Přejít na obsah


Fotka

P: Lehokolo AZUB MAX 26"


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
32 odpovědí na toto téma

#1 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 19:32

Prodám lehokolo AZUB MAX 26" s ještěrkou.
viz: http://www.nakole.cz...zub-max-26.html
další foto: http://vrabel.rajce....cz/AZUB_MAX_26/

edit: upraveny odkazy na klikací - díky kulhalovi za nakopnutí, že mi tu chybí
  • 0

#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 9:07

S aktivními odkazy:

http://www.nakole.cz...zub-max-26.html
http://vrabel.rajce....cz/AZUB_MAX_26/

Kamarád mě upozornil na tento inzerát. Nabídka vypadá zajímavě, kolo má správnou konfiguraci pro kešovací výlety. Pokud tedy někdo uvažujete o novém kole a nevadí vám, že vás okolí bude považovat za exota (což v téhle komunitě by neměl být problém :) ), jděte do toho. Odměnou vám bude pohodová jízda bez bolesti zad, rukou a zadku.

Viz [tb]TB2TCMA[/tb], desítky tisíc spokojených km na geo- in negeo-výletech.

Podotýkám, že inzerujícího neznám, jen by mi přišlo líto kdyby ta ještěrka na sedle přišla vniveč.
  • 0

#3 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 9:35

Trochu výstřednosti skutečně nevadí a ten rozhled z kola při pohodlné jízdě stojí vskutku za zvážení.;) To my jsme přítele lehokolistu kulhala požádali o posouzení konfigurace prodávaného kola. Budeme tento inzerát nadále sledovat. O případné koupi lehokola uvažujeme až někdy později.
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#4 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 9:49

sparrow napsal/a:
Prodám lehokolo AZUB MAX 26" s ještěrkou.
viz: http://www.nakole.cz...zub-max-26.html
další foto: http://vrabel.rajce....cz/AZUB_MAX_26/

ja bych se na nem docela rad svezl a verim ze bych nebyl sam....
treba takovy event motajici se okolo kola by urcite nebyl ve finale jen tak z buh darma obycejny projizdkovy a treba by se tam nasel i nejaky ten potencialni novy majitel

:x


co vy na to?
  • 0

#5 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 11:58

Pokud byste chtěli lehokola vidět a nevadilo by vám, že to bude bez bodu, je tu možnost navštívit tento sraz: http://www.nakole.cz...6-svc-sleh.html o víkendu 31.5. - 2.6.2013.
Pokud by měl někdo vážný zájem tam dorazit a kolo vidět, nechť mi dá dopředu vědět, abych tam to kolo přivezl.
  • 0

#6 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 12:01

Na tomhle bych si rozbil gesicht
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 12:26

Bisaci napsal/a:
Na tomhle bych si rozbil gesicht

Tyhle názory na lehokola mne těší, dokud budou kolovat, nemusím se příliš obávat, že mi ho někdo ukradne :)

Rozbít si obličej na lehokole dá hodně práce, všechny moje pády z lehokola skončily na zadku nohama napřed.

Azub Max je možná docela vysoký pro nasedání a vysedání ale jeho jízdní vlastnosti mi připadaly docela podobné běžnému horskému kolu a myslím, že jeho zvládnutí by nemuselo začátečníkovi dělat větší problémy. A pokud se člověk chce naučit, tak se naučí, můj otec (70 let) byl na mém lehokole (nižším a ležatějším než Max) schopen odjet po necelých 50m roztlačení.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 Netopirat

Netopirat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 13:43

sparrow napsal/a:
Pokud byste chtěli lehokola vidět a nevadilo by vám, že to bude bez bodu, je tu možnost navštívit tento sraz: http://www.nakole.cz...6-svc-sleh.html o víkendu 31.5. - 2.6.2013.
Pokud by měl někdo vážný zájem tam dorazit a kolo vidět, nechť mi dá dopředu vědět, abych tam to kolo přivezl.


Ok tož si tam uděláme minievent bez bodu a při vyjíždce se snad nějaká keška taky odloví. Doufám, že mi ve středu dorazí poštou nová vidlice nebo jsem v pasti :-(
  • 0

#9 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2013 - 15:25

Posunu nahoru.
  • 0

#10 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 7:24

UP
  • 0

#11 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 7:37

není to přímo k tématu, ale už minule mne zaujalo a pořád mi to vrtá v hlavě..

na fotografiích z toho cyklo srazu je fotka z lesa (viz. níže)
Vložený obrázek

tohle se dá na lehokole opravdu bez újmy sjet? to bych si asi nedal ani na klasickém kole (a nejspíš nejen já)..
pokud si to na lehokole dávají, tak všechna čest...
  • 0

#12 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:17

Z té fotky se to dá těžko posoudit. Ta pravá část s kořeny vypadá hodně svisle, ale v reálu to možná tak prudké není a třeba je tam nějaká sjízdná cestička. Pokud však ten sráz lehokolisti sjížděli, tak to zřejmě možné je :). Obecně, lehokolo je při sjezdech stabilnější než klasické kolo, díky nižšímu a víc dozadu posunutému těžišti. Na výletech se mi nikdy nestalo, že bych nesjel to, co sjeli kamarádi na zábradlí (tedy na klasickém kole), spíš naopak.
  • 0

#13 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:35

Tady mám jednu fotku ze sjezdu. Je to, pravda, pohodový sešup po polní cestě, ale je tam hezky vidět jak nízko to těžiště je. Pád přes řídítka opravdu nehrozí :).
  • 0

#14 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:53

Díky moc za rychlé osvětlení :-) já právě většinou viděl lidi na lehokole jen na silnici, tak mě to trošku překvapilo :-) Je pravda že jediné "lehokolo" co si pamatuji jsem vídaval kdysi dávno v ostraě, tam ho ale pán měl kvůli hendikepu DK a "šlapal" rukama, takže to asi nebylo 100% lehokolo ale takový nějaký "mutant" pravda, přes říditka sem zatím letěl na kole jen dvěkrát a pokaždé vlastní blbostí (blbě sem prudce zabrzdil přední místo zadní a fyzikální zákony vše dokončily za mne) takže toho bych se asi nebál a ještě jeden dotaz který mne napadnul když vidím tu "divnou modrou věc" v rozkroku, nenarazil ses někdy "citlivou částí" těla do této části lehokola? btw. lehokolo mne dost začlo zajímat po těchto informacích, asi to nebude na adrenalinový downhill po sjezdovce, ale na pohodové překonání delších vzáleností (100Km a více za den) mi příde asi pohodlnější než klasické kolo (pouze usudek ne vlastní zkušenost) na divné pohledy lidí jsem už zvyklý když na své silničce drandím lesem za keší cesta necesta B) :D jinak se omlouvám mírné OT
  • 0

#15 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:55

Jo, lehokolo je super a Azub vyrábí opravdu kvalitu. Přemýšlím o něm už několik let, kdybych neměl zhoršenou ekonomickou situaci, jdu do něj. Testoval jsem ho kdysi ve Svinařích na jedné cykloakci a je hrozně pohodlné. Během pár minut se na něm člověk naučí a pak je super úhel pohledu z kola. Jen je blbé, že se v této pozici nedá otočit dozadu a zjistit kdo za mnou jede a taky si neumím představit jaké to je v dešti, když budu ležet na vodou promočeném lehátku.
  • 0

#16 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 9:22

Ta "divná modrá věc" je nástavec pro uchycení přesmykače a světla - a je dostatečně daleko vpředu na to, aby se dostala do kontaktu s jakoukoliv částí cyklistova těla. Viz připojený obrázek.

Ano, lehokolo je ideální pro lidi, kteří mají rádi pohodové dlouhé vyjížďky. Dá se na něm provozovat adrenalinový downhill, dají se na něm jezdit závody - ale pro mě lehokolo představuje cyklopohodu.

Je pravda, že ohlížení dozadu jde na lehokole hůř. Já jsem se to naučil, spousta lehokolistů používá malé zrcátko na řídítkách.

Když prší tak promokneš stejně jako na klasickém kole. Sedlo, nebo jak říkáš "lehátko" je obvykle potažené "matrací", je to buď nějaký pěnový materiál nebo je spletené z několika vrstev síťoviny. Některá sedla jsou jen trubkové rámy vypletené pruhy pevné látky - jako zahradní křesílka. Tlumí to nárazy, odvádí to pot a za deště to zabezpečí to, že neležíš v louži vody. A hlavně - je to pohodlné. Na zastávkách normální cyklisté s úpěním slézají ze svých bicyklů, lehokolista však zůstává sedět (ležet?) a kochá se výhledem do kraje :).
  • 0

#17 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 10:53

ještě jednou díky moc za fundované info a už radši mlč kulhale, protože jinak budu muset okrást nějakou banku a jít si ho koupit B) B)
  • 0

#18 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 11:07

Jedna zásadní věc. Kam připevňuješ GPSku?
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 11:30

PLAJ family napsal/a:
Jedna zásadní věc. Kam připevňuješ GPSku?


Dyk je to na tý fotce :)

"Ale já nic špatnýho nedělám, já si hledám trasu v navigaci!" B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 11:32

Mě by spíš zajímalo, jak si v tom stoupneš do pedálů... :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama