Přejít na obsah


Fotka

Nahrazení earthcache GC1PN10 fyzickou schránkou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:13

Po zralém zvážení, zvláště po napomenutí reviewrem, nabízím k veřejnému betatestu možná budoucí keš Kamenná brána. Půjde o Tradiční keš na souřadnicích N 50° 31.857 E 016° 18.640 je velikosti Large s docela velkou obtížností hledání (3,5 hvězdy) a nahradí stejnojmennou Earthcache.

Poprosil bych vás, pro ty co by si chtěli udělat výlet do skal :) o veřejný betatest a vás ostatní i o názor co na tuto změnu říkáte. Rádi by jste si sem zajeli znovu pro další bod a krabici, nebo by vám naopak vadilo, že vás to sem bude zas táhnout znovu na stejné místo?

Ještě bych poprosil o jasné ANO/NE ohledně toho, zda tu tradičku chcete, nebo ne. Případně nabízím možné varianty:

1) Earthka půjde do archivu a místo ní vznikne tradička.
2) Earthka bude archivována a tradička nevznikne.
3) Earthka bude adoptována a tradička nevznikne.
4) Earthka bude adoptována a tradička vznikne.
5) Earthka bude archivována a tradička vznikne na Opencachingu a dalších podobných serverech.
6) Earthka bude adoptována a tradička vznikne na Opencachingu a dalších podobných serverech.
7) Jakákoliv jiná možnost s tím, že tu Earthku na krku prostě mít už nechci :)

A jestli bych mohl poprosit případné betatestery o pár fotek uložení v terénu pro reviewra. Nějak se mi tam znova nechce :).

Díky!
  • 0

#2 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:25

Earthek je jako šafránu,proč ji chceš rušit?
  • 0

#3 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:26

Proc byla Earthka napomenuta reviewrem? Proc by mela Earthka zaniknout? Proc ma vzniknout na jejim miste tradicka? Jak chces kesku udrzovat, kdyz vystup k ni pro porizeni fotek je problem? Bez toho se asi na Tve otazky odpovedet neda (aspon ja to zodpovedne neumim).
  • 0

#4 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:26

Přesně tak co brání tomu nechat tam jak earthku tak i tradičku.
  • 0

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:32

earthek je až moc, radši pěknou tradičku
  • 0

#6 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:35

WitkoAWendy napsal/a:
Earthek je jako šafránu,proč ji chceš rušit?

Hlavně proto, že z earthek nemám takovou radost. Geocaching je pro mě už hlavně o krabičkách.
  • 0

#7 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:38

mě naopak Earthky baví čím dál tím víc a jak jsem už psal může tam mbýt obojí jakearthka tak tradička
  • 0

#8 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:39

Samaell napsal/a:
Proc byla Earthka napomenuta reviewrem?
Proc by mela Earthka zaniknout?
Proc ma vzniknout na jejim miste tradicka?
Jak chces kesku udrzovat, kdyz vystup k ni pro porizeni fotek je problem?

Bez toho se asi na Tve otazky odpovedet neda (aspon ja to zodpovedne neumim).

1) Byla napomenuta tradiční keš.
2) Proto že rostou jako houby po dešti a proto že už pro mě nejsou to, co dříve.
3) Proto že si myslím, že kačeři budou mít po několikakilometrovém výletu bez bodu radši v ruce plastovou krabici, než aby lítali kolem, fotili se a zjišťovali úkoly. A pro děti to je a bude prostě poklad.
4) Nemám a nebudu mít s ní problém, jen se mi nechce jezdit na místo 2x do týdne.Pokud mě neušetří práci někdo z betatesterů, zajdu tam sám osobně.
  • 0

#9 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:42

martinracek26 napsal/a:
mě naopak Earthky baví čím dál tím víc a jak jsem už psal může tam mbýt obojí jakearthka tak tradička

Tohoto dvojbodu bych se chtěl raději vyvarovat. Pak by to začalo pomaličku vypadat na GC mapě jako na mapě Munzee... A rád bych, aby Earthky byli vzácností - prostě aby jich za chvíli nebylo tolik jako multin.
  • 0

#10 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 11:45

ladabohac: Diky moc za odpovedi. Jako otec 3 deti bych preferoval variantu obojiho (tradicky i earthky), pokud bych si mel vybrat pouze jednu z nich, tak earthku. Moje deti daleko vice bavi zjistovani odpovedi, nez prazdna krabice (nenalhavejme si, ale downtrade to z ni nakonec udela)
  • 0

#11 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 13:22

Osobně bych dal přednost variantě 4) Earthka bude adoptována a tradička vznikne, a vůbec bych se nebránil variantě 6) Earthka bude adoptována a tradička vznikne na Opencachingu a dalších podobných serverech, pokud by varianta 4)byla na úkor "kvality" umístění versus pravidla GC ;). (tam bych dal ale do listingu Earthky upozornění a odkaz na tu fyzickou bednu, páč kdo pravidelně sleduje Opencaching, že...? ) Earthky zrovna moc "nemusím" kvúli někdy dost pitomým podmínkám (tahle je ještě přijatelná), ale jsou často na pěkných místech.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#12 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 13:51

ssva napsal/a:
Osobně bych přednost variantě
4) Earthka bude adoptována a tradička vznikne,
a vůbec bych se nebránil variantě
6) Earthka bude adoptována a tradička vznikne na Opencachingu a dalších podobných serverech,
pokud by varianta 4)byla na úkor "kvality" umístění versus pravidla GC ;).
(tam bych dal ale do listingu Earthky upozornění a odkaz na tu fyzickou bednu, páč kdo pravidelně sleduje Opencaching, že...? )

Díky, pokud umístění neprojde, tak to bude asi jasnej kandidát :). Asi hlavně proto, že tam jinak, kvůli ilegálnímu nocovišti a "záchodcích" není moc kam keš dát. Ještě jedno umístění je dobré, ale to by asi brána brzo lehla :).
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 14:16

Já bych archivoval obě, pak už to loví jen opravdoví fajnšmekři. :D
  • 0

#14 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 14:16

Earth keší je jak plevelu na zanedbané louce, takže mě by archiv nevadil, stejně je lovím jen když není nic jiného. Její údržba ale nic nestojí a někdo je má rád, takže určitě nechat. Naopak já GC hraju kvůli keším, které přinesou nějaký zážitek navíc. Zajímavě provedené úkryty stagí, nějaký zajímavý příběh. A hlavně pro ten pocit z nalezení krabice - jen nalezení, nikoliv otevření. Málokdy se potká keš, jejíž obsah za něco stojí. Ale samotné nalezení krabice je super pocit. A keší velikosti Large je u nás jak šafránu, takže klidně sem s ní...
  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 16:39

Earthcache není de facto keška, nemám je rád, je to podivné vlastivědné pídění s různou obtížností. Dej tam krabičku a budu Tě velebit! Dík! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 16:58

Sa mi páči to úsilie jedincov, ktorí majú nejaký typ cache na hateliste, aby ten typ pokiaľ možno nikto nezakladal a aby bol pokiaľ možno zrušený B)
  • 0

#17 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 17:31

Přiznám se, že moc nechápu, proč se ti za každou cenu chce dávat hlavu na špalek tím, že se zřekneš prakticky bezúdržbové a "ekologicky šetrné" earthky ve prospěch starostí s velkým kýblem. Alespoň je to snad, nakolik jsem stačil zaznamenat, první změna mezi oněmi typy v tomhle směru, a ne naopak.

A tu souhlas s tuleníkem. Osobně při svém papírovém a bordelářském způsobu přípravy earthky moc nemusím, protože si k nim musím chystat větší porci zadaní a po návratu nesmím ztratit odpovědi, než stačím zalogovat (v čemž pár měsíců či rok žádná míra). To jsou čistě praktické důvody - po stránce edukativní (obsáhlé listingy) mi EC nevadí ani trochu, naopak. Ale i když to tedy není moje preferovaná skupina, odmítám dát téhle položce palec dolů. Myslím, že pokud volba stoji "buď A nebo B", pak EC se tu k tématu hodí daleko spíš, než snaha schovávat tam někde tradičku. To, že tu a tam se typu EC nadužilo až zneužilo, není u mě žádný argument pro jejich vraždění. Ostatně i odhlédnuto od věech aspektů zážitkových a organizačních zbývá ještě hledisko statistické - vzpomeňte na události minulého týdne, kdy se keše toho či onoho typu kolem megáče vyvyžovaly zlatem. Existuje, nepletu-li se mj. jakási challenge na kraje, kde právě o typy jde, což tedy budiž dalším důvodem, proč keš šetřit už jen pro typ samotný.

Sám mám asi čtyři tradičky, k jejichž lokalitám později někdo další zřídil earthky, a rovnou řeknu, že i když pár lidí nad tím v logu remcalo, mně osobně taková koexistence nevadí ani trochu, ba myslím, že je to spíš vhodný doplněk. I když mě na EC kolikrát svrbí prsty, jak si není na krabičku sáhnout, přesto myslím, že není dobrý nápad, provádět duplikaci jaksi v opačném gardu, tj. ke stávající earthce pořizovat tradičku. Můj pocit je prostě takový, že sčítání těch dvou typů není matematicky řečeno komutativní: TC + EC = upgrade, zatímco EC + TC = downgrade.

Takže za sebe doufám, že pokud na tom záměru trváš, že se EC podaří hodit na krk někomu jinému, aby mohla dál pokračovat, jako doposud.
  • 0

#18 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 17:49

To TRADIČEK je až moc... Zajímavá earthcache je pro mne mnohem přínosnější. Dobře udělaná earthache může být zajímavá, poučná, a když se dobře udělá, i zážitková, chcete-li, i adrenalinová. Nejedné pěkné EC jsem dával FP. Více kvalitních earthcachí, prosím....
  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 17:53

Já mám pro earthky slabost, je to můj oblíbený typ keše, protože v 99% případů bývají na krásném místě a člověk se při nich dozví spoustu nových a zajímavých věcí. Při výletě obvykle kde je earthka, tam se vyplatí zajít. Co fakt nemusím, jsou tradičky na "jakémkoliv" místě, založené ne kvůli tomu místu, ale aby upozornily na nějakou kapelu, fotbalový klub, přiblblý seriál a podobně. Když to někdo dá do luštění mysterky, tak dejme tomu, ale v listingu tradičky tohle fakt nechápu. Takže bych doporučovala earthku jednoznačně zachovat, tradičku pak dle uvážení a možností ownera.
  • 0

#20 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 19:10

Myslím, že rušit EC na tak peknem miste je fakt škoda. Ale jestli o ni opravdu nestojíš, tak my bychom meli zajem o jeji adopci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama