Přejít na obsah


Fotka

CWGs - nová offline aplikace pro android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 ASharp

ASharp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 22:45

Ahoj,
chystáme v blízké době spustit lite (testovací) verzi naší aplikace CWGs pro android. Její výhoda je především v použití offline a okamžitého přidání nového cwg či vyhledání konkrétního kousku (mám/nemám). Je zde možnost importu obecné databáze, či vaší vlastní databáze (.csv), editace již uložených, atd.
Pro ukázku zde přikládám některé screeny.
Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 23:50

Když pominu, že takové aplikace znám nejméně dvě, čímž to pro mě ztrácí na atraktivitě, tak mě napadá zcela zásadní otázka: "Na jaký katalog CWG je aplikace napojená?" Nebo je opravdu zcela offline, což je v dnešní době zcela mimo? A jak se potom zajišťuje aktuálnost katalogu? Vzhledově je to trochu úlet, ale někomu se to asi líbit bude. Nicméně mne napadá hned další otázka - pro koho je appka určená? Protože každý kdo má zájem o androidí appku na CWG, ten už nějakou používá a vzhledem k tomu, jaké jsou problémy s exportem jakékoliv databáze do čehokoliv, asi se nikomu nebude to chtít měnit. Klíčová věc (asi nejen) pro mě: Čím je tedy tohle lepší než třeba Niximorův projekt?
  • 0

#3 ASharp

ASharp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 19:45

V první řadě děkujeme za názor.
Mluvit zde o napojení aplikace není úplně přesné; naše představa je taková, že uživatel aplikace by měl mít k dispozici aktuální databázi i v terénu, proto jsme uvedli , že se jedná o offline použití. Jakmile se pak uživatel dostane na místo, kde bude internetové připojení, může si databázi zaktualizovat. Aktuálně využíváme databázi z adresy http://cwg.geog.cz/, jejíž kopii budeme udržovat na našem serveru pro případ výpadku. Nicméně, to je pouze jedna z možností, uživatel bude mít možnost přidat si jakoukoliv jinou databázi, která bude ve formátu XML či CSV, a co se kompatibility týče, bude možné nastavit, které sloupce obsahují která data (samozřejmě s určitým omezením, nicméně počítáme s tím, že nám uživatelé dají vědět, jaký formát by se jim hodil a my v dohledné době podporu onoho formátu zařadíme).

Ad vzhled - není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Tedy jediné, co se dá s určitostí říct, že se určitě najdou lidé, kterým se vzhled líbit bude a určitě se najdou lidé, kteří jej odsoudí. To tak prostě je a abychom se přiblížili co největší skupině lidí, bude možné na našich stránkách hlasovat v anketě mj. i co se týče vzhledu. Uživatelé se samozřejmě budou moci vyjádřit i zde na diskusním fóru.

Ad export - podobně jako jsme už psali o něco výše ohledně importu "oficiální" databáze, i uživatelskou databázi bude časem možné importovat i exportovat v CSV nebo XML formátu a opět bude možné specifikovat ve kterém sloupci potažmo tagu se nachází ta která informace. Pokud uživatelé přijdou s nějakým dalším vhodným formátem, budeme se jim samozřejmě snažit vyjít vstříc.

A v čem je naše aplikace lepší?
1. Rozhodně není naším cílem s nikým soutěžit. Každá aplikace má své klady i zápory a záleží na uživateli, která mu bude vyhovovat a kterou se tedy rozhodne používat. Nikoho k ničemu nenutíme :-)
2. Nazvěme tedy tento odstavec spíše "V čem je rozdílná?" V tom, že člověk má databázi neustále s sebou a nemusí být připojen na internet. I dnes se najdou lidé, kteří nemají zaplacený datový tarif a na internet se připojují pouze přes wifi. Dále máme zkušenost, že při hledání cache se kačer dost často ocitne v oblasti bez signálu. V takovém případě je mu online databáze k ničemu. S naší aplikací ji však bude mít neustále k dispozici a už při pouhém pohledu na nalezené CWG bude mít možnost srovnání s oficiálním obrázkem a zařadí si jej tak pod správnou sérii. Případně si může ověřit, zda už dané CWG ve své obsáhlé sbírce náhodou nemá.
  • 0
Vložený obrázek

#4 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 19:49

Diky za reakci, hodne mi osvetlila. Pokud je stazeni databaze legalni, tak to zni docela dobre. Paklize bude skutecne funkcni, pak i ten vzhled budu ochotnej prezit :-)
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 20:06

(Predesilam, ze nemam v umyslu aplikaci pouzivat. Vyjadruji jen svuj nazor autora pluginu pro GeoGet, ktery jiz dlouho tato data zpracovava.) Dnes jsou minimalne 2 aktualni databaze online. Z hlediska sve dostupnosti jsou na sobe zcela nezavisle a predstava, ze by byly obe nedostupne,se mi nezda realna. Obe databaze (a jsou to skutecne databaze, ne jen seznam ve formatu XML) jsou d ksipozici v XML formatu a lze je bez problemu zpracovavat. Alespon ja to delam. Proc je tedy vytvaren dalsi zdroj dat? Zmatek, kdy tech zdroju bylo 5 a v kazdem bylo neco jineho, jsem zazil a kritizoval. Jsem rad, ze uz to neplati. Tak proc pro nej zase vytvaret zivnou pudu? Tvuj prvni odstatvec me o nutnosti vubec nepresvedcil. Ad posledni odstatvec - mam na PC databazi (SQLLite), ktera by klidne sla pouzivat i v mobilu. Obsahuje radu informaci ze zdrojovych databazi. Poskytuje prostor pro ulozeni vlastnich poznamek, ... Nebyl by rozumnejsi podobny pristup?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 6:28

No skutecne jedinou rozumnou funkci kterou bych v nejakem programu videl je tato: Vyfotim CWG. Aplikace mi jej zanalyzuje a porovna s katalogem a moji databazi. Oznami zda ho mam ci ne, porovna zda to je ci neni dalsi "verze" stejneho ownera. A pripadne oznami, zda jeste CWG neni zarazene do oficialniho katalogu. Pozn. (kopii oficialniho katalogu ale pro ofline pouziti musi ale obsahovat v sobe, a pri online si ji sama doplnovat) P.S. A to ty CWG uz nekolik let nesbiram.... :D:D:D
  • 0

#7 ASharp

ASharp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 14:32

Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

#8 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 18:36

Nedá mi to taky něco k tomu napsat. Aplikaci bych zkusil stáhnout do telefonu jen v případě kdybych neviděl screeny. Tak barevný omalovánky pro děti jsem snad ještě na google play neviděl. Někdy je lepší jednodušší grafika se střídmou paletou barev, tohle je opravdu moc přeplácaný...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 18:56

Jsem na tom uplne stejne. Grafika mne dokonale odradila.
  • 0

#10 ASharp

ASharp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 18:51

Děkujeme za vaše názory. Jelikož se snažíme v naší app vycházet vstříc názorům a  přáním, vytvořili jsme alternativní grafický vzhled, který je možno změnit v nastavení app (ikona ve stav. řádku).

Zde přikládáme nějaké screeny:

 

Screenshot_2013-11-01-18-30-49.png .Screenshot_2013-11-01-18-30-57.png .Screenshot_2013-11-01-18-31-06.png

 

 

Screenshot_2013-11-01-18-31-34.png .Screenshot_2013-11-01-18-32-05.png


Tento příspěvek byl upraven od ASharp: 01 listopad 2013 - 18:52

  • 0
Vložený obrázek

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 19:27

Protože k mobilu s Androidem jsem přešla teprve před pár týdny a patřím k těm, co nehodlají být stále online ( ano, jen občas využivám wifi ), mohla bych patřit do potenciální skupiny uživatelů. CWG už mám skoro sedm stovek a začínám ztrácet přehled, co ve sbírce mám nebo nemám, takže až si do mobilu stáhnu (pro mě)důležitější věci, docela bych o něčem podobném uvažovala. Neznám ani jednu z aplikací, čili zase jako obvykle vyzpovídám pár kačerů v okolí a následně se rozhodnu.

Zajímalo by mě, jak asi bude celá aplikace velká? Sice jsem si pořídila velkou kartu, ale....už přibývají různé prográmky. Druhá verze už mi přijde na pohled přijatelnější - ale to bych nepovažovala za nejpodstatnější věc. .-)


  • 0

#12 ASharp

ASharp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 20:06

Protože k mobilu s Androidem jsem přešla teprve před pár týdny a patřím k těm, co nehodlají být stále online ( ano, jen občas využivám wifi ), mohla bych patřit do potenciální skupiny uživatelů. CWG už mám skoro sedm stovek a začínám ztrácet přehled, co ve sbírce mám nebo nemám, takže až si do mobilu stáhnu (pro mě)důležitější věci, docela bych o něčem podobném uvažovala. Neznám ani jednu z aplikací, čili zase jako obvykle vyzpovídám pár kačerů v okolí a následně se rozhodnu.

Zajímalo by mě, jak asi bude celá aplikace velká? Sice jsem si pořídila velkou kartu, ale....už přibývají různé prográmky. Druhá verze už mi přijde na pohled přijatelnější - ale to bych nepovažovala za nejpodstatnější věc. .-)

 

Dobrý den, děkujeme vám za váš názor.

Aplikace sama o sobě je malá (do 2 MB), aby ale app fungovala jak má, je nutné stáhnout databázi, kterou průběžně aktualizujeme. Samotná databáze ma cca 90 MB, což v dnešní době  není zas tak moc (mapy mají i několik giga).

Pokud budete mít nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Budeme rádi za jakékoliv konstruktivní připomínky a nápady.

A#Sharp


  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama