Přejít na obsah


Fotka

Monterra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
214 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 18:50


Zkousel jsem na tom i Wherigo pomoci Whereyougo aplikace a take v pohode.

 

Funguje tam v tom whereyougo i offline mapa?


  • 0

#82 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:02

Funguje tam v tom whereyougo i offline mapa?

 

To jsem popravde nezkousel. Moc mapu pri Wigo nepouzivam. Nicmene co jsem ted rychle hledal na webu, tak to obecne Whereyougo snad nepodporuje.


  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:20

No to prave podporuje, jen ne na vsech novejsich Androidech to funguje. proto se na to ptam.


  • 0

#84 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:22

Jestli vis jak to zprovoznit a jake mapy jsou k tomu potreba, dej vedet, zkusim to. Ja nasel, ze posledni funkcni mapy byly 0.2.4 ci tak nejak. Umi to fungovat s nacachovanyma mapama.


  • 0

#85 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:38

@Panther16: a jaká rychlost nebo pomalost je vykreslování TOPO map? Nebo jak je vlastně svižná celá navigace?

 

Mě se líbí Monterra jen z toho důvodu, že je na androidu. Stáhnu si Locus, nahraju offline smartmapy a nemusel bych používat impotentní garminí software. Naopak velikost Monterry je parádní  :)  


  • 1

#86 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:43

Topo mapy od Garmina v pohode. Co se tyce Locusu, tak taky. Rychlost zarizeni je dobra. Porovnavam s HTC ONE a neprijde mi zasadne pomalejsi. Horsi je rozliseni displeje, ale citelny celkem pohodlne


  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:43

Vzal jsem MapsForge mapu CR, ale musi byt stara z verze MapsForge 0.2.4, protoze ve Whereyougo je stara verze knihovny a Menion uz dlouho na tuhle apliakci kasle. Soucasne mapy 0.3 v tom nechodi!

 

A ten soubor s mapou jsem placnul do adresare pro vektorove mapy v Locusu. Pak jsem spustil WhereYouGo, tuknul na ikonku mapy, vlezl do menu, zvolil Vector, a nalistoval tam tu moji mapu. Nazvy map se tam ukazuji bez poslednich ctyr znaku!

 

A tim mi to zacalo fungovat. Nicmene treba na mem telefonu to nefunguje, pokud v telefonu povolim HW akceleraci pro apliakce.


  • 0

#88 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:51

Vzal jsem MapsForge mapu CR, ale musi byt stara z verze MapsForge 0.2.4, protoze ve Whereyougo je stara verze knihovny a Menion uz dlouho na tuhle apliakci kasle. Soucasne mapy 0.3 v tom nechodi!

 

A ten soubor s mapou jsem placnul do adresare pro vektorove mapy v Locusu. Pak jsem spustil WhereYouGo, tuknul na ikonku mapy, vlezl do menu, zvolil Vector, a nalistoval tam tu moji mapu. Nazvy map se tam ukazuji bez poslednich ctyr znaku!

 

A tim mi to zacalo fungovat. Nicmene treba na mem telefonu to nefunguje, pokud v telefonu povolim HW akceleraci pro apliakce.

Hodis mi nekam tu mapu? Zkusim to stahnout a vyzkouset.


  • 0

#89 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:51

a můžeš mě říct k čemu ti je wifi a BT v lese? jen to žere energii .. teda pokud mě něco neuniklo .. 

No ale ty bys vypínal i Glonass. A to už mi přijde fakt vtipné, jako když si blondýna koupí Samsung S III nebo S4 a neumí s tím víc, než posílat sms (pár jich znám a bavím se).


  • 1

P%C5%88ov.png


#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:53

Tusim, ze jsem to kdysi stahl odsud: http://www.uloz.to/x...ublic-0-2-4-zip


  • 0

#91 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 19:54

@Panther16: a jaká rychlost nebo pomalost je vykreslování TOPO map? Nebo jak je vlastně svižná celá navigace?
 
Mě se líbí Monterra jen z toho důvodu, že je na androidu. Stáhnu si Locus, nahraju offline smartmapy a nemusel bych používat impotentní garminí software. Naopak velikost Monterry je parádní  :)

Hmm, do navigacie instalovat iny navigacny soft mi pripada chore. Nezda sa mi, ze by boli garminacke mapy uplne impotentne.
Osobne pouzivam na hladanie O550 a na logovanie a:drake plus. U garmina je podla mna pomerne impotentne logovavie.
  • 0

#92 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:01

Hmm, do navigacie instalovat iny navigacny soft mi pripada chore.

Možnost té instalace vidím jako jedno z hlavních pozitiv toho přístroje.


  • 0

P%C5%88ov.png


#93 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:03

No ale ty bys vypínal i Glonass...

 

Jojo, proč využívat funkce...

 

Ale no tak. Držme se konstruktivní diskuze :-)

To vypínání Glonassu a dalších funkcí tam, pokud čtu správně Orxionův příspěvek, bylo kvůli porovnání výdrže (s gpskou, která je nepodporuje).


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 12 leden 2014 - 20:13

  • 1

#94 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:06

Možnost té instalace vidím jako jedno z hlavních pozitiv toho přístroje.


Iste, instalacia akehokolvek softu je pozitivne ale do garmina kde uz mas navigacny soft a mapy sa valaju na nete mi pripada divne. To by som skor vyuzil a:drake na logovanie ale hie na hladanie.
  • 0

#95 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:14

Iste, instalacia akehokolvek softu je pozitivne ale do garmina kde uz mas navigacny soft a mapy sa valaju na nete mi pripada divne. To by som skor vyuzil a:drake na logovanie ale hie na hladanie.

No ale mně se třeba s Locusem pracuje líp, než se všemi Garminy, které jsem měl kdy v ruce. Dle mne umí víc, než garmiňácká aplikace a v kombinaci s tímto HW bych se nedivil, kdyby tohle zařízení někomu přišlo dokonalé (já zůstanu u mobilu).


  • 0

P%C5%88ov.png


#96 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:15

Iste, instalacia akehokolvek softu je pozitivne ale do garmina kde uz mas navigacny soft a mapy sa valaju na nete mi pripada divne. To by som skor vyuzil a:drake na logovanie ale hie na hladanie.

No nevim jak to ma poreseny Montera (teda dopodrobna) ale kdo je zvyklej na Locus a jeho praci s kesema a Waypointama k tem kesim, tak na O550 desive tape. On  Locus je totiz docela intuitivni - chci navigovat na kes, kliknu na ni v a dam navigovat. V O550 musim ukoncit navigaci k predchozimu bodu, pak idealne vyhledat (ci zazdat) novy bod, zapnout navigovani --a pro dohledani na posledni metry zase preskakovat jinam.... A to uz vubec nemluvim o tom co vse si muzu pohodlne zobrazit snadnym importem (obrazky) a kolik bodu muzu  mit v databazi pres import GPX.  Pominu skutecnost, ze pro zobrazeni vsech kesi z GG staci pouzit synchronizaci pro a:drake a nemusim resit POI loadery.   Navic aktualizace map je taky nekde jinde - co se frekvence, ceny a egalnosti tyka .A o logovani vis nejlip sam


  • 2
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#97 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 20:29

To Dobesch
V podstate mas asi pravdu, neviem posudit, locus mi neprirastol k srdcu, skor a:drake.
O550 ma skutocne blbu pracu s wp, odskok k hintu a podobne ani nehovorim.
Podla vsetkeho to bude podobne aj v Monterre.
Na druhu stranu ma laka prave ten android a moznost doinstalovat potrebny sw a moznost vyuzitia ako autonavigacia. Aj velkost je podla mna tak akurat, ani velke ani male.
A na druhu stranu clovek si na tu garminacku krkolomnost casom zvykne.
  • 0

#98 Panther16

Panther16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 21:05

Garmin app na kese je uplne jina nez na 0450/550. A musim rici, ze podstatne uzivatelsky prijemnejsi. Jak psal mr3ska, tak napriklad waypointy jsou moc pekne razene rovnou ke kesi. Kdyz das jet na kes, zepta se te to na jaky waypoint chces jet. Tim ze mapa a kes aplikace a vlastne vsechny dalsi primo od Garmin jsou vlastne smostatne aplikace, muzes mezi nimi jednodusse prepinat jako na standardnim Android telefonu. Odpada zde obvykle zpet - zpet - zpet u O450 nez se nekam dostanes.


  • 0

#99 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 21:07

@Balin50: Nemyslel jsem že TOPO mapy jsou impotentí, ale garminí navigační soft. Kešoval jsem několik let s telefonem a Locusem. Před časem si pořídil O600 a je to jako skočit o několik let v čase zpět. Proto jsem uvítal zprávu o Monteře běžící na androidu. Jen tou cenou to pohřbili.

 

Píšeš:

"Na druhu stranu ma laka prave ten android a moznost doinstalovat potrebny sw a moznost vyuzitia ako autonavigacia. Aj velkost je podla mna tak akurat, ani velke ani male."

a kdo že je teda chorý?  :)  :)  :)  :)  :) 


  • 0

#100 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 21:14

chápu to správně že lze místo topo mapy použít na podklad jinou třeba z locus, ale jinak zachovat vše ostatní? bez toho abych mapu složitě importoval přes mapsource?


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama