Přejít na obsah


Fotka

GGZ generator


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 8:22

V čem je problém...

a) že to není keška

b ) že to má 'divný' name 'XY000343'         # pro své obecné body mám v Geogetu většinou name = XY[0-9]*

c) .... ?

 

d) dal jsi tam to GGZ spatne.

 

To bych proveril jako prvni,. To vygenerovane GGZ jsi nahral do adresare /Garmin/GGZ ?


  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 8:27

Jinak na prvni pohled tam nevidim nic vylozene zavadneho, coz nevylucuje, ze tam neco garminu vadi.

 

Pri pohledu na ta data mne ale napadlo, jestli to opravdu potrebujes jako GGZ? Ja bych data tohoto typu daval jako POI.


  • 0

#43 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 9:25

Jinak na prvni pohled tam nevidim nic vylozene zavadneho, coz nevylucuje, ze tam neco garminu vadi.

 

Pri pohledu na ta data mne ale napadlo, jestli to opravdu potrebujes jako GGZ? Ja bych data tohoto typu daval jako POI.

 

Presne. Prave jsem se chtel optat, proc takove body davas jako GGZ a ne jako POI?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 11:18

Pokud jsem 10300.gpx zkonvertoval pomocí ggzgen.exe na 10300.ggz tak se mi na O6x0 zobrazí:

    Nebyly nalezeny žádné poklady.

 

 

Máš to v adresáři garmin\ggz  ??????


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 11:30

Stejne, jako kdyz to resis pres GPX. Tam jsou prece taky zvlast kese a zvlast waypointy, ne?

 

Reseni je hned nekolik, me treba vyhovuji POI. (Akorat ja si davam uplne vsechno jako POI, zatimco GPX a GGZ nepouzivam vubec.)

 

Z odpovědi: "Já to používám úplně jinak ...." moc moudrý nejsem :-(

 

POI body používám taky, ale:

1. nevytváří se pak fieldnotes

2. navigace na bod je debilní, když ti na panelu šipky ukazují na keše a jediné, co funguje je kompas

3. nalezená keš nezmizí z nabídky keší pro hledání

 

Na část problémů bych si musel udělat profil na POI navigaci a to, zatím, nechci.

 

Když použiju makro pro export, tak získám jeden GPX soubor, ve kterém mám všechno. Takže to mám exportovat do tvaru PQ, kde mi to dává WP zvlášť ?? A WP ggzgenu nepředhazovat ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 11:46

1) fieldnotes ale delas z kese, ne z waypointu. Nic ti nebrani mit v GPS oboje - jak GGZ, tak POI. Dokonce ani nevadi, kdyz mas kesku v obojem najednou.

 

2) nevim, co tim myslis. Naviguji vzdy na bod. GPSka umi navigovat na libovolne misto, i na POI bod. Navigace je uplne normalni, jako na cokoliv jineho.  Kompas ukazuje spravne, na mape je to videt spravne, vzdusna cara funguje normalne, routing po silnicich funguje normalne... nevim, co je na tom debilniho.

 

3) Ano, nezmizi. Vzhledem k tomu, ze zadnou takovou nabidku nepouzivam, tak mi to vubec nevadi. Ja si body k loveni hledam v mape a ne v nejakem seznamu. A v mape nemam sebemensi problem urcit, u ktere kese jsem uz dneska byl a na kterou se teprve chystam.

 

A k samostatnemu exportu - kazdy spravne udelany export pracuje jen s tim, co sis vyfiltroval. A je naprosto snadne si v Geogetu vyfiltrovat kesky bez waypointu, stejne jako je snadne si vyfiltrovat prave a jen ty waypointy bez kesek. Takze neni proboem pouzit libovolny export a vyexportovat si jen co potrebujes. Ano, jsou to dva exporty, ale to se pro zmenu da zautomatizovat pres Combine, i s pripadnym generovanim GGZ a kopirovanim do GPS.


  • 0

#47 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 15:45

d) dal jsi tam to GGZ spatne.

 

To bych proveril jako prvni,. To vygenerovane GGZ jsi nahral do adresare /Garmin/GGZ ?

 

Ano, bod d) je správně :)

Myslel jsem, že ggz soubory se dávají rovněž do adresáře GPX jako soubory gpx.

Polehčující okolností pro mě je snad to, že adresář v zeřízení neexistoval a tak mě to nenapadlo.

Díky za radu.

 

A k tomu GGZ vs POI...

o výhodách/nevýhodách asi vím.

Já si chtěl v prvé řadě vyzkoušet použití vlastního GGZ a také mu dám asi i ve finále přednost.

Pokud budu mít body v GGZ a označím si je pak jako nalezené, tak při zapnutém filtru 'Nezobrazuj nalezené' mi už pak takové nalezené body nebudou stínit ty ostatní.


  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 15:45

2) nevim, co tim myslis. Naviguji vzdy na bod. GPSka umi navigovat na libovolne misto, i na POI bod. Navigace je uplne normalni, jako na cokoliv jineho.  Kompas ukazuje spravne, na mape je to videt spravne, vzdusna cara funguje normalne, routing po silnicich funguje normalne... nevim, co je na tom debilniho.

 

A k samostatnemu exportu - kazdy spravne udelany export pracuje jen s tim, co sis vyfiltroval. A je naprosto snadne si v Geogetu vyfiltrovat kesky bez waypointu, stejne jako je snadne si vyfiltrovat prave a jen ty waypointy bez kesek. Takze neni proboem pouzit libovolny export a vyexportovat si jen co potrebujes. Ano, jsou to dva exporty, ale to se pro zmenu da zautomatizovat pres Combine, i s pripadnym generovanim GGZ a kopirovanim do GPS.

 

Ad.2

Výchozí palubní deska v režimu geocaching neukazuje na ten bod, na který naviguješ, ale na nejbližší keš. A to za debilní fakt považuju :-(

 

A k tomu exportu:

Ideální by bylo, kdyby makro rovnou dělalo dva soubory. Podívám se na to, jak bych si nejsnáze nastavil procesy, aby výsledek odpovídal tomu, co očekávám.

 

Takže pokud vyexportuju keše i s WP a proženu je GGZ generátorem, získám rovnou listingy a WP to ořeže samo. Limit na počet řešit nemusím, na to, co tam budu nahrávat, limit nepřelezu.

 

Pak si ještě musím vytvořiit soubor jen s WP, limitovaný podle GPS, pro oblast, které mne momentálně zajímá. A ten tam nahraju zvlášť.

 

Generování POI bodů neřeším, to už zhruba umím, jen se musím podívat, jak to tam mám s těmi WP.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 15:50

A k tomu GGZ vs POI...

o výhodách/nevýhodách asi vím.

Já si chtěl v prvé řadě vyzkoušet použití vlastního GGZ a také mu dám asi i ve finále přednost.

Pokud budu mít body v GGZ a označím si je pak jako nalezené, tak při zapnutém filtru 'Nezobrazuj nalezené' mi už pak takové nalezené body nebudou stínit ty ostatní.

 

Ale zase se ti budou plest ikonky s kesemi. u POI si tam das jake chces ikonky tak, aby ti neprekazely. Zalezi tedy na tom, co s tim chces delat.

 

Ja, kdys isi napriklad davam do GPSky bunkry, tak si u nich opravdu nepotrebuji odskrtavat, ktery sjem uz videl. Ale zase naopak chci videt ikonku bunkru, protoze si tim obohacuji mapu o novy prvek.


  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 15:55

Ad.2

Výchozí palubní deska v režimu geocaching neukazuje na ten bod, na který naviguješ, ale na nejbližší keš. A to za debilní fakt považuju :-(

 

Debilni je na tom jen jedno - proc pouzivat palubni desku "geocaching", kdyz navigujes na POI? To se pak nedivim, ze se ti to nezda. Zkus pouzit naprosto normalni navigaci na bod, bez geocachingovych Garminich nesmyslu.


  • 0

#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 18:38

Proc exportovat WP do GPX, kdyz je stejne mas uz v POI? (Priznavam se, jsem na tom stejne jako Haluma, nepouzivam nic jineho nez POI, tak mi treba vyhoda WP v GPX formatu unika.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 22:29

Debilni je na tom jen jedno - proc pouzivat palubni desku "geocaching", kdyz navigujes na POI? To se pak nedivim, ze se ti to nezda. Zkus pouzit naprosto normalni navigaci na bod, bez geocachingovych Garminich nesmyslu.

 

Jenže já 99% bodů řeším v rámci geocachingu a tak mi to přijde logické.

 

Asi si udělám profil POI, kde tohle přenastavím jinak.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 7:12

Ona ta GC palubovka je dobrá tak pro tradičky, jakmile chceš navigovat na waypoint multiny (ať už z gpx nebo z poi), tak je k ničemu.

To už je výhodnější zobrazit si tam dvě datová pole, do jednoho vzdálenost, do druhého pointer a mám to univerzál na všechno (a vidím větší kus mapy). Nevýhoda je akorát v tom že nemám přístup do menu keše na jeden klik, ale na dva.


  • 0

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 7:47

No, musí se tam používat taková ta konstrukce "jít dál ...", pak to funguje.

 

Ale protože si Garmin ty WP jít dál nikde nepamatuje, tak stejně vytvářím i normální WP. Tohle se jim tedy moc nepovedlo :-(

 

Asi začnu ladit další profil, pro navigaci na WP a POI ...

 

Fakt je ten, že v POI jsou ty WP docela dobře a zajímavě roztříděné.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 11:59

No, momentálně vidím, jako velkou nevýhodu GGZ, to, že nahrané keše nejsou vidět v Garmin BaseCamp :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2014 - 22:33

Mám úplně stupidní dotaz,ale zeptám se :) ... Jak se ggzgen používá prosím?

Mám soubor něco.gpx, který si vyexportuju v geogetu. Ten pak vložím do složky s ggzgenem a jej spustím. Problikne dosovské okno, ve kterém se nedá nic přečíst,páč se objeví na mrknutí oka a jinak se nic nestane. Kde nový ggz soubor najdu? 

Díky moc.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#57 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2014 - 22:40

Ahoj, ggzgen.exe se musí spustit s parametry, je to popsané v http://geoget.ararat...doku.php/ggzgen

Já mám v adresáři GGZGEN dávku, která spustí GGZGEN a přítomný GPX soubor převede na GGZ...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2014 - 7:37

koukam, ze pojem "prikazova radka" dnesnim uzivatelum uz nic nerika... :huh:


  • 1

#59 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2014 - 8:25

To vis, vsichni jsou zhyckany klikanim na cudliky, pak to takhle dopada. User-friendly system ma holt svoje nevyhody.
  • 1

#60 valdinci

valdinci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 6:56

 Ahoj,mohl by mě někdo napsat postup jak použít ggzgen.S pc moc neumím,mám win 7 64bit .Děkuji.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama