Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#121 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 9:45

Garmin Technicka podpora napsal/a:
...
Pravdou je tedy to, že routing po TZT v mapě TopoCzech PRO funguje na úkor automobilového routingu.

Pokud toto má být trend do budoucna, tak zůstanu u své staré topo mapy, která routuje dobře i po silnici a ani žádné další aktualizace si kupovat nebudu.
Na některých přístrojích je totiž funkční koexistence více map současně dost problematická.
  • 0

#122 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 9:45

mr3ska napsal/a:
To, že někdo řeší "nepoužitelnost" v autě nechápu. Pořídím si Topo mapu proto, abych s ní chodil po lesích apod a ne abych s ní jezdil v autě.


Tak to nesouhlasim. Pokud chci mapu do autonavigace, tak si koupim AtlasCZ, protoze mne zajimaji jen silnice. Pokud chci od mapy vic, poridim si Topo mapu, ale to neznamena, ze mne silnice prestaly zajimat. Topo mapy od svych prvnich verzi umely routovat po silnicich, a fungovalo to. Nebyl s tim problem. Takze stacio mit tu nejdrazsi mapu a fungovalo to jak pro auto tak i pro pesi turistiku. Nebyl doposud sebemensi duvod si kvuli obcasnemu jezdeni autem kupovat dalsi mapu.

Lide si koupili lifetime proto, aby dostavali aktualizace map, aby meli mapove podklady aktualni. Pokud je s autonavigaci najednou problem, pak je to jednoznacne ztrata funkcnosti. A asi nikdo si nepriplatil za lifetime proto, aby nove mapy umely mele nez ty stare.

Tak mne napadlo... Uz udelali specielni CYKLO mapu, kde je routing upraveny pro cyklisty. Proc neudelali take specielni TURIST mapu s routingem po znackach, aniz by museli pokurvit tu zakladni TOPO mapu? ;)
  • 0

#123 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:06

Garmin Technicka podpora napsal/a:

Pravdou je tedy to, že routing po TZT v mapě TopoCzech PRO funguje na úkor automobilového routingu.

Stále jsem doufal, že to není pravda a že to půjde vyřešit jen vhodným nastavením parametrů routingu v GPS...toto ovšem poněkud překračuje rámec údaje který uvádíte na svých stránkách u popisu produktu:
Mapa je optimalizována pro navigaci cyklistů po cyklotrasách a cestách vhodných pro kola (silnice nižší třídy, lokální komunikace ve městech, zpevněné komunikace mimo obce).
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#124 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:09

Garmin Technicka podpora napsal/a:
Dobrý den,

protože se snažíme co nejvíce vyhovět našim zákazníkům a volání po automobilovém routingu v mapě TopoCzech PRO nelze přeslechnout, přidali jsme všem majitelům mapy TopoCzech PRO 2013 a Lifetime TopoCzech PRO, zdarma ke stažení mapu AtlasCzech 2013.
Stejně tak všichni majitelé mapy TopoCzech PRO 2013 a Lifetime TopoCzech PRO získávají letošní verzi mapy CykloCzech 2013 zdarma.

Pokud by tedy někdo mapu AtlasCzech 2013 či CykloCzech 2013 ve své registraci postrádal, kontaktujte nás prosím na podpora@garmin.cz

Pravdou je tedy to, že routing po TZT v mapě TopoCzech PRO funguje na úkor automobilového routingu.


Cekal jsem, ze se zase nekdo snazi udelat nemistny zert, jako byla zprava zaslana Maxinohovi pri zmene pravidel, takze jsem tomu moc neveril. Nicmene ted vidim, ze mam vsechny mapy pristupne, takze to muzu hodnotit jen kladne. Diky.
  • 0

#125 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:09

Pok..vit, nepok..vit. Nevím, Je fakt, že nejezdim po dálnicích. Nebaví mě "čumět" stále na ty dva/čtyři rovné pruhy bez změny x kilometrů a ta mapa mě včera navigovala naprosto normálně. A na tom, mít nahraných více map a dle potřeby přepínat AUTO/TOPO mapa taky nevidím nic složitého. Když si stejně musím upravit nastavení v objížďkách jestliže používám turistický routing. Nicméně jde to vyřešit přes profily. ;) Nejde se zavděčit všem, ale v poslední době mám v ČR pocit u čehokoliv, že se nejde zavděčit nikomu...
  • 0

#126 Garmin Technicka podpora

Garmin Technicka podpora

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:18

2dr.vota: můžete prosím blíže rozvést, co přesně se děje za problémy při tom, pokud přístroj obsahuje více mapových podkladů s tím že je vždy zapnuta pouze jedna mapa. Děkuji
  • 0

#127 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:25

mr3ska napsal/a:
A na tom, mít nahraných více map a dle potřeby přepínat AUTO/TOPO mapa taky nevidím nic složitého.


Prepinat mapy jiste neni slozite, ale porad je to mnohem slozitejsi, nez nemuset jakkoliv mapy prepinat. Doposud jsem nic prepinat nemusel. Takze i kdyz Garmin ted uvolnil ten Atlas jako nahradu za automobilovy routing, tak je to jen naplast na bolistku. Lepsi nez nic, alespon se k problemu postavili celem.

Tebe nezajimaji dalnice, mne zase vubec nezajima turisticky routing, vzdycky jsem dokazal po tech turistickych znackach chodit, aniz by mi GPSka musela hlasit, ze na pristim rozcesti zahnu vlevo. To jsou proste dva uhly pohledu, ktere ale nemeni nic na tom, ze se funkce jednoho produktu zmenila. To co vzdycky fungovalo, tak najednou nefununguje. To je naprosto legitimni duvod k nespokojenosti zvlaste tech, kteri si predplatili aktualizace.
  • 0

#128 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:51

Garmin Technicka podpora napsal/a:
2dr.vota:
můžete prosím blíže rozvést, co přesně se děje za problémy při tom, pokud přístroj obsahuje více mapových podkladů s tím že je vždy zapnuta pouze jedna mapa.
Děkuji

tak si vyzkoušejte přepínání map na etrex legend HCx, a pak znovu a znovu a znovu, třeba 20x za den tam a zpátky...vás by tohle bavilo? Sestavení kombinované mapy je taky docela zábava...
  • 0

#129 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 10:55

No me to prijde trosku jako kdyz jsem v jednom zamestnani pouzival pracovne Photoshop a s novou verzi se pozmenilo ovladani a nektere funkce byly odstraneny, na ukor jinych. Taky jsem byl nastvany, ale co? Mel jsem psat na Adobe at nam vratej prachy po x letech pouzivani, protoze se zmenily vlastnosti programu? Tohle je stejne. Jestlize spoustu lidi volalo at turisticke mapy routuji po turistickych stezkach, tak ted routuji. A najednou ti sami, nadavaji ze to pouzivali i v aute a ted uz nemuzou. Tim nemyslim Tebe. A jeste lepsi kdyz "krici" nekdo, kdo tu mapu ukradl. To je muj nazor. Proste jsme v CR. :D
  • 0

#130 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:02

rumcajs_tr napsal/a:

hanska napsal/a:
...po značkách navigace funguje dobře...

Ahoj jen dotaz, skutečně Ti to naviguje po značkách? Protože při bližším pohledu zjistím, že to naviguje po cestě/pěšině, co je pod značkou, pokud je někde jenom značka a není pod ní pěšina, navigace pouze po značce nenaviguje...

Tak detailně jsem to nezkoumal, ovšem zjistil jsem jednu zajímavost - dám-li navigaci z místa B do místa C, tak mi to hodí po značce, ovšem dám-li navigovat z místa A přes místo B do místa C, tak úsek B-C je veden mimo značku kratší lesní cestou. Co mám zkušenost např. s Topo Italy, Austria, Slovakia, Poland, tak ty navigují natvrdo pouze po značkách, jsou-li tam. Ideální by byla asi možnost zadání priority nejkratší trasa x trasa po TZT, ale to je asi nereálný požadavek.
  • 0

#131 Garmin Technicka podpora

Garmin Technicka podpora

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:05

2dr.vota: chápu že na některých starších přístrojích je přepínání map problematické ale ne nereálné. Aktuálně bohužel nemáme možnost vyrobit jednu mapu, která bude stejně kvalitní pro turistiku a pro automobil.
  • 0

#132 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:21

Garmin Technicka podpora napsal/a:
Aktuálně bohužel nemáme možnost vyrobit jednu mapu, která bude stejně kvalitní pro turistiku a pro automobil.


Tomu rozumim. Jen by mi prislo lepsi udelat ten turisticky routing treba v nejake nove edici mapy, nez menit funkci zabehnuteho mapoveho produktu, ktery ma navic mnoho lidi preplaceny. Podobne, jako to delate treba u te Cyklo mapy. Takze by byla treba Topo, Cyklo a Turist. A kazdy uzivatel by si nainstaloval tu variantu, ktera mu nejvice vyhovuje.
  • 0

#133 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:23

mr3ska napsal/a:
No me to prijde trosku jako kdyz jsem v jednom zamestnani pouzival pracovne Photoshop a s novou verzi se pozmenilo ovladani a nektere funkce byly odstraneny, na ukor jinych. Taky jsem byl nastvany, ale co? Mel jsem psat na Adobe at nam vratej prachy po x letech pouzivani, protoze se zmenily vlastnosti programu? Tohle je stejne.


Ja to hodnotim uplne stejne.

Pribyla nova funkcionalita (turisticky routing), kterou rada uzivatelu chtela, a ktera je v turisticke mape naprosto logicka.

Stara funkcionalita (automobilovy routing) zustala, akorat se pouziva jinym zpusobem = prepnutim na jinou podverzi mapy CR = atlas.

Nejedna se o ztratu funkcnosti ale zmenu pouzivani map CR ktere se prodavaji jako jeden balik.
  • 0

#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:24

mr3ska napsal/a:
To je muj nazor. Proste jsme v CR. :D


Budiz zapsano, ze mi tvuj nazor prijde divny, prirovnani mi prijdou zcela mimo misu, a opirani se do tech, kteri se troufli ozvat, mi prijde hodne zvlastni.
  • 0

#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:31

michal_a_jana napsal/a:
Nejedna se o ztratu funkcnosti ale zmenu pouzivani map CR ktere se prodavaji jako jeden balik.


Coz by platilo, kdyby to byla pravda. Atlas se neprodava jako jeden balik s Topo Mapou! Jen pokud si koupis PRO verzi (tedy jednu z variant topo mapy) dostanes jako bonus aktualni Atlas. Ale uz bez naroku na upgrade!

Takze po nekolika letech pouzivani PRO mapy jsi najednou nucen pouzivat Atlas, ktery mas ale nekolik let stary... (ostatne, prave proto Garmin ted pustil ten aktualni Atlas pro uzivatele Topo PRO - protoze ti uzivatele jej NEMELI!)
  • 0

#136 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 11:38

HaLuMa napsal/a:
Budiz zapsano, ze mi tvuj nazor prijde divny, prirovnani mi prijdou zcela mimo misu, a opirani se do tech, kteri se troufli ozvat, mi prijde hodne zvlastni.


Do nikoho jsem se neoprel. Konstatoval jsem fakta, ktera vyplynula nejen z diskuse zde na gc.cz
  • 0

#137 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 12:08

mr3ska napsal/a:
...Jestlize spoustu lidi volalo at turisticke mapy routuji po turistickych stezkach, tak ted routuji. A najednou ti sami, nadavaji ze to pouzivali i v aute a ted uz nemuzou. Tim nemyslim Tebe. A jeste lepsi kdyz "krici" nekdo, kdo tu mapu ukradl. ...

1) já routování po značkách nechtěl - a připadá mi to zbytečné
2) zvažoval jsem, že si po letech koupím upgrade toho, co jsem dostal při koupi GPS - a kupovat to nebudu, protože to je zhoršení funkčnosti, komplikace a opruz.
Spíš se asi podívám blíž na OSM, protože třeba na Balkáně jsem s nimi měl loni jen ty nejlepší zkušenosti - a v několika zemích byly lepší, než ty mapy od Garminu (silniční) - a zadarmo a legálně!
  • 0

#138 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 12:12

hanska napsal/a:

rumcajs_tr napsal/a:

hanska napsal/a:
...po značkách navigace funguje dobře...

Ahoj jen dotaz, skutečně Ti to naviguje po značkách? Protože při bližším pohledu zjistím, že to naviguje po cestě/pěšině, co je pod značkou, pokud je někde jenom značka a není pod ní pěšina, navigace pouze po značce nenaviguje...

Tak detailně jsem to nezkoumal, ovšem zjistil jsem jednu zajímavost - dám-li navigaci z místa B do místa C, tak mi to hodí po značce, ovšem dám-li navigovat z místa A přes místo B do místa C, tak úsek B-C je veden mimo značku kratší lesní cestou. Co mám zkušenost např. s Topo Italy, Austria, Slovakia, Poland, tak ty navigují natvrdo pouze po značkách, jsou-li tam. Ideální by byla asi možnost zadání priority nejkratší trasa x trasa po TZT, ale to je asi nereálný požadavek.

Ahoj, můžeš prosím tedy vyzkoušet (nebo někdo jiný), abysme to definitivně rozlouskli, situaci, kdy pokud je někde jenom značka a není pod ní pěšina, zda po značce Topo Pro routuje? mě se totiž zdá, že ne.
dík.
  • 0

#139 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 12:14

HaLuMa napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Nejedna se o ztratu funkcnosti ale zmenu pouzivani map CR ktere se prodavaji jako jeden balik.


Coz by platilo, kdyby to byla pravda. Atlas se neprodava jako jeden balik s Topo Mapou! Jen pokud si koupis PRO verzi (tedy jednu z variant topo mapy) dostanes jako bonus aktualni Atlas. Ale uz bez naroku na upgrade!

Takze po nekolika letech pouzivani PRO mapy jsi najednou nucen pouzivat Atlas, ktery mas ale nekolik let stary... (ostatne, prave proto Garmin ted pustil ten aktualni Atlas pro uzivatele Topo PRO - protoze ti uzivatele jej NEMELI!)


nePro mapy turisticky neroutuji, takze u tech "problem" neni.
Pro mapy turisticky routuji, ale u tech jsi psal ze Atlas jsi dostal pri koupi a zaroven ve verzi Topo Pro Lifetime mas nove i Atlas Lifetime.

Takze kteremu uzivateli Topo map tedy Atlas chybi?
  • 0

#140 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 13:05

Tak si to precti, co jsem tu uz dvakrat vysvetloval... zkusim to potreti:

Koupim si v roce 2011 Topo PRO lifetime. Dostanu k tomu i Atlas 2011.
V roce 2012 dostanu update Topomapy na verzi 2012. Na Atlas ale ne!
V roce 2013 dostanu update topomapy na verzi 2013, ale na atlas ne!

Takze stav dneska rano byl (nez udelal garmin ten vstricny krok): Mam Topo Pro 2013, ale Atlas pouze starou verzi 2011.

Ted jsem sice mimoradne dostal i Atlas2013, ale tezko se mohu spolehat na to, ze jej budu takto dostavat i dalsi leta. Uz chapes?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama