy dostal navic jako bonus. Jenze pokud mas narok na lifetime upgrade te Topo mapy, tak se netyka tehle bonusovych map.

Takze vysledek? Doposud byla Topo PRO mapa bez problemu pouzitelna i v aute. Ted asi uz neni, a jsi nucen pouzivat ten Atlas. Jenze ten uz davno nemam aktualni, i ta Topo Pro 2012 je novejsi! Snazi se mne Garmin donutit zaplatit za dalsi mapu, kterou jsem doposud vubec nepotreboval?
  • 0

#95 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 10:42

lednacek72 napsal/a:
od toho je mapa označená NT


NT a NTU je typ komprese dat, ne označení, že jde o mapu do automobilu
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#96 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:05

Ahoj jen takový postřeh kdo měl problémy s tou Ostravou pro auto , není to tím že tam máte zapnuté právě to routování turistických tras ? (zaškrtávalo se tam zakázat placené useky apod) možná nahození zpět by pomohlo ... -jen mne to tak napadlo pokud ste to nezkoušeli
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#97 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:22

HaLuMa napsal/a:
Pokud sis koupil Topo PRO, tak jsi tyto mapy dostal navic jako bonus. Jenze pokud mas narok na lifetime upgrade te Topo mapy, tak se netyka tehle bonusovych map.


Ferove by asi bylo kdyby Garmin nabidl uzivatelum Topo Pro Lifetime zdarma nebo za zanedbatelnou cenu i Atlas/Cyklo Lifetime. Uzivatele si koupili Topo Pro s ocekavanim ze routovat po silnici navzdy pujde, Garmin se z (podle me) rozumnych duvodu rozhodl routovani z Topo Pro 2013 odebrat, tak by mel uzivatelum dat alternativu kterou si predplatili.

Mozna by se nektery nespokojeny uzivatel Topo Pro 2013 mel na Picodas obratit s dotazem...
  • 0

#98 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:24

Cyklomapa v tom zahrnuta je, Atlas ale ne.
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:33

V ramci lifetime se mi upgraduje jen samotna PRO mapa, bez cyklomapy.
  • 0

#100 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:33

Me prijde jako kdyby v mape Topo Pro 2013 vubec nebyly data pro automobilovy routing. Kdyz se dam navigovat 8km po dalnici v profilu auto, s rychlosti nastavenou na 130kmh, tak me po dalnici sice posle, ale rekne ze jizda bude trvat hodinu... Pritom v Topo Pro 2012 to fungovalo, auto po dalnici 130km/h, chodec po dalnici 4.5km/h. Otazka je jestli tam ta data chybi technickou chybou nebo zamerne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama