Přejít na obsah


Fotka

Zavařování v myčce nádobí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 6:21

Jacka_dominikanka napsal/a:

A+T napsal/a:
Mesni vino se vyrabi destilaci ???? Jinai me nenapada duvod proc ty by si potrebovala destilovat :-)

Přece na líh jako rozpouštědlo na vosk a pryskyřici pro restaurování uměleckých památek samozřejmě, napadlo tě snad něco jinýho? :D :D :D


No mam spis podezreni na zalibu restauracni nez na opravu historickych pamatek. :-):-):-)
  • 0

#22 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 6:54

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm, já kompoty nemusím, a myčku nemáme, ale kdybysme si ji pořídily, tak,, ehm... destilovat se v tom náhodou nedá?

Samozřejmě se v tom destilovat dá. Jen musíš napouštět destilovanou vodu a dovnitř zavřít celníka.


Kde se da sehnat asi tak metrovej celnik?
  • 0

#23 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 7:27

Slanecek napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm, já kompoty nemusím, a myčku nemáme, ale kdybysme si ji pořídily, tak,, ehm... destilovat se v tom náhodou nedá?

Samozřejmě se v tom destilovat dá. Jen musíš napouštět destilovanou vodu a dovnitř zavřít celníka.


Kde se da sehnat asi tak metrovej celnik?


Jak velkou máte myčku :o Nám by se metrový nevešel :(
  • 0

#24 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 7:54

Tranicka napsal/a:

Slanecek napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Hm, já kompoty nemusím, a myčku nemáme, ale kdybysme si ji pořídily, tak,, ehm... destilovat se v tom náhodou nedá?

Samozřejmě se v tom destilovat dá. Jen musíš napouštět destilovanou vodu a dovnitř zavřít celníka.


Kde se da sehnat asi tak metrovej celnik?


Jak velkou máte myčku :o Nám by se metrový nevešel :(


A jo, mne asi jo, ale uz by se neveslo nic dalsiho. A nechceme prece destilovat celnika.

Takze edit: kde se da sehnat asi tak pulmetrovy, drobnejsi celnik?
  • 0

#25 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 8:03

Slanecek napsal/a:


A jo, mne asi jo, ale uz by se neveslo nic dalsiho. A nechceme prece destilovat celnika.

Takze edit: kde se da sehnat asi tak pulmetrovy, drobnejsi celnik?


Zkus ze zetat Gulivera, jak se dostat do Liliputánie B)
  • 0

#26 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 8:20

jakouback napsal/a:

Slanecek napsal/a:


A jo, mne asi jo, ale uz by se neveslo nic dalsiho. A nechceme prece destilovat celnika.

Takze edit: kde se da sehnat asi tak pulmetrovy, drobnejsi celnik?


Zkus ze zetat Gulivera, jak se dostat do Liliputánie B)


To vypadá na větší výdaje. Nesložíme se na něj? B)
  • 0

#27 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 září 2013 - 8:31

Slanecek napsal/a:kde se da sehnat asi tak pulmetrovy, drobnejsi celnik?

Jednoho sem ti myslím našel. http://hulin.farnost...hea-lk-19-1-10/ cituji:

Zacheus neměl mezi lidmi dobrou pověst. Patřil mezi celníky. Celník byl dobrovolným spolupracovníkem Římanů, který od Židů vybíral daně. I to byl důvod, proč nebyl celník mezi Židy oblíbený. Kamarádil se a spolupracoval s Římany, kteří Palestinu obsadili, a Židé se na ně dívali jako na své nepřátele a především na pohany. Živit se jako celník, výběrčí daní, nebylo nijak poctivé zaměstnání. Celník Často někoho okradl a sám sebe obohatil. Židé proto všechny celníky považovali za hříšníky. Zacheus neměl mezi Židy mnoho přátel. Vůbec se nechtěl s lidmi potkat. Možná se styděl i za to, že je moc malý. Přesto se rozhodl jít na místo, kudy měl Pán Ježíš procházet. Chtěl ho vidět. Říkalo se, že je prorok, že dělá zázraky, že je snad očekávaný Mesiáš poslaný od Boha. Možná v tom byla pouhá Zacheova zvědavost. Jak ten Ježíš vypadá? Co říká? Opravdu uzdravuje? A tak vylezl na strom. Když Pán Ježíš procházel kolem fíkovníku, na kterém se Zacheus schovával za větev, pohlédl nahoru a oslovil ho. Malého, neoblíbeného celníka bez přátel.


zkusil bych se něj přeptat Jacky...
  • 0

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 8:57

Koukám, že se tu z toho stává téma vpravdě biblické, to jsem netušila, že tady tou poznámkou o destilaci zahájím evangelizační kampaň :D :D :D !

Slaneček a Paprikáš:

Zacheus byl dost malej, ale půl metru asi přece jen neměl. Ale dal by se asi směle prohlásit za patrona T5kařů stromovkářů, Kláro!

Běžel proto napřed a vylezl na moruši, aby Ježíše uviděl, neboť tudy měl jít. (Lukáš 19:4 )

Nutno podotknout, že přitom zřejmě odhalil nejcennější poklad svého života :D

Jenže ať je to jak chce, tak já jsem furt nepochopila, na co je ten celník při destilaci dobrej, dycky jsem si myslela, že se ta... ehm... "rozpouštědlo na restaurování památek" pálí ze švestek, třešní nebo hrušek!
  • 0

#29 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 9:04

Jacka_dominikanka napsal/a:

Jenže ať je to jak chce, tak já jsem furt nepochopila, na co je ten celník při destilaci dobrej, dycky jsem si myslela, že se ta... ehm... "rozpouštědlo na restaurování památek" pálí ze švestek, třešní nebo hrušek!


a jak se slangově řekne policajt? "švestka" :-) a jsme doma :-)
  • 0

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 9:12

jakouback napsal/a:
a jak se slangově řekne policajt? "švestka" :-) a jsme doma :-)

Tož to by mi nikdy nedošlo :D ! Inu, za mých mladých let se policajtům říkalo "chlupatý" a chodili v zeleným. A ještě bych prosila vysvětlit, co má celník společnýho s policajtem :D!
  • 0

#31 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 září 2013 - 9:20

taky má uniformu. a taky je to taková pěkná slovní hříčka: když ve slově "policajt" 5 písmen změníte a dvě odstraníte, vyjde z toho celník. To je myslím jasný důkaz. Taková shoda nemůže být náhoda... Podobná shoda je už funguje jen mezi slovy "láska" a "pivo".
  • 0

#32 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 9:20

Raraku napsal/a:

nycolka napsal/a:

Raraku napsal/a:
No já teda nevím, kam se poděly staré dobré zavařovací hrnce?:o Zůstanu raději u nich.:D

Nemám ani hrnec, ani myčku, zůstanu tedy u čerstvého ovoce :D


Nevzdávej to, my už roky zavařujem v úplně normálních hrncích...:) V tom zavařovacím jsem se kdysi dávno pokusila umýt nádobí (byl to takový revoluční pokus o myčku), ale nějak to nedopadlo a od té doby je ve sklepě.:D


Pozapomněla jsem ti napsat, že už 19 let dělám u zdroje:D, takže mě nic nenutí zavařovat, když stačí vylézt z kanceláře a jsem u čerstvého, ale abych se přiznala, asi před sto lety, cca když mi bylo dvacet;), jsem zavařila třešně ......... a a všechny sklenice se zkazily, takže tím to pro mě skončilo. Jediné, co občas vyzavařuju, je marmoška, od té doby, co se nedá jíst většina ochucených jogurtů, tak kupujeme bílé no a tu marmošku cpem do nich:D.
  • 0

#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 9:33

Jacka_dominikanka napsal/a:

jakouback napsal/a:
a jak se slangově řekne policajt? "švestka" :-) a jsme doma :-)

Tož to by mi nikdy nedošlo :D ! Inu, za mých mladých let se policajtům říkalo "chlupatý" a chodili v zeleným. !


A to "chlupatý" zřejmě bylo odvozeno od tehdy oblíbené látky pro vojenské stejnokroje (byla chlupatá a docela nepříjemná).
  • 0

#34 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 10:05

nycolka napsal/a:

Pozapomněla jsem ti napsat, že už 19 let dělám u zdroje:D, takže mě nic nenutí zavařovat, když stačí vylézt z kanceláře a jsem u čerstvého...


No to bych naopak čekala že se něčeho podobného nedotkneš ani klackem, když vidíš z čeho se to ve velkém vyrábí.:D
  • 0

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 11:04

Arne1 napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

jakouback napsal/a:
a jak se slangově řekne policajt? "švestka" :-) a jsme doma :-)

Tož to by mi nikdy nedošlo :D ! Inu, za mých mladých let se policajtům říkalo "chlupatý" a chodili v zeleným. !


A to "chlupatý" zřejmě bylo odvozeno od tehdy oblíbené látky pro vojenské stejnokroje (byla chlupatá a docela nepříjemná).


chlupatý - podle chocholu na přilbě četníků c. und k. monarchie
švestky - podle švestkově modrých uniforem, co nosili ještě před těmi zelenými

A...copak policajti, ale jmelí...
  • 0

#36 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 11:16

dr.vota napsal/a:

Arne1 napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

jakouback napsal/a:
a jak se slangově řekne policajt? "švestka" :-) a jsme doma :-)

Tož to by mi nikdy nedošlo :D ! Inu, za mých mladých let se policajtům říkalo "chlupatý" a chodili v zeleným. !


A to "chlupatý" zřejmě bylo odvozeno od tehdy oblíbené látky pro vojenské stejnokroje (byla chlupatá a docela nepříjemná).


chlupatý - podle chocholu na přilbě četníků c. und k. monarchie
švestky - podle švestkově modrých uniforem, co nosili ještě před těmi zelenými

A...copak policajti, ale jmelí...


O destilaci jmeli jsem zatim neuvazovala, ale dik za tip.
  • 0

#37 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 12:39

Což destilace, ale kdyby onen celník zvládl v myčce před zavařením zpracovat i hříbečky, to bych se k vám při skládání se na něj ráda přidala.:D Rostou, sbírám ráda, ale než se to doma zpracuje....to už mě moc nebaví, i když jinak zavařuji ráda. PS: Nálevy si vždycky předem převařím, i když jde u kompotů jen o vodu a cukr - nic se potom nekazí. Jo a ještě jedna věc, nebyl by dotyčný celník schopný si pamatovat, který recept na co nám nejvíc chutnal a z které kuchařky nebo časopisu jsem ho vyštrachala? Jak už takhle experimentuju pár desetiletí, tak ztrácím v receptech přehled.:o Do toho mi ještě někdo něco pošle mailem a když jdu zavařovat....potřebovala bych celníka jako poradce.:P
  • 0

#38 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 12:40

Jděte do Háje!!!
Nač se mořit s destilací, když v Háji u Duchcova je lihu v cisternách 3000 hl (viz GC42X5W). Chce to jen najít kohoutky, což sice byl a je neřešitelný problém pro naše maxi, midi i minicelníky, ale nepochybuji o tom, že by to někteří zkušení kačeři zvládli a udělali by z toho pěknou sérii (třeba "Živá voda") ) s bonusovkou v bělušickém kriminále...
A kdo si počká, ten se dočká (na finálkách.cz), ovšem taky kdo zaváhá, nepije! (a ještě mu zmokne kolo!)
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#39 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 13:20

Joooo kompoty...nedavno jsme otevreli sklep v jednom rekonstruovanem baraku a tam byly krasne vyrovnany zavareny tresne z roku 1971 :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#40 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 září 2013 - 13:25

to je náhodou dobrej ročník. ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama