Přejít na obsah


Fotka

GEOFUN - aplikace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 m iker

m iker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 6:21

Zdravím

Jsem si vědom toho, že toto diskuzní fórum je určeno především pro diskuzi kolem Geocachingu, přes to si dovolím přinést informaci o jiné zajímavé geolokační hře, která nese název GEOFUN. Pro konzervativní kačery to asi nebude to pravé ořechové, ale věříme, že hra může oslovit mnohé, kteří by rádi vyzkoušeli něco nového.

Naše hra je určena pro majitele chytrých telefonů (aktuálně s Androidem, pro iOS aplikaci dokončujeme). Funguje plně virtuálně a je samozřejmě zdarma. Po nainstalování aplikace a nahrání geosrand (to jsou jednotlivé úkoly), které budete chtít plnit, je možné se vydat za zábavou do terénu. Kouzlem geosrand je, že dopředu hráč moc netuší, co bude muset dělat. Zná jen stručný popisek své mise (ten může být i zavádějící :), faktory (fyzický, mentální, trapnosti a zábavy) a případné další informace nutné k plnění hry.

Na základě využití GPS souřadnic aplikace průběžně vyhodnocuje plnění úkolu a určený virtuální průvodce vás navádí k dalším místům. Občas je potřeba pomocí nápovědy najít určené místo, odpovědět na záludnou otázku průvodce, pořídit vtipnou fotografii, video, odhadovat vzdálenosti apod. Průvodce vám pak za odměnu ukáže historické fotografie míst, kde se budete nacházet, spustí video apod.

Vše se prozatím odehrává v Českomoravském pomezí (okres Svitavy), geosrandy jsou situovány do měst i okolní přírody. Vytváření dalších nových geosrand je poměrně snadná záležitost (nejsou potřeba programátorské znalosti), a tak bychom rádi postupně hru rozšířili do celé ČR, případně pak i do zahraničí.

Za každý odehraný úkol se sbírají body, podle kterých se určují tzv. geohodnosti. Prvních 100 hráčů, kteří překročí hranici 300 bodů (geonek), dostanou tričko zdarma a všichni zapojení hráči pak soutěží ještě o další hodnotné ceny - viz výčet na www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun.

Zajímal by nás váš pohled na hru. Vyzkoušeli jste si ji a bavila vás? Co by ji podle vás obohatilo, zlepšilo?
Více informace o hře na www.geofun.cz
Díky za jakýkoliv názor a postřeh!

M DObeš
  • 0

#2 m iker

m iker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:00

https://play.google....d=cz.wmp.geofun


  • 0

#3 m iker

m iker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 7:46

Rád bych přidal informaci, že nově lze hrát aplikaci GEOFUN v Praze (např.: http://www.geofun.cz/sametova-praha/)a Brně (např.: http://www.geofun.cz...u-na-svobodaku/ ) - v obou městech je po třech geosrandách (hrách), dále i v Českých Buděkovicích, Písku a Lanškrouně


  • 0

#4 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:26

Škoda, na Slezsko se nám to zatím nedostalo, musím si to tu trochu pohlídat...


  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:31

Trochu mi podle popisu připomíná wigo - když jste mi hru naservírovali pod nos, tak bych ji po víkendu vyzkoušela. Jen drobný dotaz: dá se hrát offline nebo musím být online? Ať nestahuji apku zbytečně.

 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 prosinec 2013 - 8:35

  • 0

#6 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:54

Vypadá to, že je nutné být online. Zkušebně jsem ted nahrál Zlatý Písek, pokud jsem měl zaplá data, ukázalo mi to start hry. Pak jsem data vypnul a vypadá to následovně..

 

https://www.dropbox....04-08-51-46.png


  • 0

#7 m iker

m iker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 7:40

Omlouvám se za opožděnou reakci, aplikaci lze hrát offline. Je zapotřebí si ji stáhnout doma a stáhnout si i dané hry, které chcete vyzkoušet. Potom už je zapotřebí jen GPS v telefonu. Když dojdete na startovní místo úkolu (kromě na mapce je i slovně popsáno a vidíte na metry vzdálenost k místu) a máte zapnutou aplikaci, tak se hra automaticky rozjede. Po dokončení úkolu je nutné odeslat data (karta Geokonto), aby se vám započítaly body do vašeho účtu a mohli jste postupovat ve sbírání hodností a bodů pro získání cen www.geofun.cz/o-co-se-hraje/

Mapa se zobrazuje jen při připojení k internetu, ale k samotnému hraní není nutná, spíše orientační. Při přesunech z bodu A do budu B je zobrazena slepá nápověda.


Tento příspěvek byl upraven od m iker: 17 prosinec 2013 - 7:45

  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 8:36

Díky za info, zřejmě vyzkouším - jen asi nebude nejvhodnější doba mezi svátky, kdy bývá plno lidí na procházkách. Už si představuji, co by se v průběhu mise mohlo dít :) . Třeba své dojmy dřív popíše Miki6, jestli Zlatý Písek dohrál.


  • 0

#9 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 10:08

Ahoj, tož jsem to dohrál, a hned na startu :D . Po zodpovězení několika otázek jsem se měl přesunout na kamenný most do 2 minut. Při té vzdálenosti bych to musel vzít sprintem :) . A to bych si radši nechal ujet i vlak než se v běhu proplétat korzujícíma písečákama. To by se zase smálo celé nábřeží, ale jinak hru hodnotím pozitivně, byla to geosranda, protože jsme se zasmáli hned na startu  :D  a aplikaci jsem hned odinstaloval. Až to půjdeš zkoušet,  vezmi si na start správné obutí ;) . Zapomen na podpatky.


Tento příspěvek byl upraven od miki6: 17 prosinec 2013 - 10:10

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama