Přejít na obsah


Fotka

Nový typ cache: Lab cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#161 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 10:46

já se vám divím, že se divíte, to se přece dalo čekat takřka s jistotou  :)


  • 1

#162 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 12:18

Stejne jak jsem nelovil Chalenges. Tak nelovim Lab. A jak tak koukam, tak dobre delam. :-D
  • 1

#163 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 9:37

Tak já labky právě kvůli tomu bordelu ve statistikách vůbec nelovím, ačkoli jsem se ochomýtla na geoskořápkách i v Terezíně, ale teď koukám, že mám o jednu založenou keš víc - to je zřejmě ta únorová labka kterou jsem někomu půjčila :o . Nedá se to někde smazat?


  • 0

#164 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:04

Se mi líbí, jak tu všichni brečí jen nad tím, jak "jim to rozhodí statistiky a proto tu neuvěřitelně hloupou a nesmyslnou blbost neloví a zcela okázale ignorují" a dokazují tím jen to, jak je pro ně GC o "honění bodů" a "vylepšování statistik". (Ano, taky si statistiky dělám - ale kdo je viděl tak ví, že s intervalem zhruba ročním a nepotřebuju si na tom honit triko.)

 

Já naopak LABky lovím rád - ukázaly mi něco nového (třeba na Skořápkách byly moc povedené) a byly i užitečné (kartičky z Terezína jsou naprosto skvělým nápadem pro začátečníky - můžete je někomu věnovat, aby se poučil). Navíc nezaplevelí mapu hromadou nových zcela zbytečných ikonek "vytvořených jen kvůli eventu a po jeho skončení zanedbaných a neudržovaných", na které tu taky každý nadává. Prostě koncept dočasné eventové keše mi přijde jako skvělý nápad a docela i povedený. (Ano, trpí na chyby, ale to se třeba časem vyladí a statistiky si stejně dělám v GeoGetu, když to jde na pár kliknutí.)

Z hlediska lovení jsou v pohodě:

1. Stáhnu GPX a importuju do mobilu a Oregonu bez problému.

2. Odlov jen pomocí zadání kódu - můžu to udělat rovnou v terénu přes mobil (když tu možnost nemám, zaloguju doma jako v případě ostatních keší (kde používám jen Field notes nahrané přímo v terénu z mobilu na web).

3. Nemusím vymýšlet log k mnoha stejným krabičkám (patřím k té malé skupince, jimž logy: ".", "dik", "tftc", "díkeš", "odloveno" přijdou jako prasárna a neúcta k autorovi.


  • 2

#165 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:08

...Prostě koncept dočasné eventové keše mi přijde jako skvělý nápad a docela i povedený. ...

Ano, jenže už rok se "ladí" a pořád je to jako "Lab cache", místo aby se teda konečně zavedl odzkoušený a prověřený nový typ "Dočasná eventová keš", která bude mezi ostatními dříve zavedenými typy jako rovnocenná včetně statistik, logů, počítání atd.


  • 4

#166 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:12

Každý, kdo při únorové akci udělal labku, tak ji má mezi založenými.
Statistiky od GS mi jsou celkem jedno, v GG si udělám svoje a lepší. :) Takže vesele lovím vše i labky.
  • 3

#167 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:33

Labky máme odlovené jen ze Skořápek, statistiky si žádné extra netvořím, vystačím si s tím, co je přímo na gc.com. Kdysi mě statistiky lákaly, ale nakonec jsem přišla na to, že je k ničemu ani nepotřebuju, raději trávím čas plánováním výletů, než tvorbou statistik a přehrábáváním se v nich. :rolleyes:


  • 3

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#168 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:31

Mě naopak na geocachingu mimo jiné baví i statistiky. Rozhodně ale nesleduju ty na gc.com, u sebe ani u jiných. Všelijaké programy s labkami dokážou pracovat, takže v tom problém nevidím.


  • 2

#169 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:44

Ahoj, včera večer jsem zpracoval vyhodnocení dotazníků z terezínských labek. Děkujeme všem za slova chvály i za kritické připomínky. Ještě mi zbývá zpracovat to do nějaké podoby vhodné ke sdílení, ale už teď je zřejmé, že výsledky průzkumu jsou navlas stejné s tím loňským. Koncept labek se naprosté většině lidí líbí, ale cca 25% lidí by uvítalo lepší integraci do statistik.

 

Analýzu z loňských GeoSkořápek jsem poslal do Groundspeaku, a pak jsme si se slečnou zodpovědnou za labky vyměnili ještě pár mailů. Je mi jasné, že odezva ze všech ME s labkami byla podobná – a proto se alespoň pokusili narovnat ty statistiky. Ještě před pár měsíci s tím vůbec nepočítali.

 

Až budu posílat zprávu z Terezína tak zdůrazním, že to stávající zapracování do statistik pořád není uspokojivé. K tomu se přidává (stejně jako vloni) oprava GPX, možnost rozšíření logu nebo hodnocení a přístup pro externí aplikace, zejména mobilní. Už teď tuším, co je reálné a co ne, ale názory účastníků předáme bez ohledu na to.

 

Jeden osobní postřeh: Při čtení všech těch připomínek jsem si uvědomil o co jsem spokojenější od okamžiku, kdy jsem statistiky přestal řešit. Tím samozřejmě nijak neshazuji ty, pro které statistiky jsou důležité. Každý si v této hře najdeme svůj odstín, a žádný není lepší nebo horší – až na výjimky.


  • 6

#170 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:54

Abys je tak pěkně zpracovanou prezentací nevyplašil  :lol:


  • 1

#171 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 12:33

Se mi líbí, jak tu všichni brečí jen nad tím, jak "jim to rozhodí statistiky a proto tu neuvěřitelně hloupou a nesmyslnou blbost neloví a zcela okázale ignorují" a dokazují tím jen to, jak je pro ně GC o "honění bodů" a "vylepšování statistik". (Ano, taky si statistiky dělám - ale kdo je viděl tak ví, že s intervalem zhruba ročním a nepotřebuju si na tom honit triko.)

 

Já si nechci honit triko, já prostě mám ráda v čísličkách pořádek, asi profesionální deformace. Tak mě klidně pasujte na honiboda, ale poraďte mi, jak se zbavit té labky, kterou jsem ani nezaložila, jen půjčila profil někomu kdo si ji chtěl založit.


  • 0

#172 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 14:24

To asi nepůjde.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama