Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#101 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:40

HaLuMa napsal/a:
V ramci lifetime se mi upgraduje jen samotna PRO mapa, bez cyklomapy.


Upřesním to.
Měl jsem zakoupenu TOPO Czech 2012 PRO a Cyklo 2012 NT (to si nejsem jistý jestli jsem kupoval zvlášť).
Letos jsem koupil Lifetime PRO.
Na stránkách unlock.garmin.cz zadám ID svého zařízení, zafajfkuju klíč Lifetime a krom jiného tam mám ke stažení Cyklo 2013 NT.
Jinou licenci než Lifetime PRO jsem letos nekupoval.
TOPO i Cyklo 2013 mám staženu v Montaně i PC a fungují.
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:46

Pokud nejakou dobu pred vydanim nove mapy zakoupis starsi mapu, tak dostanes zdarma tu novou mapu.. celou, i s novymi bonusovymi mapami. To ale neplati pro lifetime aktualizace! takze pokud jsi dostatecne pozde poridil Pro 2012, dostal jsi pak k tomu zdarme Pro 2013, vcetne te cyklomapy. Stejne jako kdyby sis koupil uplne novou Pro 2013. V ramci lifetime se ti ale pak budou aktualizovat jen ty samotne Topo mapy a ne ty bonusy. Neni to tvuj pripad?
  • 0

#103 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 11:54

BTW, co je Lifetime 2? Nenašel jsem, asi špatně hledal, rozdíl mezi Lifetime a Lifetime 2.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#104 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 12:01

HaLuMa napsal/a:
Pokud nejakou dobu pred vydanim nove mapy zakoupis starsi mapu, tak dostanes zdarma tu novou mapu.. celou, i s novymi bonusovymi mapami. To ale neplati pro lifetime aktualizace!

takze pokud jsi dostatecne pozde poridil Pro 2012, dostal jsi pak k tomu zdarme Pro 2013, vcetne te cyklomapy. Stejne jako kdyby sis koupil uplne novou Pro 2013. V ramci lifetime se ti ale pak budou aktualizovat jen ty samotne Topo mapy a ne ty bonusy.

Neni to tvuj pripad?


Musel jsem juknout do účta abych zjistil datum :)
TOPO Czech byla součástí Montany. Pořídil jsem rozdílový upgrade na verzi PRO v září 2012. Cyklo bylo asi součástí, nevím, zvlášť doklad k tomu nemám.
Takže licence na TOPO PRO i Cyklo mám od září 2012.
Letos jsem kupoval jen Lifetime PRO a na webu mám, po zadání klíče Lft, v nabídce ke stažení i to Cyklo 2013.
Jestli je to v rámci Lifetime nebo něčeho z loňska to fakt nevím.
Přiznám se, že jsem počítal s tím, že Cyklo budu muset updatovat zvlášť a byl jsem příjemně překvapený.
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#105 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 12:14

fremen.cz napsal/a:
BTW, co je Lifetime 2?
Nenašel jsem, asi špatně hledal, rozdíl mezi Lifetime a Lifetime 2.


http://www.garmin.cz...-lifetime2.html
  • 0

#106 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 12:29

Blexa napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
BTW, co je Lifetime 2?
Nenašel jsem, asi špatně hledal, rozdíl mezi Lifetime a Lifetime 2.


http://www.garmin.cz...-lifetime2.html


dík... takže "2" je služba od autorizovaných prodejců
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#107 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 12:36

GeoRichard_team napsal/a:
Jestli je to v rámci Lifetime nebo něčeho z loňska to fakt nevím.
Přiznám se, že jsem počítal s tím, že Cyklo budu muset updatovat zvlášť a byl jsem příjemně překvapený.


Odvolavam, co jsem slibil. Kdyz jsem tahal novou Topo 2013 PRO, tak se mi tam ta nova Cyklo nenabizela, ale ted uz se mi ta Cyklo nabizi.

Kazdopadne Atlas opravdu ne. Na to jsem se i loni ptal Garminu.
  • 0

#108 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 13:32

Mam O450, jak optimalne nastavit pro routovani o TZ a lesnich cestach? Nastaveni - Trasovani - Aktivita. .. zde se mi nejlip osvedcila aktivita ATV/jizda mimo silnice porad mam ale pocit, ze trasovani po tur znackach nefunguje, pokud pod znackou neni soubezne alespon mala pesina... taky je problem, kdyz se TZ krizi se silnici, tak to asi neni oznacene jako propojene... no proste zatim chaos :-( vyse nekdo uvadel, ze zapnul navigovani po turistickych znackach, jake je to nastaveni? muzu poprosit nekoho s Oregonem o popis, jak ma nastaveno? FW je v posledni verzi... diky.
  • 0

#109 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 13:48

fremen.cz napsal/a:

lednacek72 napsal/a:
od toho je mapa označená NT


NT a NTU je typ komprese dat, ne označení, že jde o mapu do automobilu


No rozhodně máš pravdu, ale jen hodně málo. Rozhodně to není typ komprese. Garmin City Navigator Europe NTU (Unicode). Unicode verze je určena pro nové Nuvi. Unicode verze obsahuje azbuka některých jiných jazycích znaky. Mapy pokrytí je stejný, než při normálním NT mapě Pouze pokud potřebujete cyrilice a některých jiných jazycích znaky. mapy NT jsou klasicke v NT formatu mapy NTU jsou v NT formatu s podporou unicode (obsahují národní znaky=jsou "Česky", ne jen "Cesky")
JCV soubory nelze kombinovat mezi temito verzemi Kupodivu NTU mapy funguji od Nuvi 200 a novejsich, ale Garmin tvrdi, ze je nutne mit Nuvi 1xxx a vyssi...mapy NT bez unicode jsou treba pro radu StreetPilot, Zumo 5xx, nuvi 3xx a snad nuvi 66x. Jinak mapa označená NT je vhodná na silnici. Mapa TOPO má v sobě podrobnosti které mapa NT mít nemusí.
  • 0

#110 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 13:57

lednacek72 napsal/a:
No rozhodně máš pravdu, ale jen hodně málo.


No rozhodně NT či NTU není rovno, že mapa je pouze do auta. B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#111 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 14:22

Ještě doplnění, můžete napsat i jak máte nastavený BaseCamp?
Díky

rumcajs_tr napsal/a:
Mam O450, jak optimalne nastavit pro routovani o TZ a lesnich cestach?
Nastaveni - Trasovani - Aktivita. .. zde se mi nejlip osvedcila aktivita ATV/jizda mimo silnice
porad mam ale pocit, ze trasovani po tur znackach nefunguje, pokud pod znackou neni soubezne alespon mala pesina... taky je problem, kdyz se TZ krizi se silnici, tak to asi neni oznacene jako propojene... no proste zatim chaos :-(
vyse nekdo uvadel, ze zapnul navigovani po turistickych znackach, jake je to nastaveni?
muzu poprosit nekoho s Oregonem o popis, jak ma nastaveno?
FW je v posledni verzi...
diky.


EDIT: Tak prostě po stezkách a cestičkách to trasuje, ale po turistických značkách ne. Samozřejmě, pokud je pod ní stezka, tak ano, ale to pak funguje, i kdyby tam TZT nebyla.
  • 0

#112 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 17:48

Myslim ze je to jak pises, naviguje to po tech stezkach co jsou pod turistickou znackou, a tyto stezky byly oproti 2012 doplneny pod vetsinu turistickych znacek. Po znackach samotnych to technicky nenaviguje.
  • 0

#113 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 18:40

Ahoj, dneska jsme TOPO PRO 2013 zkoušeli v terénu a musím přiznat, ze trasovani po turistickych a lesních cestách není úplně k zahození. Člověk ví, kdy přijde, dokonce i skutečnou vzdálenost ke kesi a navíc algoritmus vypocital kratší cestu, než jsem sám navrhoval. A prepocitaval pouze jednou. Jinak nepoužitelné v autě, vyřešeno tak ze máme v GPSr 2 mapy. Není to nejlepší, ale dá se.
  • 0

#114 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 19:07

Tak jsme se vrátili z krčáku a navigace po turistických cestách v realu vypadá asi takto. Stojíme na Chodově v Krčáku u zelené turistické značky dáme navigovat rovnou za nosem po zelené na bod ve vzdálenosti 400 m. Typ routingu je zvolen chodec. GPSka si to spočítala a my se vydali na cestu. Samozřejmě že jinou, než spočítala GPSka. My chtěli rovně po zelené, ona jinudy. Po cca 150 metrech jsme udělali fotku GPSky jak to vypadalo na displeji. Z fotky je patrno, že jsme určitě lepší cestu zvolili my. GPSka se šla projít někam dolů z kopce a potom zase hore. Dobře jí tak.:D:D:D Hele tohle má stát cca 5 litrů? :D:D:D Zítra s díky vracím a těch 5 litrů radši prochlastám a myslím, že se budu motat stejně vesele jako GPSka s mapou TOPO PRO 2013.

Přiložené miniatury

  • gps_1.gif

  • 0

#115 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 19:11

Jo ještě fotku té cesty po které se jí nechtělo;)

Přiložené miniatury

  • znacka.gif

  • 0

#116 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 22:09

Dnešní praktická zkušenost v NP Podyjí: pokud se vám občas stane, že vás autonavigace potahá po zcela nesmyslných objížďkách tak na tuhle terénní "UI" si budete muset dávat ještě větší pozor a víc kontrolovat. Pro toho kdo má dost času a nevadí mu občasná "zacházka" terénem, kde možná někdy nějaká cesta byla to snad bude plus. Routování v autě se mě na některých úsecích zdálo použitelné, jinde úplně nesmyslné. Jistě někdo bude namítat, že Topo mapa je do terénu a pro autonavigaci Atlas, ale předchozí verze při autonavigaci chodily bez problémů. Neškodilo by, kdyby výrobce uvedl více podrobností o nových vlastnostech a doporučená nastavení pro autorouting, protože jen on nejlépe zná implementované algoritmy routování , změny a omezení které v nové verzi provedl. Doma na PC to vypadá jednoduše, trasa vede blbě? Tak nic, přidám bod do požadovaného místa a ono se to přizpůsobí...ale testování stylem pokus-omyl může být, zejména v neznámém terénu dost neefektivní. Jistě, člověk by měl při používání navigace používat i hlavu, ale v tomto případě se mi zdá, že přece jen čeho je moc, toho je příliš...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#117 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 23:31

Já tedy nevím, Ušel jsem s novou mapou a turistickym "routingem" v sobotu cca 27km a naprosto bez jakýchkoliv problémů. To, že někdo řeší "nepoužitelnost" v autě nechápu. Pořídím si Topo mapu proto, abych s ní chodil po lesích apod a ne abych s ní jezdil v autě. Nicméně i to jsem dneska zkusil, nastavil si v navigaci restrikce (tak jako jsou v autonavigacích "Objížďky" ), projel několik tras a nikde jsem neměl problém. Jednu cestu mi to našlo dokonce lepší než bych normálně autem jel. Ono obecně platí, že navigace je jen pomocník a to, že jí někdo má neznamená, že vlastní hlavu strčí v autě do kaslíku, jak někdo kdysi řekl na zahraničním fóru...
  • 0

#118 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 7:17

Krátké shrnutí toho, co jsem zatím zjistil: po značkách navigace funguje dobře, ovšem značky jsou občas špatně zakresleny, např. v Beskydech v oblasti Malého Polomu to neodpovídá vůbec - průběh značení se tam měnil loni, ovšem situace uvedená v Topo Czech Pro 2013 neodpovídá stavu před touto změnou, ale ani po ní. Za tu sumu by snad mohli tvůrci produktu aktualizovat mapy podle současného stavu - změny vedení TZT jsou navíc v mnoha oblastech uvedeny volně na internetu, takže by stačilo ty trasy projít, , ale to je moc námahy:( Plusem je ale mnohem lepší viditelnost značených tras v mapě a opravdu hustá síť vyznačených lesních cest, pěšin apod. (doporučuji to srovnat např. s oficiální Topo Mapou Polska, s ní mimo značky moc jít nelze...).
  • 0

#119 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 9:08

hanska napsal/a:
...po značkách navigace funguje dobře...

Ahoj jen dotaz, skutečně Ti to naviguje po značkách? Protože při bližším pohledu zjistím, že to naviguje po cestě/pěšině, co je pod značkou, pokud je někde jenom značka a není pod ní pěšina, navigace pouze po značce nenaviguje...
  • 0

#120 Garmin Technicka podpora

Garmin Technicka podpora

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 9:31

Dobrý den, protože se snažíme co nejvíce vyhovět našim zákazníkům a volání po automobilovém routingu v mapě TopoCzech PRO nelze přeslechnout, přidali jsme všem majitelům mapy TopoCzech PRO 2013 a Lifetime TopoCzech PRO, zdarma ke stažení mapu AtlasCzech 2013. Stejně tak všichni majitelé mapy TopoCzech PRO 2013 a Lifetime TopoCzech PRO získávají letošní verzi mapy CykloCzech 2013 zdarma. Pokud by tedy někdo mapu AtlasCzech 2013 či CykloCzech 2013 ve své registraci postrádal, kontaktujte nás prosím na podpora@garmin.cz Pravdou je tedy to, že routing po TZT v mapě TopoCzech PRO funguje na úkor automobilového routingu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama