Přejít na obsah


Fotka

Nová loterie Českých drah: pojedeš - nepojedeš aneb příběh ze života obyčejného kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:05

Milí Bakaláři,
v neděli, protože mělo být pěkné počasí, jsem se rozhodl, že pojedu hledat na keše na kole. Vybral jsem si za cíl své cesty okolí Štětí. Je tam dost keší a nejsou od sebe až tak vzdáleny. Ale jak se tam dostat? Využiji služeb Český drah!
Mám jet vlakem který je v Kralupech 07:15 a pokračovat dál rychlíkem 07:18? Tam by mohl být problém s přestupem! Zvolím raději vlak který jede v 09:18. http://www.zelpage.c...13/vlaky/cd-770 - rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol. Ztratím sice dvě hodiny času, ale zase mám klid na přestup a zpět pojedu později.
Tak tedy čekám na nástupišti v Kralupech a čekám na vlak. Ten přijíždí s pětiminutovým zpožděním. Po jeho zastavení zamířím do míst, které jsou určeny pro přepravu kol. Nastupuji a opírám kolo o stěnu a maximálně budu překážet někomu kdo by šel na záchod. Z nástupiště, kromě hlášení nádražního rozhlasu zaslechnu ještě jak někdo volá: Vystupte si z vlaku!!! Nevěnuji tomu pozornost, ale to ještě netuším, že to patří mě!
Kde se vzala, tu se vzala u dveří průvodčí (patrně ženského pohlaví) a povídá: Vystupte si z vlaku! Nemůžu uvěřit vlastním uším! Následuje konverzace jejíž průběh si už přesně nepamatuji. Tuším jen, že jsem trval na svém, že mám zakoupenou jízdenku pro sebe i pro kolo a že jedu pouze do Hněvic (což je další stanice kde vlak zastavuje) a na základě čeho mi nedovolí jet dál. Ona kontruje jakousi přepravní kapacitou a že pokud nevystoupím, že zavolá policii (nebyl jsem ani opilý, ani pod vlivem drog, neobtěžoval jsem žádného cestujícího ani jsem nepoškozoval zařízení vlaku, pouze jsem chtěl cestovat se svým kolem vlakem!) a že minuta rychlíku je drahá (bodejť ne, když jsou ČD podnik za všechny peníze!)
Nebyl jsem v tom okamžiku sám. Z povzdálí mě sledovala manželská dvojice s dítětem a koly, kteří jak jsem se později dozvěděl jeli až do Ústí nad Labem a jeden Slovák s kolem, který nás chvilku poslouchal a pak mi říkal: Ostan, ani bohovi!Dokonce jsem se ponížil a teatrálně si klekl na kolena. Ne, nic na ni neplatilo! Z její strany tu nebyl žádný profesionální ani lidský přístup, pouze nadřazenost, která plynula bůhví z čeho.
Nakonec jsem vystoupil, protože jsem neměl tak pevné nervy, abych si trval na svém. A tak jsem musel čekat další hodinu na vlak.
Ironií osudu je, že když jsem jel zpátky z Hněvic na tom samém místě, během cesty do Kralup, nastoupil kočárek a další čtyři kola, takže tam nebylo k hnutí a měl jsem problém vystoupit. Ovšem tentokrát to nikomu nevadilo!
Takže nezapomeňte, že jízda s ČD může být někdy jako ruská ruleta. Zkrátka jednou z té komory vyletí kulka v podobě takovéto průvodčí a nikam nepojedete.
Myškin
  • 0

#2 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:12

Byt tebou tak si okamzite stezuji a zadat o oficialni stanovisko, zda mas narok na uhradu listku (kdybys dalsim vlakem jet uz z jakehokoliv duvodu nemohl) atd...
  • 0

#3 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:24

Rozhodně pošli stížnost, např. přes http://domino.cd.cz/...Dialog?OpenForm
  • 0

#4 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:24

To asi nevíš, co ve skutečnosti znamená zkratka ČD - času dosti či čekej dále... Mi se zase párkrát stalo, že přijdu na nádraž a tam jen informace, že vlak z provozních důvodů odřeknut, jindy zase jel vlak jen část své trasy. Naprostou bombu jsem ovšem zažil loni při výletu na Králičák - dle jízdního řádu přímý vlak Pardubice - Mladkov - Polsko, ve skutečnosti museli ti, co chtěli jet do Polska, dvakrát přestupovat - vysvětlení žádné, jen si prostě vystupte...
  • 0

#5 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:30

Taky záleží na tom, jak moc byl ten Elefant obsazený. Dokážu si představit, že v neděli za hezkého počasí mohl být v Kralupech plný kol. Ale tu stížnost rozhodně pošli. Ad hanska: Pokud se jedná o Polsko, tak tam není radno se divit vůbec ničemu, protože tam je železnice totálně v rozkladu.
  • 0

#6 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:45

Vlakem jezdím jen v nejvyšší nouzi. :@
  • 0

#7 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:47

d-n napsal/a:

Ad hanska: Pokud se jedná o Polsko, tak tam není radno se divit vůbec ničemu, protože tam je železnice totálně v rozkladu.

Ony ty přestupy byly na území ČR - jeden ve stanici, kde vlak ani stát neměl, druhý v Mladkově. Za to opravdu Poláci nemohli, jednalo se o vlak ČD - Sp Glacencsis...
  • 0

#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 19:51

d-n napsal/a:
Taky záleží na tom, jak moc byl ten Elefant obsazený.


Moje manželka jezdí každé ráno do práce přeplněním rychlíkem a tam se rozhodně na obsazenost neptá!

V Elefantu bylo rozhodně místo, viz můj příspěvek.
  • 0

#9 Kohout

Kohout

    Kohoutici

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:07

Taťkovy se stalo to samé, už nevím kde to přesně bylo ale nějáká čogála. A průvodčí se s ním hádal, že ho prostě nevezme. Jenže otec se nenechal odbít a nacpal kolo do vlaku a s průvodčím se vůbec nebavil. A nakonec jel spokojeně domů. Někdy jsou průvodčí na hlavu. Mě se stalo, že mi v rychlíku dali špatný razítko a když jsem jel domů osobákem průvodčí mi řekl, že mám neplatnou jízdenku ať si koupím novou nebo ať vystoupím. Jelikož jsem neměl peníze vysadil mě a já musel jít naštěstí jenom 5 km domu pěšky (bylo to během maturity takže v kvádru a nepohodlných společenských botách lesem)
  • 0

#10 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:19

Myškin napsal/a:
Vystupte si z vlaku! Nemůžu uvěřit vlastním uším! Následuje konverzace jejíž průběh si už přesně nepamatuji.
Myškin

V tu chvíli jsi měl cvaknout diktafon a mp3 přiložit :). Fakt se mě to nezdá, žes něco pil? :D Já jel v neděli vlakem R851 a na to že nás bylo 13 kol, tak naprosto v pohodě. S kolem vlakem jezdím poslední dobou pravidelně i po různých tratích a nemůžu si stěžovat. Jen si to chce předem zjistit, co pojede za vlak a kam můžu strčit kolo. Jízdenku na kolo si můžeš koupit bez přirážky přímo ve vlaku. Někdy to tak i mám grátis :).

Kniga napsal/a:
Byt tebou tak si okamzite stezuji a zadat o oficialni stanovisko, zda mas narok na uhradu listku (kdybys dalsim vlakem jet uz z jakehokoliv duvodu nemohl) atd...

V tomhle případně na žádnou náhradu nemá nárok, protože se nakonec přecijen dostal tam kam chtěl.

Vláček napsal/a:
Rozhodně pošli stížnost, např. přes http://domino.cd.cz/...Dialog?OpenForm

A odpoví ti robot. Nevěř na zázraky :).

hanska napsal/a:
To asi nevíš, co ve skutečnosti znamená zkratka ČD - času dosti či čekej dále... Mi se zase párkrát stalo, že přijdu na nádraž a tam jen informace, že vlak z provozních důvodů odřeknut, jindy zase jel vlak jen část své trasy. Naprostou bombu jsem ovšem zažil loni při výletu na Králičák - dle jízdního řádu přímý vlak Pardubice - Mladkov - Polsko, ve skutečnosti museli ti, co chtěli jet do Polska, dvakrát přestupovat - vysvětlení žádné, jen si prostě vystupte...

Veškeré mimořádnosti jsou na cd.cz/mimo a ještě je ve vlaku hlásí průvodčí. Mimořádné přestupy kvůli oběhu souprav jsou třeba na razeni.cz a taky je průvodčí hlásí. konkrétně Glacensisem jsem loni 2x jel z Pardubek a nikdy jsem nepřestupoval. Asi se na hajzly vždycky usměje štěstí :).

shaman3 napsal/a:
Vlakem jezdím jen v nejvyšší nouzi. :@

Já si radši za ušetřené prachy skočim na pivo B).
  • 0

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:20

Jo, a jejich nová atrakce je to, že u rychlíků, který mají v jízdním řádu avizovaný, že vozí zavazadla, ale s povinnou nebo dobrovolnou rezervací pro jízdní kolo, tak tu možnost vozit kola zrušili, ale nechali to nejenom na IDOSu, ale i ve vlastním systému, takže sami pracovníci na informacích a pokladnách vidí, že to kola vozí, ale systém na ně ty rezervace nevydává a do vlaku se s nima nemůže. Pokladní se prostě 10 minut snaží vám rezervaci na kolo vydat, počítač vzdoruje, ona volá šéfa a ten jí řekne, že vlak kola nevozí. Chuťovka, když máte naplánovat cestu přes celou republiku.
  • 0

#12 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:27

hanska napsal/a:
Ony ty přestupy byly na území ČR - jeden ve stanici, kde vlak ani stát neměl, druhý v Mladkově. Za to opravdu Poláci nemohli, jednalo se o vlak ČD - Sp Glacencsis...


To mohlo být cokoliv. Výluka, porucha soupravy... Navíc na tomhle vlaku má jezdit polská souprava, takže pokud jela česká, určitě to byla nějaká mimořádnost. Takové drobnosti nemohou člověka rozhodit. Mě by bez toho ani to ježdění vlakem nebavilo :)

Myškin napsal/a:
Moje manželka jezdí každé ráno do práce přeplněním rychlíkem a tam se rozhodně na obsazenost neptá!


No a teď si představ, že by se tam manželka nevešla, protože se tam naskládalo třeba 20 kol. Z toho tvého popisu právě moc poznat není, kde přesně jsi s tím kolem stál a kolik kol už tam bylo. Spíš předjímám, jakou asi na případnou stížnost dostaneš odpověď. Kapacita na kola je omezená a soukromí dopravci třeba nevozí kola vůbec ...

Kohoutíci napsal/a:
Mě se stalo, že mi v rychlíku dali špatný razítko a když jsem jel domů osobákem průvodčí mi řekl, že mám neplatnou jízdenku ať si koupím novou nebo ať vystoupím.


Ne nadarmo se říká, že nejhorší na světě je srážka s blbcem. Ale zase když člověk občas vidí a slyší, co jsou někteří černí pasažéři schopní vymyslet, tak už se ani nemůže divit, že jsou ti průvodčí trochu paranoidní.
  • 0

#13 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:28

Kdyxž už je tu řeč o kolech, tak naprostá bomba jsou vlaky s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo, za jeden takový zaplatí člověk navíc 35 Kč (vedle povinné rezervace musí mít člověk i místenku, bez ní ti tu rezervaci nedají...). A samozřejmě člověk platí i 25/50 Kč za kolo jako spoluzavadlo. Takto jsem jel na Lidlenku letos 8.5. do Břeclavi, zkoušel jsem si přes net pouze zarezervovat místo na kolo + tu místenku (bylo by to zadarmo), leč systém zatvrzele tvrdil, že všechna místa jsou obsazena (nebyla!) - tipl bych to i na úmysl ČD!!! Když jjsem zkušebně dal i koupi jízdenky, tak se místa jakoby náhodou objevila...
  • 0

#14 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:38

To už jsme tady řešili posledně. Abys dostal místenku zdarma, musíš si na e-shopu koupit jízdenku. Samotnou místenku si můžeš koupit taky, ale je to za těch 35 korun. Nejde počítat, že dostaneš místenku zadarmo, i když si nic nekoupíš.
  • 0

#15 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:41

d-n napsal/a:
To už jsme tady řešili posledně. Abys dostal místenku zdarma, musíš si na e-shopu koupit jízdenku. Samotnou místenku si můžeš koupit taky, ale je to za těch 35 korun. Nejde počítat, že dostaneš místenku zadarmo, i když si nic nekoupíš.

Takže nějaká forma časové jízdenky je dle čd nic, opravdu parádní a kreatvní přístup:)
  • 0

#16 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:44

d-n napsal/a:
To už jsme tady řešili posledně. Abys dostal místenku zdarma, musíš si na e-shopu koupit jízdenku. Samotnou místenku si můžeš koupit taky, ale je to za těch 35 korun. Nejde počítat, že dostaneš místenku zadarmo, i když si nic nekoupíš.

Tu místenku a rezervaci na kolo jsem si přes net koupit nemohl, leda s jízdenkou, kterou jsem nepotřeboval, když jsem měl celodenní síťovku. Takže jsem zbytečně musel jet na nádraží!
  • 0

#17 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:52

Já tenhle přístup fakt nechápu. ČD tady udělají super akci, za pár korun můžeme procestovat celou republiku a stejně se najdou lidi, kteří budou hledat chyby, protože zrovna pro jejich účel ta nabídka nebyla tak výhodná. V některých zemích třeba ani žádnou formu síťovky nemají. Když loni na Slovensku poprvé měli lidlenky, tak z toho byli všichni úplně na větvi, protože do té doby tam nikdy žádné síťovky neexistovaly. Samotnou místenku si samozřejmě koupit můžeš, stačí při vyhledání spojení vybrat, že chceš pouze místenku. Edit: fuj, hrubka
  • 0

#18 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 20:53

Smogeo napsal/a:
kdo nakládá bicikl do vagónu aby tak překonal vzdálenost jediné vlakové zastávky, je buď opilý, nebo pod vlivem drog :D


Že já těch 30 km (vzdálenost po kolejích) nejel raději na tom kole!
  • 0

#19 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 21:09

d-n napsal/a:
Já tenhle přístup fakt nechápu. ČD tady udělají super akci, za pár korun můžeme procestovat celou republiku a stejně se najdou lidi, kteří budou hledat chyby, protože zrovna pro jejich účel ta nabídka nebyla tak výhodná. V některých zemích třeba ani žádnou formu síťovky nemají. Když loni na Slovensku poprvé měli lidlenky, tak z toho byli všichni úplně na větvi, protože do té doby tam nikdy žádné síťovky neexistovaly.

Samotnou místenku si samozřejmě koupit můžeš, stačí při vyhledání spojení vybrat, že chceš pouze místenku.

Edit: fuj, hrubka

Nebudeš náhodou zaměstnanec ČD, že je tak hájíš? Ono stejně dopadne i člověk vlastnící celoroční síťovku, přitom technicky by to problém nebyl. Já klidně těch 70 Kč navíc oželím, jen nechápu, proč jsem si nemohl místenku + rezervaci na kolo koupit přes net (systém hlásil, že všechna místa jsou obsazena, stejně dopadli i další lidi, co si chtěli přes net koupit rezervaci na kolo pro daný spoj...). A propas, na Slovensku mají Lidlenky už několik let (mají je rozděleny do dvou kategorií - levnější na osobáky, dražší na rychlíky, i ty dražší jsou ovšem levnější než v ČR). Loni měli na Slovensku poprvé výhodný vícedenní kupón přes léto, stejně tak to bylo poprvé v ČR až loni!
  • 0

#20 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 21:34

hanska napsal/a:
Nebudeš náhodou zaměstnanec ČD, že je tak hájíš?

Není. A já s ním souhlasím.

přitom technicky by to problém nebyl.

Jistě, že není technický problém něco rozdávat zadarmo. Každý druhý eshop to tak dělá, že?

na Slovensku mají Lidlenky už několik let.

Od roku 2011.

stejně tak to bylo poprvé v ČR až loni!

d-n píše o síťových jízdenkách. Taková SONE+ je u nás už nějakých 10 let.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama