Přejít na obsah


Fotka

Cyklomapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 14:10

Zdravím, chystám se na celkem dlouhý (327km) výlet na kole po ČR, hlavně po cyklostezkách. Jaký doporučujete postup, abych si trasu navedl do své GPS ( etrex Vista HCx)? MapSource? Nebo nějaký jiný lepší a efektivnější způsob? Děkuju za rady :)
  • 0

#2 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 14:21

Na Cykloserveru bych si naklikal trasu, v GeoGetu pak ve vzdálenosti1km od tracku postahoval kešky :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#3 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 14:27

A z toho cykloserveru ta trasa půjde přímo převést do GPS?:)
  • 0

#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 14:37

dead body napsal/a:
A z toho cykloserveru ta trasa půjde přímo převést do GPS?:)


Ano, mas tam export trasy (ve svych vyletech).
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#5 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 14:37

Já si trasu naklikávám v mapsourcu, at už po stezkách či nikoliv, a pak to prostě odešlu do gps. Akorát bacha, pokud máš víc map česka, tak to klikat na stejné mapě po které to pak bude routovat v gpsce. A v tom mapsourcu můžeš budto naklikat trasu, ale pozor, je tam na jednu trasu jakési omezení kolik bodů to může mít, takže je lepší si to rozdělit do menších úseků, nebo si namalovat stopu, to pak je myslím bez omezení.
  • 0

#6 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 15:01

Zvaž si, jestli ti bude víc vyhovovat jet po stopě nebo po trase. Já mapsource používám pouze pokud nemám připojení na internet, naposledy jsem si takto do gps nahrála track (místo stopy) a pak jsem celou cestu nadávala.
  • 0

#7 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 15:08

Bože, začínám se bát, že to bude složitější než jsem si myslel :/ (jsem na tohle docela antitalent)
  • 0

#8 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 15:11

skurakai napsal/a:
Na Cykloserveru bych si naklikal trasu, v GeoGetu pak ve vzdálenosti1km od tracku postahoval kešky :-)


To asi nejde zadat start a cíl, a že by mi to našlo přímo trasu po cestách co? Budu muset každou změnu v cestě naklikat zvlášť?
  • 0

#9 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 15:13

Zkusil jsem další věc. Na mapy.cz jsem si zadal svou trasu uložil ji jako GPX a importoval ji na ten cykloserver. Akorát se to liší v kilometrech, což se mi zdá nějaké podezřelé :D
  • 0

#10 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 15:39

To asi nejde zadat start a cíl, a že by mi to našlo přímo trasu po cestách co? Budu muset každou změnu v cestě naklikat zvlášť?

Takhle by to fungovalo pouze v případě, že bys jel stále po silnici. My, kteří se snažíme jezdit nejvíc mimo silnice si to musíme odklikat. A děláme to rádi. :)
Pokud máš Cyklo Topo Czech, tam by mělo jít routování po cyklo stezkách tak, že cíl zadáš přímo v navigaci a ono tě to nasměruje na cyklo cesty.
  • 0

#11 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 18:04

Tak už jsem si převedl trasu do MapSource a uložilo se mi to tam jako stopa, teď když to chci přenést do GPS, tak se mi to nepřevede mezi trasy, ale mezi prošlé trasy. Navíc jen hodně zkrácená část trasy. Co teď s tím?
  • 0

#12 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 13 červenec 2013 - 10:31

dead body napsal/a:
Tak už jsem si převedl trasu do MapSource a uložilo se mi to tam jako stopa, teď když to chci přenést do GPS, tak se mi to nepřevede mezi trasy, ale mezi prošlé trasy. Navíc jen hodně zkrácená část trasy. Co teď s tím?


Postupovala jsem stejně a dopadla stejně.
Taky mám v Garminu jen zkrácenou stopu a nevím jak dál. Jsem zvědavá, jestli někdo poradí.
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2013 - 12:11

Podívej se do GPSky kolik ti ta stopa zabírá v HCx místa a jestli je tam vůbec ještě nějaké místo volné, je to na stopu hoodně dlouhá štreka. Osobně bych si spíš zadal v MapSource na klíčových místěch plánované trasy Waypointy a vygeneroval to jako trasu ne stopu, zabere to v paměti míň místa. Jen na úsecích které nejsou routovatelné bych si udělal stopy.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 13 červenec 2013 - 13:30

ssva napsal/a:
Podívej se do GPSky kolik ti ta stopa zabírá v HCx místa a jestli je tam vůbec ještě nějaké místo volné, je to na stopu hoodně dlouhá štreka.
Osobně bych si spíš zadal v MapSource na klíčových místěch plánované trasy Waypointy a vygeneroval to jako trasu ne stopu, zabere to v paměti míň místa. Jen na úsecích které nejsou routovatelné bych si udělal stopy.


Díky.
Moje trasa má cca 26 km. V paměti HCx je jen ta stopa. Ostatní jsem smazala.
Dostala jsem info, že začátek a konec by neměl být na jednom místě a nesmí se trasa křížit.
Tak uvidím.
  • 0

#15 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2013 - 10:39

ssva napsal/a:
Podívej se do GPSky kolik ti ta stopa zabírá v HCx místa a jestli je tam vůbec ještě nějaké místo volné, je to na stopu hoodně dlouhá štreka.
Osobně bych si spíš zadal v MapSource na klíčových místěch plánované trasy Waypointy a vygeneroval to jako trasu ne stopu, zabere to v paměti míň místa. Jen na úsecích které nejsou routovatelné bych si udělal stopy.


Tak všechny prošlé trasy jsem vymazal, ale nic to nevyřešilo, pořád tam mám jen zkrácenou trasu. Takže žádný posun :/
  • 0

#16 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2013 - 17:45

brazajar napsal/a:

Ano, mas tam export trasy (ve svych vyletech).


Tak už jsem udělal další pokrok, že jsem z toho cykloserveru přes mapsource (jako trasu) to převedl do GPS, ale opět mi to napsalo "trasa byla zkrácena" (nebo něco v tom smyslu). Ale to by nebyl až takový problém, udělal bych si těch tras víc. Ale víc mě štve, že ta trasa neprojíždí přesně po cestě, ale jen po bodech po ní vzdálených od sebe 200-600m. Tak to bývá vždycky? Nemůže pak po cestě nastat problém?
  • 0

#17 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 7:30

Problém může být, když budeš během jízdy čučet furt do navigace a ne kolem sebe.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama