Přejít na obsah


Fotka

Rychlost SD karty (třída)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:21

Myslíte, že třída (rychlost) SD karty bude mít významný vliv na rychlost překreslování map v GPSce? Mám eTrex Vistu a v ní 1GB microSD kartu Kingston (tak 4 roky starou, bez blížšího označení třídy, takže tu nejpomalejší - předpokládám). Když nahraju na kartu tak 4-5 mapových částí (Topo CZ 3), tak rychlost překreslování je bídná. Uvažuju proto nad koupí rychlejší karty. Máte s tím nějaké zkušenosti? Díky.
  • 0

#2 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 16:52

Minimalně Class10
  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#3 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 17:24

Ale houbeles, třída karty uvádí především zaručovanou minimální rychlost zápisu... S tím sice souvisí i ta rychlost čtení, která bude také minimálně podle specifikace té které třídy, ale zrovna u Visty to nebude vůbec znát. Ta je tak pomalá (pro současné mapy, od TOPO verze 2 nahoru, a to jak samotná GPS, tak i to její čtení z karty), že je to úplně jedno a bude stačit klidně i class 1 (která se ani nijak neoznačuje)...

EDIT: Jinak tu class 10 samozřejmě nevymlouvám, a pro případ, kdybys tu Vistu jednou upgradoval na něco současného lepšího, tak aspoň už budeš mít kartu, která se bude moci použít i v těch rychlejších strojích. Akorát tedy nevím, jestli ta Vista umí ty současné nejrychlejší karty (kromě UHS, ty samozřejmě určitě ne), především ty největších kapacit, tak pozor na to...
  • 0

#4 krecek kuba

krecek kuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 17:29

No ja neman gps ale ze skušenosti s androidem mužu řict že class6 asi stači ale u 32GB class10 co jsem si nedavno kupoval je rozdil mezi 6a10 asi 200 kč což si myslim že je hodně malo a kevšemu riskovat že by nižší třida nestačila... takže radim 10 ale bacha nejvyšší dnešní označeni je již zmiňovana 10tka a nejčastěj se děla v provedeni (min)10 nebo 12 mb/s zapis/čteni. Z konkretnich vyrobcu mužu doporučit adata(vlastni zkušenost) a ještě kingston vypada rozumně. Tak snad jsem alspoň trochu pomohl :-)
  • 0

#5 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 18:17

Problém bude spíš ta Topo 3 na Vistě. Zkus si snížit množství zobrazovaných detailů, to trošku pomáhá. Vista je jinak dost pomalá i s Topo 2, prostě je to kus starýho železa a na nový mapy nemá dostatečně silný procesor. Rychlejší karta jsou jenom vyhozený peníze.
  • 0
MaFa

#6 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 07 srpen 2013 - 19:07

Právě o to mi šlo, jestli je ta rychlost brzděná železem (Vista) nebo kartou. Abych neinvestoval zbytečně. Což, jak čtu, asi jo. Ještě jsem objevil doma SD class 4 ve čtečce, tak bych mohl zkusmo použít ji, ale kdoví, jestli bude rozdíl dostatečně znát, to už takové zrychlení není. No nic, tak to asi doklepu takhle, zkusím ten tip s méně detaily a budu čekat, až mi odumře Vista a pak to budu řešit komplet. Všem díky za rady, jestli se dokopu k tomu testu s SD class 4, tak dám vědět, jak to dopadlo.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 21:07

Já se kdysi nechal přesvědčit (před cca 5 lety) a do foťáku jsem koupil rychlou kartu, 2 GB za 700. Pak jsem tam strčil na zkoušku jinaou za stovku a rozdíl jsem nepoznal. Ale foťák, kde se jen ukládají statické fotky, a navigace, kde se pořád překresluje, je něco jiného. Ale já ten rozdíl nepoznal ani při snímání videa. Takže, pokud máš možnost, vyzkoušej to. Ale mám pocit, že do Visty je velké karty škoda a malé jsou tak levné, že nic neušetříš. A čekat na upgrade? Za rok bude cena/velikost zase úplně jinde.
  • 0

#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2013 - 21:24

Ja mam ve Viste 8G SD class 2 a je to v pohode, uroven detailu Normalni - to je stred. Vzhledem k tomu, ze aktualni cast mapy se nacte primo do pameti a na kartu se nic nezapisuje (maximalne jednou za sec poloha) tak ta rychlost opravdu nebude kriticka. U fotaku je to o necem jinem, protoze musis celou fotku ulozit co nejrychleji a pri dnesnim rozliseni neni problem 5MB na fotku, takze 5 snimku/sec = 25MB/s. To ovsem u navigace opravdu nehrozi.
  • 0
MaFa

#9 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 11:09

Já tedy nemám přímo vistu, ale Legenda HCx - což je až na pár detailů to samé. Mám tam orig. 1GB pomalou kartu (bez označení class), ale zkoušel jsem tam 8GB CLASS 10. Rozdíl v rychlosti načítání a překreslování mapy jsem nepoznal! Prostě je to pomalý železo. O tom naznačuje už to, že to má USB 1.1!
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#10 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 13:57

videl bych sanci na uspech tak u O600, ale moje O300 ma taky USB 1.1 takze karta class4 podle me vse zvlada s prstem v nose.
  • 0

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 15:03

Tady ale byl dotaz na ČTENÍ z karty... A na to rychlost USB jaksi vliv už nemá ;)
  • 0

#12 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 16:17

tak svym zpusobem ta karta bude sedet na stejnem radici jako usbcko, takze jsem to myslel tak. proste se seberychlejsi kartou nebude vysledek znat.
  • 0

#13 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 srpen 2013 - 19:56

A má počet map nahraných do GPSky vliv na rychlost zobrazování? Nebo je to tak, že mapová část, která je právě potřeba je natažena v paměti Visty a pak je jedno, kolik dalších map je na kartě? Ono na lov keší je to jedno, tam nějaké rychlé překreslování není potřeba, ale já ji používám i k navigaci v autě a tam už to je znát. Když se blíží křižovatka a ona se snaží zobrazit detail, tak kolikrát než ho zobrazí tak už jsem v křižovatce. Pak zase návrat na klasickou navigační mapu = to je další překreslení. No a když jedu městem, kde jsou ty křižovatky nasázený hezky za sebou, tak to si spolu užijeme náramný legrace :)
  • 0

#14 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:13

Si myslím, že microSD karty se na žádné třídy ani nerozdělují. Na třídy se rozdělují až microSDHC karty, to jsou ty od 4 GB do 32 GB. Od 64 GB výše už jsou microSDXD karty a ty asi zase žádné třídy nemají.
  • 0

#15 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:58

To s tím dělením máš pravdu, já tady pod pojmem microSD myslím jakýkoliv typ SD (SD, SDHC, SDXC). Šlo mi o to, jestli upgradovat nebo ne. Jak myslíte, že to bude s tou rychlostí vykreslování v zásvislosti na počtu nahraných map?
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:06

imho ma pocet map vliv na delku startu gps po zapnuti, na dalsi funkci ne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama