Přejít na obsah


Fotka

Věnuji telefon Tesla ...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
5 odpovědí na toto téma

#1 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2013 - 15:30

Věnuji starý bakelitový telefon na pevnou linku značky Tesla, který jsem našel při úklidu garáže (viz obrázek). Bohužel je bez mikrofonu a sluchátka, takže je použitelný pouze jako dekorativní předmět. Kdyby o něj měl někdo zájem (je mi líto ho jen tak vyhodit), předání možné po dohodě v Táboře, nebo Praze. Mám k tomuto přístroji ještě jeden samostatný mikrotelefon se šňůrou (utržené sluchátko Mach a Šebestová), bohužel také bez mikrofonu a sluchátka. Kontakt možný přes SZ. Bo.T.L. Czech Geocacher and Geocoins Collector
  • 0

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2013 - 17:25

Tak ono sehnat kompatibilní mikrofon a reproduktor by nemusl být problém. Takže nějaký fajnšmekr by to mohl dát dokupy :-)
  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2013 - 21:13

Uhlíkový mikrofon i sluchátkovou vložku 27ohmů bych doma určitě našel, ale ruku na srdce, význam to má opravdu jen pro sběratele, aby byl přístroj kompletní. A sběratel po tomto přístroji asi moc toužit nebude, je jich všude hafo. Takže asi jen jako dekorace nakrb. V současné telefonní síti je již nepoužitelný. Na druhou stranu jsou bazary, kde si za takovýto kousek zcela bezostyšně napočítají i litr, jenže to by musel být kompletní - s původní číselnicí a šňůrou.
  • 0

#4 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 10:13

Mnohem zajímavější jsou vojenské polní telefony třeba TP-25. Při vytváření bojovek pro děcka si s nimi užijeme spoustu zábavy.
  • 0
www.povetrnik.cz

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 21:28

Hlavně zatočit kličkou, když někdo drží dráty. Ale jinak, i dnešní sítě umí impulsní volbu. Nezkoušel jsem to, ale kdoví, jestli by tento telefon ještě nefungoval.
  • 0

#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 13:12

telefon našel svého zájemce a tak nemusel být vyhozen. Díky Bo.T.L. Czech Geocacher and GEocoins Collector
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama