Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata a nemoci - NEZANEDBEJTE OČKOVÁNÍ!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#61 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:05

Ja jsem asi vazne nechutnej, nemel jsem kliste 3 roky... takze na ockovani se muzu .... nebo to bude tim, co konzumuji? Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)


  • 0

#62 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 12 duben 2016 - 12:14

Vzhledem k tomu, ze jsem malem umrel na klistovou meningoencefalitidu, tak opravdu vsem doporucuji nebezpeci od klistat nepodcenit! Opravdu otresny zazitek, kdy trvalo pul roku, nez jsem se vratil do normalniho zivota!


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:37

Seedcorp:

 

Repelentní účinek kvasinek se projevuje zejména při pravidelném užívání, kdy v těle zůstává vyšší obsah přírodního vitamínu B. Ten prostupuje póry v pokožce našeho těla a zanechává specifický odér, který je pro klíšťata a další hmyz (komáři, ovádi, mouchy) velmi nepříjemný.

„B-komplex ovlivňuje vlhkost kůže, člověk se méně potí a stane se pro klíště méně atraktivním. Klíště cítí krev a přisává se na kůži tam, kde je vlhká a tenčí," uvedla před časem Dagmar Hulínská, odbornice na lymskou boreliózu z Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu v Praze.

 

Takže ano, můžeš být klidný, ty žádné očkování nepotřebuješ, máš ho "přírodní" :D :D :D!


  • 0

#64 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:43

Ja jsem asi vazne nechutnej, nemel jsem kliste 3 roky... takze na ockovani se muzu .... nebo to bude tim, co konzumuji? Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)

Bacha, po tomhle očkování se přibírá :wacko: :ph34r: .


  • 0

#65 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:46

Chtěla jsem v zimě nechat děti (a pak i sebe) přeočkovat. Všude byly informace, že se přeočkovává po 3 letech. Doktorka mi ale řekla, že je to teď posunuté až na 5 let. 

Nevíte, čím to?


  • 0

#66 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 12:51

Pravděpodobně dlouhodobým sledováním zjistili že po třech letech je stále dost protilátek a není přeočkování třeba. 

Podobně to asi bylo u očkování na tetanus, kde se interval protáhl z 10 na 15 let.

 

(jen moje spekulace, doložené to nemám)


  • 0

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 13:10

Cim jsi starsi, tim casteji potrebujes preockovat. Proto to rozmezi...


  • 0

#68 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2016 - 16:32

Dalsi urban legend, ze kdyz zeres Bkomplex nebo pijes pivko, tak na tebe nejdou? Nicmene u mne zda se to funguje... :)

 

Loni jsem začal užívat B-komplex a počet klíšťat se výrazně snížil. A vždycky to bylo ten den, co jsem si tabletku zapomněl vzít.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama